Oficjalna ankieta dotyczaca logowania sie do OCPL

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za ukryciem dla osób niezalogowanych współrzędnych skrzynki wraz z mapką ?

Czas głosowania minął środa 25 lutego 2009, 09:51

TAK
85
77%
NIE
26
23%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Bas pisze:W swietle tego co napisalem, o czym napisal Sp2ong i Ted ukrywanie wspolrzednych nic nie daje.

Powiedzcie mi, prosze: jaki jest cel ukrywania tych wspolrzednych i mapy?? Przed kim sie tak grodzimy :?: Jaka to ma miec skutecznosc :?:
A jaki masz cel w zakładaniu spodni przed wyjściem z domu? Przecież wszyscy wiedzą jak wygląda tyłek!
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Tyle tylko, ze nie jest to serwis o tylkach :lol:
Takie faktycznie wymagaja logowania 8)

Mowimy o zabawie, ktora powinna byc dostepna.
Ograniczenia na zasadzie: "a bo ja tak chce" sa bez sensu. Szukam logicznego uzasadnienia dla chowania danych, ktore sa dostepne w innych miejscach bez zadnych trudnosci i... nie znajduje... Jesli juz robic zabezpieczenia, to z glowa.

Te spodnie maja w najwazniejszych miejscach takie dziury, ze niczego nie zaslaniaja. Wlasciwie to nawet nie spodnie, a same kieszenie ;)

Wszystkich obawiajacym sie nie wiadomo jakich zagrozen polecam film "Zabawy z bronia". Oddaje glos do studia - niech i inni cos powiedza, jesli tylko chca ;)
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

A po co znów bić pianę, wszystko zostało powiedziane parę miesięcy temu http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=3146 - 16 stron dyskusji (z ankietą :wink: ), po diabła ją powtarzać?
Teraz wystarczy ta oficjalna ankieta i głosowanie.
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

Wanoga pisze:A po co znów bić pianę
No zeby jeszcze kogos ptrzekonac do zmiany zdania ;).
Na razie przeciwnicy logowania skupiaja sie na udowadnianiu dlaczego logowanie jest zle. Rzecz jasna nic w ten sposob nie osiagna. Natomiast jakby skupili sie na pokazaniu dlaczego brak logowania jest dobry/lepszy to kto wie...
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

hipul pisze: No zeby jeszcze kogos ptrzekonac do zmiany zdania ;).
Na razie przeciwnicy logowania skupiaja sie na udowadnianiu dlaczego logowanie jest zle. Rzecz jasna nic w ten sposob nie osiagna. Natomiast jakby skupili sie na pokazaniu dlaczego brak logowania jest dobry/lepszy to kto wie...
W tej chwili logowania nie ma. W związku z tym wydaje mi się logiczne uzasadnienie konieczności zmiany tego stanu rzeczy, a nie wskazanie zasadności utrzymania obecnego stanu.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Co dzień szesnaście stron
I co z tego mam?
Tym więcej mam długów
Im więcej mam lat.
Nie wołaj Święty Piotrze,
Ja nie mogę przyjść
Bo duszę swoją oddałem za dług!

:wink:

A serio - tam już chyba wszystkie argumenty padły, po cholerę wracać? Wytrwajmy do końca ankiety i szlus.
Ostatnio zmieniony środa 11 lutego 2009, 15:50 przez Wanoga, łącznie zmieniany 1 raz.
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

trojmiasto pisze:W tej chwili logowania nie ma. W związku z tym wydaje mi się logiczne uzasadnienie konieczności zmiany tego stanu rzeczy, a nie wskazanie zasadności utrzymania obecnego stanu.
Traktuje to analogicznie do wyborow - zwolennicy obecnie panujacego prezydenta maja mnie przekonac dlaczego on jest lepszy a nie dlaczego jego kontrkandydat jest gorszy. Jezli ktos pokazuje wady opcji przeciwnej miast pokazac zalety opcji, ktora uwaza za sluszna moim zdaniem nie osiagnie nic poza utwierdzeniem przekonan swoich przeciwnkikow.
scbs_wampir
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 04 maja 2008, 08:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: scbs_wampir »

mimo wszystko czy ktos kto idzie zniszczyc skrzynke bedzie na tyle leniwy zeby nie chcialo mu sie logowac...?
Awatar użytkownika
KozaK
Nowy na forum
Posty: 24
Rejestracja: środa 26 listopada 2008, 17:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: KozaK »

Jak dla mnie ukrywanie danych nie ma najmniejszego sensu. Może tylko zniechęcić przypadkowych znalazców do zainterestowania się GeoCachingiem.
[URL=https://matchnow.life]Verified Ladies[/URL]
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: ronja »

