Skup GEOKRETÓW

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fistach
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 czerwca 2011, 14:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Skup GEOKRETÓW

Post autor: Fistach »

Czy jest skup GEOKRETÓW ?
Bo jak jest to gdzie?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: r00t7 »

nie bardzo rozumiem jaki skup? to całkiem darmowa inicjatywa...
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: środa 04 sierpnia 2010, 11:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: Michu4000 »

Pan od "Zapomnianych spotkań" (i kilku innych ciekawych wątków) znowu wkracza do akcji :lol:
Za ten post autor Michu4000 otrzymał podziękowanie:
rex263
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: Stryker »

Nie ma się co śmiać, bo młode i otwarte umysły czasami mogą coś całkiem fajnego podsunąć ;-)

(w ostatniej chwili zauważyłem, że to jednak nie hyde park...)
Obrazek
Awatar użytkownika
dagomir
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: poniedziałek 01 marca 2010, 16:20
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: dagomir »

Skup jak skup - zbierasz krety po skrzynkach, zanosisz do skupu, smutny pan w pomarańczowej kamizelce daje ci za nie kilka gwiazdek i zestawów pojemnik klipsowy+logbook :D
Tak, jestem dziewczynką - i co komu do tego? :P
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: JohnDoe »

Może zamiast, z nudów, wymyślać kolejne głupty i nabijać kolejne durne posty poczytałbyś wiki. Tutaj nie rośnie ranga na forum za ilość wyklepanych postów.
I ja rozumiem, że masz niewiele lat, ale nie bądź kolejnym "dzieckiem neostrady". Warto najpierw poczytać to co już zostało napisane a potem zadawać rozsądne pytania.

Wysłano z HTC Hero z użyciem Tapatalk
Za ten post autor JohnDoe otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: Krysiul »

Fistach, wejdź sobie na stronę główną OC.pl, kliknij w "ABC GEOCACHINGU" i poczytaj sobie. Znajdziesz tam wszystko, co musisz wiedzieć o geokretach i innych rzeczach związanych z geocachingiem. Po przeczytaniu całości będziesz znał odpowiedź na większość swoich pytań i nie będziesz tworzył bez sensu kolejnych tematów.

Ok, pośmialiśmy się, rozłożyliśmy bezradnie ręce nad paroma tematami, które założył ostatnio Fistach z kolegami, ale kiedyś wypadałoby odpowiedzieć im konkretniej, skoro sami nie potrafią szukać informacji i nie łapią, o co chodzi. Siłą rzeczy bawią się razem z nami, tworzą część społeczności, pewnie będą też zakładać skrzynki czy to się komuś podoba, czy nie. Skoro już tu są, to im lepiej będą poinformowani przed zakładaniem i dalszym szukaniem, tym lepiej dla wszystkich.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: miklobit »

Ja dla odmiany widzę to tak:
Kol. fistach ( jak widać po stopce ) przenosił już GK i nawet kilka sam założył.
Więc nie można mu zarzucać kompletnej niewiedzy w temacie.
A temat skupu geokretów nie figuruje ani na wiki ani nigdzie indziej.
Wiec forum jest chyba właściwym miejscem żeby odpowiedzieć na to pytanie ( skoro się już urodziło ).
A co do meritum, to po warunkiem że punkt skupu wprowadzałby krety powtórnie do obiegu,
nie mam nic przeciwko 8) .
Pozostaje jedynie kwestia znalezienia sponsora.... :shock:
Awatar użytkownika
Michu4000
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: środa 04 sierpnia 2010, 11:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: Michu4000 »

A może chodziło mu o hotel geokretów?
Obrazek Obrazek Obrazek
gowebex
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: sobota 11 czerwca 2011, 07:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: gowebex »

