[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: AER » czwartek 14 czerwca 2018, 07:13

Nieśmiałe pytanie:

Czy można zrobić tak żeby na mapie danej geościeżki było widać które skrzynki są niedostępne / zarchiwizowane?

Przykład:
Zastanawiamy się właśnie co zrobić z rozp********** w drobny mak Złotem dla Zuchwałych (razy dwa)
https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=569
...i taka wizualizacja byłaby superpomocna.

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » czwartek 14 czerwca 2018, 11:45

AER pisze:
czwartek 14 czerwca 2018, 07:13
Nieśmiałe pytanie:
Czy można zrobić tak żeby na mapie danej geościeżki było widać które skrzynki są niedostępne / zarchiwizowane?
... znalezione, własne...
Czyli mapa geościeżek powinna umożliwiać takie rzeczy jak mapa podstawowa. Miejmy nadzieję, że zmiana mapy na nową oraz nowy moduł geościeżek da taką możliwość.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 14 czerwca 2018, 18:19

Coś nie bardzo wygląda ta ikonka do kopiowania współrzędnych - wg mnie powinien być jeden element. Teraz wygląda jakby ikonka była poza linią.
Przy okazji - przydałaby się także możliwość kopiowania współrzędnych z mapy (już kiedyś o tym pisałem). Na starej operze jest to chyba wciąż możliwe - podświetla się współrzędne, następnie po skierowaniu kursora na wybrane miejsce można wcisnąć ctrl+c. Obecnie podświetlenie gaśnie w momencie ruszenia kursorem.

rapotek
Stały bywalec
Podziękował: 95 razy
Otrzymane podziękowania: 62 razy

Post autor: rapotek » czwartek 14 czerwca 2018, 18:50

parlando pisze:
czwartek 14 czerwca 2018, 18:19
Coś nie bardzo wygląda ta ikonka do kopiowania współrzędnych - wg mnie powinien być jeden element. Teraz wygląda jakby ikonka była poza linią.
Przy okazji - przydałaby się także możliwość kopiowania współrzędnych z mapy (już kiedyś o tym pisałem). Na starej operze jest to chyba wciąż możliwe - podświetla się współrzędne, następnie po skierowaniu kursora na wybrane miejsce można wcisnąć ctrl+c. Obecnie podświetlenie gaśnie w momencie ruszenia kursorem.
Już kojoty o tym napisał, myślę że da się przerobić na jeden element. Co do wyglądu ikony: jeżeli ma być jedna, może wystarczy sama róża wiatrów zamiast kompasu obok? Albo sam stary kompas? Tak czy inaczej, czuj się wolny w kwestii propozycji ładniejszej ikony, dotyczy to również innych użytkowników z umiejętnościami artystycznymi :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post:
parlando

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 14 czerwca 2018, 18:58

Nie ma co koła na nowo wymyślać. Jeżeli jest gdzieś na wolnej licencji ikonka "copy icon" to można takiej użyć i będzie zrozumiała dla niemal wszystkich.
Za ładnej też nie ma co brać, bo nie będzie pasowała do reszty :-)

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 17 razy

Post autor: Moris299 » czwartek 14 czerwca 2018, 19:35

parlando pisze:
czwartek 14 czerwca 2018, 18:58
Nie ma co koła na nowo wymyślać. Jeżeli jest gdzieś na wolnej licencji ikonka "copy icon" to można takiej użyć i będzie zrozumiała dla niemal wszystkich.
znalazłem taki:
https://pixabay.com/pl/kopia-duplikat-b ... jny-27190/
albo taki:
https://pixabay.com/pl/klon-kopia-duplikat-siwy-159040/

-Darmowy do użytku komercyjnego
-Nie wymaga przypisania
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Moris299 za post:
parlando
Obrazek Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » czwartek 14 czerwca 2018, 20:34

