Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

marwaldor pisze:Czyli płacisz za wszystko co tu masz free.
Nie płacę, bo mi to do szukania nie jest koniecznie potrzebne - dlatego na GC mam mniej znalezień, bo nie jest tak łatwo jak u nas (i żeby nie było - mam wśród znalezionych kesze GC only)
marwaldor pisze:W takim samym zakresie ???
No nie - keszy PM only nie mogę szukać, ale to właściciel kesza wprowadza to ograniczenie, a nie serwis...
marwaldor pisze:Przeczytaj w/w dwa odnośniki: Za darmo masz to: oraz A bulisz za:
Ja to wszystko wiem...
marwaldor pisze:Jeśli dla Ciebie jest to taki sam zakres, to rzeczywiście szkoda dyskusji w tym temacie...
Może trzeba było na samym początku zdefiniować co rozumiemy jako zabawę w geocaching... Dla mnie to pójście w teren i szukanie/zakładanie keszy - to mi umożliwiają oba serwisy gratis.
Cała informatyczno-techniczna otoczka jest miłym dodatkiem ułatwiającym zabawę, ale nie będącą jej meritum. I też wolałbym te dodatki mieć w GC dostępne w standardzie...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
maryush
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Lza »

m2m pisze: Już mówię, o co mi chodziło - czasem chcę pewne współrzędne, których nie mam na stronie OC wprowadzić do GPSa. Jak jest ich kilka, ok, nie ma problemu, mogę ręcznie, ale jak mam ich 15-20, wolałabym wpisać na komputerze i wygenerować plik gpx do urządzenia jednym kliknięciem. Czy tak się da czy za dużo bym chciała?
Jednym kliknięciem się w tej chwili nie da. Skrypt pod firefoxa obecnie nie działa.

chyba, że nie chodzi ci o współrzędne z gc.com - wtedy można użyć mapsource lub basecamp, [http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=4435] wprowadzić ręcznie waypointy i władować do oregona jednym kliknięciem.

w razie kłopotów (to jest oprogramowanie garmina więc niezbyt intuicyjne) pisz na prv to wszystko wytłumaczę co i jak.
Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: środa 15 grudnia 2010, 00:32
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: m2m »

łowca pisze:
m2m pisze: Już mówię, o co mi chodziło - czasem chcę pewne współrzędne, których nie mam na stronie OC wprowadzić do GPSa. Jak jest ich kilka, ok, nie ma problemu, mogę ręcznie, ale jak mam ich 15-20, wolałabym wpisać na komputerze i wygenerować plik gpx do urządzenia jednym kliknięciem. Czy tak się da czy za dużo bym chciała?
Na kiedy?
Wiesz, to nie jest jakaś strasznie pilna sprawa, kiedyś wbijałam ręcznie do telefonu wszystkie waypointy do Kabat suma sumarum, kilka razy tel. wykasował mi cała bazę więc wklepywałam ich może setkę w dwa dni. Także nie musisz specjalnie nad tym siedzieć. Myślałam, że jest jakiś program/strona internetowa jak przeliczniki współrzędnych, z których mogłabym skorzystać
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

Kochani, niech ktoś zrobi porządek z tym offtopem...
Przecież się podyskutować już nie da...

krystiant pisze:Może trzeba było na samym początku zdefiniować co rozumiemy jako zabawę w geocaching... Dla mnie to pójście w teren i szukanie/zakładanie keszy - to mi umożliwiają oba serwisy gratis.
Cała informatyczno-techniczna otoczka jest miłym dodatkiem ułatwiającym zabawę, ale nie będącą jej meritum. I też wolałbym te dodatki mieć w GC dostępne w standardzie...
Czy to znaczy, że GC jest darmowe podobnie jak OC ?
Albo inaczej: ponieważ Ty korzystasz tylko z bezpłatnych funkcji (reklamówek mających zaszczepić bakcyla), to znaczy że GC jest bezpłatnym serwisem ?
Tak z ciekawości: a ci co płacą też twierdzą że to jest darmowy serwis ?
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