Wanoga pisze:A po co znów bić pianę, wszystko zostało powiedziane parę miesięcy temu http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=3146 - 16 stron dyskusji (z ankietą :wink: ), po diabła ją powtarzać? Teraz wystarczy ta oficjalna ankieta i głosowanie.
Słuszna uwaga.
Obrazek Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

To ja od siebie dodam, że tak jak nie miałem zdania i kompletnie mnie to nie obchodziło czy logowanie będzie czy nie, tak po przeczytaniu całego wątku o logowaniu - starego i nowego, zdecydowałem się na opcję TAK.
Choć moim zdaniem powinno być pełne logowanie - czyli brak jakichkolwiek informacji, oprócz strony "co to jest geocaching" i zniknąć powinny informacje z Miplo i innych. Filip pisał gdzieś że do bazy logowanie też jest możliwe. Generalnie absolutny brak jakichkolwiek informacji o skrzynkach, żadnych botów (żeby w googlach nie wyskakiwały linki do skrzynek) i żadnych przypadkowych geocacherów. Tylko poczta pantoflowa. Żadnych reklam w TV, prasie itd. Taka zabawa dla wtajemniczonych. Wiem, wiem, że sam się przyczyniłem do propagowania zabawy, ale wtedy wydawało mi się to dobre. Zdanie zmieniłem. Chyba można? :)

A tak czytając napastliwy ton po obu stronach, wydaje mi się, że osoby które chcą przekonać do logowania, lub nie swoimi wypowiedziami powodują dokładnie odwrotne głosy u niezdecydowanych.
Pozdrawiam i życzę miłego ankietowania :D
Za ten post autor zyr otrzymał podziękowanie:
Saracen
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

Jestem na TAK.
Coraz więcej serwisów, stosuje metodę logowania właśnie w taki sposób, że wiele informacji udostępnionych jest "z marszu" i do tego logowanie nie jest potrzebne. Jeśli kogoś temat zainteresuje bardziej i potrzebuje więcej szczegółów, to po zalogowaniu pojawiają się dodatkowe opcje. I za takim rozwiązaniem jestem.
Bas pisze: 4. dane sa w MIplo.pl - dostepne dla kazdego spoza OC
Ciekawi mnie na jakiej zasadzie informacje z naszej strony są udostepniane na miplo?

Nie podoba mi sie też to, że informacje o skrzynkach tak łatwo wygooglować. Jedna z moich skrzynek, po wpisaniu "Centrum Szkolenia Policji" pozycjonowała sie na pierwszej stronie w wyszukiwarce na 3 miejscu :shock:
Musiałem powstawiać podkreślniki, żeby tak nie było. Wolałbym, żeby takie informacje były dostepne tylko dla użytkowników naszego serwisu.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

coza pisze:Jestem na TAK.
Coraz więcej serwisów, stosuje metodę logowania właśnie w taki sposób, że wiele informacji udostępnionych jest "z marszu" i do tego logowanie nie jest potrzebne. Jeśli kogoś temat zainteresuje bardziej i potrzebuje więcej szczegółów, to po zalogowaniu pojawiają się dodatkowe opcje.
A efektem tego jest to ze jestem "zalogowany" w wielu roznych serwisach, ktore chcialem tylko poogladac dokladnie - ale mnie nie zainteresowaly na tyle by na nich zostac.
Albo stadardowy adres ted@ted.pl - a jesli wymagane bylo potwierdzenie rejestracji po sprawdzeniu maila - mam takie konto, tylko do takich sytuacji :)
Warunek wg mnie irytujacy, wnerwiajacy, powodujacy wzrost spamu (wiele z tych portali rozsyla pozniej niechciane reklamy i informacje) i zupelnie nic nie dajacy.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

ZYR pisze:Choć moim zdaniem powinno być pełne logowanie - czyli brak jakichkolwiek informacji, oprócz strony "co to jest geocaching" i zniknąć powinny informacje z Miplo i innych. Filip pisał gdzieś że do bazy logowanie też jest możliwe. Generalnie absolutny brak jakichkolwiek informacji o skrzynkach, żadnych botów (żeby w googlach nie wyskakiwały linki do skrzynek) i żadnych przypadkowych geocacherów. Tylko poczta pantoflowa. Żadnych reklam w TV, prasie itd. Taka zabawa dla wtajemniczonych.
Dokładnie tak to widzę.
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

.
Przeraża mnie ta wizja. Cóż, pierwszy krok za nami...
.
To brzmi jak Premium Members w GC do szescianu.
Hmmm, a moze zamiast zamykac serwis otwarty dla wszystkich zalozyc po prostu nowy, tajny, wylacznie dla wtajemniczonych?
Zablokowany