Zaraz, bo są chyba dwie propozycje:
  1. pozostawić układ takim jaki jest, a zmienić ikonę na standardową,
  2. nie dokładać nowej ikony, a zamiast tego sprawić, aby ikona kompasu po lewej stronie stawała się interaktywna w momencie, gdy kopiowanie współrzędnych jest możliwe. Dodatkowo ewentualnie zmienić "kompas" na coś ładniejszego.
Co do pierwszego - nie użyłem standardowej ikony, gdyż chciałem aby sama ikona lepiej pokazywała do czego służy. Wyszło jak wyszło, ja się do żadnych zdolności plastycznych nie przyznaję :P

Co do drugiego - to jest propozycja o której pisał kojoty już po akceptacji zmiany, a ja żałowałem że mi takie coś wcześniej nie przyszło do głowy, bo wizualnie zabiera mniej miejsca. Tylko teraz nie jestem już pewien: w przypadku braku możliwości kopiowania ma być widoczna jakakolwiek inna ikona, ma być widoczna taka sama ikona, ale bez możliwości klikania, czy nie ma być ikony w ogóle?

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » czwartek 14 czerwca 2018, 20:42

rapotek pisze:
czwartek 14 czerwca 2018, 20:34
w przypadku braku możliwości kopiowania
Czyli w przypadku gdy przeglądarka nie obsługuje lub nie zezwala na dostęp do schowka? To wtedy najlepiej żeby w ogólnie nie było :)
Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » czwartek 14 czerwca 2018, 22:24

rapotek pisze:
czwartek 14 czerwca 2018, 20:34
ikona kompasu po lewej
A czy ta ikona czasem nie była od wywołania nawigacji, albo czegoś podobnego?;) Raz mi się to kliknęło i zaskoczyło mnie to. Nie pamiętam tylko, czy to była właśnie ta ikona, bo zapomniałem o tym na długo.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 14 czerwca 2018, 22:54

Jak o mnie chodzi funkcjonalność jest dobra (nie podpinałbym tego pod kompas), a tylko ikonkę trzeba zmienić na mniej wybajerowaną, bardziej intuicyjną i mniejszą. Ja też uwielbiam Pixabay ;)

@parlando - pod kompasem swego czasu dodałem ukrytą funkcjonalność nawigacji do kesza. Potestowałem i nie spodobała mi się. Po kilku miesiącach wycofałem i... okazało się, że kilka osób korzystało ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » czwartek 14 czerwca 2018, 23:18

Czyli stanęło tylko na podmianie ikonki na coś standardowego, a reszta bez zmian? Ok, to jutro mam nadzieję sprawdzę i zobaczę jak to będzie wyglądać :)

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » piątek 15 czerwca 2018, 09:57

Wracamy do kopiowania: to są zrzuty ekranów z zaproponowanymi przez Was ikonami w rozmiarach 32px i 20px, dodatkowo (po prawej) wersje rozjaśnione przeze mnie (ale nie wiem czy mi wolno dokonywać takich modyfikacji bez podawania źródła obrazu). Przypominam, że w przypadku zmienionych współrzędnych przed ikoną kopiowania pojawia się ikona edycji.

Jakieś sugestie?
Załączniki
copy_coords_to_clipboard_v4.png
copy_coords_to_clipboard_v4.png (28.16 KiB) Przejrzano 56 razy

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 15 czerwca 2018, 10:13

Jak dla mnie 8, lub nawet 16px
Większość grafik na Pixabay ma licencję CC0 z prawem do modyfikacji i komercyjnego zastosowania bez atrybucji.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » piątek 15 czerwca 2018, 10:17

deg pisze:
piątek 15 czerwca 2018, 10:13
Jak dla mnie 8, lub nawet 16px
Nr 8 czy 8px? Co do 16px i mniejszych - kliknij to na telefonie, sam przecież walczyłeś, żeby w dobie ekranów dotykowych nie było mikrolinków

parlando
Forumator

Post autor: parlando » piątek 15 czerwca 2018, 10:20

Ja bym usunął informację o układzie odniesienia - kompletnie zbędna informacja dla laików (keszerów:)) i wtedy niech ikonka kompasu i ikonka kopiowania niech będą takie jak wielkość czcionki ze współrzędnymi.
Mnie się podobają te rozjaśnione ikonki, a która wersja, to już bez znaczenia dla mnie. Możesz rzucić kostką;)

ODPOWIEDZ