[Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

To trochę dwie różne sprawy. OKAPI nadal działa (i będzie działać) po HTTP, ale od paru dni działa również po HTTPS (bo może działać i tak i tak). No i sęk w tym, że OKAPI HTTP zwróciło linka HTTPS do skrzynki, Locus tego linka wyświetlił, ale Szybki Wpis go nie rozpoznał (bo spodziewał się linka HTTP). Chwilowo cofnąłem i OKAPI zwraca linka HTTP, ale Szybki Wpis tak czy siak powinien linki HTTPS rozpoznawać.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Może trochę offtopic, ale myślę, że może być znaczące dla obserwatorów tego wątku. W issue-trackerze Locusa od paru lat siedzi sobie taki wątek:

http://help.locusmap.eu/topic/geocaching_opencaching_de

I tam jak się kliknie "I like this idea", to zachęcicie autora Locusa do natywnego supportowania Opencaching.PL (oraz Opencaching.DE). Więc ja sobie właśnie kliknąłem, moze ktoś z Was też chce ;)
Za ten post autor wrygiel otrzymał podziękowanie:
rredan
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
moku.stg
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 07 grudnia 2015, 08:47
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: moku.stg »

Mam problem z logowaniem do aplikacji. Wyskakuje mi komunikat o braku dostępu do sieci, podczas gdy inne aplikacje korzystające z internetu działają bez zarzutu. To samo dzieje się zarówno przy połączeniu przez dane mobilne, jak i przez wifi W aplikacji "wisiały " mi logi do wysłania. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl
xych
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 30 stycznia 2017, 19:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: xych »

Wczoraj używałem szybki wpis w połączeniu z c:geo na androidzie 7.0. Działał dobrze, jedynie usiłował czasami zawyżać ocenę skrzynki w górę o 1 pkt. W sumie, to nie wiem, gdzie teraz to sprawdzić jakie oceny dostały skrzynki faktycznie. Po powrocie do domu pełnia szczęścia, bo okazało się, że zaliczyło mi punkty do geościeżki i niepotrzebnie zostawiłem dwie skrzynki niezalogowane przez szybki wpis. Jeszcze niedawno to nie działało.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: parlando »

moku.stg pisze:Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl
Użyj innej przeglądarki. Dzisiaj akurat czyściłem dane tej apki i później poszła autoryzacja przez chrome.
moku.stg
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 07 grudnia 2015, 08:47
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: moku.stg »

parlando pisze:
moku.stg pisze:Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl
Użyj innej przeglądarki. Dzisiaj akurat czyściłem dane tej apki i później poszła autoryzacja przez chrome.

Niestety czyszczenie historii ani użycie innej przeglądarki nie pomogło. :(
Kiedy zakładając użytkownika wybieram serwis opencaching.pl wyskakuje błąd sieci, ale co ciekawe, wybierając np. opencaching.de bez problemu wyskakuje strona logowania
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: parlando »

Niestety innej rady nie mam:/ Sprawdziłem jeszcze raz i np. przy Operze aplikacja się wywala, ale już z przeglądarką systemową, czy Chrome poszło bez problemu.
Jak z tą się nie uda, to może ta?
https://play.google.com/store/apps/deta ... erek&hl=pl
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: areckis »

Nieaktulane. :/
Ostatnio zmieniony piątek 09 marca 2018, 08:01 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Kika »

moku.stg pisze:Mam problem z logowaniem do aplikacji. Wyskakuje mi komunikat o braku dostępu do sieci, podczas gdy inne aplikacje korzystające z internetu działają bez zarzutu. To samo dzieje się zarówno przy połączeniu przez dane mobilne, jak i przez wifi W aplikacji "wisiały " mi logi do wysłania. Po ponownym zainstalowaniu aplikacji nie mogę połączyć się ze stroną opencaching.pl
Mam ten sam problem co moku.stg i areckis - gdzieś od 15 listopada. Czy ktoś zna może przyczynę?
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: areckis »

