MapSource i problem z GPX
Moderator: Moderatorzy
-
- Nowy na forum
- Posty: 13
- Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
MapSource i problem z GPX
Witam
Od wczoraj zaobserwowałem problem z wgrywaniem pliki GPX ściągniętego z OC za pomocą MapSource. Jeżeli próbuję wgrać plik zawierający dane z jednej strony wszystko działa bez zarzutów , natomiast przy próbie wgrania GPX zawierającego dane o keszach z kilku stron pojawia się komunikat „ to nie jest prawidłowy plik MapSource i nie można go otworzyć . Może ktoś podpowie co jest nie tak .
Pozdrawiam Klaudiusz
Od wczoraj zaobserwowałem problem z wgrywaniem pliki GPX ściągniętego z OC za pomocą MapSource. Jeżeli próbuję wgrać plik zawierający dane z jednej strony wszystko działa bez zarzutów , natomiast przy próbie wgrania GPX zawierającego dane o keszach z kilku stron pojawia się komunikat „ to nie jest prawidłowy plik MapSource i nie można go otworzyć . Może ktoś podpowie co jest nie tak .
Pozdrawiam Klaudiusz
-
- Forumator
- Posty: 3247
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
Re: MapSource i problem z GPX
Jak mapsource - to nie GPX, tylko LOC, znacznie mniejszy a danych przeniesie do GPSa tyle samo. Mapsource wycina wszystko prócz współrzędnych i nazwy skrzynki.
A GPX OC nie jest otwierany w Mapsource z racji jakiejś niezgodności. GPX GC da się otworzyć. Albo odwrotnie, nie pamiętam
A GPX OC nie jest otwierany w Mapsource z racji jakiejś niezgodności. GPX GC da się otworzyć. Albo odwrotnie, nie pamiętam
-
- Nowy na forum
- Posty: 13
- Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: MapSource i problem z GPX
Od listopada do wczoraj wgrywałem GPX za pomocą MapSouce bez problemów i stąd moje pytanie ,tak jak napisałem wcześniej plik GPX zawierający dane 20 skrzynek jest rozpoznawany przez MS , większy nie .GPX GC również nie działa . LOC działa jak najbardziej prawidłowo ale odbiornik przesłane dane widzi jako waypointy a nie jako geocache .
-
- Forumator
- Posty: 3247
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 53 razy
Re: MapSource i problem z GPX
Znaczy kłopot powoduje ta 21 skrzynka. Trzebaby zerknąć co to za kesz. Pewnie zawiera jakieś dodatkowe punkty - parking, czy coś podobnego. To na tym wykładał się Mapsource.
Oczywista zachodzi też prawdopodobieństwo, że RT coś zmieniała ostatnio. Ale to już może ktoś bardziej obyty by odpowiedział.
Oczywista zachodzi też prawdopodobieństwo, że RT coś zmieniała ostatnio. Ale to już może ktoś bardziej obyty by odpowiedział.
-
- Nowy na forum
- Posty: 13
- Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: MapSource i problem z GPX
Plik GPX ściągnięty z drugiego krańca Polski działa prawidłowo , nawet z dodatkowymi punktami , więc problem musi tkwić tak jak napisał ZYR w danych któregoś kesza z mojej okolicy .
- Lza
- Rada Techniczna
- Posty: 1621
- Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
- Podziękował;: 24 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
Re: MapSource i problem z GPX
problem może być w ilości keszy zawartych w pliku GPX. U mnie np całe województwo śląskie albo małopolskie się wgrywa, ale GPX zawierający większą ilość keszy się nie wgrywa. Wygląda na to, że map source ma jakieś ograniczenie w ilości keszy/plik gpx, ale jaka to liczba to nie wiem.
-
- Wyjadacz
- Posty: 465
- Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 11 razy
Re: MapSource i problem z GPX
Tak z ciekawości. Dlaczego ładujecie kesze do MS ? Chciałbym wiedzieć bom się srogo omęczył by zainstalować to na linuxie ale zastosowania dla tego żadnego nie znalazłem. Można sobie pooglądać na dużym ekranie te wektorki udające u garmina mapy, natomiast prawdziwych map nie obsługuje co stwierdziwszy, program wyłączyłem siarczyście przeklinając.
