...o końcach kija i rzeczach niewidzialnych słów kilka...

Wszystko co może pomóc w rozwoju serwisu opencaching.pl, sugestie, pomysły, także zauważone błędy

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Calineczka
Wyjadacz
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy
Kontakt:

...o końcach kija i rzeczach niewidzialnych słów kilka...

Post autor: Calineczka »

...podobno każdy kij ma dwa końce. :D
Widziałem kije, które mają ich więcej :!:
Zapewne jest tak z każdym kijem, zarówno tym w lesie jak i tym przysłowiowym. A kije zmierzają do....

...do kilku słów o tym czego nie widać a co jest i działa. I nie mam tu na myśli prądu elektrycznego, bynajmniej.
Dużo ostatnio było na naszym forum zamieszania, pretensji, krzyków, żali i rozłamów... Dostało się tym "z rządu" a i dostaje nadal...
Absolutnie nie chcę pisać tu kolejnego na Kolegów paszkwila, a wręcz przeciwnie. Proszę, tak, PROSZÊ byście spróbowali dostrzec ten drugi czy nawet trzeci koniec owego kija, może nawet ten niewidzialny.
Moderatorzy i administratorzy tego forum to ludzie. Tak samo jak większość z nas CZUJE, MYŚLI, posila się, śpi, odwiedza łazienkę i ubikację...ONI ŻYJĄ :!: Też CZUJĄ, a zwłaszcza odczuwają emocje. Ponieważ ostatnimi czasy raczej niewiele dobrego o sobie i do siebie słyszeli, pozwolę sobie nie dolewać żadnych kropel do kielicha goryczy a może go trochę osłodzić. Chcę BARDZO podziękować za to, co zastałem na forum jako nowy geokeszer, za jego kształt, wartość, wygląd, za wszelkie prace i godziny poświęcone by było nam lepiej, których to godzin nie widać :!: Za pomysły, ulepszenia własne i wprowadzane w życie pomysły z forum....za to że dzięki różnym dopracowanym szczegółom od strony internetowo-technicznej tak naprawdę opencaching jest łatwy i przyjemny. Na forum zawsze dowiedziałem się od Kogoś gdy czegoś nie wiedziałem, baza skrzynek w postaci mobilnej jak i z mapą googli to piękna sprawa. KTOŚ to wszystko zrobił:!: Często nawet nie wiem KTO, ale za całokształt i za owe sprawy "niewidzialne" a pożyteczne, oszczędzające mi czas i nerwy-BARDZO DZIÊKUJÊ :D
Wiem, zresztą chyba wszyscy wiemy, że nie ma ludzi bez wad-to one czynią nas ludźmi. Apeluję do Wszystkich którzy te moje słowa przeczytają-postarajmy się być w tym wirtualnym świecie dla siebie ŻYCZLIWI. Czasem to bardzo trudno, opanować własne emocje...gdy po przeczytaniu czegoś rozsadza nas od środka. Proponuję, by zawsze wychodzić z założenia, że ta druga osoba, strona, nie miała nic złego na myśli, że nie chciała nas z premedytacją urazić, zranić....może czytamy niepotrzebnie między wierszami i czytamy nie to, co autor chciał napisać :?: A może druga strona po prostu zrobiła błąd(wybaczalny!) Zawsze można, w dobrej wierze, zapytać....poprosić o wyjaśnienie. Po co od razu drzeć, za przeproszeniem, koty? :D (tu znający mnie bliżej powinni się uśmiechnąć :D )
Pamiętajmy proszę o tym, jak silne i bolesne potrafią być źle dobrane słowa, pamiętajmy jak potrafią ranić...
Żeby po raz kolejny skierować nasz wspólny przecież opencaching w jaśniejszą stronę mocy DZIÊKUJÊ wszystkim za to, że z Wami i dzięki Wam mogę się tak bawić. Największy skarb mamy w sobie, postarajmy się by jego odkrywca uśmiechnął się gdy nas spotka :wink:
Za ten post autor Calineczka otrzymał podziękowania (total 9):
ted69LeedkaMiderJohnDoeronjaPawel brasiaHernBaszyr
[url=http://www.swiatelka.pl/][img]http://www.swiatelka.pl/userbar.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy

Post autor: Hern »

To, że ludzie się czasem mylą jest rzeczą właściwie normalną. Sztuką jest natomiast przyznać się do błędu i .. więcej go nie popełniać. Tego niestety w naszych czasach coraz więcej brakuje. Ale cóż .. życie idzie dalej a serwis trwa dalej. No i skrzynki czekają :)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...

