Fajne A dałoby radę zrobić tak, żeby "var center = new GLatLng(54.54877003328681, 18.566808700561523);" przekazać za pomocą parametrów w url-u (i to najlepiej w bardziej ludzkiej postaci)? Wtedy możnaby centrować od razu na interesującym nas rejonie...spanish inquisition pisze:Zainspirowany tym tematem oraz własnymi potrzebami napisałem kawalątek kodu, do którego tu linkuję, bo być może przyda się jeszcze komuś oprócz mnie:
http://kastamasta.ovh.org/opencaching
Jestem otwarty na wszelkie uwagi i sugestie
W przyszłości przewiduję możliwość przesuwania pinezki do punktu o ręcznie wklepanych współrzędnych, z jednoczesnym przeliczeniem danych dla pozostałych formatów.
Mapa w internecie co ustala pozycje?
Moderator: Moderatorzy
- krystiant
- Forumator
- Posty: 2071
- Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
- Podziękował;: 19 razy
- Otrzymał podziękowań: 75 razy
Poczytaj zanim się zapytasz
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów
- spanish inquisition
- Bywalec
- Posty: 49
- Rejestracja: sobota 10 października 2009, 08:39
- Podziękował;: 2 razy
- Otrzymał podziękowań: 6 razy
Dałobykrystiant pisze:Fajne A dałoby radę zrobić tak, żeby "var center = new GLatLng(54.54877003328681, 18.566808700561523);" przekazać za pomocą parametrów w url-u (i to najlepiej w bardziej ludzkiej postaci)? Wtedy możnaby centrować od razu na interesującym nas rejonie...spanish inquisition pisze:Zainspirowany tym tematem oraz własnymi potrzebami napisałem kawalątek kodu, do którego tu linkuję, bo być może przyda się jeszcze komuś oprócz mnie:
http://kastamasta.ovh.org/opencaching
Jestem otwarty na wszelkie uwagi i sugestie
W przyszłości przewiduję możliwość przesuwania pinezki do punktu o ręcznie wklepanych współrzędnych, z jednoczesnym przeliczeniem danych dla pozostałych formatów.
Dorobiłem tę funkcjonalność na wzór googlowej, z tym ze zastrzegam że ma pewne niedoskonałości, których już nie będę eliminował, np. wybór półkuli przez znaki +/- a nie przez litery N/S/E/W - te litery są ignorowane
Przykładowe formaty wywołania:
Kod: Zaznacz cały
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=N54 21 25 E18 33 57
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=54 21 25 18 33 57
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=N54 21.417 E18 33.950
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=54 21.417 18 33.950
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=N54.35695 E18.565833
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=54.35695 18.565833
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=54.35695,18.565833
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=54.35695;18.565833
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=N54.35695;E18.565833
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=54.35695, 18.565833
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=54.35695; 18.565833
http://kastamasta.ovh.org/opencaching/?q=N54.35695; E18.565833
Teraz zabieram się za wyświetlanie przeliczonych współrzędnych w dolnych inputach od razu po wywołaniu z urla.
Edit: to ostatnie już działa. Natomiast tak teraz patrzę, że na googlu jeszcze przechodzi zmienna q z różnymi dziwnymi znaczkami ° ' " - u mnie niestety nie Tylko takie formaty jak tu wyżej opisane i analogiczne.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=11040][img]http://www.opencaching.pl/statpics/11040.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=3278][img]http://geokrety.org/statpics/3278.png[/img][/url][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=opencaching.pl&uid=1002b449-e0bd-4eaf-95e9-15aabdc6eddd&bg=1[/img]