Nieaktulane. :/
Ostatnio zmieniony piątek 09 marca 2018, 08:00 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Pawel brasia »

areckis pisze:Natomiast nie wiem, czy zauważyliście, że w Locusie problem się rozwiązał. Pobierając ostatnio kesze, też mi fotki zniknęły. Ale w miejscu obrazków pojawił się komunikat o wyłączonym automatycznym pobieraniu obrazów. Ustawienia -> Geocaching -> Autow-czytywanie obrazów -> Pobieranie obrazów. Teraz znowu fotki są. :)
Dziękuję, u mnie pomogło ale niestety tylko w pewnym stopniu; część pobiera a części nie :( Zdarza się, że w skrzynce jeden rysunek jest a dwóch brakuje.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: parlando »

wrygiel, gdybyś kiedyś aktualizował tę apkę, to mam propozycję zmiany:)
Chciałbym, żeby lista logów była w odwrotnej kolejności - tj. najstarsze logi, żeby były na szczycie.
Ewentualnie mogło by być jak jest, ale żeby po wysłaniu loga lista nie przewijała się na szczyt.
robcon
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 26 lutego 2014, 20:42
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: robcon »

U mnie też nie chula.
Zaktualizuj proszę, bo wtyczka bardzo pomocna. Thx
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: wrygiel »

Elo, elo.

Korzystając z nieplanowanej kontuzji nogi, postanowiłem popróbować trochę się pobawić w aktualizację Szybkiego Wpisu :)

Nie wiem ile czasu na to przeznaczę, ale mam nadzieję wypuścić przynajmniej jedną nową wersję. Na razie nie planuję dodawać nowych ficzerów (bo prawdopodobnie nie będę miał na to czasu, no chyba że kontuzja nogi się mocno przeciągnie). Planuję przede wszystkim trochę zmodernizować sam interfejs użytkownika, i dostosować różne małe szczegóły do nowszych Androidów (np. obsługę wielu kanałów powiadomień).

BTW - dla mnie ta stara wersja Szybkiego Wpisu nadal działa. Mimo że zmieniałem telefon parę razy. Muszę więc założyć, że jeśli komuś nie działa, to jest to spowodowane albo tymczasowymi problemami z serwerami opencaching.pl (tak jak to miało miejsce w 2017, gdy instalowały się tam certyfikaty TLS), albo przypadkowej złej konfiguracji telefonu (np. domyślne przekierowywanie stron keszy do przeglądarki).

Inaczej mówiąc, boję się, że jeśli teraz zacznę w apce coś zmieniać, bo mogę więcej w niej zepsuć niż naprawić.

Co prawda nie wiem czy ktoś nadal z tej mojej apki korzysta, ale jeśli tak, to byłbym wdzięczny za zostanie beta-testerem. I komentowanie tutaj czy nowa wersja nadal robi to co ma robić. :)

Do beta-testerów można dołączyć tutaj:

https://play.google.com/apps/testing/ne ... roadrunner

To co na razie tam staram się zmienić to:

- Interfejs użytkownika stara się pociągnąć "skórkę" w ustawień systemowych. Np. jak ktoś wybierze "dark mode", to Szybki Wpis też zrobi się "dark".
- Powiadomienia idą na dwóch kanałach - nieistotnym i istotnym. "Istotne" powiadomienia to np. to że podaliśmy złe hasło do skrzynki i nie można wysłać wpisu.
Ostatnio zmieniony środa 19 maja 2021, 10:03 przez wrygiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor wrygiel otrzymał podziękowania (total 2):
krcrCezex
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Cezex
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: piątek 09 września 2016, 09:46
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: [Android/Free] Szybki Wpis (działa z Locus i nie tylko)

Post autor: Cezex »

A dałoby radę dodać opcję "wykonano serwis" i "skrzynkę przeniesiono" w rodzaju logu?
Urban Exploration, chaszcze i skrzynki >/="Mała".

Zaczynasz przygodę z geocachingiem? Nie możesz czegoś znaleźć lub potrzebujesz asekuracji albo kogoś czuwającego na powierzchni? Pisz: Signal/Telegram, prv na stronie OC albo sms: VII - IX - III - I - VI - VI - VIII - III - VII

Telefonów od niezapisanych numerów nie odbieram.

ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