[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: deg » niedziela 19 maja 2019, 18:30

kojoty pisze:
sobota 18 maja 2019, 13:21
lista logów jest znów nieskończona,
Chyba jednak nie powinna być.
Nikt nie będzie przeglądał naście lat logów wstecz, by trafić na podstronę numer 118000, a przejście na ostatnią stronę działa koszmarnie wolno. Podobnie działa przejście na jakąkolwiek z ostatnich stron - to efekt stosowania OFFSET i LIMIT w zapytaniu SQL (https://www.eversql.com/faster-paginati ... t-is-slow/). Co więcej - dodanie każdego następnego loga powoduje, że serwer zarzynany jest coraz bardziej. Jestem za wprowadzeniem limitu. Niech będzie np. paginacja do strony numer 100. Ale dalej chyba nie ma sensu.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » niedziela 19 maja 2019, 19:30

Tylko pytam: czy w poprzedniej wersji, bez całości wpisu, każdy dodany log też zarzynał serwer ? I ogólnie: czy każda poprawa jest na lepsze ?

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » niedziela 26 maja 2019, 13:53

Dlaczego w Menu Użytkownika - Moje skrzynki dostępnych jest tylko 9 stron, więc wcześniej założone są niewidoczne ? Dlaczego zniknęła opcja przejścia do kolejnej strony a przewijanie do końca lub początku jest nieaktywne ? Może wprowadzić z definicji, że wyświetlana jest tylko jedna strona ostatnio założonych skrzynek ? Wszyscy wówczas będą traktowani wg tych samych zasad i co najważniejsze serwer nie będzie zarzynany coraz bardziej :) .

kojoty
Rada Techniczna

Post autor: kojoty » niedziela 26 maja 2019, 19:53

dzejbi pisze:
niedziela 26 maja 2019, 13:53
Dlaczego w Menu Użytkownika - Moje skrzynki dostępnych jest tylko 9 stron, więc wcześniej założone są niewidoczne ? Dlaczego zniknęła opcja przejścia do kolejnej strony a przewijanie do końca lub początku jest nieaktywne ?
ta strona jest "stara" i działa tak od dawna (czy się mylę) ale chyba masz rację, że paginacja jest tam skopana - ale nie jestem pewien - nie sprawdzałem w szczegółach
dzejbi pisze:
niedziela 26 maja 2019, 13:53
Może wprowadzić z definicji, że wyświetlana jest tylko jedna strona ostatnio założonych skrzynek ? Wszyscy wówczas będą traktowani wg tych samych zasad i co najważniejsze serwer nie będzie zarzynany coraz bardziej :) .
Sorki, nie skumałem o czym mówisz...

Na pewno ta stronka jest do przepisania ale nie wiem dokładnie kiedy może się to stać.

ODPOWIEDZ