Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

krystiant pisze:
Żywcu pisze:Napisałem też, że chyba jednak GS zarabia na skrzynkach
Ale w jaki sposób? Samym namawianiem do płacenia nie zarobi, a płacenie nie jest koniecznością...
Temat wątku: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach... i w tym kontekście rozumiem, wątek kolegi marwaldora :!: - teza, że GS zarabia na skrzynkach, chyba została dowiedziona...

Zgadzam się też, z tezą: można znaleźć skrzynkę zarejestrowaną na GC, bez płacenia, ale my nie o tym...
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2072
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

Nadal nikt nie napisał w jaki sposób :cry:
To, że Groundspeak tylko namawia do zapłacenia za coś co jest dostępne za darmo dla wszystkich - nawet bez rejestracji (tak, opis jest widoczny bez logowania) i znajdują się tacy którzy płacą za informacje dostępne za darmo nie jest dla mnie dowodem, że zarabiają na keszach tylko na:
megalomanii - bo ja to jestem PREMIUM MEMBER
naiwności - bo jak nie zapłacę to nie będę mógł w pełni korzystać
wygodnictwie - zapłacę i będę miał filtrowanie, gpx-y itp
niektórych swoich userów...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Trudno nazwać darmowym serwis, który ma opcję kup teraz dla jakichś tam funkcji, których nie ma w wersji darmowej.

Trudno nazwać darmowym serwis, który jest nastawiony na zarabianie pieniędzy!!!

Choćby moja pojedyncza skrzynka była do szukania/zassania za darmo, to i tak przyczynia się do wzrostu potęgi tegoż komercyjnego serwisu, przeliczanej na gotówkę. Nawet przez to, że dzięki niej przybyło zarejestrowanych tam keszów, że nie wspomnę o liczbie odsłon.

Ktoś wyżej napisał, że właśnie skończył pobieranie darmowych gpx-ów.
A mi się wydaje że, grupowe pobieranie gpx-ów (funkcja raczej płatna) jakimś tam wytrychem, przypomina haczenie pirackiego softu. Skoro serwis chce za to pieniądze, a my za to nie płacimy,tylko omijamy jakimś softem, to jest coś nie tak.

Nie zakładam skrzynek w płatnych serwisach.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Stryker »

marwaldor pisze:A mi się wydaje że, grupowe pobieranie gpx-ów (funkcja raczej płatna) jakimś tam wytrychem, przypomina haczenie pirackiego softu. Skoro serwis chce za to pieniądze, a my za to nie płacimy,tylko omijamy jakimś softem, to jest coś nie tak.
Czytasz w ogóle to, co piszą inni czy tylko bezmyślnie powtarzasz swoją teorię? Gdzie jest napisane, że serwis chce pieniądze za jakieś dane? Serwis namawia i to niezbyt natarczywie.
Nie przemawia do Ciebie kilku użytkowników (z tego forum, bo na pewno jest ich kilka tysięcy razy więcej) "płatnego" (Twoim zdaniem) serwisu, którzy legalnie i za darmo z niego korzystają a nawet podają instrukcję?
PS: GCTour też jest "nastawiony" na zarabianie pieniędzy, bo jest przycisk "donate" ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2072
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

marwaldor pisze:Trudno nazwać darmowym serwis, który jest nastawiony na zarabianie pieniędzy!!!
Trudno nazwać płatnym serwis, który umożliwia mi za darmo zabawę w takim samym zakresie jak członkom, którzy wnieśli jakoweś opłaty!!!
marwaldor pisze:Choćby moja pojedyncza skrzynka była do szukania/zassania za darmo, to i tak przyczynia się do wzrostu potęgi tegoż komercyjnego serwisu, przeliczanej na gotówkę.
Z tym to się zgadzam, ale dopóki jest możliwość bawienia się za darmo będę uważał, że GC nie jest ucieleśnieniem całego zła tego świata :wink:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Ranwers »

krystiant pisze:
marwaldor pisze:Trudno nazwać darmowym serwis, który jest nastawiony na zarabianie pieniędzy!!!
Trudno nazwać płatnym serwis, który umożliwia mi za darmo zabawę w takim samym zakresie jak członkom, którzy wnieśli jakoweś opłaty!!!
marwaldor pisze:Choćby moja pojedyncza skrzynka była do szukania/zassania za darmo, to i tak przyczynia się do wzrostu potęgi tegoż komercyjnego serwisu, przeliczanej na gotówkę.
Z tym to się zgadzam, ale dopóki jest możliwość bawienia się za darmo będę uważał, że GC nie jest ucieleśnieniem całego zła tego świata :wink:
To ja zadam takie teoretyczne pytanie, bo konta na GC nie mam... W jaki legalny sposób pobieracie te wszystkie informacje, które rzekomo nie są dostępne w opcji "basic"? Dorzucę takiego hinta:
You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission
.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: miklobit »

