Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Krysiul pisze:
..." a postawą typu: "jak oni śmią zarabiać na skrzynkach, to niemoralne, to powinno być całkiem darmowe, naciągacze, wstrętni dorobkiewicze itd.", a taki wydźwięk mają w tym i paru podobnych dyskusjach niektóre wypowiedzi.
Przepraszam, ale nie zauważyłem tu nikogo z takim podejściem do sprawy.
Oczywiście, niech sobie zarabiają, ale nie na mnie.
O tym informuję w opisach swoich skrzynek.
I w tej informacji nie ma żadnego oburzenia ani w/w wydźwięku.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Krysiul »

Ty masz takie odczucie, ja mam inne. I akurat nie Twoje podejście miałem na myśli, po prostu odniosłeś się do mojego posta, więc Ci odpisałem.
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowania (total 2):
Żywculavinka
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

Krysiul pisze:Ty masz takie odczucie, ja mam inne. I akurat nie Twoje podejście miałem na myśli, po prostu odniosłeś się do mojego posta, więc Ci odpisałem.
Podoba mi się Twoja wypowiedź. Forum jest aby wymieniać poglądy. Dobrze, że w kulturalny sposób :!: Dziękuję.

@ marwaldor: sam wpis w opisach Twoich skrzynek, mnie nie razi. Dobrze, że jakiejś wielkiej "walki" nie robisz i jest to, tylko wyraz Twojego podejścia do geocachingu.
* Nie rejestruję skrzynek w płatnych serwisach
- tylko czemu jest tam gwiazdka?

Przepraszam ale w przypadku, większych awantur i akcji propagandowych (wojowniczych, reklamowych, politycznych), będę zmuszony do interwencji - proszę tego nie robić 8)
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
lavinka
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Ano, gwiazdka jest chyba przez pomyłkę, gdyż miała być odnośnikiem do gwiazdki w tytule skrzynki, której nie postawiałem. Może potem poprawię.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Lza »

maryush pisze:
Lza pisze:
maryush pisze:dają mozliwość darmowego bawienia się w tak naprawdę pełnym zakresie.
darmowy członek raczej nie ma możliwości zabawy w pełnym zakresie. Chyba że ma np 12 godzin wolnego czasu żeby sobie wyszukać i wyfiltrować ręcznie kesze z interesującej go okolicy.. Nawet użycie GC tour nie daje dostępu do "pełnego zakresu".
GC daje możliwość zabawy za darmo. Nie blokuje żadnych keszy dla ludzi bez Premium.
Mowa była o pełnym zakresie. bez bycia płatnym członkiem zakres zabawy jest mocno ograniczony. w przeciwnym wypadku płatnych członków by prawie nie było.
GC nie blokuje żadnych keszy? - a mi zablokował bo miały w opisie frazę "zarejestrowana na opencaching.pl"
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2072
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

Lza pisze:GC nie blokuje żadnych keszy? - a mi zablokował bo miały w opisie frazę "zarejestrowana na opencaching.pl"
Obawiam się, że na ten problem to nawet wykupienie premium nie pomoże...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: maryush »

Lza pisze:Mowa była o pełnym zakresie. bez bycia płatnym członkiem zakres zabawy jest mocno ograniczony.
Jeszcze raz - zakres zabawy NIE jest ograniczony. Bez premium możesz się bawić na całego. Możesz szukać i logować WSZYSTKIE kesze, które są w systemie jeśli tylko UŻYTKOWNICY (a nie GC) te kesze udostępnili.
Pretensje do GC o to że nie rozdaje za darmo automatów do gpxów to tak jakbym miał pretensje do OCPL, że nie udostępniła mi za darmo sprzętu GPS. Bo przecież bez GPSa "zakres zabawy jest mocno ograniczony", nieprawdaż?
Jeśli chcesz mieć wszystkie gpxy z GC to nic nie stoi na przeszkodzie - siadaj i ściągaj plik po pliku - możesz ściągnąć wszystkie i to BEZ premium. A ogranicza Cię nie GC, tylko Ty sam i ramy czasowe, które przeznaczysz na swoje hobby.
Lza pisze:w przeciwnym wypadku płatnych członków by prawie nie było.
Nie, ludzie kupują premium bo albo są leniwi, albo nie mają czasu. Albo raczej - bardziej cenią swój czas niż swoje pieniądze. A nie dlatego że bez premium nie mogą się bawić.
Lza pisze:GC nie blokuje żadnych keszy? - a mi zablokował bo miały w opisie frazę "zarejestrowana na opencaching.pl"
Mi OCPL zablokował kesza bo jest w niebezpiecznym miejscu. Myślisz że na jedno lub drugie wpłacanie kaski (np. jako wykupienie konta premium) by pomogło? ;)
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Blokowanie kesza bo jest niebezpieczny, a blokowanie bo jest informacja o jego zarejestowaniu w innym serwisie to chyba jest różnica?

Skoro w GC za pieniądze można coś kupić, i skoro to jest kupowane, to nazwanie go bezpłatnym jest niezłym naciąganiem znaczenia słowa bezpłatny.

W np.Tesco można pooglądać towary na półkach, a nawet skosztować wiele z nich - serwują je młode hostessy. Jakby się człek uparł, toby się najadł... Jednak trudno ten sklep nazwać Caritasem...

