Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek 29 sierpnia 2011, 01:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: 5nip3r »

"Moi drodzy, po co kłótnie, po co wasze swary głupie, wnet i tak zginiemy w zupie..."

Dla mnie życie jest proste - jak każą mi za coś płacić a nie chcę - nie kupuję. Jeśli ktoś nie chce płacić, niech nie chodzi na serwisy, w których musi płacić.
Jeśli OC nakaże mi płacić za założenie skrzynki, to przestanę się w to bawić i tyle. Z resztą widać jak GC na tym wychodzi. Wystarczy porównać mapy ze skrzynkami.
Podstawą ma być chyba dobra zabawa, a wiadomo - im mniej wydamy na zabawę - tym lepszy mamy humor.
Pozdro ! 5nip3r
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: MasterGraba »

5nip3r pisze:Z resztą widać jak GC na tym wychodzi. Wystarczy porównać mapy ze skrzynkami.
Podstawą ma być chyba dobra zabawa, a wiadomo - im mniej wydamy na zabawę - tym lepszy mamy humor.
W Polsce może tak, ale jeśli chodzi o inne kraje to GC raczej przewyższa liczbą skrzynek serwisy oparte na opencaching. Mam jednak nadzieję, że to się wkrótce zmieni i to serwsiy opencaching będą bardziej popularne (no i może zostaną połączone bazy skrzynek serwisów opartych na projekcie opencaching).
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: r00t7 »

MasterGraba pisze:
5nip3r pisze:Z resztą widać jak GC na tym wychodzi. Wystarczy porównać mapy ze skrzynkami.
Podstawą ma być chyba dobra zabawa, a wiadomo - im mniej wydamy na zabawę - tym lepszy mamy humor.
W Polsce może tak, ale jeśli chodzi o inne kraje to GC raczej przewyższa liczbą skrzynek serwisy oparte na opencaching. Mam jednak nadzieję, że to się wkrótce zmieni i to serwsiy opencaching będą bardziej popularne (no i może zostaną połączone bazy skrzynek serwisów opartych na projekcie opencaching).
ale jakoś te kesze na GC do mnie nie przemawiają. Byłem w kilku krajach i wszędzie zamiast keszy pokazujących jakiś fajny zabytek, jest posadzony obok gniot. Np w Szkocji, jest sobie pewien znany kościół - który na OC doczekałby się na pewno swojego kesza, tymczasem tam posadzony jest kesz typu: fajna dziupla na polu. Do tego mieści się w magicznych 161m więc nikt już nic fajnego tam nie posadzi.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

CO do porządku z offtopem: miałem na myśli dyskusję o technicznym aspekcie pobierania gpx i podsyłaniu sobie makr rozpoczętą przez m2m... No cóż moja niesprecyzowana prośba została użyta przeciwko mnie. :wink:

Ponieważ chciałbym już wyjaśnić do końca temat a zarazem zakończyć dyskusję zadam jeszcze raz to samo pytanie tym razem dwóm osobom, z którymi najbardziej polemizuję:

Kolego Krystian i Stryker:
Czy uważacie, że serwis GC jest darmowy ?

Proszę o JEDNOZNACZNĄ odpowiedź, bez owijania w bawełnę i robienia po krzakach. Wtedy zakończymy tę przydługą, choć ciekawą gadkę :)

Nie zakładam/szukam skrzynek w płatnych serwisach.

P.S.
Ktoś tam pytał więc odpowiem: nie szukam z tych samych powodów co nie zakładam :)
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

Gdybyś zapytał: "czy GC jest płatny?" odpowiedziałbym bez wachania: nie.
Na pytanie czy jest darmowy nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie... Świat nie jest czarno-biały i tu musiałbym zrobić to co dotychczas - nie, ale... lub tak, ale... zależy jak tą darmowość rozumieć.

Na 100% jest serwisem komercyjnym.

Taki pogląd prezentuję od samego początku dyskusji i żadnej innej deklaracji z mojej strony się nie spodziewajcie. Moim zdaniem pojęcia darmowy i niepłatny się różnią.

-- edit
Tak się jeszcze zastanawiałem... W Piśmie Św. jest napisane: «Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!" (Mt 10,8)

Przez stronę www za darmo keszerzy dają im opisy swoich skrytek.
Przez stronę www za darmo GC udostępnia te opisy innym keszerom.
I dokłada do tego ponosząc kosz infrastruktury służącej temu celowi...

Opłaty pobiera za wykonywane przez siebie usługi polegające na przetwarzaniu tych danych.
Moim zdaniem takie postępowanie jest wystarczająco etyczne, żeby po nich nie "jeździć". Ale oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania. Koniec z mojej strony, nie dam rady lepiej wyjaśnić mojego punktu widzenia.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Ivanhoe84
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 08 listopada 2009, 15:47
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Ivanhoe84 »

Ostatnio nasuwają mi się takie dwa nieretoryczne pytania:

1) Czy jest możliwość wyselekcjonowania w systemie skrzynek dwusystemowych. Dzięki takiej funkcji dałoby się policzyć ile jest samych skrytek, a ile samych skrzynek w Polsce. Na germańskim OC widziałem taki atrybut
Obrazek
2) Czy ktoś się orientuje ile jest skrytek PM na terenie Polski?
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: miklobit »

Ivanhoe84 pisze:Ostatnio nasuwają mi się takie dwa nieretoryczne pytania:
1) Czy jest możliwość wyselekcjonowania w systemie skrzynek dwusystemowych.
Jeśli każdy dwusystemowiec wpisze na OC nazwę waypointa GC to da sie policzyć a nawet można by po tym ew. filtrować.
Na gc jęsli ktos w opisie umiesci odniesienie do OC to też można oszacować - google wyrzuca ponad 600 takich skrzynek. A biorąc pod uwagę, że takie wpisy są tępione przez GC, to pewnie pod połowa polskich keszy gc jest dwusystemowa.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Dzięki za odpowiedź.
krystiant pisze:Gdybyś zapytał: "czy GC jest płatny?" odpowiedziałbym bez wachania: nie.
Wobec powyższego moje motto: "Nie zakładam/szukam skrzynek w płatnych serwisach" nie tyczy serwisu GC. Przynajmniej z Twojego punktu widzenia. I rzeczywiście niepotrzebne są dalsze "dywagacje".

Każdy w tej sentencji widzi to co lubi, jest to przesłanie uniwersalne. A najważniejsze - daje do myślenia. I niech tak zostanie :)
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

marwaldor pisze: I rzeczywiście niepotrzebne są dalsze "dywagacje".

Każdy w tej sentencji widzi to co lubi, jest to przesłanie uniwersalne. A najważniejsze - daje do myślenia. I niech tak zostanie :)
Więc pozwolę sobie na ingerencję - zamykam wątek. Jak ktoś chce nowy; o sposobach darmowego keszowania na GC, ochoczo smaczki przerzucę :)
Zablokowany