Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: krystiant »

lupi pisze:Tylko po co mail do właściciela który się prawdopodobnie keszem nie interesuje ?
Tym bardziej, że właściciel dostaje maila o każdym wpisie w logu...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Maliniak »

co do działania systemu jest tak że jeśli skrzynka jest tymczasowo niedostępna to po 9 miesiącach od tego ustawienia i braku reakcji system skrzynkę archiwizuje; zaś jeśli skrzynka trafia do COGu to jest możliwość tego że skrzynka zostanie zarchiwizowana przez COG (oczywiście jeśli spełni ona założone kryteria)

zaś jeśli skrzynka ma status dostępnej a jej fizycznie nie ma, autor się nie interesuje i nie reaguje na logi o nieznalezieniu, to wg mnie najlepiej zgłosić tą skrzynkę do COGu - dzięki temu możliwa jest reakcja na takie skrzynki, aby skrzynek widmo było jak najmniej
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
Magnoom
Stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Magnoom »

Ja natomiast mam pytanie, może dość banalne, bo bardzo dawno nie zaglądałem do serwisu i na forum.
Czy to normalne, że podczas mojej nieobecności moje konto w serwisie openchacing.pl powpisywało wiele komentarzy do skrzynek w stylu:
Automatyczna archiwizacja - 9 miesięcy w stanie "Tymczasowo niedostępna"
:?:
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
MardoQ
Wyjadacz
Posty: 276
Rejestracja: niedziela 26 lipca 2009, 15:25
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: MardoQ »

Tak to normalne, taki jest regulamin, skrzynka przez 9 nie umieszczona na miejscu (i zmianie statusu na dostępny) jest uznawana za usuniętą z danej lokalizacji.
Jeśli umieściłeś ja tam jednak z powrotem i można ją dalej logować to napisz do COG aby cofnięto archiwizacje skrzynki.
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: etnamars »

Chodzi o to że Magnoom (a raczej jego konto) archiwizowało nie jego skrzynki.
Np. tutaj: http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=7300
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=8503

Kiedyś robił to użytkownik SYSTEM http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=-1
Trzeba by się dowiedzieć od RT jak jest teraz.
Awatar użytkownika
Magnoom
Stały bywalec
Posty: 93
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Magnoom »

Jeśli chodzi o regulamin to wszystko rozumiem. Problem w tym, że wpisy z mojego konta dotyczą skrzynek, z którymi nie mam nic wspólnego. Tak jakby faktycznie moje konto było kontem systemu/admina i decydowało o usuwaniu skrzynek.
Pozdrawiam Damian Gałka
[b]GPS38[/b]; [b]Rino530HCX[/b]; [b]GPSMap 60CS[/b] + GA27C, Topo_PL_100, UMP-pcPL-topo oraz Okolice Bełchatowa
[b]Nuvi 760[/b], GPMapa 2007.3, CNE NT 2009, UMP-pcPL
Awatar użytkownika
lupi
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 18 listopada 2009, 15:36
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: lupi »

Też spotkałem się z czymś podobnym

http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=6089 konger
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3845 Frimon
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3430 ryba_21

ci użytkownicy również zarchiwizowali nie swoje kesze ;) albo system je zarchiwizował pod ich nickami ;)
Obrazek Obrazek


Kto chce, szuka sposobów - kto nie chce, szuka powodów.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Doc_with_the_dog »

Niezłe jaja.. :D :D :D Należy jeszcze dodać, że w ich statystykach te logi się nie pojawiają :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: etnamars »

Doc_with_the_dog pisze:Należy jeszcze dodać, że w ich statystykach te logi się nie pojawiają
Bo to nie jest komentarz tylko "Skrzynka zarchiwizowana"
I co ciekawe nie pojawiają się w obecnym layoucie, ale w poprzedniej wersji "/old/"są widoczne.
http://opencaching.pl/old/viewprofile.php?userid=5

Doktorku, co prawda jest to domena użytkowników o jednocyfrowym userid, ale dla pewności radzę sprawdzić, czy przypadkiem komuś ostatnio nie zarchiwizowałeś skrzynki :P
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: r00t7 »

zawsze mnie to zastanawiało, czemu system zawsze nazywa się inaczej ;) widać nie trafiłem na znany nick
Obrazek Obrazek
alex22
Forumator
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 01 września 2008, 19:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: alex22 »

Temat ostatniej strony trochę poszedł w innym kierunku.