A ja: *Nie rejestruję skrzynek w płatnych serwisach.
Ostatnio zmieniony piątek 02 września 2011, 08:06 przez marwaldor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

marwaldor pisze:Blokowanie kesza bo jest niebezpieczny, a blokowanie bo jest informacja o jego zarejestowaniu w innym serwisie to chyba jest różnica?

Skoro w GC za pieniądze można coś kupić, i skoro to jest kupowane, to nazwanie go bezpłatnym jest niezłym naciąganiem znaczenia słowa bezpłatny.

Np.w Tesco można pooglądać towary na półkach, a nawet skosztować wiele z nich - serwują je młode hostessy. Jakby się człek uparł, toby się najadł... Jednak trudno ten sklep nazwać Caritasem...

A ja: *Nie rejestruję skrzynek w płatnych serwisach.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: zyr »

maryush pisze: Pretensje do GC o to że nie rozdaje za darmo automatów do gpxów to tak jakbym miał pretensje do OCPL, że nie udostępniła mi za darmo sprzętu GPS. Bo przecież bez GPSa "zakres zabawy jest mocno ograniczony", nieprawdaż?
Wiem, że skróty GPX i GPS są do siebie podobne, ale jednak różnica jest dość spora. I twierdzenie powyższe wydaje mi się raczej mocno nietrafione.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: etnamars »

Uzupełniając wypowiedź zyra:
maryush pisze: Jeszcze raz - zakres zabawy NIE jest ograniczony. Bez premium możesz się bawić na całego. Możesz szukać i logować WSZYSTKIE kesze, które są w systemie jeśli tylko UŻYTKOWNICY (a nie GC) te kesze udostępnili.
Oczywiście za wyjątkiem keszy typu "Premium member", czyli jednak nie WSZYSTKIE.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2072
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

marwaldor pisze:Skoro w GC za pieniądze można coś kupić, i skoro to jest kupowane, to nazwanie go bezpłatnym jest niezłym naciąganiem znaczenia słowa bezpłatny.
Chyba nikt nie nazywa bezpłatnymi tych dodatków ułatwiających zabawę. Ja np. cały czas piszę, że mogę się bezpłatnie bawić w pełnym zakresie... Przed chwilą skończyłem ściąganie bezpłatnych gpx-ów kilkudziesięciu keszy GC z rejonu, w który jadę na weekend.
marwaldor pisze:W np.Tesco można pooglądać towary na półkach, a nawet skosztować wiele z nich - serwują je młode hostessy. Jednak trudno ten sklep nazwać Caritasem...
Lza pisze:GC nie blokuje żadnych keszy? - a mi zablokował bo miały w opisie frazę "zarejestrowana na opencaching.pl"
A myślicie, że w Tesco zgodziliby się na postawienie hostessy reklamującej np. Lidl?
etnamars pisze:
maryush pisze: Jeszcze raz - zakres zabawy NIE jest ograniczony. Bez premium możesz się bawić na całego. Możesz szukać i logować WSZYSTKIE kesze, które są w systemie jeśli tylko UŻYTKOWNICY (a nie GC) te kesze udostępnili.
Oczywiście za wyjątkiem keszy typu "Premium member", czyli jednak nie WSZYSTKIE.
Ale przecież maryush napisał, że takie kesze nie są zablokowane dla wszystkich przez GC tylko UŻYTKOWNIKÓW... To nie GC jest brzydki tylko niektórzy Premium membersi :wink:
Naprawdę - jak ktoś się chce bawić to szuka sposobów:
- jedni płacą za udogodnienia;
- jedni sciągają jakieś skrypty;
- a jeszcze inni czytają i drukują opisy...
Jak ktoś chce marudzić to szuka przeszkód...

Pamiętam jak ja zaczynałem na OC - telefon pokazujący współrzędne i wydruki - też się dało, żadne gpx-y nie były potrzebne do zabawy w pełnym zakresie.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
maryush
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

krystiant pisze:A myślicie, że w Tesco zgodziliby się na postawienie hostessy reklamującej np. Lidl?
W OC zgadzają się na postawienie znaczka(hostessy) reklamującej płatne GC. I to w opisie skrzynki.
krystiant pisze:Przed chwilą skończyłem ściąganie bezpłatnych gpx-ów kilkudziesięciu keszy GC z rejonu, w który jadę na weekend.
Już na ten temat pisałem:
marwaldor pisze:Np.w Tesco można pooglądać towary na półkach, a nawet skosztować wiele z nich - serwują je młode hostessy. Jakby się człek uparł, toby się najadł...

A ja: Nie zakładam skrzynek w płatnych serwisach
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Stryker »

marwaldor pisze:W OC zgadzają się na postawienie znaczka(hostessy) reklamującej płatne GC. I to w opisie skrzynki.
"Reklamuje się" też: zumi, automapę, google.. Na to użytkownik nie ma wpływu nawet (na ew. link do GC ma).
Czasem nawet zły użytkownik (a fe!) wrzuca do kesza ołówki z marketu budowlanego (z logo, a jakże) albo używa logbooków z logo drukarni. Też zarabia na swoich keszach?
Rozumiem, że Ty pieczołowicie zaklejasz logo wszystkiego czy wydzierasz exifa z fotek - inaczej byłaby to pewna niekonsekwencja w postawie ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Lza »

Zależy co rozumiecie przez pełen zakres zabawy.

wydaje mi się, że wasze rozumienie pełnego zakresu zabawy nie jest pełnym zakresem dla innych.
Zablokowany