marwaldor pisze:Kochani, niech ktoś zrobi porządek z tym offtopem...
W sumie racja, zaczęło się od tego czy możesz dopisać swój apel (czy jak tam to nazwać) i już dawno padło stwierdzenie, że tak. To co teraz piszemy to już dyskusja na temat czy GC jest płatne, czy nie...
marwaldor pisze:Czy to znaczy, że GC jest darmowe podobnie jak OC ?
Albo inaczej: ponieważ Ty korzystasz tylko z bezpłatnych funkcji (reklamówek mających zaszczepić bakcyla), to znaczy że GC jest bezpłatnym serwisem ?
Tak z ciekawości: a ci co płacą też twierdzą że to jest darmowy serwis ?
W sumie jak tak jeszcze raz przeczytałem i przemyślałem naszą dyskusję to dochodzę do wniosku, że jesteśmy tego samego zdania, tylko akcentujemy inne aspekty... Ty, że dla pełnego korzystania z możliwości tego serwisu trzeba zapłacić. Ja, że jak ktoś chce to może bawić się za darmo i ta zabawa wcale nie będzie dla niego okrojona. i różnica wychodzi w podejściu do tego, że dla mnie zabawa w geocaching nie jest tożsama z wykorzystywaniem wszystkich możliwości serwisu...
Ale z drugiej strony - GC ma pewnie olbrzymie koszty związane z utrzymywaniem swojej infrastruktury i skąś muszą brać kasę - i tak dobrze, że nie mają takich nachalnych reklam jak na niektórych portalach...
marwaldor pisze:ponieważ Ty korzystasz tylko z bezpłatnych funkcji (reklamówek mających zaszczepić bakcyla)
Ten kawałek chyba mnie przekonał, że twoja racja jest twojsza :wink: , teraz ty się zgódź, że na GC można się bawić bez płacenia :mrgreen:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Stryker »

marwaldor pisze:Czy to znaczy, że GC jest darmowe podobnie jak OC ?
Z mojego punktu widzenia - tak. OC ma po prostu więcej użytecznych funkcji, bez których mógłbym się obejść. Ma też więcej skrzynek i lepszy interfejs.
marwaldor pisze:Albo inaczej: ponieważ Ty korzystasz tylko z bezpłatnych funkcji (reklamówek mających zaszczepić bakcyla), to znaczy że GC jest bezpłatnym serwisem ?
Tak szczerze mówiąc to ani przez chwilę mi do głowy nie przyszło żeby wykupić PM, bo nic mi tenże nie da.
marwaldor pisze:Tak z ciekawości: a ci co płacą też twierdzą że to jest darmowy serwis ?
;-) A ci, którzy mają w dowodzie osobistym M jako płeć, też twierdzą, że są K ? No sorry, ale Twoje pytanie jest abstrakcyjne ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: marwaldor »

krystian pisze:Ten kawałek chyba mnie przekonał, że twoja racja jest twojsza :wink:
Po tym zdaniu widać, że chyba brakuje Ci już rzeczowych argumentów... :wink:
Choć przyznam Ci rację, że można spróbować pobawić się bez płacenia. Ale to tak jak z wersją shareware. Można tylko spróbować. Jak chcesz się zabawić trzeba zapłacić.
łowca pisze:Ale z drugiej strony - GC ma pewnie olbrzymie koszty związane z utrzymywaniem swojej infrastruktury i skąś muszą brać kasę
Wreszcie consensus: JEDNAK PŁATNY !!!
Stryker pisze: OC ma po prostu więcej użytecznych funkcji, bez których mógłbym się obejść. Ma też więcej skrzynek i lepszy interfejs.
To wszyscy wiemy... Że się bez nich (użytecznych funkcji) obejdziesz też wiemy (bo inaczej byś bulił na GC)
Stryker pisze:Tak szczerze mówiąc to ani przez chwilę mi do głowy nie przyszło żeby wykupić PM, bo nic mi tenże nie da.
Zacytuję Cię: "Czytasz w ogóle to, co piszą inni czy tylko bezmyślnie powtarzasz swoją teorię?" Nawet kilka postów wyżej ktoś rzekł, że bez PM nie da się znaleźć więcej niż kilkadziesiąt keszów, bo już zaczyna się mętlik i po "ptakach".
Stryker pisze:
marwaldor pisze:Tak z ciekawości: a ci co płacą też twierdzą że to jest darmowy serwis ?
;-) A ci, którzy mają w dowodzie osobistym M jako płeć, też twierdzą, że są K ? No sorry, ale Twoje pytanie jest abstrakcyjne ;-)
No to zdanie musisz mi jakoś wytłumaczyć, bo się pogubiłem.


