[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karougeka
Nowy na forum
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Karougeka »

Tak czytam Wasze posty i naprawdę jest wiele rzeczy, które można by usprawnić, przemyśleć, polepszyć, aby pchnąć serwis do przodu.

Z tymi ścieżkami to grubszy temat, ale najpierw to należy co niektórych nauczyć zasad korzystania, zgłaszania, oceniania z serwisu, c:geo , etykiety wpisów i kultury użytkowania keszy.

1. Większość nowych użytkowników nie ma pojęcia jak działa c:geo i jakie ma ograniczenia. Wszyscy elegancko robią sobie maratony z cyklu - jest,zaliczona, nie ma, kicha , lipa, bez słowa w logu, ew. Słodzą, ew. Plują jadem, i najlepsze na koniec - mega spoilery - ozdjęciowanie wszystkiego na około skrzynki i wrzucenie do logu lub dokładne opisanie co gdzie się przeszukało i gdzie nie było.
Pytanie1 po co potem szukać skoro wszystko jak na dłoni?
Pytanie2 po co coś ukrywać i starać się, , gdy wszystko jest rozgrywką?

Wrzucanie na promocyjna stronę OC swoich wątków ( czytaj uwag, ogólnego wkurwa, niewiedzy itp.) bez wcześniejszego zapytania do założyciela , COGu, kogoś bardziej doświadczonego.

Założyciele są na przegranej pozycji, może by im tak pomóc, jakoś dodatkowo nagrodzić za stresy, serwisy, reaktywacje i utrzymywanie koniuktury OC.
Nie ma keszy nie ma keszerów - chyba to jest jasne? Nie jest? To może trzeba uświadomić, że kesze nie są sponsorowane przez jakąś tajemniczą organizację!

Dla jasności, bo u mnie w pracy jak się zgłasza problem to najlepiej mieć rozwiązanie : to proszę bardzo.
Za założoną skrzynkę przysługuje 1 gwiazdka do dania innej skrzynce ( innego użytkownika). Czemu tak? Już tłumaczę.
Założenie znakomitej skrzynki zajmuje czas: zrobienie, wyszukanie miejsca, założenie, komputerowe wprowadzenie - utrzymanie, serwisowanie, reaktywacje ( często kilkukrotne), reagowanie na problemy, utrzymywanie skrzynki na wysokim poziomie.
W tym czasie, mogę zgarnąć 10 keszy kogoś innego i mieć tą możliwość ogwiazdkowania.
Co jeśli w okolicy jest 5 założycieli? Jeśli dobrze pójdzie? Którzy mają po 5 skrzynek? Zakładają same znakomite! Trzeba wybrać ?
Dzień dobry wojna ! Dzień dobry konflikt! Dzień dobry grupy, grupy, grupeczki, konszachty, zagrania,

Za wszelkie literówki przepraszam. Pomysłów mam więcej , tylko nie odbierajcie tego jako plucie jadem.
Ludzie naprawdę nie wiedzą o pewnych ustawieniach, o sposobie logowania, oceniania itp.
Pozdro.
Karougeka/ Karóżka :roll:

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 121 razy
Otrzymał podziękowań: 410 razy

Post autor: krystiant »

dzejbi pisze: piątek 01 stycznia 2021, 12:46 Osobiście byłbym zadowolony, ba - oczekiwałbym tego, że COG w osobie opiekuna województwa poinformuje mnie –„Stosunek przyjętego WIS do ilości aktywnych skrzynek twojej ścieżki „ … „ niebezpiecznie zbliża się do wartości granicznej co grozi jej zablokowaniem”.
To jest propozycja do RT - może działać z automatu podobnie jak informowanie o długo zawieszonych keszach (po co marnować czas COG)
- Ilość aktywnych keszy zbliża się do WIS - info co np. 3 miesiące
- Ilość aktywnych keszy mniejsza niż WIS - zablokowanie geościeżki

Karougeka pisze: sobota 02 stycznia 2021, 08:53 Większość nowych użytkowników nie ma pojęcia jak działa c:geo i jakie ma ograniczenia.
Nie rozumiem, co ma do twojego wywodu c:geo... pluć jadem i spoilerować w logach można dowolnym narzędziem dodającym logi i fotki do logów...
Karougeka pisze: sobota 02 stycznia 2021, 08:53 Wrzucanie na promocyjna stronę OC swoich wątków ( czytaj uwag, ogólnego wkurwa, niewiedzy itp.) bez wcześniejszego zapytania do założyciela , COGu, kogoś bardziej doświadczonego.
:?: chyba nie wiem o co chodzi. Jaka promocyjna strona OC? Coś przeoczyłem?
Karougeka pisze: sobota 02 stycznia 2021, 08:53 Założyciele są na przegranej pozycji, może by im tak pomóc, jakoś dodatkowo nagrodzić za stresy, serwisy, reaktywacje i utrzymywanie koniuktury OC.
Nie ma keszy nie ma keszerów - chyba to jest jasne? Nie jest? To może trzeba uświadomić, że kesze nie są sponsorowane przez jakąś tajemniczą organizację!

