POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

jaculo
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 07 września 2009, 16:59
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: jaculo »

Witam kolegów, i prosze o pomoc - nabyłem dziś Garmina 62s, i nie moge go ogarnąć, a mianowicie nie moge wgrać plików w formacie garmin do urządzenia. (pliki OC z fotkami). Po pobraniu ich zapisują się na kompie pod tytułem" search.php - no i tu mam problem, co dalej.. potrzebuje podpowiedzi krok po kroku, gdyż w tej materii jestem prawie zielony, moze za krótko mam urządzenie. Prosze o przykład, na jednym chociażby, jakimkolwiek keszu - gdzie i w jakim katalogu go zpsywac... co robić, abym widział w urządzeniu opis, i fotki ze skrzynki.
z góry serdecznie dziękuje - Jaculo
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Odp: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: Karls »

Musisz coś źle zapisywać. Powinieneś dostać plik w formacie gpx. Pod wynikami wyszukiwania, jeśli zapisujesz skrzynki hurtowo, na samym dole masz całą listę formatów. Kliknij gpx i zobacz czy znowu ci zapisze na dysk search.php

Klepniętę z GT-I9001 za pomocą Taptalk v2
Za ten post autor Karls otrzymał podziękowanie:
jaculo
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: miklobit »

... Prosze o przykład, na jednym chociażby ...
Przeczytaj dokladnie ten wątek:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... armin+foto
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
jaculo
jaculo
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 07 września 2009, 16:59
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: jaculo »

Dzieki za pomoc kolegom - +nie wiem dlaczego pobiera mi wszystko tak: search.php : ale po pobraniu każe mu je otworzyć " Rar-em" - tworzy sie archiwum, i wypakowuje je do katalogu garmin62s...
25 skrzynek, rozpakował w kilka sekunnd..... Takze jest ok -
Bardzo dziekuje za pomoc...
jaculo
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 07 września 2009, 16:59
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: jaculo »

Ale jeszcze jedno.... Wszystko ok - fotki przenosi, ale nie pokazuje, i nie rozszyfrowuje kodowanych podpowiedzi..... czy to normalne?
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: r00t7 »

nie to nie jest normalne, masz w opcji geocaching : pokaz wskazówkę, tam powinno być wszystko napisane już odkodowane.

ps: skoro nie pokazuje zdjęć to źle rozpakowałeś folder powinieneś go jako RAR wrzucić do głównego katalogu garmin i tam prawym kliknąć na rara i wybrać opcję wypakuj tutaj.

pps: jako php też nie powinno się zapisywać, nie klikasz czasem prawym i zapisz element docelowy jako ?
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
jaculo
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: Ranwers »

Problem z zapisywaniem pliku jako search.php występuje też u mnie, ale tylko na jednym z komputerów. Po kliknięciu LPM na link pojawia się okienko zapisywania pliku search.php - zupełnie takie samo, jak przy innych pobieraniach. Nie sprawdzałem, czy w pliku *.php jest zawartość zipa, bo z pośpiechu po prostu pobrałem na drugim komputerze.

Co do rozpakowywania, to trzeba rozpakować bezpośrednio do pamięci nawigacji z opcją "wypakuj tutaj". NIE należy używać opcji "wypakuj do...".
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowanie:
jaculo
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
jaculo
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 07 września 2009, 16:59
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: jaculo »

Rot - dzieki
jest ok, tylko że w tym urządzeniu, ażeby podejrzeć wszystko, łącznie z rozkodowana podpowiedzia - trzeba wybrać opcje nawiguj do tego kesza - i dopiero po ustawieniu nawigacji, mogę widzieć rozkodowana podpowiedź, a w zwykłym podgladzie kesza - mam opis plus fotki.

Ranwers - z plikami php jakoś sobie poradziłem i rozpakowuje je właśnie do głównego katalogu... Mam jeszcze kilka pytań, ale to juz nie dziś bo zaraz wyjeżdżam - jak wróce to was podpytam..

Jeszcze raz serdecne dzięki..
jaculo
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 07 września 2009, 16:59
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: jaculo »

Ciekawostka - sprawdziłem 3, z 4 kompów w domu, i 2 z nich zapisują format garmina jako " search.php " a tylko jeden jako spakowane archiwum rar.... Od czego to zależy..? i czy mozna z tym cos zrobić - bo akurat ten "dobry" komp to komp córki - a ona często go bierze do szkoły - i ja mam problem...
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: r00t7 »

spróbowałbym innej przeglądarki i czyszczenia cookies
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
jaculo
Obrazek Obrazek
jaculo
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 07 września 2009, 16:59
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: POMOC.. Pliki OC do Garmina 62s

Post autor: jaculo »

r00t7 pisze:spróbowałbym innej przeglądarki i czyszczenia cookies
Dzięki "Rot" problem rozwiązany - tam gdzie źle się ściągało - zawsze używałem "google chrome" a teraz otworzyłem wszystko w "firefox" i jest wszystko ok - pobiera od razu spakowane archiwum.

Dzieki za pomoc.
ODPOWIEDZ