Hm,

Powiem tak. pare lat temu zainteresowalem sie nowym dla mnie tematem nie zwiazanym z geocaching. Oczywiscie jako poczatkujacy nie bylem w stanie calej nowej masy wiedzy zrozumiec a ciagle rodzily mi sie niejasnosci i pytania. Bylo forum poswiecone temu tematowi i zdalem pytanie byc moze dla starych wyjadaczy byl tak trywialne i oczywiste i wiadomo gdzie mozna bylo znalec odpowiedz ale zamiast wlasnie rzeczowej odpowiedzi pierwsze 10 postow bylo rugajacych mnie ze nawet nie postaralem sie poszukac na forum (a jak ktos probowal na phpbb skorzystac z wyszukiwarki to wie jak to beznadziejne jest jak admin nie robi porzadnie indeksacji) i ze to jest wszystko w FAQ itd i w efekcie poczulem sie ze wprosilem sie towarzystwa i nie jestem tu mile widziany skro nic nie wiem i pytam o oczywistosci.
Podaje przyklad bo mam wrazenie za na naszym forum czesto podobna praktyka jest robiona i warto czasami zastanowic sie 10 razy co sie napisze niz palnac zaraz to co jest na koncu jezyka. Byc moze OC wiki jest beznadziejnie opracowane, balaganiarsko i malo czytelne i nie jest przystepne dla kogos kto zaczyna zabawe w geocaching. Ktos kto zna wiki byc moze potrafi skorzystac z niego ale moze dla poczatkujacyh nie jest to strawialne i masa niepotrzebnych artykulow , duza ilosc rozproszonych informacji nie jest czytelna dla poczatkujacych. Moze warto zastanowisc sie dlaczego ludzie takie pytania zadaja, byc moze z lenistwa i nie chce im sie poczytac ale moze tez z kiepskiej jakosci materialu dostepnego na wiki ?
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: Krysiul »

gowebexie, każdy z obecnych tutaj był kiedyś nowy, a nie wszyscy są tutaj od początku i pewnie większość musiała skądś czerpać wiedzę, w końcu nikt się z nią nie urodził. Sam zaczynałem trochę ponad rok temu, pierwsze, co zrobiłem po utworzeniu konta, to wszedłem na wiki i po godzinie większość rzeczy była dla mnie jasna. Pamiętając, jak to wygląda z punktu widzenia osoby całkiem zielonej w temacie mogę powiedzieć, że wiki jest naprawdę przejrzysta i nie ma problemu ze znalezieniem tam czegokolwiek. Na wyszukiwarkę forumową też nie narzekałem wtedy i nie narzekam teraz.

Jak ktoś kiepsko wyszukuje informacje, to teraz jest okazja, żeby się nauczyć. Dzięki temu, że będąc jeszcze w gimnazjum i zaczynając przygodę z Linuksem zostałem na wstępie zjechany na forum za zadanie oczywistego pytania, nauczyłem się porządnie korzystać z wyszukiwarek i znajdować potrzebne mi informacje, a przy okazji całkiem przypadkiem dowiedziałem się paru użytecznych rzeczy. Także nie wydaje mi się, żeby komuś odsyłanie go do tego, co już zostało napisane, zaszkodziło.

A jeśli uważasz, że wiki mogłoby być lepsze, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś pomógł je uzupełniać ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fistach
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 czerwca 2011, 14:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: Fistach »

Po to jest skup żeby geokrety się nie gubiły.
Oddajemy geokreta o on jedzie dalej.
Za oddanie geokreta mogą być przyznawane nagrody np.punkty. :D
Obrazek Obrazek
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: Elvis7 »

Nie rozumiem koncepcji... Nie rozumiałem rano, nie rozumiem wieczorem- o co chodzi? Punkty jak w jakimś programie lojalnościowym?
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: lukas_jaceq »

Fistach pisze:Po to jest skup żeby geokrety się nie gubiły.
Oddajemy geokreta o on jedzie dalej.
Za oddanie geokreta mogą być przyznawane nagrody np.punkty. :D

Chętnie sprzedam geokrety. mam tak ze 20 sztuk powiedzmy na teraz i za 2 dni obejdę kesze w okolicy to jeszcze ze 20-30 zbiorę. Kolego Fistach ile złotówek za kreta przewidujesz? Jak kupisz hurtowo to dam 20% zniżki i przesyłkę zrobię za darmo... To co dobijemy targu?
Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek 29 sierpnia 2011, 01:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Skup GEOKRETÓW

Post autor: 5nip3r »

Mi się wydaje, że to jedno piwo mi zaszkodziło. O co tu kurde chodzi ? Może tu tkwi sedno faktu, że wszystkie moje krety zaginęły ? Może ktoś je zbiera, by je sprzedać komuś ? To jest jakaś masakra... Chyba nie jarzę...
Pozdro ! 5nip3r
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