Warszawa nocą.

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Nie byłbym sobą, gdybym nie wsadził kija w mrowisko i nie podzielił naszej społeczności, proponując kolejną trasę:

Krótkie podsumowanie:
Zaczynamy w Ursusie, który czyścimy z większości skrzynek, potem idziemy ciekawym od strony spacerowej szlakiem glinianek. Następnie przechodzimy przez węzeł kolejowy, łupiąc dwie skrzynki, po drodze zaliczamy Fort Chrzanów (wcześniej zaliczymy też Fort Włochy) i kierujemy się do bajecznego Osiedla Przyjaźń.

Jeśli ekipie starczy energii i czasu, z punktu końcowego można udać się w stronę Woli i łyknąć parę skrzynek, które przewiduje trasa Sebastiana.

Długość trasy: ok. 25 km
Liczba skrzynek: 36

Lista skrzynek według sugerowanej kolejności zdobywania;
Pieczone gołąbki OP0ACF
Najdalej wysunięty na zachód punkt Warszawy OP0E08
Uliczny Helikopter OP5D2C
Obóz przejściowy w Ursusie OP6217
Kontrowersyjna architektura sakralna OP7260
Niedźwiadek Skoroszewski OP5D2B
Pomnik w Opaczy OP66C4
Krakowskie tramwaje OP5ADD
Fort V (Włochy) OP2539
Glinianka Cietrzewia OP1F6D
Jedyny w Warszawie luterański kościół filialny OP4FD7
Glinianka Podwójna OP23C6
Niccolo Paganini OP237A
Plac Wolności OP6E32
Spacerniak OP7815
KS Przyszłość OP6B48
Pałac Koelichenów OP5EF5
Snuffer- "Park Kombatantów" OP0148
Glinianka Koziorożca OP695C
Villa Promienista OP695D
33 517 886 613 - 3 OP5CE7
matti1; górka rozrządowa OP09FA
Fort Chrzanów OP0D70
Spacer po parku z pułapką na keszerów. OP7A14
Amfiteatr im. Michaela Jacksona OP3E4A
Parkofrajda OP78E0
Kiedyś... Tutaj wrzało... OP7844
Osiedle Przyjaźń - Domki Inżynierskie OP7148
Osiedle Przyjaźń - Łaźnia OP7A5C
Osiedle Przyjaźń - Stołówka OP6691
Osiedle Przyjaźń - Klub Robotniczy OP7A60
Osiedle Przyjaźń - Boisko OP7A5D
Osiedle Przyjaźń - Domy Robotnicze OP668E
Osiedle Przyjaźń - Finał OP7A62
Bemowo 2 OP00BE
Bemowo 1 OP00BD
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowanie:
Sebastian
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cms
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 13 listopada 2013, 14:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Cms »

Pałac Koelichenów OP5EF5 - byłem wczoraj, kesza brak.
Snuffer- "Park Kombatantów" OP0148 - jak wyżej
Fort Chrzanów OP0D70 byłem całkiem niedawno (w piątek tydzień temu) - kesza brak
Możliwe że do czasu spotkania powrócą, ale póki co bym je wykreślił.

Obóz przejściowy w Ursusie OP6217 - obok są jeszcze cztery sztuki z Geocaching (nie wiem czy zbieracie, część z was na pewno). Jednej znich (stocznia) wczoraj szukałem ale nie znalazłem. Na pozostałe trzy zabrakło czau.

Pozdrawiam.
CMS
"Bieżcie" i szukajcie tego wszyscy. To są bowiem kesze moje, które dla was będą schowane...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Co do fortu Chrzanów, to wiem, że prawdopodobnie jej nie ma,ale miejsce wygląda fajnie i najwyżej zrobi się reaktywację. Co do reszty, to się zobaczy.

Co do skrzynek z GC, to o ile gospodarz eventu chce je włączyć, to jego wola, sam natomiast nie przeglądam ichniej mapy.
ObrazekObrazekObrazek
robcon
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 26 lutego 2014, 20:42
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warszawa nocą.

Post autor: robcon »

Witam.

Mi trasa pasuje.

Głównie ogarniam kesze po prawej stronie Wisły, więc chętnie zawitam na drugiej stronie i poznam trochę "ludzi po fachu" :D
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Elvis7 »

Ehh Krysiul, Krysiul i za to Cię lubię :)
Ciekawa trasa i może faktycznie warto się nad nią zastanowić. Jest tu jednak zdecydowanie więcej łażenia niż przy pierwotnej ale jeśli komuś nie przeszkadza to czemu nie :)
Awatar użytkownika
azalisz555
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 17 listopada 2013, 00:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: azalisz555 »

mi też rybka, i tu i tu mam wiekszosc juz zrobionych :P
ObrazekObrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Sebastian »

Jeżeli Wam pasuje, to jak najbardziej może być na WN XV trasa Krysiula, fajny spacer i znając autora będzie świetnie. Moją propozycję można wykorzystać podczas WN XVI. Kesze, których nie ma można podczas wędrówki reaktywować, dawno temu był taki zwyczaj - wszystkie kesze są nasze i się nimi opiekujemy, więc mam nadzieję reaktywacja będzie OK. Skrytek GC nie wziąłem pod uwagę, bo nie korzystam, na co dzień z tego serwisu.
Obrazek
Teokryt
Wyjadacz
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek 06 sierpnia 2012, 12:19
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Teokryt »

To jest Event Warszawa Noca organizowany w ramach OC. Skrytki GC-only nie powinny byc na trasie.