No to chyba by trzeba ustalić czy określenie "legalny sposób" to na pewno jest to samo co "wg zasad ustalonych przez GS".
Bo wg mnie ( a używam skryptów ) skoro dają mi dostęp do danych to już moja sprawa czy sobie będę klikał ręcznie czy sobie zrobię robota
do naciskania klawiszy. Żadnych innych danych przez skrypt nie wyciągnę niż to co widać na stronie. Przecież mogę sobie gpx'a też ręcznie wyklikać przez ctrlC ctrlV na podstawie danych ze strony.
To tak jakby wydawnictwo napisało, że gazeta tylko do czytania na papierze, a jak siebie zeskanuję, żeby czytać na komputerze ( wyłącznie na własny użytek ) to już będzie nie legalne.
Jeżeli chcą egzekwować takie życzenia to niech sobie zrobią w kodzie zabezpieczenia, żeby user nie "klikał" za często.Tylko jak widać po ostatnich zmianach ( jak np. zamiana dat w logach z tekstu na obrazki - wiadomo po co ...), które szybo wycofali, to każdy kij ma dwa końce - w tym przypadku zmulenie serwerów. A w razie czego , to biblioteki OCR opensource też są dostępne, wiec to walka z wiatrakami ...
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2072
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

Ranwers pisze:To ja zadam takie teoretyczne pytanie, bo konta na GC nie mam... W jaki legalny sposób pobieracie te wszystkie informacje, które rzekomo nie są dostępne w opcji "basic"? Dorzucę takiego hinta:
You agree that you will not use any robot, spider, scraper or other automated means to access the Site for any purpose without our express written permission
.
I access the Site manually :D Wchodzę na stronę z opisem kesza i mam wszystkie potrzebne informacje. Mogę je sobie wydrukować, przepisać lub przekopiować i zapisać. To ostatnie zamiast zaznaczać kursorem i robić "copy/paste" robię klikając na ikonkę gpx downloadera, ale z tego co wiem to ten skrypt zapisuje dane, które już mam u siebie i nie robi "access the Site"...
ps. Hmmm, Site napisali dużą literą... też są megalomanami skoro w internecie są strony, a oni mają Stronę?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: środa 15 grudnia 2010, 00:32
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: m2m »

miklobit pisze:Przecież mogę sobie gpx'a też ręcznie wyklikać przez ctrlC ctrlV na podstawie danych ze strony.
Przepraszam za OT, miklobit, jak generujesz takie gpx'y? Tzn. w jakim programie? Kiedyś było mi to b. potrzebne ale ja na technice się nie znam i programu żadnego nie znalazłam. Z góry dzięki.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Stryker »

@Ranwers, a skąd wiesz jak działa gctour? Całość leci przez ich domenę, może mają tam bardzo szybkich Chińczyków, którzy klikają z prędkością światła a może przechowują miliony plików gpx pod różne okazje?;-)

To GCTour bezpośrednio pobiera dane (co mnie to obchodzi jak) i to z domeny bodajże gctour.madd.in leci do mnie gpx. A że przypadkiem wyświetla swoje menu na domenie gc.. no cóż, web 2.0 ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2072
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

m2m pisze:
miklobit pisze:Przecież mogę sobie gpx'a też ręcznie wyklikać przez ctrlC ctrlV na podstawie danych ze strony.
Przepraszam za OT, miklobit, jak generujesz takie gpx'y? Tzn. w jakim programie?
Do takiego ręcznego grzebania wystarczy dowolny edytor tekstów np. notatnik.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: łowca »

krystiant pisze:Do takiego ręcznego grzebania wystarczy dowolny edytor tekstów np. notatnik.
M2M, nie słuchaj go :D Ręcznie grzebać w GPXie czyli pliku XMLowym za pomocą notatnika to koszmar. Polecam co najmniej Notepad++ albo TextPad, czyli prosty edytor podświetlający składnię pliku (poszczególne jego elementy)

A jeśli potrzebujesz przerabiać standardowy GPX do jakiegoś mniej standardowego formatu to daj znać, napiszę konwerter.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: środa 15 grudnia 2010, 00:32
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: m2m »

łowca pisze:
krystiant pisze:Do takiego ręcznego grzebania wystarczy dowolny edytor tekstów np. notatnik.
M2M, nie słuchaj go :D Ręcznie grzebać w GPXie czyli pliku XMLowym za pomocą notatnika to koszmar. Polecam co najmniej Notepad++ albo TextPad, czyli prosty edytor podświetlający składnię pliku (poszczególne jego elementy)