Awatar użytkownika
Mider
Wyjadacz
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Mider »

Największy problem w tym, że to o co drzemy koty w sieci najczęściej wyjaśnia się i rozwiązuje w 10 minut rozmowy "twarzą w twarz".
Na innym forum pamiętam awanturę, która trwała prawie miesiąc a skończyła się po jednym piwie w czasie spotkania. Ci którzy nie byli na spotkaniu próbowali potem kontynuować temat, ale nie wyszło.

Zawsze trzeba pamiętać o tym, że tekst pisany jest dużo "twardszy" w odbiorze niż słowo mówione. Moderatorzy mają do wykonania czarna robotę a im bardziej się starają tym bardziej jest ona czarna.
Obrazek

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Podziękował;: 44 razy
Otrzymał podziękowań: 71 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Calineczka - jak widac , wlasnie w ramach ochlodzenia i wyciszenia atmosfery na forum kolega Saracen zmienil swoj podpis.
Nie wiem, jak innym ale mnie sie podoba, chociaz jest niezgodny z regulaminem Forum
Obrazki umieszczane w sygnaturze mogą mieć maksymalnie 50 pikseli wysokości (jak w obrazach statystyk).
Soczek dla Saracena za fajny pomysl :)
Ostatnio zmieniony środa 22 lipca 2009, 15:44 przez ted69, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek . Obrazek

Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy

Post autor: trojmiasto »

Mider pisze:Największy problem w tym, że to o co drzemy koty w sieci najczęściej wyjaśnia się i rozwiązuje w 10 minut rozmowy "twarzą w twarz".
Na innym forum pamiętam awanturę, która trwała prawie miesiąc a skończyła się po jednym piwie w czasie spotkania. Ci którzy nie byli na spotkaniu próbowali potem kontynuować temat, ale nie wyszło.

Zawsze trzeba pamiętać o tym, że tekst pisany jest dużo "twardszy" w odbiorze niż słowo mówione. Moderatorzy mają do wykonania czarna robotę a im bardziej się starają tym bardziej jest ona czarna.
Pewna mądra osoba powiedziała mi niedawno, że większość kłótni w sieci wynika z problemów/błędów/przekłamań w komunikacji. Również jestem przekonany, że większość, jeśli nie wszystkie niejasności i kłótnie, jakie ostatnio przechodziliśmy, dałoby się wyjaśnić w ciągu jednego spotkania twarzą w twarz. Wyjaśnilibyśmy sobie co nam leży na sercu, ale wszystkimi kanałami komunikacji (werbalnej i niewerbalnej) i byłoby inaczej. Niestety spotkań w szerokim gronie nie da się organizować często i dlatego zwykle zdąży się nagromadzić dużo półsłówek, niedopowiedzeń, które przez długi czas podgrzewają niezdrowo atmosferę.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.

Awatar użytkownika
Hern
Forumator

Mider pisze:Największy problem w tym, że to o co drzemy koty w sieci najczęściej wyjaśnia się i rozwiązuje w 10 minut rozmowy "twarzą w twarz".
Tydzień temu na spotkaniu w Paszczy mówiłem Chesterowi i Kice jak bardzo ważne są spotkania "w naturze". Trochę inny kontekst, bo nie chodziło o jakieś awantury a przedstawienie tego co ostatnie dzieje się w (przepraszam) Trójmieście. Od czasu regularnych spotkań w Paszczy region pod względem geocachingowym bardzo się rozwinął. No i między spotykającymi się tam ludźmi nie ma tarć, przynajmniej nic takiego nie stwierdziłem :)
ObrazekObrazekObrazek

