Witam, a więc jest i mójk pierwszy kesz I tutaj mam pytanko, czy zrobiłem coś nie tak jeśli chodzi o współrzędne, ponieważ na mapie v2 ikonka skrzynki jest po prawej stronie drogi na łące, a faktycznie jest po lewej w lesie. Sprawdzałem na Garminie oraz na Larku z AM, oraz na Targeo w necie na podstawie współrzędnych pochodzących z opisu kesza jaki zamieściłem i wszystko pokazuje kesz we właściwym miejscu (po lewej w lesie) więc czemu na mapie v2 jest po prawej?
Pozdrawiam.
Położenie na mapie w serwisie a GPS?
Moderator: Moderatorzy
- Jogi4x4
- Nowy na forum
- Posty: 20
- Rejestracja: poniedziałek 27 września 2010, 21:08
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: Położenie na mapie w serwisie a GPS?
Dobra, już na podstawie kilku sprawdzeń doszedłem. Droga na mapie v2 i v3 jest w niewłaściwym miejscu w odniesieniu do prawdziwego położenia. Temat do zamknięcia.
FIŚKA&JOGI - Pozdrawiamy!
- Highlander
- Forumator
- Posty: 1353
- Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Re: Położenie na mapie w serwisie a GPS?
Jak masz wątpliwości to używaj mapy skrzynek v3, w trybie "pełny ekran", z włączonym podkładem TOPO (tereny leśne) lub ORTO lub satelita google (w terenie odkrytym).Jogi4x4 pisze:Dobra, już na podstawie kilku sprawdzeń doszedłem. Droga na mapie v2 i v3 jest w niewłaściwym miejscu w odniesieniu do prawdziwego położenia. Temat do zamknięcia.
- lupi
- Wyjadacz
- Posty: 274
- Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
- Podziękował;: 14 razy
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Położenie na mapie w serwisie a GPS?
Jeden z moich keszy na przykład wg mapy jest na środku jeziorka Po przełączeniu na satelitę jest już w porządku
- Highlander
- Forumator
- Posty: 1353
- Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Re: Położenie na mapie w serwisie a GPS?
Mapa Google jest bardzo słaba. Dużo lepsze są podkłady UMP, OSM w terenach wiejskich bezkonkurencyjny jest podkład TOPO.lupi pisze:Jeden z moich keszy na przykład wg mapy jest na środku jeziorka Po przełączeniu na satelitę jest już w porządku