Nasze zwierzaki

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Nasze zwierzaki

Post autor: ted69 »

Nie moge sie powstrzymac by sie nie pochwalic swoja kocica :)
juz kidys rozmawialismy o naszych zwierzakach - chyba mozna pokazac innym wieksza ilosc zdjec swoich ulubiencow :)

http://picasaweb.google.pl/ted6969/Laciata#
Obrazek . Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

A można wymienić? :) Bo ja mam 2 psy (w tym jednego niepełnosprawnego), kota, dwa króliki (ale chyba tylko do świąt) i żółwia :D
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Piekny zwierzyniec :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

ZYR pisze: (...) dwa króliki (ale chyba tylko do świąt) (...)
...A na święta pasztet!
:lol:


Ja przygotowuje się do założenia akwarium.
Zbiornik już jest, 126l. Obsada to narazie tajemnica.
Nawet dla mnie. :D
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

my mamy fretkę - generalnie są tresowane w Australii do polowań na króliki ale myślę że rybką też nie wzgardzi - wszak wabi się Macho
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Ja przygotowuje się do założenia akwarium.
Zbiornik już jest, 126l. Obsada to narazie tajemnica.
Nawet dla mnie.
Wow! (czyli "łoł" :wink: ).
To tak jak ja! I też nie wiem co będzie w nim grasować, pewnie wrócę do podstaw (lata temu już się w to bawiłem) - czyli glonojad, sumik jeden czy dwa, i trochę żyworódek - na początek. A potem się zobaczy, myślę o jakiejś mikroławicy...
A, i mam już wybrane - 200 litrów z profilowaną szybą, bodaj Aquel.
Też mnie kusiło 126 l. (fajny zestaw Brilux, w "Okazie" na Wita Stwosza), ale po "długim tentegowaniu w głowie" stwierdziłem, że jak się właduję w okolice "setki" to większego już nigdy sobie nie sprawię. Tym bardziej że w "setce" odpada część pomysłów, dla niektórych rybek jest za mała.
Jak dobrze pójdzie to może pod koniec miesiąca będę to rozkręcał. Na razie pożyczyłem sobie od kumpla podręcznik, bo przez ostatnie kilkanaście lat świat akwarystyki mocno poszedł do przodu...

A ze zwierzyny mam jeszcze w domu dwie przesympatyczne świnki morskie i roczną suczkę rasy "owczarek wielokaszubski obronny" (czyli trzeba go bronić jak go zaczepi coś większego... :wink: )
:lol:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
Indar
Stały bywalec
Posty: 140
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 22:28
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Indar »

[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2373][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2373.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

Wanoga pisze: (...)
Też mnie kusiło 126 l. (fajny zestaw Brilux, w "Okazie" na Wita Stwosza), ale po "długim tentegowaniu w głowie" stwierdziłem, że jak się właduję w okolice "setki" to większego już nigdy sobie nie sprawię.Tym bardziej że w "setce" odpada część pomysłów, dla niektórych rybek jest za mała.
(...)
Niestety masz rację, już się z tym pogodziłem...
Niestety 126 l to max możliwości lokalowych i wypracowany przez lata małżeński kompromis.
Moja żona już przyjęła do wiadomości, że w tym kąciku jest idealne miejsce na komódkę... Akwarystyczną :wink:
Poza tym taki właśnie zbiornik dostałem od kuzynki, którą namówiłem do oddania w dobre ręce pięciu (!) hodowanych tam piranii (!!!).
Nie będzie pielęgnic, ale będzie ładne, kolorowo i wesoło.

