[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

dzejbi
Bywalec

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Post autor: dzejbi » środa 21 sierpnia 2019, 15:45

Duplikat skrzynki bezszelestnie zniknął. Pozostaje aktualne pytanie: dlaczego program dopuszcza takie sytuacje ?

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 21 sierpnia 2019, 19:42

dzejbi pisze:
środa 21 sierpnia 2019, 11:46
Czy z dwóch istniejących skrzynek OP81CB (patrz - Najnowsze skrzynki) wystarczy zalogować znalezienie jednej a druga automatycznie będzie doliczona ?
Istnieje jedna skrzynka OP81CB - https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=34269
Na wszelkich listach też jest jedna. Jeśli u Ciebie jest inaczej - podeślij zrzut ekranu.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » środa 21 sierpnia 2019, 21:28

W swoim poście jesteś spóźniony deg o prawie 8 godzin. Na wykazie Najnowszych Skrzynek były dwie o tym samym OP. Sprawdź. Umiesz. Kto spóźnia się z odpowiedzią, ten pisze nie na temat :) .

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » środa 21 sierpnia 2019, 22:23

dzejbi pisze:
środa 21 sierpnia 2019, 21:28
W swoim poście jesteś spóźniony deg o prawie 8 godzin. Na wykazie Najnowszych Skrzynek były dwie o tym samym OP. Sprawdź. Umiesz. Kto spóźnia się z odpowiedzią, ten pisze nie na temat :) .
???
Dzejbi - jeśli jest nadal jakiś realny problem, to pisz proszę konkretnie.
System nie pozwala na istnienie dwóch skrzynek o identycznych OPkach - to jest fizycznie niemożliwe (pilnuje tego unikalny indeks w bazie danych). Jeśli przypadkiem istniał na liście najnowszych w dwóch kopiach - to pewnie przedziwny zbieg okoliczności, ale skrzynka jest jedna. Nie rozumiem Twoich uszczypliwych uwag.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

dzejbi
Bywalec

Post autor: dzejbi » środa 21 sierpnia 2019, 22:49

Że system nie powinien pozwalać na istnienie dwóch skrzynek o tym samym OP - to i ja tak myślałem. Około godziny 11 jednak istniały dwie OP81CB (w Najnowszych Skrzynkach). O godzinie 15:45 pisałem że ktoś usunął zbędny duplikat (może autor widząc mój post?). Pewnie tego nie zauważyłeś tylko odnosisz się do pierwszego postu, a bez odpowiedzi pozostawiasz pytanie czemu napisany program do tego dopuszcza. Tu sytuacja - na chwilę obecną powiedzmy że unormowana. Ale w takim razie powiedz mi czemu "system" dopuszcza kilkukrotne otwieranie tej samej geościeżki ? To odszukasz bez trudu.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 22 sierpnia 2019, 00:21

dzejbi pisze:
środa 21 sierpnia 2019, 22:49
Około godziny 11 jednak istniały dwie OP81CB (w Najnowszych Skrzynkach). O godzinie 15:45 pisałem że ktoś usunął zbędny duplikat (może autor widząc mój post?). Pewnie tego nie zauważyłeś tylko odnosisz się do pierwszego postu, a bez odpowiedzi pozostawiasz pytanie czemu napisany program do tego dopuszcza.
Jeszcze raz - dwie skrzynki o tym samym OP nie mają szans istnieć. Na 100%
Pewnie na liście "Najnowsze Skrzynki" pojawił się podwójny wpis. Lista ta jest generowana automatycznie i autor kesza (podobnie jak nikt inny) nie jest w stanie ręcznie usunąć jednej pozycji. To pierwszy zaobserwowany (i zgłoszony) przypadek, kiedy pojawia się duplikat - pewnie wynika to ze sposobu pracy i wykorzystania APCcache. Musiał nastąpić dość szczególny zbieg okoliczności, ale nie jest to spory problem, bo dotyczy wyłącznie pozycji na liście, a lista ta jest atuomatycznie odświeżana.
dzejbi pisze:
środa 21 sierpnia 2019, 22:49
Ale w takim razie powiedz mi czemu "system" dopuszcza kilkukrotne otwieranie tej samej geościeżki ?
Szczerze? Bo Geościeżki od lat wymagają... napisania ich od nowa. Mają masę błędów, ich kod napisany jest w sposób mocno nieczytelny i zagmatwany. Jest plan całkowitej zmiany Geościeżek, ale brakuje wolnych rąk do pracy.
Obrazek