- Lza
- Rada Techniczna
- Posty: 1621
- Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
- Podziękował;: 24 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
Re: MapSource i problem z GPX
można łatwo wyliczyć ilość kilometrów "po drogach" miedzy wybranymi keszami; zaplanować trasę za pomocą kilku kliknięć i uzyskać nie tylko kilometraż, ale też profil wysokości - jeśli kesze sa na terienie górskim, Dla mnie to orientacyjna informacja czy dam radę wjechać MTB, czy będzie za stromo. W zasadzie tylko do tego używam.
routing to jedyna zaleta, bo mapy toto wogóle nie przypomina, i nie wiem czemu nazwali to źródłem map.
routing to jedyna zaleta, bo mapy toto wogóle nie przypomina, i nie wiem czemu nazwali to źródłem map.
- Lza
- Rada Techniczna
- Posty: 1621
- Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
- Podziękował;: 24 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
Re: MapSource i problem z GPX
acha no i potem tak zaplanowaną trasę można władować do garmina. jak wiesz planowanie trasy w garminie to nieporozumienie, jak zresztą prawie wszystko w tym urządzeniu
-
- Wyjadacz
- Posty: 465
- Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 11 razy
Re: MapSource i problem z GPX
Czyli nic nie tracę.
- trasy są w garminie mega-ultra wkurzające - pojawia się tysiąc waypointów wśród których trudno znaleźć potem te potrzebne.
- jak jest za stromo to przypinam rower do drzewa albo wrzucam na plecy
Odległość po czym chcę można ustalić w innych choćby QLandKarteGT, która obsługuje jnx.
Czyli spokojnie wywalam MS.
- trasy są w garminie mega-ultra wkurzające - pojawia się tysiąc waypointów wśród których trudno znaleźć potem te potrzebne.
- jak jest za stromo to przypinam rower do drzewa albo wrzucam na plecy
Odległość po czym chcę można ustalić w innych choćby QLandKarteGT, która obsługuje jnx.
Czyli spokojnie wywalam MS.
-
- Wyjadacz
- Posty: 465
- Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 11 razy
Re: MapSource i problem z GPX
QLandKarteGT to taki zmyślny programik, który obsługuje
- wektorowe mapy garmina
- mapy rastrowe z OZI
- mapy rastrowe w formacie jnx ( raster z zoomami) na garmina
- custom maps (KMZ)
Potrafi to wszystko pokazać w 3D ( taki bajer mało przydatny) i nawet wyeksportować do odbiornika.
http://www.qlandkarte.org/index.php?opt ... &Itemid=10
Widzę że nawet na Windows działa.
Dla roweru najlepsza jest kombinacja QLand... z OpenMTB map ( http://openmtbmap.org/ ), teoretycznie bo jeszcze nie próbowałem jako że od momentu zakupu garmina, pogoda nie jest rowerowa.
Instrukcja obsługi
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/q ... ndkarte_GT
Filmik jak planować podróż
http://www.qlandkarte.org/screencasts/q ... n_tour.htm
Filmik najciekawszy czyli jak majstrować przy keszach
http://www.qlandkarte.org/screencasts/cache_buddies.htm
- wektorowe mapy garmina
- mapy rastrowe z OZI
- mapy rastrowe w formacie jnx ( raster z zoomami) na garmina
- custom maps (KMZ)
Potrafi to wszystko pokazać w 3D ( taki bajer mało przydatny) i nawet wyeksportować do odbiornika.
http://www.qlandkarte.org/index.php?opt ... &Itemid=10
Widzę że nawet na Windows działa.
Dla roweru najlepsza jest kombinacja QLand... z OpenMTB map ( http://openmtbmap.org/ ), teoretycznie bo jeszcze nie próbowałem jako że od momentu zakupu garmina, pogoda nie jest rowerowa.
Instrukcja obsługi
http://sourceforge.net/apps/mediawiki/q ... ndkarte_GT
Filmik jak planować podróż
http://www.qlandkarte.org/screencasts/q ... n_tour.htm
Filmik najciekawszy czyli jak majstrować przy keszach
http://www.qlandkarte.org/screencasts/cache_buddies.htm
- Stryker
- Forumator
- Posty: 1052
- Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
- Podziękował;: 12 razy
- Otrzymał podziękowań: 36 razy
Re: MapSource i problem z GPX
Klaudiusz, który waypoint Ci wysypuje całość? Cachebox też mi się wykrzaczył przy próbie wrzucenia gpx'a z "naszej" okolicy a nie chciało mi się wyrzucać pojedynczych żeby sprawdzić który był winowajcą.
-
- Nowy na forum
- Posty: 13
- Rejestracja: piątek 12 listopada 2010, 18:36
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: MapSource i problem z GPX
Ja znalazłem błąd w Under The Bridge by Żywcu , Krzysiek już poprawił i GPX działa prawidłowo .Przed chwilą ściągnąłem promień 60 Km , jest ok.