OskarV
Bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: OskarV »

Spotkania na żywo BARDZO zmieniają konteksty rozmów na bardziej spokojne na forum. Wiem to z doświadczenia, gdy przez kilka lat byłem operatorem na czacie trojmiasto.pl. Odnośnie spięć jakie tu zaistniały, wysłałem PW do ZYRa z informacją, jak takie sytuacje były rozwiązywane właśnie na wspomnianym przeze mnie czacie i forum w/w portalu, mam nadzieję, że chociaż kilka osób prócz Niego (z członków RR) miało okazję się z tą wiadomością zapoznać
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=6325][img]http://www.opencaching.pl/statpics/6325.jpg[/img][/url]

Thathanka
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: Thathanka »

Hern pisze:Od czasu regularnych spotkań w Paszczy region pod względem geocachingowym bardzo się rozwinął. No i między spotykającymi się tam ludźmi nie ma tarć
I to dzięki spotkaniom? :shock:
Ośmielę się myśleć, że to jednak zależy od charakteru.

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: toczygroszek »

To ja coś dodam od siebie. Cieszę się, że Saracen zrezygnował z funkcji moderatora. A to głównie z tego powodu, że zanim nim został odbierałem go jako bardzo fajnego, z jajem (a nawet dwoma) gościa. I mam nadzieję, że "stary" Saracen powróci.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

no to i ja parę słów od siebie...

zauważyłam, że wszelkie uwagi dotyczą raczej nie samej RR, tylko jej wąskiego zakresu działania, mianowicie moderowania forum...
Pamiętam jak jakiś czas temu nasze forum nie było moderowane prawie wcale, wtedy pojawiały się głosy "gdzie są moderatorzy" i jak się zjawili jak siedmiu wspaniałych to pojawiły się głosy "po co nam moderatorzy"...
ciężko znaleźć złoty środek...

natomiast wierzcie, że gdyby każdy postarał się ciut bardziej...: przeczytał swój post i zastanowił się jak mógłby zostać odebrany, wysilił się na minimum życzliwości, to nie musiałoby dochodzić do takich sytuacji i niepotrzebnych rozłamów...
ja też nie zawsze bywam miła, ale niniejszym zobowiązuję się, że postaram się bardziej, do czego również namawiam pozostałych...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
Hern
Forumator

Tatanka pisze:
Hern pisze:Od czasu regularnych spotkań w Paszczy region pod względem geocachingowym bardzo się rozwinął. No i między spotykającymi się tam ludźmi nie ma tarć
I to dzięki spotkaniom? :shock:
Ośmielę się myśleć, że to jednak zależy od charakteru.
Podtrzymuję swoje zdanie o spotkaniach :)
A charakter swoja drogą, bywają i "niereformowalni", ale tacy unikają zwykle spotkań jak ognia ...
ObrazekObrazekObrazek

Thathanka
Wyjadacz
Podziękował;: 25 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: Thathanka »

Hern pisze:A charakter swoja drogą, bywają i "niereformowalni", ale tacy unikają zwykle spotkań jak ognia ...
8) Nie byłem na żadnym spotkaniu i się nie wybieram. Dziękuję za "niereformowalnego". :?

Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 88 razy

Post autor: trojmiasto »

Tatanka pisze:
Hern pisze:A charakter swoja drogą, bywają i "niereformowalni", ale tacy unikają zwykle spotkań jak ognia ...
8) Nie byłem na żadnym spotkaniu i się nie wybieram. Dziękuję za "niereformowalnego". :?
Ejże, ale jeśli zachodzi A --> B, to nie musi zachodzić B --> A!
:)
Za ten post autor trojmiasto otrzymał podziękowanie:
Hern
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.

Awatar użytkownika
Mider
Wyjadacz
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Mider »

Tatanka pisze:
Takie spotkania nie są na szczęście obowiązkowe, ale zdecydowanie przydatne, zwłaszcza w przypadku znacznej polaryzacji poglądów i zaostrzenia dyskusji.
Obrazek

ODPOWIEDZ