Ja w sprawie nieznalezień- staram się logować wszystkie swoje "nieznalezienia". Wydaje mi się że jest to dobry zwyczaj i nie ma się czego tu wstydzi. Nawet tym "najlepszym" czasem nie udaje się znależć kesza.
Druga spraw to przy 4 czy 5 wpisach nieznalezień rożnych osób z innymi datami, kiedy autor nie reaguje (przestał się bawić) można taką skrzynkę zgłosić do COGu aby "mieli co robić" :mrgreen: celem uprzątniecia jej z mapy aktywnych skrzynek. Jeśli takich wpisow nie ma - to nie ma podstawy do jej usuwania. Inna sprawa, że wiele osób widząc 2 nieznalezienia już po takiego kesza się nie wybiera co jest błędem bo nie każdy ma taki sam sposób szukania i czasami okazuje się, że skrzynkę można wykopać nawet po przejściu doświadczonych poszukiwaczy mających po kilka set znalezień na koncie.
Moim może niechlubnym zwyczejem jest zgłaszanie skrzynek do COGu "donosicielstwo". Zazwyczaj tak robię planując jakiś wyjazd i przeglądając interesującą mnie okolicę. Zgłaszam wtedy kesze takie co mają wpisy niznalezień wiszące w nich przynajmniej przez 5-6 miesięcy i jest ich kilka, a właściciel patrząc po logach już przestał się bawić.
Natomiast gdy są niznalezienia wpisane w skrzynce osoby, która się bawiącej i jest mi ona znana i wiem, że nie będzie miała nic przeciwko temu to przy okazji miejsce ukrycia kesza sprawdzam, szukam i jeśli faktycznie nie ma to REAKTYWUJĘ taką skrzynkę- kawałek logbooka, ołówek i jakiś pojemnik zapasowy powinien być zawsze na wyposarzeniu każdego "profesjonalnego" keszera. Oczywiście zaraz pojawią się głosy krytki - tak reaktywuje aby się wpisać. Nawet słyszałem takie wypowiedzi na własne uszy jak to bedzie wyglądało, potem powiedzą że reaktywujemy dla statystyk. Więc uprzedzę krytykę- TAK reaktywuję aby inni mogli znależć, mieć frajdę z szukania i modz się wpisać a ja do takich należę. Tylko moja frajda polega wtedy na tym, że mogłem kesza schować a nie znaleźć.
Uważam, że jest to dobry zwyczaj i jeśli osób takich było by więcej bo teraz to można je policzyć na palcach 2 może 3 rąk to napewno ilość zawieszonych skrzynek zmalała by w serwisie.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Lza »

Ja też uważam, że reaktywowanie cudzej skrzynki to dobry zwyczaj. (zwłaszcza jak widzać że właściciel sie nie interesuje) Czasami skrzynki są tak opisane, że nie ma wątpliowści że kesza nie ma a jednocześnie wiadomo gdzie kesz był. lepiej reaktywować niż zgłaszać do COG (chyba że okolicy coś się stało i rekatywacja nie ma sensu). przecież lepiej żeby kesz był niż żeby go nie było, albo "straszył" na mapie jako skrzynka-widmo.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: Doc_with_the_dog »

Ja sie nad tym nigdy nie zastanawialem nawet. Dla mnie to oczywistość. Przyznam szczerze, że nie znam keszera, który byłby niezadowolony, jeśli ktoś zreaktywowałby mu skrzynke. No, ale widać ja mało keszerów znam
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: sp2ong »

Problem z wyswietlania poprawnej informacji automatycznej archiwizacji czesciowo naprawiony tzn w bazie jest teraz OK.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Logowanie nieznalezienia - jakie są zwyczaje?

