[Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podziękowania: 203 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Postautor: deg » wtorek 29 sierpnia 2017, 20:23

ronja pisze:Muszę zapytać rredana, czy w GeoLogu takie rzeczy są możliwe.

Bardzo słusznie. Trzeba pamiętać, że poza tym, co udostępnia OC bezpośrednio przez system, zawsze jest możliwość dopisania zewnętrznego kodu przez każdego z użytkowników, który przetworzy dane z OKAPI i udostępni to, czego potrzebujecie.
Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 99 razy
Otrzymał podziękowania: 138 razy

Postautor: brasia » środa 30 sierpnia 2017, 22:14

deg pisze:
brasia pisze:Mam inne pytanie, czy byłaby (w miarę prosto) możliwość wyszukiwania po pierścieniu?

Co do promienia - przecież ta funkcjonalność istnieje.

Wiem, pytałem o pierścień (on ma dwa promienie ;))
Obrazek ObrazekObrazek

sajmon
Wyjadacz
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowania: 138 razy

Postautor: sajmon » czwartek 07 września 2017, 10:32

Nie wiem, czy tak ma być, czy to błąd, czy niedopatrzenie. Tak czy inaczej do ujednolicenia:
Na stronie Moja okolica najnowsze logi wyświetlają się tak:

https://zapodaj.net/3edb5e3b56e3d.jpg.html

po wejściu pokaż więcej tak:

https://zapodaj.net/273e435829235.jpg.html

Nie ukrywam, że ta druga wersja jest imho lepsza :)

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 122 razy
Otrzymał podziękowania: 203 razy

Postautor: deg » czwartek 07 września 2017, 12:30

@sajmon dzięki za uznanie ;)
Drugą wersję faktycznie przeprojektowałem praktycznie od nowa, pierwszą tylko lekko tjuningowałem, bo wymaga poważniejszych zmian.
Moją okolicę pozmieniałem odrobinę graficznie - tabelki zostały wyrównane (wcześniej każda była innej szerokości), wyświetlane dane ujednolicone. Najpoważniejsze zmiany dotyczyły listy rekomendowanych skrzynek - mam nadzieję, że teraz jest dużo czytelniej - pojawiły się zielone gwiazdki i tuż obok ich ilość. Wcześniej to było porozwalane w tabeli.
Ale moją okolicę jeszcze czekają zmiany, żeby wyglądała sensownie (i miała bardziej optymalny kod). Tylko skąd wziąć tyle czasu wolnego? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowania: 4 razy

Postautor: PrincePolo » wtorek 24 października 2017, 21:22

Mam pytanie dot. skrzynek tygodnia. Chciałbym te skrzynki zgrać sobie na fona po to, by jeżdżąc w różne miejsca odwiedzać te kesze. Nie potrafię jednak w prosty sposób wygenerować GPX-a, który zawierałby wszystkie skrzynki tygodnia, lub ewentualnie wszystkie niezdobyte przeze mnie. Oczywiście mogę je wklepać jedną po drugiej, ale chciałbym sobie to zadanie ułatwić.
Wchodząc w wyzwanie mogę wygenerować listę skrzynek tygodnia podjętych przeze mnie, ale już nie potrafię wygenerować listy pozostałych keszy. Z kolei przechodząc w widok mapy widzę te skrzynki, ale nie ma opcji generowania gpx-a.
Podsumowując: czy jest jakaś możliwość wygenerowania takiego gpx-a, a jeśli nie, to czy istnieje możliwość dodania takiej funkcjonalności dla skrzynek tygodnia (podobnie jak jest to zrobione w geościeżkach)?
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
AER
Bywalec
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowania: 1 raz

Postautor: AER » środa 25 października 2017, 09:10

Przy okazji skrzynek tygodnia:

1. Może warto by było umieszczać ordery keszo tygodnia na profilu założycieli którzy mogą się takim osiągnięciem pochwalić?

2. Plus informować w geościeżkach że dana seria zawiera X skrzynek tygodnia?

...bo na razie poza panelem "moja okolica" mamy chyba tylko sprawność promującą wyłapywaczy tygodniówek. A gdzie podziękowanie dla założycieli lub motywacja dla innych (to a propos mojej pierwszej propozycji). No i informacja na ile wartościowe rzeczy zawiera geościeżka (to w zw. z moim drugim pomysłem...).