A jeśli potrzebujesz przerabiać standardowy GPX do jakiegoś mniej standardowego formatu to daj znać, napiszę konwerter.
Już mówię, o co mi chodziło - czasem chcę pewne współrzędne, których nie mam na stronie OC wprowadzić do GPSa. Jak jest ich kilka, ok, nie ma problemu, mogę ręcznie, ale jak mam ich 15-20, wolałabym wpisać na komputerze i wygenerować plik gpx do urządzenia jednym kliknięciem. Czy tak się da czy za dużo bym chciała?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Stryker pisze:
marwaldor pisze:A mi się wydaje że, grupowe pobieranie gpx-ów (funkcja raczej płatna) jakimś tam wytrychem, przypomina haczenie pirackiego softu. Skoro serwis chce za to pieniądze, a my za to nie płacimy,tylko omijamy jakimś softem, to jest coś nie tak.
Czytasz w ogóle to, co piszą inni czy tylko bezmyślnie powtarzasz swoją teorię? Gdzie jest napisane, że serwis chce pieniądze za jakieś dane? Serwis namawia i to niezbyt natarczywie.
Nie przemawia do Ciebie kilku użytkowników (z tego forum, bo na pewno jest ich kilka tysięcy razy więcej) "płatnego" (Twoim zdaniem) serwisu, którzy legalnie i za darmo z niego korzystają a nawet podają instrukcję?
PS: GCTour też jest "nastawiony" na zarabianie pieniędzy, bo jest przycisk "donate" ;-)
Ech to wasze darmowe korzystanie: od kuchennych drzwi, co łaska, że nie wspomnę o skryptach...

Co do darmowości:

Za darmo masz to:
1. Access to Location
View coordinates and location information for geocaches.
2. Share Your Experiences
Place your geocaching stories and photos online after writing about your experience in the geocache logbook.


A bulisz za:
1. Rate Your Favorites
Award Favorite Points to exceptional geocaches that you have found and sort search results by most Favorited caches.
2. Statistics
Visualize and share your geocaching activity with bar graphs and other dynamic infographics.
3. Maps
Use the map view filters to see only the types of geocaches that appeal to you or to remove your hides and finds.
4.Create and Share Geocaching Lists
Organize caches to keep track of Favorites, watch the activity of caches, ignore caches so that they do not appear in your search results, or Bookmark caches into groupings such as "the best caches for out-of-town guests."
5. Custom Searches
Create custom searches based on geocache size, location, attributes and more with Pocket Queries. See how to use this feature
6. Be Instantly Notified of Geocaches
Be the first to find a geocache when you receive Instant Notifications about newly published geocaches on your cell phone or other mobile device.
7. Caches Along a Route
Search for geocaches along a route on your next road trip. Tell us where you are going and we will let you know what geocaches are along the way.
8. Support Geocaching.com
Support the development and maintenance of the Geocaching.com site. As long as you continue to renew your membership, you will always be guaranteed the rate at which you first became a Premium Member!
9. Premium Member Access to all Groundspeak Websites
Access all Premium features and tools on Geocaching.com, Waymarking.com and Wherigo.com.


Czyli płacisz za wszystko co tu masz free.
Skoro twierdzisz, że tamten serwis jest darmowy, to jak nazwać serwis OC ?
Tylko mnie nie rozśmiesz i nie użyj słowa TEŻ (darmowy) :)

A "niezbyt natarczywe" zachęcanie do płacenia to: DONATE
Niestety takiego napisu w tym płatnym serwisie nie zauważyłem. Może kiepsko szukałem - popraw mnie jeśli się mylę.

Za to rzuciło mi się w oczy słowo PAYMENT.

Nie zakładam i nie szukam skrzynek w płatnych serwisach.

P.S.
krystiant pisze:Trudno nazwać płatnym serwis, który umożliwia mi za darmo zabawę w takim samym zakresie jak członkom, którzy wnieśli jakoweś opłaty!!!
W takim samym zakresie ???
Przeczytaj w/w dwa odnośniki: Za darmo masz to: oraz A bulisz za:
Jeśli dla Ciebie jest to taki sam zakres, to rzeczywiście szkoda dyskusji w tym temacie...
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: łowca »

m2m pisze: Już mówię, o co mi chodziło - czasem chcę pewne współrzędne, których nie mam na stronie OC wprowadzić do GPSa. Jak jest ich kilka, ok, nie ma problemu, mogę ręcznie, ale jak mam ich 15-20, wolałabym wpisać na komputerze i wygenerować plik gpx do urządzenia jednym kliknięciem. Czy tak się da czy za dużo bym chciała?
Na kiedy?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Zablokowany