[Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Awaryjny GPX (Android, integracja z Locus)

Post autor: Karls »

Tak, tylko mnie chodzi o to że jak się oddzielnie do programu wejdzie i wygeneruje z niego gpx a potem włączy locusa, ten plik wyszuka i zładuje to można nawet 500 skrzynek. A jak odpalisz program z pod locusa to nic nie można ustawić i pobiera 30.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Awaryjny GPX (Android, integracja z Locus)

Post autor: wrygiel »

Kiedyś postaram się to naprawić.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Awaryjny GPX (Android, integracja z Locus)

Post autor: rredan »

Być może to pytanie raczej o Locusa niż Awaryjny GPX, sorry za OT w takim razie. Chodzi o to, że dotychczas po imporcie skrzynki miały na mapie ładne ikonki w zależności od typu, tego, czy już je znalazłem lub tego, czy są założone przeze mnie. Od niedawna (chyba którejś aktualizacji Locusa?) wszystkie dostały tę samą ikonkę, taką jak ma kategoria, do której zostały przypisane. Wie ktoś, jak powrócić do stanu poprzedniego?
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Awaryjny GPX (Android, integracja z Locus)

Post autor: wrygiel »

Raczej to kwestia Locusa, ja od jakiegoś czasu nic nie zmieniam w Awaryjnym GPXie. Nie aktualizowałem też dawno Locusa, więc na razie się z tym efektem nie spotkałem.

Trochę się boję aktualizować, bo po aktualizacji pół roku temu w ogóle Awaryjny GPX mi przestał działać :-/ (autor Locusa zmienił API nie zachowując kompatybilności, czego się generalnie w świecie programistycznym nie robi)
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Awaryjny GPX (Android, integracja z Locus)

Post autor: Rob »

Zobacz może opcje Awaryjnego GPX'a czy masz wpisaną dobrą nazwę użytkownika. Domyślam się, że Awaryjny GPX ściąga znalezione kesze z atrybutem <sym>Geochache Found</sym>. Jeżeli tak to powinno działać gdyż ten atrybut Locus interpretuje jako znaleziony.
U mnie Awaryjny GPX działa. Z tym, że nie ściagam znalezionych. Znalezione mam w osobnej kategorii i dobrze je wyświetla. Wersję Locusa, którą używam to 2.3.4 z 13 maja.
ObrazekObrazek
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Awaryjny GPX (Android, integracja z Locus)

Post autor: rredan »

To jednak kwestia Locusa. Nie zmieniałem nic w konfiguracji, a po kolejnej aktualizacji (ostatnio dość częstych) ikonki wróciły do normy.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Awaryjny GPX (Android, integracja z Locus)

Post autor: wrygiel »

Uff :)
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
nabuhonodozor
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 23 września 2010, 06:19
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: nabuhonodozor »

Apka świetna! Wielkie dzięki - dziś się o niej dowiedziałem, zainstalowałem i jest git. Bardzo wygodna i faktycznie to taka ostatnia deska ratunku bo normalnie w domu można pobrać 2000 skrzynek a w terenie to powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: Rob »

Niebawem będzie można dogrywać sobie zdjęcia do wybranych opisów keszy. Jest już wersja próbna Locus z tym ficzerem. Niestety na razie nie działa z naszym formatem gpx'a.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: Rob »

Ok, jest wersja testowa: https://dl.dropbox.com/u/8015949/2.5.1.4.apk (wątek: https://getsatisfaction.com/locus/topic ... tification). Kto zainteresowany niech ściąga i testuje. Najlepszy efekt daje ściągnięcie sobie gpx'a awaryjnym gpx'em (nie wywala formatowania html jak gpx ze strony OC). Żeby ściągnąć obrazki do opisów trzeba otworzyć punkty z kategorii gdzie awaryjny gpx załadował kesze -> zaznaczyć wszystkie -> tapnąć prawą dolną ikonkę (tą z rysunkiem narzędzi) -> tapnąć GC Offlinizer.
W razie zauważonych błędów proszę dać znać na stronie z nawiasu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: wrygiel »

Ja dostaję 404. Ale fajnie, że coś takiego się pojawiło :) Pewnie niedługo będzie w wersji oficjalnej.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Layio
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: sobota 27 sierpnia 2011, 11:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: Layio »

Aplikacja jest świetna, szczególnie że ładnie formatuje opis kesza (w Locus)

Czy była by możliwość, aby w następnej wersji aplikacji:
- pobierała ona zapisane notatki z OC,
- zamiast liczby cache do pobrania była możliwość wpisania odległości do jakiej pobierze wszystkie,
- wybrania lokalizacji na mapie, zamiast wpisywania ręcznie współrzędnych
- wprowadzenia menadżera lokalizacji i pobranych plików (np. kilka lokalizacji do wyboru na liście, z możliwości szybkiego zaktualizowania pobranych już plików)
Za ten post autor Layio otrzymał podziękowanie:
Rob
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: wrygiel »

Layio pisze:Aplikacja jest świetna, szczególnie że ładnie formatuje opis kesza (w Locus)
To bardziej zasługa OKAPI niż samej aplikacji. Jestem też autorem OKAPI i OKAPI daje możliwość osadzenia w GPXach wielu rzeczy (m.in. osobistych notatek). Być może ktoś będzie chętny napisać aplikację, która wszystkie te możliwości wykorzystuje. Ja jednak raczej Awaryjnego GPXa nie będę rozwijał. To prosta, "awaryjna" aplikacja i raczej taka zostanie.

Być może za to kiedyś wezmę się za napisanie porządniejszego plugina do Locusa. Wtedy będzie to działać tylko i wyłącznie z Locusem i będzie być może miało więcej opcji.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: Karls »

wrygiel pisze:Być może za to kiedyś wezmę się za napisanie porządniejszego plugina do Locusa. Wtedy będzie to działać tylko i wyłącznie z Locusem i będzie być może miało więcej opcji.
Czy mógł byś mi udostępnić kod źródłowy swojej aplikacji? Być może uda mi się to troszkę rozbudować, jeśli się oczywiście zgodzisz ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android/Free] Awaryjny GPX (integracja z Locus)

Post autor: wrygiel »

Ok, możemy spróbować ;) Wrzuciłem do githuba:

https://github.com/wrygiel/awaryjny-gpx

Mam prośbę, żeby wszyscy zainteresowani podobnie publikowali swój kod w *forku* na githubie.
Bardzo ułatwi to przenoszenie ewentualnych feature-ów z wersji do wersji.

Umówmy się, że jak ktoś będzie chciał udostępnić użytkownikom pliki APK, to niech zmieni nazwę aplikacji tak, żeby się użykownikom nie myliło. Np. "GPX Karlsa", a gdzieś w dopisku "Wzorowany na Awaryjnym GPXie" + link do pierwszej strony tego wątku na forum. Chętnie przyjmę "pull requesty", jak będą fajne (i uniwersalne!) i będę miał czas, to chętnie wgram Wasze modyfikacje do "Awaryjnego GPXa".
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
ODPOWIEDZ