[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

areckis
Wyjadacz
Podziękował: 45 razy
Otrzymane podziękowania: 45 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: areckis » niedziela 04 lutego 2018, 11:49

Wiem, że RT ma masę roboty z innymi ważniejszymi rzeczami, ale może kiedyś ktoś z nudów o tym pomyśli.
"Moja okolica" jako funkcja serwisu jest dla mnie najważniejszą stroną. Ale często przygotowując się do jakiegoś wyjazdu keszerskiego w dalsze rejony, których promień nie obejmuje, przestawiam sobie koordynaty "domowe" na te z okolicy wyjazdu. Po to, aby wiedzieć co się tam dzieje. Ale powoduje to ciągłe, żmudne przestawianie tych koordów. Zwłaszcza przed wyjazdem, jak chce się ogarnąć swoją okolicę i tą gdzie się za chwilę pojedzie.

Zastanawiam się, czy nie dałoby się dorobić takiej wirtualnej mojej okolicy, żeby nie trzeba było żonglować tymi koordynatami domowymi. A idealnie byłoby, gdyby można było na mapie kliknąć PPM i wybrać "ustaw jako koordynaty domowe" lub "pokaż okolicę" - tak jak Moja okolica, ale bez przestawiania koordynat domowych.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi areckis za post:
parlando

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 170 razy
Otrzymane podziękowania: 384 razy

Post autor: deg » niedziela 04 lutego 2018, 20:46

areckis pisze:
niedziela 04 lutego 2018, 11:49
Wiem, że RT ma masę roboty z innymi ważniejszymi rzeczami, ale może kiedyś ktoś z nudów o tym pomyśli.
"Moja okolica" jako funkcja serwisu jest dla mnie najważniejszą stroną. Ale często przygotowując się do jakiegoś wyjazdu keszerskiego w dalsze rejony, których promień nie obejmuje, przestawiam sobie koordynaty "domowe" na te z okolicy wyjazdu. Po to, aby wiedzieć co się tam dzieje. Ale powoduje to ciągłe, żmudne przestawianie tych koordów. Zwłaszcza przed wyjazdem, jak chce się ogarnąć swoją okolicę i tą gdzie się za chwilę pojedzie.

Zastanawiam się, czy nie dałoby się dorobić takiej wirtualnej mojej okolicy, żeby nie trzeba było żonglować tymi koordynatami domowymi. A idealnie byłoby, gdyby można było na mapie kliknąć PPM i wybrać "ustaw jako koordynaty domowe" lub "pokaż okolicę" - tak jak Moja okolica, ale bez przestawiania koordynat domowych.
RT pewnie ma masę roboty z innymi rzeczami, więc #wrednydeg właśnie intensywnie macza place w temacie, o którym piszesz i znów knuje jak tu wszystko pozmieniać, by Użytkownicy musieli się przyzwyczajać od nowa.... Chyba wyprzedziłem Twoje myśli o kilka dni... ;)

Niedługo zaproszę Was do testów. Bójcie się, bo idzie mała rewolucja :D
myn.jpg
myn.jpg (22.27 KiB) Przejrzano 564 razy
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post:
areckis
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » niedziela 11 lutego 2018, 09:28

Nie wiem czy to już było, ale mi brakuje więc o braku słów kilka. Taka sytuacja:

Kiedy wchodzimy na jaką geościeżkę, lub np. w profilu danego użytkownika na listę jego keszo, to przydałaby się funkcja trochę jak w sklepach internetowych: na liście klikamy nagłówek i sortuje nam po tym co klikniemy (czyli w kolejności ostatniego wpisu, lub liczby rekomendacji na przykład). Bardziej obrazowo: jeśli kliknę w zieloną gwiazdkę to sortuje po ilości reko. No.

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 11 lutego 2018, 09:55

AER pisze:
niedziela 11 lutego 2018, 09:28
lub np. w profilu danego użytkownika na listę jego keszo, to przydałaby się funkcja trochę jak w sklepach internetowych: na liście klikamy nagłówek i sortuje nam po tym co klikniemy (czyli w kolejności ostatniego wpisu, lub liczby rekomendacji na przykład). Bardziej obrazowo: jeśli kliknę w zieloną gwiazdkę to sortuje po ilości reko. No.
Jeśli chodzi o skrzynki użytkownika, to jest taka opcja od co najmniej kilku lat. Jak wejdziesz w skrzynki, to aktywuj na samym dole "Interaktywne sortowanie" (w sumie taka opcja jest zbędna, najlepiej jakby działała domyślnie).

Awatar użytkownika
AER
Bywalec

Post autor: AER » niedziela 11 lutego 2018, 10:01

Ok mam. Czyli połowa wpisu bez sensu. Choć może o tyle nie bez sensu, że w dobie palcowania ekranu i jednoklikalności wszystkiego coraz mniej ludzi wczytuje się w tabelki i okenka (co by tu pozaznaczać), a coraz więcej oczekuje intuicyjnego pojedynczego dziabnięcia palcem/myszką tam, gdzie czyta i ogląda. Chyba.