A i chciałbym jednoznacznej odpowiedzi od Ciebie Stylker (bo znudziło mi się tłumaczenie co jasne): Czy w/g ciebie GC jest bezpłatne ?

Nie zakładam/szukam skrzynek w płatnych serwisach.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Lza »

bez PM nie da się znaleźć więcej niż kilkadziesiąt keszów, bo już zaczyna się mętlik i po "ptakach".
Ja mogę zaprzeczyć tej tezie. znalazłem 204 kesze na GC, bez wykupienia PM. Ale przyznam, że używałem np. jakichś "robotów" generujących gpx'y, więc zapewne w jakiś sposób oszukiwałem ten portal.
Nie zakładam/szukam skrzynek w płatnych serwisach.
Że nie zakładasz, to rozumiem, ja też nie zakładam. (choć z innych przyczyn niż Ty) - Ale dlaczego nie szukasz?
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Stryker »

marwaldor pisze:A i chciałbym jednoznacznej odpowiedzi od Ciebie Stylker (bo znudziło mi się tłumaczenie co jasne): Czy w/g ciebie GC jest bezpłatne ?
W zakresie zakładania, możliwości szukania i logowania znalezisk serwis GC jest bezpłatny. Tłumaczą Ci to osoby, które na GC zarówno znalazły więcej niż jedną skrzynkę (Twój "dorobek") jak i kesze w tymże serwisie założyły. Za darmo.

(ciekawe co tym razem podważysz, nie mogę się doczekać ;-))
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: krystiant »

marwaldor pisze:
krystian pisze:Ten kawałek chyba mnie przekonał, że twoja racja jest twojsza :wink:
Po tym zdaniu widać, że chyba brakuje Ci już rzeczowych argumentów... :wink:
Choć przyznam Ci rację, że można spróbować pobawić się bez płacenia. Ale to tak jak z wersją shareware. Można tylko spróbować. Jak chcesz się zabawić trzeba zapłacić.
łowca pisze:Ale z drugiej strony - GC ma pewnie olbrzymie koszty związane z utrzymywaniem swojej infrastruktury i skąś muszą brać kasę
Wreszcie consensus: JEDNAK PŁATNY !!!
Argument jest niezmiennie ten sam: geocaching polega na szukaniu/ukrywaniu keszy, a nie na ściąganiu GPX-ów, czy filtrowaniu keszy na stronie internetowej :mrgreen:
Ja nie próbuję się bawić, tylko się bawię - w obu serwisach nikt mnie nie zmusza do ponoszenia jakichkolwiek opłat, a dobrowolne opłaty przekazałem na serwis mi bliższy...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

marwaldor pisze:Kochani, niech ktoś zrobi porządek z tym offtopem...
Przecież się podyskutować już nie da...
Ja się nie podejmuję 8) . Są tu (pobieżnie czytając - trzy...) OT związane z tematem (poza wtrąceniem m2m) i bardziej mi pasuje, to w tej formie. Myślę, że nic tu nowego nie powstaje, a przynajmniej spieracie się (bez szans na przekonanie, kogokolwiek) w jednym miejscu. Temat bardziej do zamknięcia - może bym wydzielił "jak bezpłatnie korzystać z GC"... :?: :)

Proponuję, wypowiadajcie się do piątku - jeśli protestów nie będzie, tak z wątkiem poczynię :D
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: r00t7 »

myślę że poradnik jak korzystać za darmo z GC łatwo można odnaleźć w google. Tu jest forum OC, a temat poszedł w ogóle w inną stronę niż założył autor, także jak nie ma komu skasować OT to proponuję zamknąć
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Stryker »

Nie tnij i nie zamykaj.
Raz, że to dział hyde park. Dwa - jeszcze *ktoś* wpadnie na pomysł żeby nie zakładać skrzynek w serwisach, w których ktoś moderuje forum nie po *jego* myśli ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: Żywcu »

Stryker pisze:Nie tnij i nie zamykaj.
Raz, że to dział hyde park. Dwa - jeszcze *ktoś* wpadnie na pomysł żeby nie zakładać skrzynek w serwisach, w których ktoś moderuje forum nie po *jego* myśli ;-)
To może wrócimy, do mojego starego pomysłu: LINK :?:
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
łowca
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Nie daję zarabiać na swoich skrzynkach...

Post autor: r00t7 »

pomysł dobry, krzykacze by tam zniknęli
Obrazek Obrazek
Zablokowany