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek Obrazek Obrazek

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowania: 81 razy

Postautor: kojoty » środa 25 października 2017, 16:27

@PrincePolo: wg mnie słuszny postulat - zrobiłem issue: https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1289, może kiedyś coś się uda - a może już to można zrobić tylko ja nie wiem jak... - się zobaczy.

@AER:
Ad 1. zgadzam się, nawet mamy już na to issue - czeka na swoją kolej tutaj: https://github.com/opencaching/opencach ... ssues/1109
Ad 2. hmm - no nie wiem - wg mnie to by zależało gdzie - czy na liście wszystkich ścieżek to jest potrzebne - hmm - chyba nie - a na liście keszy ścieżki - na pewno kesze tygodnia powinny być wszędzie wyróżnione - pomyślę jeszcze o tym.

Awatar użytkownika
AER
Bywalec
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowania: 1 raz

Postautor: AER » środa 25 października 2017, 17:33

kojoty pisze:czy na liście wszystkich ścieżek to jest potrzebne - hmm - chyba nie

Racja. To nie miejsce na to. Choć z tego co wyczytałem, to w przyszłości ma zniknąć punktacja ścieżek...? Może zatem w to miejsce wrzucić jaką informację sugerującą na ile jest wartościowa dana seria...? Może na przykład ilość / procent rekomendacji? Jakkolwiek...

kojoty pisze:a na liście keszy ścieżki - na pewno kesze tygodnia powinny być wszędzie wyróżnione - pomyślę jeszcze o tym

No w tym kierunku myślałem, pisząc wczesniejszego posta. :) Keszer odpala pojedynczą geoŚcieżkę i tu wali go po gałach (tych ocznych...) order lub kilka (ile tam seria zawiera). I myśli sobie wtedy taki keszer "O, to może warto..." :wink:

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Podziękował: 119 razy
Otrzymał podziękowania: 72 razy

Postautor: Wołki.Lca » czwartek 26 października 2017, 20:25

AER pisze:Przy okazji skrzynek tygodnia:

1. Może warto by było umieszczać ordery keszo tygodnia na profilu założycieli którzy mogą się takim osiągnięciem pochwalić?

2. Plus informować w geościeżkach że dana seria zawiera X skrzynek tygodnia?

...bo na razie poza panelem "moja okolica" mamy chyba tylko sprawność promującą wyłapywaczy tygodniówek. A gdzie podziękowanie dla założycieli lub motywacja dla innych (to a propos mojej pierwszej propozycji). No i informacja na ile wartościowe rzeczy zawiera geościeżka (to w zw. z moim drugim pomysłem...).

Trzeba przyznać, że to super pomysły są :) To by była dobra motywacja na lepsiejsze kesze.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kociewie
Rada Techniczna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowania: 6 razy

Postautor: kociewie » niedziela 29 października 2017, 23:18

AER pisze:Przy okazji skrzynek tygodnia:

Cześć.
To jest na liście TODO. I to bardzo wysoko. Założyciele ST będą docenieni. Bez obaw.
Na początek poszła sprawność znalazcy ST, ale to z przyczyn czysto związanych z weną rysownika.
Staram się komponować grafiki mając na względzie słynne hasło:

Obrazek

Oczywiście to ideał, do którego dążymy, ale którego osiągnąć nie sposób.
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/

parlando
Forumator
Podziękował: 201 razy
Otrzymał podziękowania: 101 razy

Postautor: parlando » wtorek 31 października 2017, 12:40

Nie wiem, czy to nowość, czy nie zwróciłem uwagi wcześniej. W profilu użytkownika na listach ostatnich wpisów do logów wyświetlają się w nawiasie kody waypointa. Nie jest to część hiperłącza (np. kontynuacja nazwy kesza). Czy wyświetlanie tych kodów czemuś służy? W innych miejscach te kody się nie wyświetlają (np. po kliknięciu "Pokaż wszystkie", czy choćby na ogólnej liście ostatnich logów https://opencaching.pl/newlogs.php ), więc może i tutaj można je ukryć?