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » niedziela 11 lutego 2018, 15:32

AER pisze:
niedziela 11 lutego 2018, 10:01
Czyli połowa wpisu bez sensu. Choć może o tyle nie bez sensu, że w dobie palcowania ekranu i jednoklikalności wszystkiego coraz mniej ludzi wczytuje się w tabelki i okenka (co by tu pozaznaczać), a coraz więcej oczekuje intuicyjnego pojedynczego dziabnięcia palcem/myszką tam, gdzie czyta i ogląda.
No właśnie. Tu nic nie jest bez sensu.
Czasami nie tyle chodzi o funkcjonalność, co o łatwość i intuicyjność obsługi. Wszystkie sugestie pod tym kątem są mile widziane.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » niedziela 11 lutego 2018, 18:43

To ja jeszcze z takim problemem:

Na telefonie jak wchodzę na stronę kesza i otworzę obrazek lub włączę mapę to nie dość, że nie można przewijać to nawet oddalić wtedy się nie da żeby wyłączyć, trzeba albo przesunąć do góry albo odświeżać stronę.
Obrazek Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » niedziela 11 lutego 2018, 19:00

Moris299 pisze:
niedziela 11 lutego 2018, 18:43
To ja jeszcze z takim problemem:

Na telefonie jak wchodzę na stronę kesza i otworzę obrazek lub włączę mapę to nie dość, że nie można przewijać to nawet oddalić wtedy się nie da żeby wyłączyć, trzeba albo przesunąć do góry albo odświeżać stronę.
Sprawdziłem z ciekawości na Android 7.0, Chrome 64.0.3282.137. Wszystko można robić, oddalać, przybliżać, przewijać. Z tym, że mam zaznaczoną opcję "Wersja na komputer".

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » niedziela 11 lutego 2018, 19:24

Na Chrome sprawdziłem i to samo, chodzi mi o to, że jeśli przybliżę sobie stronę i klikam z przybliżenia to nie można wtedy już oddalić, trzeba zamknąć gestem przesunięcia do góry.
Obrazek Obrazek

rapotek
Stały bywalec

Post autor: rapotek » niedziela 11 lutego 2018, 19:51

Moris299 pisze:
niedziela 11 lutego 2018, 19:24
Na Chrome sprawdziłem i to samo, chodzi mi o to, że jeśli przybliżę sobie stronę i klikam z przybliżenia to nie można wtedy już oddalić, trzeba zamknąć gestem przesunięcia do góry.
Ok, chyba już rozumiem: jak przybliżysz mocno stronę i wtedy otworzysz obrazek, to obrazka w większości nie widać i nie da się przewinąć tak, żeby można go było zobaczyć, gdyż pod "przewijanie" podpięte są reakcje z "pokazu slajdów". Zgadza się? W ten sposób obrazków jeszcze nie otwierałem ;) Nie wiem w tej chwili jak to jest skonstruowane, czy da się coś z tym zrobić, zobaczymy.

BJBJ
Nowy na forum
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: BJBJ » wtorek 13 lutego 2018, 21:03

Na początku trochę historii i danych statystycznych.... W serwisie zarejestrowałam się w 2012 roku - po dokładnym przeanalizowaniu czym różni się OC od GC, wybrałam OC, później podejmując skrzynkę dwusystemową zabrałam travelbuga i żeby go odłożyć zarejestrowałam się w GC. W latach 2012-2014 znalazłam 65 skrzynek. W latach 2015-2016 zarejestrowałam znalezienie 4 skrzynek (znalazłam więcej, m.in. jedną ze skrzynek tygodnia, ale że nie jestem wstanie nawet stwierdzić w którym to było roku nie zarejestrowałam tego - z tego co wiem nie tylko ja tak robię). W ubiegłym roku mój syn rozpoczął zabawę z poszukiwaniem skarbów i dzięki temu wróciłam - w 2017 roku znalazłam 375 skrzynek. Oczywiście nie są to oszałamiające ilości, ale zawsze coś. I tu przechodzę do sedna: część sklepów co jakiś czas wysyła maila, pt.: "dawno cię nie widzieliśmy...." Może spróbować wysłać maila przypominjącego do ludzi, którzy kiedyś się bawili w poszukiwania skarbów, a teraz się nie logują? Nie wiem na ile to możliwe, ale może w tych mailach zaproponować dobrze ocenianą skrzynkę w okolicy ich zamieszkania (zarejestrowania)?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi BJBJ za post (razem 2):
art_noiseMoris299

