Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Moderator: Moderatorzy

gdziechciarz
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 21:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: gdziechciarz »

Z miłą chęcią mogę zająć się opracowywaniem i redagowaniem materiałów o moim województwie Podkarpackim i krzewieniem tej pięknej pasji. Tak naprawdę patrząc na ilość skrzynek schowaną na kresach, można powiedzieć że wiedza o Geocachingu u nas jest znikoma. Mógłbym też opracowywać z pomocą partnerki (jest na dziennikarstwie :wink: ) ciekawe artykuły propagujące turystykę na Podkarpaciu (miejsca wraz z opisem, historie, ludowe opowieści). Uwierzcie że tu gdzie mieszkam a są to prawdziwe kresy (uczę się w Rzeszowie) a także w okolicy jest wiele ciekawych zabytków do opisania i miejsc do zwiedzenia.
Pozdrawiam!
Nie wszystko co da się zobaczyć od razu opisuje zawartość.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: marwaldor »

Warto by określić jakie rozmiary ma przyjąć ten ,periodyk' - nie za krótki, aby postronni nie kojarzyli z jakim amatorskim wytworem - nie za długi, co by postronni nie przysnęli... :wink:
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: yops »

Witam,,,

Mogę składać każdy numer periodyku.. Troszkę wprawy mam (8lat) a i dodatkowy projekt do portfolio zawsze się przyda..
radość jest siłą życia
myona
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: myona »

Podoba mi sie ta inicjatywa :)


Jestem nowicjuszką i chętnie poczytałabym sobie gazetkę na ten temat :)
Proponowałabym również stworzyć kącik ABC dla bardzo zielonych w tym temacie- cenne wskazówki, rady - niby to wszystko pisze w wiki, ale jest tego tyle, że trudno to wszystko ogarnąć :D



życze powodzenia - ale tak naprawdę żałuję że nie ma takiego czasopisma w kiosku, choć raz kwartał ;)
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: roszponka »

Jest składacz! Super! A powiedz mi proszę, czy layout też mógłbyś zaprojektować?

Co do długości - ten anglojęzyczny miał ponad 30 stron. Myślę, że to taka przyzwoita liczba, nawet w górnych granicach przyzwoitości.
Dopóki będziemy to wydawać w pdfie, nie ma jakiejś presji na twarde określanie liczby stron. Ale byłoby miło, żeby każdy numer wyglądał podobnie. Pewnie też sporo zależy od tego, ile materiału uda się uzbierać. Ja obstawiałabym numer pomiędzy 20 a 30 stronami.

A co z tytułem? Kilka propozycji do rozpatrzenia:
Może "Kesz Magazyn" / "Cache Magazin"? :)
Może "Opencacher"?
"Kesz for You"?
"Niuchacz/Krecik/Kretowisko. Magazyn opencacherów"
"Geo-Polska. Magazyn opencacherów"

Co Wy na to? Kto ma lepszy pomysł, no kto? :))
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
woytas
Wyjadacz
Posty: 366
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: woytas »

na tytul nie mam pomyslu - ale fajnie by bylo gdyby byl polskojezyczny - kretowina :P
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=12][img]http://www.opencaching.pl/statpics/12.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: marwaldor »

A może po prostu Opencaching a niżej że jest to magazyn (?) dla miłośników zabawy takiej czy takiej (nie mam chwilowo pomysłu) :?:
Awatar użytkownika
yops
Nowy na forum
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 marca 2010, 18:08
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: yops »

Layout bez problemu... musielibyście się jedyne starać aby materiał był zawsze w terminie i nie było wpadek na zasadzie.. "wiesz.. mamy innye artykuły, tamte wywalamy"

Gdy będzie tytuł to poszalejemy :)
radość jest siłą życia
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: roszponka »

Też jestem za tym, aby tytuł był jak najbardziej polski :)
Widziałabym go w postaci "...................... . Magazyn openkeszerów/opencacherów/opencachingu". I coś na początek - właśnie albo kretowina, albo coś równie krótkiego a wymownego :)
Używacie określeń kesz, keszer, keszing? Spolszczacie? Czy trzymamy się pisowni oryginalnej?

