[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kurier
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 19 razy
Otrzymane podziękowania: 15 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: kurier » piątek 06 kwietnia 2018, 14:18

Nie wiem czy to nie odgrzewany kotlet ale czy nie dałoby rady dorzucić dwóch atrybutów do skrzynek? Jeden chyba stary tj. Skrzynka niedostępna zimą. A drugi- właściciel zezwala na reaktywację skrzynki. Pierwszy wiadomo pozwoli na nie zawieszanie skrzynek gdy sypnie śniegiem itp. Drugi natomiast istotny dla tych co chcieliby zakładać skrzynki ale wahają się ze względu na odległość od domu i naprawy. Tu temat rzeka bo niektóre rejony typowo wakacyjne zyskają raczej skrzynki tylko przez osoby z dala podczas wakacji i innych tego typu odwiedzin. Jednak ludzie boją się zakładać z racji napraw a dany atrybut pozwala na jakiś procent mniejszy tych obaw. Wiem, że niektórzy piszą w logach że pozwalają na reaktywację ale w ten sposób poniekąd ułatwiamy. Wiadomo ile rzeczy trzeba by umieścić w logi gdyby nie atrybuty i ten byłby chyba kolejnym sensownym. Oczywiście spełniając jakieś logiczne warunki np. Zgoda na reaktywację gdy jest jasny spojler lub są minimum dwa odrębne nieznalezienia.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kurier za post:
krcr

kociewie
Bywalec

Post autor: kociewie » sobota 07 kwietnia 2018, 12:51

Wojtek, to chyba pomysł na kolejny etap rozwoju. Sam mówiłem o tych "śnieżnych" skrzynkach nie raz.
Wydaje mi się, że do tego będzie dobra pora w momencie odświeżania grafiki.
Póki co RODO, wybory, kojoty grzebie nad geościżkami... i powinno pojawić się niebawem kilka nowych sprawności.
Trzymaj ten pomysł w głowie i przypominaj, albo jeszcze lepiej: wrzuć na github-a (tam nie zniknie).
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » sobota 07 kwietnia 2018, 13:38

Mam wrażenie, że kwestia nowych atrybutów to problem przede wszystkim z kompatybilnością pomiędzy instancjami międzynarodowymi OC, OKAPI i programami zewnętrznymi typu c:geo. Temat chyba już był dyskutowany, ale "głowy nie dam", niech się wypowiedzą eksperci.

parlando
Forumator

Post autor: parlando » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 23:52

Czy na tej stronie pojawią się dymki z treścią loga?
https://opencaching.pl/MyNeighbourhood/latestLogs/0
Teraz jest brak analogicznego zachowania względem listy Najnowsze wpisy do logów (z Mojej okolicy) z której następuje odwołanie.
Lista https://opencaching.pl/newlogs.php jeszcze inaczej wygląda, ale dymki są:)

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 177 razy
Otrzymane podziękowania: 411 razy

Post autor: deg » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 23:55

@parlando - wyświetlanie logów będzie przerobione na (mam nadzieję) dużo bardziej przyjazne i konfigurowalne. Ale po dokończeniu wdrożenia RODO.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
parlando
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

rapotek
Stały bywalec
Podziękował: 97 razy
Otrzymane podziękowania: 62 razy

Post autor: rapotek » wtorek 17 kwietnia 2018, 00:05

parlando pisze:
poniedziałek 16 kwietnia 2018, 23:52
Czy na tej stronie pojawią się dymki z treścią loga?
https://opencaching.pl/MyNeighbourhood/latestLogs/0
Dymki są jak najedziesz na użytkownika zamiast na nazwę kesza.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi rapotek za post:
parlando

parlando
Forumator

Post autor: parlando » wtorek 17 kwietnia 2018, 00:22

rapotek pisze:
wtorek 17 kwietnia 2018, 00:05
Dymki są jak najedziesz na użytkownika zamiast na nazwę kesza.
Kurcze, faktycznie! Ale chyba jednak to nieintuicyjne, bo w Mojej okolicy jest inaczej:)
Na kompie trochę dziwnie wyglądają tak małe dymki. Na telefonie też nie jest zbyt wygodnie, bo jak już przewinę do prawej, to nie widać nazwy kesza.

