KaMap

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: KaMap

Post autor: łowca »

kzchris pisze: ale niestety moje rejony są kiepsko zrobione.
Cegła w rękę, zebrać ślady ... ;)
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
kzchris
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: środa 22 lipca 2009, 23:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KaMap

Post autor: kzchris »

Chciałbym podziękować jeszcze Strykerowi za rzeczowe uwagi. Złośliwie odpowiadałem na nie, ale i tak pewnie wprowadzę poprawki zgodnie z sugestiami.
Bardzo proszę jeszcze o merytoryczne uwagi dotyczące opencachingu w kamapie.
kzchris
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: środa 22 lipca 2009, 23:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KaMap

Post autor: kzchris »

Jeśli chodzi o zbieranie śladów to kamap całkiem dobrze sobie z tym radzi.
Ja chodzę testowo z takim słabym telefonem galaxy ace i to maleństwo z dość małą baterią jest w stanie zapisywać ścieżkę (w sposób ciągły) z bez przerwy działającym gps'em przez ponad 10 godzin. Dodatkowo jeszcze przeglądam w tym czasie mapy ;)
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: KaMap

Post autor: miklobit »

kzchris pisze:Czy koszt mapy równy dwóm piwom w schronisku to jest taka znowu przesada?
Nie rozumiem za bardzo czemu muszę się tłumaczyć z tego, że jest produkt i jest sprzedawany, a nie jest za darmo...
Jedyne czego tak naprawdę oczekiwałem od Was jako producenta to pokazanie gdzie tak naprawdę lezy przewaga waszego programu
nad innymi ( programami lub rozwiazananiami typu outdoor gps ).
Bo przecież nie da się zaprzeczyć, że koszt kilku tysięcy zł za komplet dostępnych map niecałej połowy Polski ( ktorych do niczego innego niż Wasz program nie da się użyć - chyba że się mylę to proszę mnie poprawić ) oznacza, że program jest raczej skierowany do kogoś, kto ograniczy swoje działanie do niewielkiego rejonu i będzie planowac z wyprzedzeniem gdzie pojedzie i jakie mapy musi zakupić.
Producent jest od pokazywania dlaczego jego produkt jest dobry i warto go kupić a forum jest (m.in.) od tego żeby
pokazać wszystkie za i przeciw, aby każdy miał pełny obraz...
kzchris pisze:Wracając do uprawnień to nie wiem do końca o co chodzi. .
Wychodzi na to, że na urządzeniu przy instalacji z google play pokazało mi się jedno więcej uprawnienie niż w opisie na stronie www.
kzchris
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: środa 22 lipca 2009, 23:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KaMap

Post autor: kzchris »

Jedyne czego tak naprawdę oczekiwałem od Was jako producenta to pokazanie gdzie tak naprawdę lezy przewaga waszego programu
nad innymi ( programami lub rozwiazananiami typu outdoor gps ).
Ok. Nie do końca zrozumiałem intencje. Poza tym niedawno skończyłem pracę nad produktem i podchodzę do tego jeszcze emocjonalnie ;)

Przewaga jest taka, że nasze mapy można ściągnąć będąc gdziekolwiek w trasie. Nie trzeba się znać na rzeczy, żeby się dobrze bawić w terenie. Dodatkowo wprowadzenie obsługi geocachingu w kamapie umożliwi włączenie się kilkutysięcznej grupie naszych klientów do bardzo fajnej zabawy ;)
Naprawdę nie trzeba wydawać tych kilki tysięcy złotych, żeby się dobrze bawić, starczy kilkadziesiąt złotych i komórka która i tak jest już u nas w kieszeni.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: KaMap

Post autor: Krysiul »

Odpowiadając Strykerowi, to wielkość liter niestety ma znaczenie. Nazwa kodowa jest jednoznacznym identyfikatorem skrzynki i nikt nie jest "duchem ..." żeby domyślić się jaki on będzie, więc niestety trzeba to wpisać poprawnie
Serwer OC nie rozróżnia dużych i małych liter w nazwie kodowej, więc nie ma sensu, żeby rozróżniał je program.
ObrazekObrazekObrazek
kzchris
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: środa 22 lipca 2009, 23:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KaMap

Post autor: kzchris »

Jeśli chodzi o wyszukiwanie skrzynek po OP to my po prostu wysyłamy zapytanie odnośnie kodu takiego jakiego jaki wprowadził użytkownik, nic nie zmieniany i nie robimy liter dużych lub małych. Jeśli kod wprowadzony mały literami nie umożliwia wyszukania skrzynki to znaczy, że baza danych nie znajduje takiej skrzynki, jeśli wprowadzimy dużymi literami i skrzynka jest to znaczy, że w bazie została wprowadzona takimi literami i tak to jest zapisane.
Nie ma co tu chyba dywagować. Duża i mała litera mają zupełnie inny numer ascii, a dla identyfikatorów ma to kluczowe znaczenie ;)
Być może wszystkie skrzynki w waszej bazie są wprowadzone dużymi literami i w takim wypadku będę ewentualnie zmieniał litery na duże i już. Muszę zorientować się w sytuacji, bo widzę, że sprawa jest kluczowa ;)
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: KaMap

Post autor: Krysiul »

Może nie kluczowa, ale skoro na stronie OC nie muszę myśleć o wielkości liter, to tutaj też lepiej by było, gdybym nie musiał - na telefonie pisze się mniej wygodnie. Pewnie strona OC po prostu zamienia przed wysłaniem zapytania do bazy małe litery na duże.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