Dla jasności, bo u mnie w pracy jak się zgłasza problem to najlepiej mieć rozwiązanie : to proszę bardzo.
Za założoną skrzynkę przysługuje 1 gwiazdka do dania innej skrzynce ( innego użytkownika).
A to jest ciekawa propozycja warta rozważenia... Głosowanie?
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
keram58
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: tomaszg »

krystiant pisze: sobota 02 stycznia 2021, 10:19 To jest propozycja do RT - może działać z automatu podobnie jak informowanie o długo zawieszonych keszach (po co marnować czas COG)
- Ilość aktywnych keszy zbliża się do WIS - info co np. 3 miesiące
- Ilość aktywnych keszy mniejsza niż WIS - zablokowanie geościeżki
Myślę, że ważniejsza byłaby możliwość oglądania zablokowanych/zarchiwizowanych ścieżek. Aktualnie nie są one w ogóle widoczne w serwisie dla użytkowników. Często jednak takie niekompletne, czy wadliwe ścieżki są wciąż wartościowe. W mojej okolicy są co najmniej dwie takie ścieżki - nie do zdobycia - ale warte uwagi ze względu na kesze, które jeszcze istnieją.
Obrazek Obrazek Obrazek

dzejbi
Stały bywalec
Podziękował;: 29 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy

Post autor: dzejbi »

Ścieżki to przecież zebrane w różnotematyczne pęczki, opublikowane skrzynki. Te są zawieszone na mapie jako aktywne, tymczasowo niedostępne i zarchwizowane. Do wszystkich jest dostęp. Rozumiem że utraconą wartością, o której piszesz są opisy tych ścieżek ?.

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 45 razy
Otrzymał podziękowań: 103 razy

Post autor: karwdo »

W sumie może warto zadać pytanie:
Czemu zamknięta geoscieżka przestaje być widoczna?
To warto byłoby zmienić.

Na tą chwilę pozostaje metoda: "remontu ścieżki" Nie jest wtedy aktywna, ale widać jej zawartość.
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowania (total 2):
degstasiekm
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
tomaszg
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 29 razy
Kontakt:

Post autor: tomaszg »

dzejbi pisze: niedziela 03 stycznia 2021, 07:51 Rozumiem że utraconą wartością, o której piszesz są opisy tych ścieżek ?.
Utraconą wartością jest samo zgrupowanie. Przy większych ścieżkach tematycznych może być trudno wyłowić skrzynki, które wchodziły oryginalnie w jej skład. Sam opis też oczywiście może być ciekawy i zawierać dodatkowy kontekst. Oczywiście dotyczy to tylko niektórych ścieżek, ale moim zdaniem jako zasada ukrywanie nieaktywnych ścieżek nie ma za wiele sensu.
Za ten post autor tomaszg otrzymał podziękowanie:
stasiekm
Obrazek Obrazek Obrazek

dzejbi
Stały bywalec

Poproponowaliśmy więc sobie troszeczkę, polajkowaliśmy wzajemnie, poadresowaliśmy pod jakieś niezamieszkałe rewiry i … już :) . Niektórzy mogli nawet uwierzyć, że ich pomysły doczekają się nie tak realizacji, jak tylko odpowiedzi :) . Pożartowaliśmy, pora ruszać w teren. Ufni deklaracjom, obok innych ścieżek, próbujemy zdobyć „Emocje Warszawskie” :) . Co sprawia, że znajdują się osoby zakładające, że deklarowaną przez nich działalność na rzecz ogółu należy traktować poważnie ?. @krystiant raczej nie dekretuj już korespondencji do właściwych wg Ciebie adresatów. Jak widać, tak czy siak trafia ona w nicość.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