parlando
Forumator

Post autor: parlando » niedziela 15 września 2019, 13:31

W profilu użytkownika - klikam żeby schować odznaki sprawności, to rozwija się lista z odznakami geościeżek i vice versa. Do tego stronka nieco zamula podzczs trwania "zwijania".

xmall
Bywalec
Podziękował: 8 razy
Otrzymane podziękowania: 2 razy

Post autor: xmall » poniedziałek 16 września 2019, 15:26

Cześć!
Jak wkleisz sobie
https://opencaching.pl/viewprofile.php? ... GeoPaths=1
do przeglądarki to będziesz miał zwinięte jedno i drugie.
Pewnie w zamiarze te ustawienia miały być zapamiętywane, ale coś umknęło.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi xmall za post:
parlando

Awatar użytkownika
Maleska
Bywalec

Post autor: Maleska » wtorek 17 września 2019, 08:12

Cześć. Na wstępie napisze, że nie czytałam wcześniejszych wpisów i nie mam na to czasu, więc może temat już był ruszony ,wiec proszę nie krzyczeć na mnie :P
Strona strasznie muli. Przeskakując z mojej okolicy na swój profil (mam ukryte sprawności i ścieżki) ładowanie strony trwa dokładnie 18 sekund. To strasznie długo.

Wiadomo coś na temat wysypania się województw ? Wchodzenie po 5 razy i ustawianie od nowa woj. jest też nieco upierdliwe. Jak pytałam tam kiedyś kogoś z COG to mówili, że temat już jest w naprawie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 18 września 2019, 06:18 przez Maleska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » wtorek 17 września 2019, 16:28

Dołączę się :)
Dzisiaj logowałem skrzynki miedzy 0.00 a 0.40 i kilka razy zdarzyły się zwiechy około 20-30 sekund w standardowym logowaniu i otwieraniu skrzynki z mapy. Przed północą było ok.
Moje statystyki otwierają się bardzo długo, ale to już większa baza i jestem w stanie to zrozumieć, choć wcześniej chodziły płynniej.

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 13 razy
Otrzymane podziękowania: 181 razy

Post autor: kojoty » środa 18 września 2019, 10:35

dallas pisze:
wtorek 17 września 2019, 16:28
Dołączę się :)
Dzisiaj logowałem skrzynki miedzy 0.00 a 0.40 i kilka razy zdarzyły się zwiechy około 20-30 sekund w standardowym logowaniu i otwieraniu skrzynki z mapy. Przed północą było ok.
Moje statystyki otwierają się bardzo długo, ale to już większa baza i jestem w stanie to zrozumieć, choć wcześniej chodziły płynniej.
Cześć,

sprawdzcie - wydaje mi się, że usunąłem główny problem, który mocno zamulał "moje statystyki" - i chyba smiga trochę szybciej - oczywiście im więcej ma ktoś znalezień tym pewnie bardziej zamula i tak...

(dla tych co wiedzą co to SQL to sprawa jest dość ciekawa - mieliśmy tam jedno mocno zamulające query - niby proste a ciekawe - tu jest poprawka:
https://github.com/opencaching/opencach ... b164c15859
limit 3 działa lepiej niż limit 1...)

poprawiłem też błąd, który powodował, że każda edycja skrzynki resetowała ustawienie województwa - mam nadzieję, że to jest nasz główny problem w temacie województw

pozdro.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi kojoty za post (razem 2):
Maleskabrajan74

ODPOWIEDZ