[Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
BartekPL
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 14 czerwca 2011, 01:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: BartekPL »

Jak dla mnie jest oczywistym, że złączyć ;)
A przydatność takiej opcji uświadomiłem sobie dziś - podczas leszczyńskiego domina.
W każdym cache jest numerek. Więc poza zalogowaniem superultrafajnym programem :) musiałem na kartce spisywać te numerki... a tak wszystko było by w jednym miejscu :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BartekPL
Stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: wtorek 14 czerwca 2011, 01:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: BartekPL »

Chciałem się dowiedzieć, jak idą prace przy tym wspaniałym programie?
Pod jaki adres wysłać piwko aby wspomóc twórcę?:)
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Aktualnie twórca zajmuje się bardziej przepisaniem mapy v3 i ogólnym przyspieszaniem serwera ;)
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Kika »

wrygiel pisze:A czy taki sam log można dodać na stronie OC? Z tego co pamiętam, było ograniczenie takie, że do skrzynek zarchiwizowanych logi mogą dodawać tylko autorzy skrzynki oraz administratorzy. Jeśli da się na stronie OC a nie da się w programie, to to jest rzecz do poprawienia w OKAPI. Napisz proszę, jakiego typu log i do jakiej skrzynki dodajesz.
No od maja 2012 r. można logować skrzynki zarchiwizowane. A w 3mieście jest spore pole do popisu w poszukiwaniach z uwagi na ponad 100 keszy irudzin, które zostały zarchiwizowane ale pozostawione w terenie - ostatnio zdobywałam, np.: OP0869, OP1BF4 czy OP0C8B - i musiała zalogować je ręcznie w serwisie, bo apka Szybki wpis nie chce dokonać takiego logu jak pisałam.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Ok, wrzuciłem poprawkę. Już powinno się dać.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Kika »

wrygiel pisze:Ok, wrzuciłem poprawkę. Już powinno się dać.
Czy poprawka będzie dostępna w formie aktualizacji w Android Market?

Namierzyłam jeszcze jeden problem - brak możliwości logowania udziału w spotkaniu - przez apkę SW możliwe jest jedynie dodanie komentarza - nie można natomiast zasygnalizować, że "zamierzam uczestniczyć" lub "uczestniczyłem".

Poza tym jak zawsze ogromne podziękowania - apka działa szybko i bezawaryjnie :D
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Kika pisze:
wrygiel pisze:Ok, wrzuciłem poprawkę. Już powinno się dać.
Czy poprawka będzie dostępna w formie aktualizacji w Android Market?

Namierzyłam jeszcze jeden problem - brak możliwości logowania udziału w spotkaniu - przez apkę SW możliwe jest jedynie dodanie komentarza - nie można natomiast zasygnalizować, że "zamierzam uczestniczyć" lub "uczestniczyłem".

Poza tym jak zawsze ogromne podziękowania - apka działa szybko i bezawaryjnie :D
Poprawka JUŻ powinna działać w momencie jak pisałem poprzedniego posta,
nic nie trzeba aktualizować. ;> Co do spotkania to to trochę szerszy problem.
Raczej tego nie rozwiążę na szybko, ale mam w TODO.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
kapewu
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 01 czerwca 2008, 00:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: kapewu »

cześć,
wracam do geokeszowania po paru latach, bo Córcia chętna :-) i chciałem użyć Szybkiego Wpisu, niestety coś jest nie tak.

Zainstalowałem, odpalam spod Locusa, ale jak chcę utworzyć użytkownika, to po kliknięciu dalej (zaloguj się, aby połączyć telefon z kontem) i odpaleniu przeglądarki nic się nie dzieje (otwiera się Chrome i standardowa strona startowa, domyślam się, że powinien się uruchomić www.opencaching.pl). Mam Galaxy SII i androida 4.1.2.

Przy okazji - wydaje mi się, że jest literówka "przygowanie do logowania" ;-)
kapewu
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 01 czerwca 2008, 00:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: kapewu »

Problem udało się rozwiązać, co nie znaczy, że nie występuje ;-)

Dla potomnych i innych potrzebujących:
Wyczyściłem w telefonie ustawienia domyślnej przeglądarki i zamiast w Chrome autoryzacja dostępu uruchomiła się w przeglądarce wbudowanej - wszystko zadziałało ok, pierwsze wpisy już wysłane.
m1strzunio
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 05 marca 2013, 14:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: m1strzunio »

Zainstaluj sobie c:geo i będzie problem z głowy a w dodatku wszystko będziesz mieć w jednym miejscu OC i GC.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Tak, wiem o tym błędzie, ale niestety w moim telefonie nie da się zainstalować tej przeglądarki, więc nie potrafię zdebugować i naprawić... Póki mam stary tel, to pewnie nic z tym nie zrobię :(
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
dzwiedziu
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 23 września 2013, 14:43
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: dzwiedziu »

Bardzo nam brakuje logowania kretów. Będzie ta funkcjonalność w tym programie? Jak byś udostępnił kod to mógł bym coś takiego dopisać i jak uznasz, że dobrze działa to zintegrujesz z tym programem. Co Ty na to?
ObrazekObrazek
GPS Devices:
Motorola Defy+ (Android 2.3.6 - oryginal)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (Android 4.2.2 - CyanogenMod 10.1.3-p3110)
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Ano brakuje. Chciałem dodać, ale skończyło się na wymienia paru emaili z autorem geokretów.

1. Bardzo brakuje mi opcji logowania anonimowego przez API geokretów. Wymaganie od użytkowników rejestrowania się przez komórkę jest średnio fajne.

2. Na stronie jest napisane "this part of API is highly experimental!". To chyba oznacza, że może przestać działać w każdej chwili, albo stać się niekompatybilne wstecz itp. Głupio byłoby coś dodać, żeby potem to przestało nagle działać - użytkownicy będą winić "Szybki Wpis", a nie geokrety.

3. Serwer geokretów niestety regularnie nie działa. Dlatego chciałem zaprzęgnąć do tego OKAPI, tzn. żeby OKAPI pośredniczyło w kontakcie z geokretami - samo odpytawało API geokretów i samo wysłało odpowiedni wpis gdy tylko serwer stanie się dostępny. To by było spoko, ale niestety nie do zrealizowania póki nie ma opcji logowania anonimowego, ponieważ większość serwerów OKAPI (w szczególności opencaching.de) nie obsługuje integracji "secid" z geokretami.

Ale możemy podyskutować o tych problemach -napisz do mnie na rygielski@mimuw.edu.pl.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
drabollo
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 14 października 2013, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: drabollo »

A u mnie nie dziala dodawanie wpisu do logow na Samsung Galaxy ACE 2 .Niestety ani Szybki Wpis ani w c:geo :( jak odsyla mnie do autoryzacji to po wpisaniu loginu i hasla wyskakuje blad "niepoprawne haslo albo login" . A najdziwniejsze jest to ze na mobilnej wersji strony OC wchodze za kazdym razem . Ktos ma moze pomysl jak to rozwiazac? Probowalem juz na wbudowanej przegladarce,Opera mini, Dephin Browser i wszedzie to samo...
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Odp: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Kika »

Po zmianie telefonu apka działa bez zarzutu. Cierpliwie czekam na możliwość logowania uczestnictwa w spotkaniach no i nowości w postaci logowania goeścieżki :)
ODPOWIEDZ