Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Probowales usunac stare skrzynki z garmina? Tzn. usunac pliki ocpl* z katalogu Garmin/GPX oraz katalog Garmin/GeocachePhotos. Byc moze Garminy maja jednak jakies limity i nie radza sobie ze skrzynkami wgrywanymi przez kolejne miesiace. Ostatnio znajoma miala taki problem, wyczyscilem jak wyzej, i problem znikl.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
nefryt
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: środa 02 maja 2012, 22:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: nefryt »

Tak wyczyściłem. Zawsze usuwam wszystkie pliki przed wgraniem nowych. Może dzisiaj na Warszawie nocą spotkam kogoś z tym samym modelem garmina i przetestuję zgrane pliki na innym urządzeniu. Chcę ustalić czy problem dotyczy tylko mojego garmina - jeśli tak to wysyłam go do serwisu bo jest jeszcze na gwarancji.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Krysiul »

Może spróbuj najpierw zaktualizować firmware, zanim zgłosisz reklamację. Tak by było prościej i szybciej.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

najpierw sprzwdź, czy problem dotyczy plików czy urządzenia:
-> ściągnij i spróbuj wgrać paczki z innego rejonu Polski i zobacz co będzie;
-> wgraj wadliwe pliki do innego orzygona, ewentualnie umieść gdzieś w paczce i podlinkuj na forum i poproś o sprawdzenie.
-> spróbuj wgrać wadliwy GPX przez basecampa. GPXy ze strony oc miewały w przeszłości podobne problemy (niedozwolone znaki), oregon jest fatalnie oprogramowany i nie potrafi sobie poradzić z najprostszymi błędami. Basecamp błędne znaki powinien sam odfiltrować zanim umieści je w urządzeniu.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
nefryt
opoliensis
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 kwietnia 2010, 08:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: opoliensis »

Dokładnie. Warto przepuścić gpx'y przez BaseCampa. Montana robiła mi też jakieś cyrki przy wgrywaniu bezpośrednio pliku pobranego ze strony OC. Wrzucałem listę skrzynek w promieniu 3km od centrum Wrocławia, a w urządzeniu pojawił mi się opis tylko jednej :-)
nefryt
Nowy na forum
Posty: 22
Rejestracja: środa 02 maja 2012, 22:20
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: nefryt »

Przepuszczenie pliku GPX przez BaseCampa żeczywiście pomogło. Wszystko działa jak należy. Wielkie dzięki za pomoc :) Samo wgranie skrzyneczek na garmina staje się powoli niezłym wyzwaniem.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Czy ktoś z Was mógłby podesłać mi *tego samego* GPXa *przed* takim "przepuszczeniem" oraz *po*? (Być może znajdę źródło problemu i pliki GPX generowane na OC będzie można wrzucać na Garmina bezpośrednio.)
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

problem występował już wielokrotnie. (np. http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... l&start=15) Powodem jest prawdopodobnie występowanie w opisie lub logach któreś ze skrzynek znaku o kodzie 0x13, (lub innego niedozwolonego w xml). Garminy oczywiście nie potrafią go zignorować, jak to robi reszta urządzeń. gdy dochodzą do skrzynki z tym znakiem, przerywają pracę. Wygląda na to, że base camp po prostu potrafi to wyfiltrować.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Przy generowaniu GPXów używam `htmlspecialchars` w następujący sposób:

htmlspecialchars($description, ENT_COMPAT, 'UTF-8')

Wygląda na to, że to nie wystarcza i nadal może produkować niepoprawne XMLe. Wrzuciłem issue do bugtrackera OKAPI: http://code.google.com/p/opencaching-ap ... ail?id=169
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

podobno htmlspecialchars konwertuje tylko < ' " i tym podobne, natomiast nie filtruje innych niedozwolonych znaków. nigdy nie używałem tej funkcji, znam jedynie z teori, ale można by spróbować użyć oprócz htmlspecialchars dodatkowo iconv("utf-8", "utf-8//IGNORE", $description);

http://us1.php.net/manual/en/function.iconv.php#78972

gdyby był jakiś wadliwy gpx to można by przemielić go przez tą funkcję dla próby.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Naprawione. Teraz GPXy generowane przez OKAPI usuwają wszystkie znaki unicode, które są niedozwolone w XML.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

A tak konkretniej, jak już gadamy informatycznie ;) Napisałem własną funkcję w oparciu o specyfikację XML (zostawiam tylko te znaki, które w specyfikacji XML są wymienione jako dozwolone):

/** Escape string for use with XML. See issue 169. */
public static function xmlescape($string)
{
static $pattern = '/[^\x{0009}\x{000a}\x{000d}\x{0020}-\x{D7FF}\x{E000}-\x{FFFD}]+/u';
$string = preg_replace($pattern, '', $string);
return strtr($string, array("<" => "<", ">" => ">", "\"" => """, "'" => "&apos;", "&" => "&"));
}
Za ten post autor wrygiel otrzymał podziękowania (total 2):
Lzarredan
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
elvis666master
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 23:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: elvis666master »

A propos samego ściągania skrzynek ze zdjęciami. Podczas ściągania jednej z paczek pojawia mi się następujący błąd:
exception 'ErrorException' with message 'imagecreatefromstring() [<a href='function.imagecreatefromstring'>function.imagecreatefromstring</a>]: Data is not in a recognized format' in /var/www/ocpl/okapi/services/caches/formatters/garmin.php:156
Stack trace:
#0 [internal function]: okapi\OkapiErrorHandler::handle(2, 'imagecreatefrom...', '/var/www/ocpl/o...', 156, Array)
#1 /var/www/ocpl/okapi/services/caches/formatters/garmin.php(156): imagecreatefromstring('BMf???????6???(...')
#2 [internal function]: okapi\services\caches\formatters\garmin\WebService::call(Object(okapi\OkapiInternalRequest))
#3 /var/www/ocpl/okapi/service_runner.php(131): call_user_func(Array, Object(okapi\OkapiInternalRequest))
#4 /var/www/ocpl/okapi/facade.php(55): okapi\OkapiServiceRunner::call('services/caches...', Object(okapi\OkapiInternalRequest))
#5 /var/www/ocpl/lib/search.zip.inc.php(214): okapi\Facade::service_call('services/caches...', 26924, Array)
#6 /var/www/ocpl/search.php(1056): require('/var/www/ocpl/l...')
#7 {main}
Nie mogę przez to dokończyć ściągania całej paczki. Wiecie co z tym zrobić? Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Ktoś już mi o tym napisał wczoraj, ale jeszcze nie miałem czasu się temu przyjrzeć. Postaram się niedługo.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
kadmar
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 09 października 2011, 19:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: kadmar »

Koledzy, zastanawiam się co stoi na przeszkodzie żeby "odpalić" możliwość wgrywania keszy ze zdjęciami do colorado. Wydaje mi się, że to tylko kwestia oprogramowania, w które producent już nie chce inwestować ponieważ to stary model.
ODPOWIEDZ