[Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowania: 87 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Błędy i regresje

Postautor: parlando » czwartek 29 czerwca 2017, 10:04

Szukanie keszy wzdłuż trasy chyba już w ogóle nie działa dla nowych tras - ani wgrywanych, ani wyznaczonych w tym module (to działało jeszcze jakiś czas temu). Tylko przy trasach wgranych kilka lat temu mogę wyszukiwać kesze.

Czy ktoś zna alternatywną metodę pobrania keszy wzdłuż trasy? Mnie przychodzi tylko do głowy google earth, ale to jest dobre tylko do przeglądania, czy coś jest na trasie, kesze trzeba by było pobrać swoją drogą.

kojoty
Rada Techniczna
Otrzymał podziękowania: 59 razy

Postautor: kojoty » czwartek 29 czerwca 2017, 10:21

parlando pisze:Szukanie keszy wzdłuż trasy chyba już w ogóle nie działa dla nowych tras - ani wgrywanych, ani wyznaczonych w tym module (to działało jeszcze jakiś czas temu). Tylko przy trasach wgranych kilka lat temu mogę wyszukiwać kesze.

Czy ktoś zna alternatywną metodę pobrania keszy wzdłuż trasy? Mnie przychodzi tylko do głowy google earth, ale to jest dobre tylko do przeglądania, czy coś jest na trasie, kesze trzeba by było pobrać swoją drogą.

czekaj, właśnie sprawdziłem i mogę wyznaczyć trasę (mówimy o "moje trasy"?) i wyszukać kesze wzdłuż niej - co ci konkretni nie działa?
Mógłbyś mi opisać to dokładnie np. wchodzę na stronę (link) i po kliknięciu przycisku X nie dzieje się nic albo jest strona z błedem itd.

Pozdrowienia
kojoty

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował: 106 razy
Otrzymał podziękowania: 152 razy

Postautor: deg » czwartek 29 czerwca 2017, 21:42

2 tygodnie temu wyznaczyłem sobie bez problemu trasę (na OC), ściągnąłem GPXa i wszystko poszło bez problemów. Bardzo przyjemnie się keszowało ;)
Obrazek

parlando
Forumator

Postautor: parlando » czwartek 29 czerwca 2017, 22:27

Jak na złość (w sumie to dobrze:)) teraz sprawdziłem przykładowy odcinek Puławy - Kazimierz i trasa się zapisała, oraz mogę wyszukać kesze. Natomiast co do trasy, którą wygenerowałem dziś, przed napisaniem posta - tam nic nie mogę zrobić: nie jest widoczny przebieg szlaku, ani nie widać samej trasy na mapie. O dziwo na liście tras widać długość tej trasy i zadeklarowany promień.
Na pewno jeszcze w okolicy 20 maja to mi nie działało, bo wtedy szykowałem dłuższą wyprawę i nie mogłem ściągnąć keszy po trasie.

W każdym razie, dzięki za zainteresowanie. Na razie odwołuję zgłoszenie:)

Edycja: jednak mam jeszcze pytanie. Jakim profilem lub algorytmem jest wyznaczana trasa? Porównałem sobie jakiś odcinek wygenerowany na OC, a później to samo na mapach google i trasy mają różny przebieg.

parlando
Forumator

Postautor: parlando » piątek 14 lipca 2017, 11:40

Jeszcze a propos szukania keszy wzdłuż trasy. Przed chwilą znowu miałem ten problem i pomogło pobawienie się filtrami.
Ostatecznie kesze wyświetliły się po kliknięciu dwukrotnym na atrybuty (wszystkie były podświetlone na niebiesko, a po dwukliku zrobiły się szare).

Jano
Wyjadacz
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowania: 75 razy

Postautor: Jano » piątek 14 lipca 2017, 13:29

Witam, ktoś wie co się stało ze skrzynką tygodnia? Dziś powinna być nowa, a na stronie głównej nadal wisi ta z zeszłego tygodnia.
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Podziękował: 106 razy
Otrzymał podziękowania: 152 razy

Postautor: deg » piątek 14 lipca 2017, 23:08

Jano pisze:Witam, ktoś wie co się stało ze skrzynką tygodnia? Dziś powinna być nowa, a na stronie głównej nadal wisi ta z zeszłego tygodnia.

Ja wiem ;)
Skrzynka tygodnia była wyłaniana o dziwnej godzinie w nocy z czwartku na piątek. Ten termin miał swoje uzasadnienie, ale pomyślałem, że sens skrzynki tygodnia jest większy, gdy skrzynka wyłaniana jest wtedy, kiedy zaczyna się tydzień. Poddałem sprawę pod głosowanie OC Team i zdecydowaną większością głosów przeszła opcja wyłaniania kesza w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Zatem po najbliższego kesza tygodnia zapraszam w poniedziałek o 0:07 ;)

PS: Gratuluję spostrzegawczości!
Obrazek

Jano
Wyjadacz

Postautor: Jano » piątek 14 lipca 2017, 23:25

Dzięki za wyjaśnienia. Zawsze w piątek rano sprawdzam skrzynki tygodnia i zapisuję w pliku gpx oraz xlsx. Dlatego zdziwiło mnie, że dziś nie było nowej.
Też uważam, że poniedziałek jest lepszym dniem na publikację SK niż piątek.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

Jano
Wyjadacz

Postautor: Jano » piątek 14 lipca 2017, 23:27

Jano pisze:Dzięki za wyjaśnienia. Zawsze w piątek rano sprawdzam skrzynki tygodnia i zapisuję w pliku gpx oraz xlsx. Dlatego zdziwiło mnie, że dziś nie było nowej.
Też uważam, że poniedziałek jest lepszym dniem na publikację SK niż piątek.

Miało być SkT.

Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek

parlando
Forumator

Postautor: parlando » środa 19 lipca 2017, 08:06

Strona z dowolnym logiem się nie ładuje https://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=1
(HTTP ERROR 500)

kojoty
Rada Techniczna
Otrzymał podziękowania: 59 razy

Postautor: kojoty » środa 19 lipca 2017, 09:01

parlando pisze:Strona z dowolnym logiem się nie ładuje https://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=1
(HTTP ERROR 500)

Dzięki za czujność. Mój nocny szał sprzątania zbędnych plików w repo poszedł o jeden plik za daleko... Już powinno być OK.

Wróć do „Opencaching.pl - pomysły, błędy, propozycje”