Pytanie do Krysiula, czy trasa będzie kompatybilna z rowerem (nie to żebym znów z nim chodził ale będę chciał nim wrócić z eventu może ;)
Awatar użytkownika
azalisz555
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 17 listopada 2013, 00:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: azalisz555 »

jestem tego samego zdania, jeszcze dwusystemowe to jak cię mogę ale bez przesady, jak się ktoś rozochoci na gc to sobie pójdzie i zrobi, droga wolna, ale trasa powinna być 'nasza'
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Mimo, że nie bawię się na GC, to nie mam takiego nastawienia - jestem raczej za nastawieniem 'ponad podziałami'.

Czy trasa będzie dostępna rowerem? Sądzę, że tak - trasa nie wiedzie przez chaszcze; wyjątkiem może być Fort Chrzanów.

Mnie martwi tylko termin - zastanawiam się, ilu spośród zgłoszonych na dzień dzisiejszy do WN XV zdaje sobie sprawę, że ten dzień to Wielka Sobota.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cms
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 13 listopada 2013, 14:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Cms »

Krysiul pisze: wyjątkiem może być Fort Chrzanów.

Mnie martwi tylko termin - zastanawiam się, ilu spośród zgłoszonych na dzień dzisiejszy do WN XV zdaje sobie sprawę, że ten dzień to Wielka Sobota.
Fort Chrzanów, przynajmniej od strony gdzie jest (a właściwie powinien być) kesz jest bez problemu dostępny dla roweru, jest trochę szkła, ale jak będziesz prowadził rower to nic mu nie grozi.

Jak dla mnie opis "WielkaNOCNE keszowanie" wszystko wyjaśnia.
Mam tylko pewną obawę, grupa kilkudziesięciu osób buszująca po mieście z latarkami w świąteczną noc, zwyczajnie nie może nie wzbudzać podejrzeń. Nie byłem nigdy na takim spotkaniu, ale podejrzewam, że zdarzają się wam przypadki zatrzymania policję. I tu mam pytanko, tłumaczycie im o co chodzi i żeby sobie darowali, czy spisywanie i ewentualnie sprawdzanie czy ktoś nie jest poszukiwany. O przeszukaniu nawet nie chcę wspominać. Gdyby doszło do takiej sytuacji, to musiałoby to strasznie długo trwać. A może jeszcze się wam nocne spisywanie podczas grupowego keszowania nie przytrafiło. ?

Ostatnio byłem zdziwiony, bo gdy chowałem kesza w puszcze zamontowanej przez autora na drewnianym słupie telekomunikacyjnym, minął mnie radiowóz (koleżanka która stała na czatach, czatowała na telefonie i nie zauważyła :) ) i mimo, że funkcjonariusze mnie widzieli, to nie zareagowali, na szczęście.

Pozdrawiam.
CMS
"Bieżcie" i szukajcie tego wszyscy. To są bowiem kesze moje, które dla was będą schowane...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Ostatnio byłem zdziwiony, bo gdy chowałem kesza w puszcze zamontowanej przez autora na drewnianym słupie telekomunikacyjnym, minął mnie radiowóz (koleżanka która stała na czatach, czatowała na telefonie i nie zauważyła :) ) i mimo, że funkcjonariusze mnie widzieli, to nie zareagowali, na szczęście.
Prawdopodobnie pomyśleli, że masz prawo tam przebywać, jeśli zachowywałeś się spokojnie. Jak się kiedyś spotkamy, to opowiem Ci, jak zdobywaliśmy pewien most, gdy w okolicy roiło się od patroli interwencyjnych do tłumienia zamieszek ;)

Zostaliśmy kiedyś zatrzymani przez straż miejską za podejrzane zachowanie (grzebanie przy znaku drogowym), jednak skończyło się na heheszkach i szybko nas puścili. To, czy tłumaczymy, o co chodzi w OC, czy ściemniamy, zależy od tego, w jakich okolicznościach i gdzie zostaniemy złapani.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Cms
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 13 listopada 2013, 14:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Cms »

W geoplecaku noszę zawsze kamizelkę odblaskową. Wiem, że dzięki niej i kaskowi (tego drugiego niestety nie noszę i nie posiadam) można dostać się w przypałowe miejsca, nie dając się zdekonspirować. Aczkolwiek nie miałem jeszcze potrzeby aż tak się kamuflować na widoku.
W każdym razie z wielka chęcią wysłucham Twojej opowieści.

Pozdrawiam.
CMS
"Bieżcie" i szukajcie tego wszyscy. To są bowiem kesze moje, które dla was będą schowane...
ObrazekObrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Sebastian »

Mnie obie trasy wydają się ciekawe. Proponuję jeszcze je dograć, w niedzielę zrobię ankietę i w ten sposób wybierzecie trasę. OK :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
azalisz555
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: niedziela 17 listopada 2013, 00:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: azalisz555 »

no to w sumie tez nie jest zła opcja, zwłaszcza właśnie korzystajac z okazji mniejszego ruchu a i dojazd zewszad lepszy bo wszystkie drogi prowadza na centralny :P moznaby sie zastanowic
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