Siedzący obok mężczyźni właśnie zarzucili "Kujką i saperką" :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: roszponka »

yops pisze:Layout bez problemu... musielibyście się jedyne starać aby materiał był zawsze w terminie i nie było wpadek na zasadzie.. "wiesz.. mamy innye artykuły, tamte wywalamy"

Gdy będzie tytuł to poszalejemy :)

No to już pewnie kwestia tego, jak się będziemy umawiać :) Mogę Ci nic nie pokazywać, dopóki nie skompletuję wszystkiego na ten numer, i przesłać całość w ustalonym terminie :) I hasło "yops" oznacza "numer zamknięty" :)
Określisz później czas potrzebny Ci na zrobienie tego, a ja będę czasu pilnować :)

Terminowość będzie pewnie trochę względna, bo skoro magazyn ma się ukazywać różnie, to i różnie będzie zamykany. Chyba że podejmujemy twardą decyzję, że co pół roku numer MUSI BYĆ i tego się trzymać :) To jak?
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: marwaldor »

Trzymać się np tego pół roku, a w razie W ,dodrukować' numer specjalny ???
Awatar użytkownika
klimatycznie
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 02 listopada 2009, 13:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: klimatycznie »

My również możemy pomóc i np. zdawać relacje z tego co się dzieje na Dolnym Śląsku ;)
Może podzielmy jeden z rozdziałów w gazetce na województwa i niech z każdego województwa będzie taki koordynator, który będzie się interesował swoim terenem ?! Nie wiem jak się Wam to widzi, ale pomysł jest :P

Pozdrowionka
Jak coś to piszcie na maila : kklimatycznie@gmail.com
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15650][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15650.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
roszponka
Stały bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 14 października 2008, 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: roszponka »

Masz na myśli takie wydania lokalne? Nie wiem, czy uzbieramy materiału na każde województwo z osobna. Ale można dać rubrykę "Opencaching lokalnie" i wtedy dać wieści z poszczególnych regionów, zależnie od tego, która drużyna się odezwie. Ale pomysł korespondentów lokalnych popieram! :)
Roszponka
_____________________________________
roszponka at opencaching dot pl
_____________________________________
A droga długa jest, nie wiadomo czy ma kres
A droga kręta jest, co dalej za zakrętem jest
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: lukas_jaceq »

roszponka pisze:Masz na myśli takie wydania lokalne? Nie wiem, czy uzbieramy materiału na każde województwo z osobna. Ale można dać rubrykę "Opencaching lokalnie" i wtedy dać wieści z poszczególnych regionów, zależnie od tego, która drużyna się odezwie. Ale pomysł korespondentów lokalnych popieram! :)
Z lokalnymi pomysł wydaje się świetny. Tytuł tylko polski, dawanie anglojęzycznego tytułu do gazetki będącej jak by nie było praktycznie wyłącznie o polskim geokeszingu ( tak mi się wydaje), to trochę dziwnie wygląda.

Ja chętnie mogę coś z Lubelskiego, może jakiś dział z geokeszingowa krzyżóweczką ( o ile taki dział będzie)
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Periodyk dla geocacherow "FTF Geocacher"

Post autor: sp2ong »

Przyznam sie ze jest mile zaskoczony iloscia chetnych i to ze pomysl spodobal sie i ze bedziemy moze mieli wlasny elektroniczny periodyk o Geocaching'u. Poniewaz Monika "roszponka" zgodzila sie poprawdzic caly projekt wiec zostaje pierwszym Redaktorem Naczelnym przyszlego magazynu i oddaje w jej rece prowadzenie dalej calego projektu. Moja rola ograniczy sie tylko do niezbednej pomocy jak moga ze swoje strony dac calemu zespolowi redakcyjnemu. Jesli Moinika zbierze juz staly kilkoosobowy zespol do pracy postarmy sie stworzyc wam dzial do pracy nad magazynem i dzial na forum oglnym gdzie mozna bdzie kontynuowac dyskusje.

Mysle ze nazwe wybierzecie w dyskusji choc czasami najporostsza nazwa wydaje sie najlepsza np wg mnie poprostu "Geocaching" to jest to w co sie bawimy wszyscy ale moze beda ciekawsze pomysly.

Co do okresowosci ukazywanie sie pwenie mozna zaczac raz na pol roku choc kwartalink bylby ciekawy bo moglby sie ukazywac tak jak nasze 4 pory roku wydanie wiosenne, letnie, jesienne i zimowe, oczywiscie nie wyklucza to numerow specjalnych. Warto starac sie aby byl wydawany w tych samych okresach.

Jeszcze raz chce podziekowac wszystkim za chec wspolpracy i moge zyczyc powodzenia i bede wyglada z niecierpliowoscia pierwszgo numeru :-)

Ok wiec Moniko do dziela i powodzenia!
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Zablokowany