Awatar użytkownika
Moris299
Bywalec

Post autor: Moris299 » wtorek 13 lutego 2018, 23:43

To było by dobre, mogło by to być nawet w stylu "cześć xyz, od ponad roku nie bawiłeś sie w Opencachig, W twojej okolicy jest x nieznalezionych przez ciebie skrytek, najbliższa już x km od ciebie! Zapraszamy do zabawy ponownie! "
Oczywiscie to tylko mniej wiecej ;)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 14 lutego 2018, 01:55

Niegdysiejsze zabawy z wysyłaniem masowej, podobnej korespondencji (korespondencja związana z wyborami do COG) niechybnie zakończyły się wpisaniem OC PL na wiele list spamerskich, czego efekty do dzisiaj odczuwamy... Prywatnie ja sam karmię serwisy antyspamerskie nawet pojedynczym otrzymanym niechcianym mailem. Takie czasy.
PS: Ciekawe jak OC Team przygotowuje się do nadchodzącego za 3 miesiące RODO...
Obrazek

BJBJ
Nowy na forum

Post autor: BJBJ » środa 14 lutego 2018, 20:19

deg pisze:
środa 14 lutego 2018, 01:55
Niegdysiejsze zabawy z wysyłaniem masowej, podobnej korespondencji (korespondencja związana z wyborami do COG) niechybnie zakończyły się wpisaniem OC PL na wiele list spamerskich, czego efekty do dzisiaj odczuwamy... Prywatnie ja sam karmię serwisy antyspamerskie nawet pojedynczym otrzymanym niechcianym mailem. Takie czasy.
PS: Ciekawe jak OC Team przygotowuje się do nadchodzącego za 3 miesiące RODO...
Nie jestem fachowcem od reklamy i marketingu - więc mogę być w błędzie... Natomiast wydaje mi się, że jeżeli robią tak duże sieciówki (chyba mające fachowców w tym zakresie) - to coś w tym jest. Prawda jest tak, że część osób wrzuca takie rzeczy do spamów, inni nie. U mnie w rodzinie jesteśmy podzieleni po 50% - ja mam wielki śmietnik w swojej poczcie... Przy czym pasowałoby, żeby coś takiego ocenił ktoś z kwalifikacjami, np. subiektywnie wydaje mi się, że powinno to być wysłane na wiosnę, kiedy ludzie naturalnie wychodzą z domów na spacery ... i wtedy może przy okazji wrócą do OC.
Z drugiej strony nie mam pojęcia jak duże mogą być straty związane z wrzucaniem poczty OC do spamów...

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 14 lutego 2018, 20:42

BJBJ pisze:
środa 14 lutego 2018, 20:19
Prawda jest tak, że część osób wrzuca takie rzeczy do spamów, inni nie. U mnie w rodzinie jesteśmy podzieleni po 50% - ja mam wielki śmietnik w swojej poczcie...
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale nakarmienie filtrów antyspamowych przez zaledwie jedna osobę może spowodować że tysiące serwerów poczty będą oznaczać wiadomości danego adresata jako spam. Takie czasy.
BJBJ pisze:
środa 14 lutego 2018, 20:19
Przy czym pasowałoby, żeby coś takiego ocenił ktoś z kwalifikacjami,
Jakoś tak się przypadkiem złożyło, że trafiłeś na osobę, która zajmuje się pocztą na OC w Polsce i Wielkiej Brytanii ;). Przypadki chodzą po ludziach ;). A z pocztą są przerozmaite niespodzianki. Np. negocjacje z Onetem,
by wrzucił nas do priodytetowej kolejki poczty (udane!)
onet.jpg
onet.jpg (31.96 KiB) Przejrzano 256 razy
Albo chwilę później próba naprawienia reputacji domeny opencaching.pl w Microsofcie (@outlook.com, @live.com). 2 miesiące temupodobny problem z OC UK.
W ubiegłym roku doprowadziłem do wprowadzenia skrajnie restrykcyjnej polityki SPF (-all) i podpisywanie każdego maila sygnaturą DKIM. Walka o dobrą reputację domeny i adresu IP toczy się na bieżąco. Serwer czasami potrafi wysłać i 10 000 podobnych maili danego dnia (informacje o nowych keszach) i mocno trzeba walczyć by przekonać zarówno systemy automatycznego filtrowania spamu jak i administratorów kluczowych serwerów pocztowych, że nie jesteśmy źródłem spamu. A i tak w google sporo korespondencji trafia do spamu...

Stąd moje wątpliwości co do tego rozwiązania. Wiele osób nie ma pojęcia jak wiele czasu wymaga administracja serwerem i jak bardzo tego nie widać. Piotr (kojoty) tworzy masę świetnego kodu, którego... Wy wcale nie widzicie, bo działa gdzieś tam w głębi systemu. Ale dzięki temu OC działa w sposób dużo bardziej logiczny i czytelny.

Ale mamy dzisiaj 2018 rok i zupełnie inne technologie dostępne niż mail... (czytaj: #wrednydeg znów coś kombinuje na boku, żeby było nowocześnie i skutecznie).
Obrazek

ODPOWIEDZ