kojoty
Rada Techniczna

Postautor: kojoty » wtorek 31 października 2017, 13:02

parlando pisze:Nie wiem, czy to nowość, czy nie zwróciłem uwagi wcześniej. W profilu użytkownika na listach ostatnich wpisów do logów wyświetlają się w nawiasie kody waypointa. Nie jest to część hiperłącza (np. kontynuacja nazwy kesza). Czy wyświetlanie tych kodów czemuś służy? W innych miejscach te kody się nie wyświetlają (np. po kliknięciu "Pokaż wszystkie", czy choćby na ogólnej liście ostatnich logów https://opencaching.pl/newlogs.php ), więc może i tutaj można je ukryć?

Cześć, wydaje się że te kody nie służą niczemu. Po prostu listy były pewnie robione przez różne osoby w różnym czasie i jednolitość wyglądu nie była priorytetem, a może się w ogóle nikt tym nie przejmował :) Ujednolicenie wyglądu jest jedną z rzeczy nad jakimi chcemy pracować. Dzięki za uwagę.

rapotek
Bywalec
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowania: 18 razy

Postautor: rapotek » wtorek 31 października 2017, 15:19

parlando pisze:Nie wiem, czy to nowość, czy nie zwróciłem uwagi wcześniej. W profilu użytkownika na listach ostatnich wpisów do logów wyświetlają się w nawiasie kody waypointa. Nie jest to część hiperłącza (np. kontynuacja nazwy kesza). Czy wyświetlanie tych kodów czemuś służy? W innych miejscach te kody się nie wyświetlają (np. po kliknięciu "Pokaż wszystkie", czy choćby na ogólnej liście ostatnich logów https://opencaching.pl/newlogs.php ), więc może i tutaj można je ukryć?

Ja jestem przeciwnego zdania: pokazywać, gdzie się da. To waypoint jednoznacznie identyfikuje skrzynkę tak, że można się do niej odnieść, nie jej nazwa.

Przy okazji, dwie rzeczy offtopic:
  • Trochę to trwało zanim "wyniuchałem", że można się dostać do skrzynki, podając waypoint w URL-u bezpośrednio po 'opencaching.pl/'. Wcześnej kombinowałem z "Szukaj skrzynek", ale to okazało się porażką. Dlaczego tam nie ma wyszukiwania po waypoincie?
  • Dlaczego "waypoint"? Nauczyłem się stosować tę nazwę, ale dla mnie jest ona zrozumiała chyba tylko w kontekście eksportu do gpx-ów (być może, nie używam tego). W systemie bardziej pasuje identyfikator, kod czy coś w tym rodzaju.

kojoty
Rada Techniczna

Postautor: kojoty » wtorek 31 października 2017, 15:35

rapotek pisze:Trochę to trwało zanim "wyniuchałem", że można się dostać do skrzynki, podając waypoint w URL-u bezpośrednio po 'opencaching.pl/'. Wcześnej kombinowałem z "Szukaj skrzynek", ale to okazało się porażką. Dlaczego tam nie ma wyszukiwania po waypoincie?

Jeśli mówimy o tej wyszukiwarce w nagłówku strony (prawy, górny róg) to wyszukiwanie po "waypoincie" aka kodzie na pewno działa. Można nawet pominąć op i też działa...

Rapotek, jeśli masz z tym jakiś problem daj znać na priv.

Pozdrowienia

rapotek
Bywalec
Podziękował: 56 razy
Otrzymał podziękowania: 18 razy

Postautor: rapotek » wtorek 31 października 2017, 15:42

kojoty pisze:Jeśli mówimy o tej wyszukiwarce w nagłówku strony (prawy, górny róg) to wyszukiwanie po "waypoincie" aka kodzie na pewno działa. Można nawet pominąć op i też działa...

Dopiero teraz zobaczyłem, że tam jest jakaś wyszukiwarka, dzięki za info :wink:. Ponieważ tam jest "tło" w postaci zmieniającego się co jakiś czas obrazka, nie zwracałem na to miejsce uwagi.
Cóż, jestem chyba starej daty, skoro dla mnie wpis w menu ("Szukaj skrzynek") jest punktem wejścia do znajdowania keszy...

Wróć do „Opencaching.pl - pomysły, błędy, propozycje”