MapSource i problem z GPX

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Klaudiusz
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

MapSource i problem z GPX

Post autor: Klaudiusz »

Witam
Od wczoraj zaobserwowałem problem z wgrywaniem pliki GPX ściągniętego z OC za pomocą MapSource. Jeżeli próbuję wgrać plik zawierający dane z jednej strony wszystko działa bez zarzutów , natomiast przy próbie wgrania GPX zawierającego dane o keszach z kilku stron pojawia się komunikat „ to nie jest prawidłowy plik MapSource i nie można go otworzyć . Może ktoś podpowie co jest nie tak .
Pozdrawiam Klaudiusz
ObrazekObrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: zyr »

Jak mapsource - to nie GPX, tylko LOC, znacznie mniejszy a danych przeniesie do GPSa tyle samo. Mapsource wycina wszystko prócz współrzędnych i nazwy skrzynki.

A GPX OC nie jest otwierany w Mapsource z racji jakiejś niezgodności. GPX GC da się otworzyć. Albo odwrotnie, nie pamiętam :)
Klaudiusz
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Klaudiusz »

Od listopada do wczoraj wgrywałem GPX za pomocą MapSouce bez problemów i stąd moje pytanie ,tak jak napisałem wcześniej plik GPX zawierający dane 20 skrzynek jest rozpoznawany przez MS , większy nie .GPX GC również nie działa . LOC działa jak najbardziej prawidłowo ale odbiornik przesłane dane widzi jako waypointy a nie jako geocache .
ObrazekObrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: zyr »

Znaczy kłopot powoduje ta 21 skrzynka. Trzebaby zerknąć co to za kesz. Pewnie zawiera jakieś dodatkowe punkty - parking, czy coś podobnego. To na tym wykładał się Mapsource.
Oczywista zachodzi też prawdopodobieństwo, że RT coś zmieniała ostatnio. Ale to już może ktoś bardziej obyty by odpowiedział.
Klaudiusz
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Klaudiusz »

Plik GPX ściągnięty z drugiego krańca Polski działa prawidłowo , nawet z dodatkowymi punktami , więc problem musi tkwić tak jak napisał ZYR w danych któregoś kesza z mojej okolicy .
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Lza »

problem może być w ilości keszy zawartych w pliku GPX. U mnie np całe województwo śląskie albo małopolskie się wgrywa, ale GPX zawierający większą ilość keszy się nie wgrywa. Wygląda na to, że map source ma jakieś ograniczenie w ilości keszy/plik gpx, ale jaka to liczba to nie wiem.
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: u810 »

Tak z ciekawości. Dlaczego ładujecie kesze do MS ? Chciałbym wiedzieć bom się srogo omęczył by zainstalować to na linuxie ale zastosowania dla tego żadnego nie znalazłem. Można sobie pooglądać na dużym ekranie te wektorki udające u garmina mapy, natomiast prawdziwych map nie obsługuje co stwierdziwszy, program wyłączyłem siarczyście przeklinając.
Klaudiusz
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Klaudiusz »

Już po problemie ,znalazłem skrzynkę która stwarzała problem , po usunięciu jej z listy wszystko się ładuje jak należy .
Klaudiusz
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Lza »

można łatwo wyliczyć ilość kilometrów "po drogach" miedzy wybranymi keszami; zaplanować trasę za pomocą kilku kliknięć i uzyskać nie tylko kilometraż, ale też profil wysokości - jeśli kesze sa na terienie górskim, Dla mnie to orientacyjna informacja czy dam radę wjechać MTB, czy będzie za stromo. W zasadzie tylko do tego używam.

routing to jedyna zaleta, bo mapy toto wogóle nie przypomina, i nie wiem czemu nazwali to źródłem map.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Lza »

acha no i potem tak zaplanowaną trasę można władować do garmina. jak wiesz planowanie trasy w garminie to nieporozumienie, jak zresztą prawie wszystko w tym urządzeniu
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: u810 »

Czyli nic nie tracę.
- trasy są w garminie mega-ultra wkurzające - pojawia się tysiąc waypointów wśród których trudno znaleźć potem te potrzebne.
- jak jest za stromo to przypinam rower do drzewa albo wrzucam na plecy

Odległość po czym chcę można ustalić w innych choćby QLandKarteGT, która obsługuje jnx.
Czyli spokojnie wywalam MS.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Lza »

co to jest QLandKarteGT? opisał byś po krotce co i jak?
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: u810 »

QLandKarteGT to taki zmyślny programik, który obsługuje
- wektorowe mapy garmina
- mapy rastrowe z OZI
- mapy rastrowe w formacie jnx ( raster z zoomami) na garmina
- custom maps (KMZ)

Potrafi to wszystko pokazać w 3D ( taki bajer mało przydatny) i nawet wyeksportować do odbiornika.

http://www.qlandkarte.org/index.php?opt ... &Itemid=10

Widzę że nawet na Windows działa.

Dla roweru najlepsza jest kombinacja QLand... z OpenMTB map ( http://openmtbmap.org/ ), teoretycznie bo jeszcze nie próbowałem jako że od momentu zakupu garmina, pogoda nie jest rowerowa.

Instrukcja obsługi
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/q ... ndkarte_GT

Filmik jak planować podróż
http://www.qlandkarte.org/screencasts/q ... n_tour.htm

Filmik najciekawszy czyli jak majstrować przy keszach
http://www.qlandkarte.org/screencasts/cache_buddies.htm
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Stryker »

Klaudiusz, który waypoint Ci wysypuje całość? Cachebox też mi się wykrzaczył przy próbie wrzucenia gpx'a z "naszej" okolicy a nie chciało mi się wyrzucać pojedynczych żeby sprawdzić który był winowajcą.
Obrazek
Klaudiusz
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: MapSource i problem z GPX

Post autor: Klaudiusz »

Ja znalazłem błąd w Under The Bridge by Żywcu , Krzysiek już poprawił i GPX działa prawidłowo .Przed chwilą ściągnąłem promień 60 Km , jest ok.
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