[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podziękowania: 61 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Postautor: Rob » poniedziałek 11 września 2017, 06:56

lavinka pisze:Mnie też. Hrrr, grrr.

Mnie też to rozwala :/
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowania: 180 razy

Postautor: deg » poniedziałek 11 września 2017, 15:26

parlando pisze:Chyba niedawno była taka zmiana przy zgłaszaniu problemu ze skrzynką, że po wysłaniu ładowała się strona z treścią wiadomości*. Teraz znowu jest po staremu? Widzę też, że nie ma opcji by dołączać adres mailowy do wiadomości, ale to chyba nawet lepiej:)
Chyba, że to dotyczyło wiadomości do użytkownika, bo już się gubię:)

Strona z treścią wiadomości była (jest) po wysłaniu maila do kogoś. Ale prawdopodobnie zostanie to zlikwidowane, tj. zastąpione prostym komunikatem typu "Wiadomość została wysłana".
A do wiadomości wciąż można dołączać adres mailowy jeśli tego sobie życzysz. Tu nic się nie zmieniło i nie ma planów zmian w tym zakresie. Prawdopodobnie będzie sobie można wybrać, czy chcesz kopię wiadomości wysyłanej do kogoś, czy nie (obecnie musisz chcieć ;) ).
Przywrócona została dawna funkcjonalność - możliwość zgłaszania problemów we własnych skrzynkach (prośby o odarchiwizowanie, zgłoszenia nękania w logach i innych takich).
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 191 razy
Otrzymał podziękowania: 94 razy

Postautor: parlando » poniedziałek 11 września 2017, 18:58

Dzięki za wyjaśnienia:)
deg pisze:A do wiadomości wciąż można dołączać adres mailowy jeśli tego sobie życzysz.

Zgłaszałem problem do właściciela i tam nie ma opcji dołączania maila, więc rozumiem że jest dołączany.

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowania: 29 razy

Postautor: meteor2017 » poniedziałek 11 września 2017, 20:34

Nie wyświetlają mi się skrzynki na mapie skrzynek v3... żadne. To tylko u mnie, czy tak globalnie? Rano jeszcze było ok.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 90 razy
Otrzymał podziękowania: 137 razy

Postautor: brasia » poniedziałek 11 września 2017, 21:41

meteor2017 pisze:Nie wyświetlają mi się skrzynki na mapie skrzynek v3... żadne. To tylko u mnie, czy tak globalnie? Rano jeszcze było ok.

U mnie to samo, chyba coś padło.
Obrazek ObrazekObrazek

MiMPy
Nowy na forum
Podziękował: 23 razy

Postautor: MiMPy » poniedziałek 11 września 2017, 22:14

U mnie też :/
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Postautor: deg » wtorek 12 września 2017, 01:34

parlando pisze:Zgłaszałem problem do właściciela i tam nie ma opcji dołączania maila, więc rozumiem że jest dołączany.

Aż sobie sam zgłosiłem skrzynkę żeby sprawdzić ;)
W mailu został dołączony mój adres automatycznie. Myślę, że powinno być podobnie jak przy wysyłaniu wiadomości - proste pytanie, czy sobie tego użytkownik życzy.
Mam w planie przerobić nieco system zgłoszeń - przede wszystkim zróżnicować maile, które są generowane przy zgłoszeniu do właściciela i do COG - bo obecnie są takie same i właściciel nie wie gdzie mu zgłoszono skrzynkę. Przy okazji przeróbek - wrzucę i Twój pomysł. (https://github.com/opencaching/opencach ... issues/755)
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Postautor: deg » wtorek 12 września 2017, 01:50

Mapa raz sobie działa, raz nie. Powinna w ciągu 48h wrócić do normy.

Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej... (są tacy?)
OC DE wprowadza ogromne ilości zmian (porządków) w OKAPI. Ponieważ współdzielimy ten kod z nimi - wszelkie zmiany i błędy występują również u nas. Szybko i sprawnie łatają wszystkie błędy, ale wciąż nie wszystko działa tak, jak powinno. Największy kryzys był w ubiegły czwartek - na szczęście tylko przez chwilę. Między piątkiem a niedzielą nie wprowadzamy zmian do kodu, więc jest cisza i spokój. W poniedziałek poleciały kolejne zmiany.

Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej, ale nie zrozumieli ;)
Dawno dawno temu był jeden kod OC. Ponad 10 lat temu nastąpił najważniejszy "rozwód" w kodzie - Niemcy poszły swoją drogą, Polska swoją. Z Polskiego kodu obecnie korzysta Rumunia, kraje BeNeLuxu i Wielka Brytania (w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie również USA). Z niemieckiego kodu (i serwera) korzystają Włosi, Hiszpanie czy Francuzi. Dość fajnie jest to rozrysowane tu: https://wiki.opencaching.eu/index.php/F ... tionen.svg . Więc OC DE i OC PL to dwie zupełnie różne ścieżki rozwoju. My mamy inne bajery (np. Geościeżki), oni mają inne. Jednak żeby mogły działać programy typu c:geo czy Locus - potrzebny był wspólny interfejs. I tak powstało OKAPI (https://opencaching.pl/okapi/introduction.html) - interfejs dla zewnętrznych witryn i aplikacji, które dzięki OKAPI w niemal identyczny sposób mogą "rozmawiać" z serwerami z gałęzi OC PL jak i OC DE. To cholernie trudne zadanie, by to wszystko pogodzić, ponieważ różnimy się nie tylko "bajerami", ale i filozofią systemu. Dzięki intensywnej pracy Wojtka (wrygiel) i kolegów z Niemiec - daje się to wszystko ze sobą pogodzić.
Kod OKAPI jest wspólny dla wszystkich. Niemcy obecnie mocno go standaryzują - wkładają sporo pracy, aby był zgodny z najnowszymi wytycznymi. Czasami jednak zwykła zmiana nazwy pliku - z pisanej małą literą na taką samą nazwę, ale rozpoczynającą się wielką literą wprowadza zamieszanie i błędy trudne do wykrycia na testowych instalacjach (zazwyczaj działających na Windowsie, który w nosie ma wielkość liter). Jeśli dobrze wiem - tak też jest i w tym wypadku - znów jest problem z wielkością liter. Ale tego typu błędy na szczęście się dość łatwo wyłapuje. Proszę zatem o jeszcze chwilę cierpliwości.
Obrazek

areckis
Stały bywalec
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowania: 23 razy

Postautor: areckis » wtorek 12 września 2017, 07:21

deg pisze:Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej... (są tacy?)

No jak nie, jak tak. ;) Dzięki za szerokie wyjaśnienia. :)
Swoją drogą nie zdawałem sobie sprawy, że OC wywodzi się z DE, myślałem, że początek miał w PL.
Sekeszuje
----
Geocaching jest to gra terenowa polegająca na szukaniu skrzynek ze "skarbami".
Trolling od odłowienia ryb - "zarzucanie haczyka”, poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię.

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowania: 29 razy

Postautor: meteor2017 » wtorek 12 września 2017, 10:11

brasia pisze:
meteor2017 pisze:Nie wyświetlają mi się skrzynki na mapie skrzynek v3... żadne. To tylko u mnie, czy tak globalnie? Rano jeszcze było ok.

U mnie to samo, chyba coś padło.

U mnie już jest w porządku :-)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna

Postautor: deg » wtorek 12 września 2017, 10:35

meteor2017 pisze:U mnie już jest w porządku :-)

Taa...
Co robi o 7:00 Piotr (kojoty)? Naprawia system, żebyśmy mogli z niego korzystać. Dzięki @kojoty! Mapa powinna już działać bez problemów.
Obrazek

parlando
Forumator
Podziękował: 191 razy
Otrzymał podziękowania: 94 razy

Postautor: parlando » poniedziałek 18 września 2017, 13:10

Dzięki za wyłączenie tego zoomowania z ctrl. Mam nadzieję, że na razie to zostanie utrzymane:) Mimo obejścia podanego wcześniej (wciśnięta rolka, albo rolka + lpm/ppm), to i tak wkurzało choćby wyświetlanie tego komunikatu o konieczności wciśnięcia ctrl.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 18 września 2017, 14:03 przez parlando, łącznie zmieniany 1 raz.

kojoty
Rada Techniczna
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowania: 70 razy

Postautor: kojoty » poniedziałek 18 września 2017, 13:46

parlando pisze:Dzięki za wyłączenie tego zoomowania z ctrl. Mam nadzieję, że na to zostanie utrzymane:) Mimo obejścia podanego wcześniej (wciśnięta rolka, albo rolka + lpm/ppm), to i tak wkurzało choćby wyświetlanie tego komunikatu o konieczności wciśnięcia ctrl.

spoko, sprawa okazała się być dość prosta, tylko wcześniej jakoś się nią nie zająłem. Dla pełnej jasności: po upgradzie do nowszej wersji Google Maps Api, na którym bazują nasze mapki ten "feature" był domyślnie włączony (nie to, że myślmy tego chcieli). Okazało się, że można go łatwo wyłączyć i myślę, że tak powinno zostać (o ile Google pozwoli - bo w tych sprawach wisimy na nich).

Wróć do „Opencaching.pl - pomysły, błędy, propozycje”