forum Tibii

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

forum Tibii

Post autor: lukas_jaceq »

aż mnie zimny pot oblał jak zauwazyłem... szczególnie rozwalają mnie opisy gdzie szukać kesza :/

http://forum.tibia.org.pl/showthread.ph ... -mie%B6cie.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: Doc_with_the_dog »

Jestem fanem tej wypowiedzi, pewnego siedemnastolatka:
"Moja 12 letnia siostra sie w to bawi. Widzialem pare razy jak zap...a przy jakims kosciele/drzewie/whatever szukajac tych skrzyneczek. Imo niezly pomysl, ale dla mlodszego grona. ;p"

Buchacha......
oraz....

Pyt:
"Btw, czy do dodania nowej skrzynki potrzebny hest gps do ustalenia współrzędnych? I ile może kosztować jakiś tani gps do właśnie geocachingu?

Odp:
Wydaje mi się, że wystarczy na oko podać, możliwie jak najdokładniejsze, szukanie z GPSem na moje sux, bo przyłazisz i beirzesz, chu...wo"

i kolejna:
"Takie zabawy wymiataja ;p najlepiej jak sie idzie na piechte, wtedy mozna sie poczuc jak w jakims RPG xd fajnie bylo by zorganizowac jakis epicki quest w rl jakies zasadzki,nagrody,wskazowki,poszukiwania"
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Krysiul »

Najlepsze jest to, że sam założyciel tematu i krzewiciel keszingu na tym forum ma bardzo blade pojęcie, na czym to polega. Oscar, Nobel, Medal Taylora i Nagroda Pulitzera za tekst o szukaniu z GPS-em ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Voit »

...Użytkownik Gilcoran wrzucił fotę GeoKreta wraz z tracking kodem...

Obrazek
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Stryker »

na forum tibii piszą ludzie (?) ze świata równoległego, dajcie im spokój ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
markpm
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 15 kwietnia 2010, 09:54
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: forum Tibii

Post autor: markpm »

Ze świata równoległego, a średnia wieku nie przekracza 12 lat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: Doc_with_the_dog »

Zastanawiam się, jak bardzo gra komputerowa może zwichrować psychę młodego człowieka... kolejny cytat z forum...

"Pytanie co mogę zrobić z geokretem, bo był w 2/3 skrzynkach, a jednego wziąłem?

ODP:
rejestrujesz że skąd go wziąłeś tu: http://geokrety.org/
obczajasz jaka jest misja danego geokreta, i ją wykonujesz, albo odkładasz kreta na swoje meijsce."


Ja też postanowiłem polecieć tym slangiem.

Moim QUESTEM teraz będzie pójście do lodówki i znalezienie piwa, MISJĄ - wypicie go, a po 4 misjach zdobęde UPGRADE świetnego nastroju i zdobedę kolejny LEVEL uponieja alkoholowego :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Highlander »

Po lekturze kilku stron mimo wszystko uważam że część powyższych opinii jest przejaskrawiona. Większość postów jest w miarę normalna, ludzie sobie planują lub opisują wypady na skrzynki i porównują ile skrzynek jest w ich miejscowościach. Po prawdziwie "ziomalsku" pisze niewielu. Może nie trafiłem na te najbardziej ciężkie przypadki?

Mnie najbardziej zastanawia dlaczego wiele osób pisze że mapa v3 zachowuje się inaczej niż mapa v2, wręcz odradzają jej stosowanie. Czegoś nie wiem? Ja uzyskuję identyczne wyniki na obu mapach.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Whatever »

Ja też zdecydowanie wolę mapę v2. Nowa czasem mi nie pokazuje wszystkich keszy. Generalnie jest mniej czytelna. Co do forum tibii , każdy się bawi jak lubi i tak też opisuje własne przygody ;)
Czasem też z wiekiem nabiera się ogłady ;)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: forum Tibii

Post autor: łowca »

Domyślne ustawienia parametrów na v3 i v2 są inne, stąd różnice.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: Doc_with_the_dog »

Ale ja się nie naśmiewam z ludzi skupionych wokół tego forum. Ja przytoczyłem tylko te, jak dla mnie, najbardziej hardcorowe wypowiedzi :)
Absolutnie zgadzam się z tym, że większość wpisów jest normalna. chociaż hasła w stylu "zryłem pół lasu, ale znalazłem bez GPS" wkurzają mnie strasznie
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Drzazga
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 05 września 2010, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Drzazga »

"Btw, czy do dodania nowej skrzynki potrzebny hest gps do ustalenia współrzędnych? I ile może kosztować jakiś tani gps do właśnie geocachingu?

Odp:
Wydaje mi się, że wystarczy na oko podać, możliwie jak najdokładniejsze, szukanie z GPSem na moje sux, bo przyłazisz i beirzesz, chu...wo"
A ja też wale na oko i co? Jak ktoś jest w miarę ogarnięty i ma łeb to i tak sobie poradzi.

I jak łazicie z gps'em to czy właśnie tak całe keszowanie nie wygląda... czyli przyłazisz, bierzesz i psu w bęben... idziesz do następnego...

pozdrawiam kochani :)*
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: Doc_with_the_dog »

Drzazga pisze:
A ja też wale na oko i co? Jak ktoś jest w miarę ogarnięty i ma łeb to i tak sobie poradzi.

I jak łazicie z gps'em to czy właśnie tak całe keszowanie nie wygląda... czyli przyłazisz, bierzesz i psu w bęben... idziesz do następnego...

pozdrawiam kochani :)*
1) Wtedy to nie jest skrzynka tradycyjna tylko inny typ.
2) Jeśli opisy są tak jak u Ciebie, to ok, mozna znaleźć, tylko pytanie, która skrzynkę łatwiej znaleźć. Tutaj zdania będą podzielone.
3) Dobrego kesza nawet z dokładnymi koordami możesz szukać godzinami....
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: Żywcu »

Też się wypowiem.
Jakoś odmłodziłem się i trochę ubawiłem ale krytyka mnie martwi - ja bardzo się cieszę, że młodzi ludzie o jeszcze innych pasjach (których nie podzielam, właściwie nie ogarniam) chcą się z nami bawić!!! Koszty jakieś, to pociągnie - jak zwykle z edukacją ale z tych zaangażowanych ludzi, wiele dobrych fluidów możemy w przyszłości odebrać!
Proponuję się nie śmiać, nie krytykować, zachęcić i pomóc...
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: forum Tibii

Post autor: r00t7 »

Żywcu jak powiedział tak zrobił :) zaczął edukowanie ! może i dobrze i uda się odciągnąć dzieci od kompa i wysłać w teren :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