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 156 razy

Post autor: kojoty » wtorek 17 kwietnia 2018, 18:06

Ja mam pomysl: czy nie dało by się pisać kolejnych pomysłów w osobnych watkach - ja tam się nie znam ale nie bardzo rozumiem czemu mamy ty już 70 stron tego wszystkiego? Podobnie w wątku do zgłaszania błędów. Co o tym myślicie?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 2):
rapotekareckis

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » czwartek 26 kwietnia 2018, 01:40

kojoty pisze:
wtorek 17 kwietnia 2018, 18:06
Ja mam pomysl: czy nie dało by się pisać kolejnych pomysłów w osobnych watkach
Pomysł dobry, ale czy github tego nie załatwia? Tutaj jak powstanie milion wątków, to łatwo się będzie pogubić...

I właśnie - nowy wątek: Jak chcę zobaczyć keszo danego użytkownika na mapie, to widzę je w sekcji "jeszcze nieznalezione" razem z jeszcze nieznalezionymi. Czyli kompletnie nieczytelna rzecz. Coś mnie omija, czy rzeczywiście nie da rady zrobić opcjami tak, by na mapie danego użytkownika wyświetlały się TYLKO skrzynki założone przez danego użytkownika?

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » sobota 05 maja 2018, 21:31

Mam pytanko - można by było zrobić tak jak jest "Pokaż FTF zdobyte przez użytkownika" to żeby było "Pokaż FTF, STF i TTF zdobyte przez użytkownika" ?
Jak spojrzałem na szybko na ajaxGetFTF.php to nie wymagało by to dużych zmian. Chociaż mogę się mylić bo nie znam struktury bazy danych a zapytanie jest dość zawiłe :D

W ogóle ten napis "Pokaż FTF zdobyte przez użytkownika" jest tam ni z gruszki ni z pietruszki. Moim zdaniem FTFy (i jeśli by się dało to i STF otaz TTF) powinny być w "statystyka liczbowa skrzynek poszukiwanych", tak jak reszta statystyk.
Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 12 razy
Otrzymane podziękowania: 156 razy

Post autor: kojoty » niedziela 06 maja 2018, 08:27

Moris299 pisze:
sobota 05 maja 2018, 21:31
Mam pytanko - można by było zrobić tak jak jest "Pokaż FTF zdobyte przez użytkownika" to żeby było "Pokaż FTF, STF i TTF zdobyte przez ...
Cześć,

Wbrew pozorom to jest pewien problem bo dość często ftf jest zbiorowy - bo np ja jakoś tak często keszuje np z makotka, więc powstaje problem czy jeśli wpadamy na nową skrzynie i makotka loguje znalezienie i ja to mamy zarówno ftf jak i stf - bo jak zdobywamy razem to zwykle wpisujemy że to "zbiorowy ftf" i np. nie zabieramy super certa za stf-a itd... - mam nadzieję widac już problem - ciężko ustalić kto ma stf i ttf po samych wpisach.

Miałem kiedyś taki pomysł żeby dodać do logu jawny wybór czy log jest *tf-em, a może nawet obsługę opcji "zbiorowy" ale jakos wtedy pomysł nie cieszył się entuzjazmem kolegów i temat poszedł w zapomnienie.

Takie podejście eliminowało by także nieco "łowców statów" którzy wpisują się w kesza z "ach niby pomyloną wcześniejszą datą" i system uznaje ich za posiadaczy ftf-a -przy jawnej deklaracji "mam ftf" nie było by miejsca na taką próbę machlojek na statach...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 2):
abigeoAER

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » poniedziałek 07 maja 2018, 07:31

System GCowy byłby super [FTF] we wpisie i system zlicza, kto sobie dopisał przy logowaniu.

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 09 maja 2018, 07:50

Ten system GCowy jest kompletnie niewiarygodny. Widywałem już wpisy przy którymś tam znalezieniu typu: "tylko szkoda, że nie mogę tu już zdobyć {FTF}...", no i gość ma zaliczony FTF przy n-tym znalezieniu.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

ptys50
Nowy na forum

Post autor: ptys50 » środa 09 maja 2018, 08:50

Jano pisze:
środa 09 maja 2018, 07:50
Ten system GCowy jest kompletnie niewiarygodny. Widywałem już wpisy przy którymś tam znalezieniu typu: "tylko szkoda, że nie mogę tu już zdobyć {FTF}...", no i gość ma zaliczony FTF przy n-tym znalezieniu.
@Jano : to nie system jest niewiarygodny, tylko niektórzy "statsiarze" go w ten sposób oszukują. A na oszustów nie ma rady !

Jano
Wyjadacz

Post autor: Jano » środa 09 maja 2018, 10:02

Dokładnie tak, ale to oznacza, że system jest kiepski, jeśli można go tak oszukać.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