dzejbi pisze: sobota 09 stycznia 2021, 07:46 krystiant raczej nie dekretuj już korespondencji do właściwych wg Ciebie adresatów. Jak widać, tak czy siak trafia ona w nicość.
Dlaczego tak sądzisz?
RT to nie jest zbiór osób, które nie mają co robić i dlatego non stop siedzą na forum w oczekiwaniu na pomysły, które w te pędy mogliby wdrożyć...
Żeby wdrożyć automat dbający o wyłączanie niemożliwych do zdobycia geościeżek to ktoś musi mieć wolne moce przerobowe, stwierdzić, że to na tyle dobry pomysł żeby się nad nim pochylić i okodować...
W serwisie, którego głównym celem jest udostępnianie bazy keszy wszystkie dodatki mają mniejszy priorytet i ja sobie zdaję sprawę z tego, że być może ten pomysł nigdy nie będzie wdrożony, ale to nie znaczy, że podsuwanie pomysłów jest całkowicie pozbawione sensu...
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

dzejbi
Stały bywalec

Dlaczego tak sądzę ?. Oceniam reakcję, a właściwie jej brak, na zgłoszony w październiku problem - patrz ścieżka tym razem np "Emocje Warszawskie". Wszelkie późniejsze sugestie, to wolne wnioski, nie tylko moje, ale i uczestników Karougeka, tomaszg, karwdo. Nikt z nas, a ja na pewno, nie oczekujemy wdrożenia ich do realizacji obecnie, lub w niedającym się przewidzieć terminie, tym bardziej że brak jest jakiegokolwiek sygnału, że tematy kogokolwiek zainteresowały. Jak pewnie wiele, w nawale spraw. Nie znam dokładnie schematu organizacyjnego OC. Przy braku reakcji, Twój post odbieram więc jako stanowisko "biura prasowego" i pierwszego recenzenta podrzucanych tematów :) . Nie oczekuję jakichkolwiek dodatków w serwisie. OCZEKUJĘ REAKCJI NA ZGŁOSZENIE.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

dzejbi pisze: sobota 09 stycznia 2021, 18:43 Nie znam dokładnie schematu organizacyjnego OC. Przy braku reakcji,
Przede wszystkim do reakcji jest zobowiązany zakładający - w geościeżkach mentor i założyciele. To może być jedna lub więcej osób.
W przypadku "Emocji Warszawskich" maciuszek powinien albo zadbać o zawieszone kesze, albo obniżyć WIS, albo zawiesić geościeżkę. Ja np. kilka razy obniżałem WIS w I♥PL bo jako jeden z założycieli mam taką możliwość, a nie mam wpływu na pozostałych współzakładaczy... Część z nich niestety już na OC zakończyło swoją aktywność :(
dzejbi pisze:Twój post odbieram więc jako stanowisko "biura prasowego" i pierwszego recenzenta podrzucanych tematów :) .
Porównując staż w serwisie i na forum z ilością moich postów, to określenie "biuro prasowe" jest mocno na wyrost :lol:
dzejbi pisze:Nie oczekuję jakichkolwiek dodatków w serwisie. OCZEKUJĘ REAKCJI NA ZGŁOSZENIE.
Reakcja, jak już wcześniej pisałem powinna być ze strony:
1. maciuszek - ostatnie wpisy robił 25-09-2020, nie wiadomo co z nim od tamtego czasu
2. COG - po zgłoszeniu. Wysłanie wiadomości do założyciela i ewentualne kliknięcie "zablokuj geościeżkę" to chwila, a sprawa nie wymaga wielkiej analizy - ilość aktywnych keszy jest mniejsza niż wymagana, więc sprawa jest oczywista,,,

I o ile rozumiem, że ktoś mógł przestać się bawić i jego kesze/geościeżki zostają bez opieki, to już brak reakcji COG jest niezrozumiały... I dlatego proponowałem rozwiązanie, które "samo" dbałoby o zdobywalność geościeżek.

Obrazek Obrazek Obrazek

dzejbi
Stały bywalec

Też jestem zdania że przydałby się taki samograj, jaki zaproponowałeś :) . Mimo to pozostajesz na stanowisku, że to nie zapisy, zakresy obowiązków tylko poszczególni ludzie mogą być słabym ogniwem. W dotychczasowej wymianie zdań doszukałeś się 2-ch osób. Z mojej listy sygnalizuję więc trzecią, w 10 osobowej grupie. Ścieżka "Zodiak" woj. łódzkie. Trzydzieści procent już jest. Ciekawe ile procent przekona Cię że coś jednak w systemie szwankuje, 60 %, 80 % ?. Jeżeli w wyniku tej rozmowy moja lista się zdeaktualizuje - to tylko dla dobra nas wszystkich. W gruncie rzeczy naprawdę chciałbym, byś to Ty miał rację.

ODPOWIEDZ