Post autor: lavinka »

alex22 pisze:Temat ostatniej strony trochę poszedł w innym kierunku.

Ja w sprawie nieznalezień- staram się logować wszystkie swoje "nieznalezienia". Wydaje mi się że jest to dobry zwyczaj i nie ma się czego tu wstydzi. Nawet tym "najlepszym" czasem nie udaje się znależć kesza.
Druga spraw to przy 4 czy 5 wpisach nieznalezień rożnych osób z innymi datami, kiedy autor nie reaguje (przestał się bawić) można taką skrzynkę zgłosić do COGu aby "mieli co robić" :mrgreen: celem uprzątniecia jej z mapy aktywnych skrzynek. Jeśli takich wpisow nie ma - to nie ma podstawy do jej usuwania. Inna sprawa, że wiele osób widząc 2 nieznalezienia już po takiego kesza się nie wybiera co jest błędem bo nie każdy ma taki sam sposób szukania i czasami okazuje się, że skrzynkę można wykopać nawet po przejściu doświadczonych poszukiwaczy mających po kilka set znalezień na koncie.
Moim może niechlubnym zwyczejem jest zgłaszanie skrzynek do COGu "donosicielstwo". Zazwyczaj tak robię planując jakiś wyjazd i przeglądając interesującą mnie okolicę. Zgłaszam wtedy kesze takie co mają wpisy niznalezień wiszące w nich przynajmniej przez 5-6 miesięcy i jest ich kilka, a właściciel patrząc po logach już przestał się bawić.
Natomiast gdy są niznalezienia wpisane w skrzynce osoby, która się bawiącej i jest mi ona znana i wiem, że nie będzie miała nic przeciwko temu to przy okazji miejsce ukrycia kesza sprawdzam, szukam i jeśli faktycznie nie ma to REAKTYWUJĘ taką skrzynkę- kawałek logbooka, ołówek i jakiś pojemnik zapasowy powinien być zawsze na wyposarzeniu każdego "profesjonalnego" keszera. Oczywiście zaraz pojawią się głosy krytki - tak reaktywuje aby się wpisać. Nawet słyszałem takie wypowiedzi na własne uszy jak to bedzie wyglądało, potem powiedzą że reaktywujemy dla statystyk. Więc uprzedzę krytykę- TAK reaktywuję aby inni mogli znależć, mieć frajdę z szukania i modz się wpisać a ja do takich należę. Tylko moja frajda polega wtedy na tym, że mogłem kesza schować a nie znaleźć.
Uważam, że jest to dobry zwyczaj i jeśli osób takich było by więcej bo teraz to można je policzyć na palcach 2 może 3 rąk to napewno ilość zawieszonych skrzynek zmalała by w serwisie.
Też tak kilka skrzynek z Meteorem reaktywowaliśmy, ale nie robię z tego zasady, bo się nie da, za dużo skrzynek w serwisie. Czasem znaleźliśmy rozbebeszoną skrzynkę albo kompletnie zniszczony logbook - wtedy zrobiliśmy co się dało. Raz nawet podmieniliśmy pudełko na szczelniejsze, bo akurat mieliśmy takowe(często ratujemy popękane pudełka srebrną taśmą, polecam). Co do "donosicielstwa" to zdarzyło się, owszem (po dyskusji na forum, że tak można a nawet trzeba), ale tak samo - w przypadku osób z którymi nie udało się nawiązać kontaktu. Nie ma sensu by skrzynka wisiała jako dostępna, jeśli nie ma jej od ponad roku i w logach są na to dowody(ewidentna miejscówka, kilka nieznalezień) a właściciel od dawna się nie bawi.Pojedyncze nieznalezienie to tylko znak,że być_może zginęła, takich nie zgłaszam.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