Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Magda & Fantomas
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 20:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Magda & Fantomas »

Witam

Odnalazłem skrzynkę w Danii ("View from a ..." N 55° 42.222' E 012° 35.501' (WGS84)).
Niestety nie widzę możliwości zrobienia wpisu pod moim polskim loginem.
Chciałbym żeby ta skrzynka została dodana mi do mojego konta.
Podpowie mi ktoś jak to zrobić? Na stronie cach'a nie ma takiej opcji.

Pozdrawiam
Fantomas
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: krystiant »

A możesz zapodać linka do tego cacha? Obawiam się jednak, że nic ci nie pomożemy. Serwisów geocachowych jest kilka i każdy ma osobną bazę...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Magda & Fantomas
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 20:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Magda & Fantomas »

To jest skrzynka wzięta z mapy na stronie opencaching.pl.
http://www.opencaching.de/viewcache.php?cacheid=121575
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Lza »

musisz się zarejestrować w serwisie opencaching.de i tam ją będziesz mógł(mogła) zarejestrować. opencaching.de i opencaching.pl to są odrębne serwisy skrzynkowe.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: r00t7 »

Lza pisze:musisz się zarejestrować w serwisie opencaching.de i tam ją będziesz mógł(mogła) zarejestrować. opencaching.de i opencaching.pl to są odrębne serwisy skrzynkowe.
w sumie to szkoda że serwisy open nie mają jednej bazy skrzynek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Lza »

Nawet bardzo szkoda. Ciekawe czy to wogóle jest wykonalne. Raczej chyba tylko poprzez wchłonięcie jednego przez drugi. ktoś kiedyś coś pisał na forum o tym zagadnieniu, nie wiem czy nie milkobit.
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Highlander »

W tej kwestii były prowadzone dyskusje na anglojęzycznym forum deweloperów OC, brałem w niej również udział.

Raczej nie nastawiajcie się na możliwość połączenia w przyszłości baz w jedną a'la międzynarodowe GC (kwestie wydajnościowe - architektura systemu nie jest wystarczająco skalowalna).

Plany od dawna idą w kierunku architektury rozproszonej, z lokalnymi bazami które opcjonalnie synchronizowałyby sobie podbliskie bazy wg uznania władz danego serwisu (czyli np. Polska i Niemcy tak, ale Japonia już nie), ale wciąż ruch byłby rozdzielony - Niemcy wchodziliby na bazę oc.de, a Polacy na bazę oc.pl, Japończycy na bazę oc.jp itd.
Niemniej wydaje mi się że skala komplikacji takiej architektury jest tak duża, że w najbliższym czasie projekt ten nie ma szans powodzenia. Żeby w ogóle OC PL mogło uczestniczyć w tym projekcie, musielibyśmy ujednolicić (de facto wymienić) kod naszego systemu na spójny z kodem OC DE - co jest obecnie kompletnie nierealne.

Możliwe że coś w tej kwestii poszło to przodu ze strony Niemców, nie wiem bo nie zaglądałem na tamto forum jakiś czas. Może Waldek zaglądał, nie wiem.


Na ten moment osobiście widzę jedno sensowne rozwiązanie - w Polsce bawić się dwusystemowo - na OC PL i GC, a zagranicą tylko na GC. Dzięki temu będzie się miało tylko dwa profile i historie keszowania. Zakładanie dodatkowych kont na wszystkich pozostałych serwisach OC (DE, SE/NO, ES, UK) wg mnie mija się z celem. Jeśli chodzi o Niemcy, to na GC jest dziesięć razy więcej skrzynek niż na OC DE, a większość z nich jest dwusystemowa, więc rejestracja na OC DE nie daje Polakowi za wiele korzyści.
ObrazekObrazekObrazek
Magda & Fantomas
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 17 maja 2011, 20:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Magda & Fantomas »

Dzięki za podpowiedź :) Szkoda że pomimo tego że na mapie strony oc.pl widać skrzynkę którą znalazłem, to nie mogę odznaczyć na swoim koncie że ją znalazłem. Trudno.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: r00t7 »

zaznacz w filtrach żeby nie pokazywało keszy z oc.de
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Highlander »

r00t7 pisze:zaznacz w filtrach żeby nie pokazywało keszy z oc.de
To jest bardzo dobry pomysł, tym bardziej że są pojedyncze skrzynki oc.de zarejestrowane na terenie Polski, szczególnie na północy - kiedyś na początku taką znalazłem :)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Doc_with_the_dog »

Czy to aby nie poszerzanie przestrzeni życiowej Niemców? :wink:
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Highlander »

Doc_with_the_dog pisze:Czy to aby nie poszerzanie przestrzeni życiowej Niemców? :wink:
Tudzież efekty wycieczek do utraconego Heimatu :) Ale Polacy nie pozostają dłużni - są też skrzynki OC PL założone na terenie Niemiec :)

Nie zmienia to dla mnie faktu że takie skrzynki są mało sensowne - ruch w nich jest wyjątkowo mały, szkoda zachodu właściciela.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Krysiul »

Nie każdy oczekuje dużego ruchu, a osobiście byłbym nieźle podjarany, gdybym znalazł w Niemczech skrzynkę z polskiego OC ;)
ObrazekObrazekObrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: u810 »

Highlander pisze: Nie zmienia to dla mnie faktu że takie skrzynki są mało sensowne - ruch w nich jest wyjątkowo mały, szkoda zachodu właściciela.
Czy są jakieś przeszkody w jednoczesnej rejestracji na oc.pl i oc.de ( w moim przypadku oc.cz) wtedy ruch będzie podwójnie mały :D Jeśli kesz jest powiedzmy do 50 km od granicy to wydaje się sensowne posunięcie.

Będą się wyświetlały podwójnie na mapce i to chyba tyle.
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Jak zrobić wpis do logu skrzynki za granicą

Post autor: Highlander »

u810 pisze:
Highlander pisze: Nie zmienia to dla mnie faktu że takie skrzynki są mało sensowne - ruch w nich jest wyjątkowo mały, szkoda zachodu właściciela.
Czy są jakieś przeszkody w jednoczesnej rejestracji na oc.pl i oc.de ( w moim przypadku oc.cz) wtedy ruch będzie podwójnie mały :D Jeśli kesz jest powiedzmy do 50 km od granicy to wydaje się sensowne posunięcie.
Będą się wyświetlały podwójnie na mapce i to chyba tyle.
Pozornie. Zauważ że będziesz miał dwa osobne zestawy logów poszukiwaczy, będziesz musiał utrzymywać dwa opisy, pamiętać o wyłączeniu / włączeniu obu naraz w razie zaginięcia pojemnika. Czyli podwójne obowiązki. Niby nic wielkiego, ale sam widzę jak często się rozjeżdżają skrzynki dwusystemowe OC/GC - jedna zarchiwizowana, druga zapomniana wciąż aktywna. Z czasem takie dwusystemów potrafią mieć nawet różne współrzędne, a nawet typy :)

Stąd jeśli miałbym namawiać do dwusystemowości, to jednak OC/GC a nie OC.pl/OC.de (OC.cz/OC.se/OC.no to raczej projekty niszowe). A to dlatego że mając OC/GC masz szansę na częste odwiedziny jednocześnie Polaków, Niemców, Łotyszy, Litwinów, Holendrów, Norwegów, Szwedów, Finów i Czechów - to tylko przegląd z jednej mojej dwusystemówki :) I dlatego ten dodatkowy wysiłek w układzie OC/GC się wg mnie opłaca bo oba serwisy wygenerują Ci podobny ruch.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