Cóż... Nie mogę mieć kominka, będę siedział przed akwarium.
:lol:

EDIT:
A oto pies który jest w naszej rodzinie od listopada.
Obrazek
Obrazek
Wiek około dwa lata, rasa... Jak widać.
Do PONa trochę podobny, ale zobaczymy jak mu kudły odrosną. :lol:
Całe swe psie życie wegetował na łańcuchu przy budzie.
Nigdy nie był w domu, nie potrafił chodzić po schodach, wodę pił tylko z kałuży, bo nie potrafił pić z miski...
(Do tej pory nie przejdzie obojętnie obok jakiejś smakowitej kałuży :lol: )
Mama odkupiła go od chłopa na wsi.
Po przywiezieniu do domu został ogolony do skóry i odpchlony. Teraz powoli zaczyna przypominać psa.
Nigdy w życiu niewidziałem takiego psa. Jest niezwykle pojętny i łagodny.
Na początku miałem pewne obawy, jak zareaguje na dziecko. Czy nie będzie agresywny...
Ten pies jest pozbawiony agresji, a Julkę wręcz uwielbia.
:D
Wabi się Koli, od bakterii Escherichia coli, po naszemu pałeczka okrężnicy - brat jest biologiem.
Ostatnio zmieniony niedziela 18 stycznia 2009, 21:05 przez Voit, łącznie zmieniany 1 raz.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

Owczarek niemiecki suczka - Gaja; kotka Ziuta, kot Benek, szczur Gu.
Od 7 lat akwarium 200 litrów. W środku ostały się : 2 glonojady, 20 neonków, 2 bocje, labeo, 2 mieczyki.
Jak sie dokopię do fotek to wrzucę :)
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

O, to i my się pochwalimy. Mamy całkiem sporą hodowlę takich oto zwierzątek:

Obrazek

Były Zuzia, Waldek, Jerzy (to od Owsiaka), Norbert (to od pary matematycznej Dróbka-Szymański) i Adam (to po Mickiewiczu), ale okazało się, że jest ich tak wiele, że w końcu przestaliśmy nadawać im imiona.

No dobra, wiem, też takie macie. Ale wszyscy się chwalą to i ja się pochwaliłem, a co ;)
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Moja psina też pochodzi z "terenu", choć w drugim pokoleniu. Moi przyjaciele rok temu nieco przed świętami wzięli ze schroniska sukę, przesympatyczną zresztą, po przejściach - choć nie aż tak drastycznych. W parę tygodni doszła do siebie, tyle że okazała się "w promocji" - sześciopak. I tak w Sylwestra zamiast 2 psów (mają jeszcze "staruszka") zrobiło im się całe stado. Ojców chyba było kilku w tym schronisku, bo każdy szczeniak był zupełnie inny. Wszystkie poszły w dobre ręce.
Moją Korę można zaoczyć jak pilnuje skrzynki na Wzgórzu Wilk http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=5322.
A ja dzięki dyskusjom "czy brać psa?" przy okazji wynegocjowałem wreszcie zgodę na akwarium... Kompromisy :wink:

A ta rasa Koli to aby nie wspomniany owczarek wielokaszubski? :lol:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

Wanoga pisze: (...)
A ta rasa Koli to aby nie wspomniany owczarek wielokaszubski? :lol:
PON! Na moje oko PON.
Tylko nie wiem czy Polski Owczarek Nizinny, czy może Polski Owczarek Niskopienny... Zobaczymy jak mu kudły odrosną.
...Choć faktycznie z Kaszub :lol:
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
scbs_wampir
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 04 maja 2008, 08:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: scbs_wampir »

co do PONów i naszych zwierzaków to ja jestem szcześliwą właścicielką dziewczynki, która jest przedstawicielką tej rasy. Wabi się (dla przyjaciół) Luna :) jest ze mną od ponad 8 lat:)

oto moja psinka z fryzurą letnia (ponieważ nie biegam z nią na wystawy to uważam że w upały szkoda męczyć psa długą sierścią...)
Obrazek

a oto i Luna w 100% zarośnięta (czyli jak na Polskiego Owczarka Nizinnego przystało)
Obrazek

:)

Z QuartZem posiadamy jeszcze szczura Krakersa, który aktualnie od praktycznie początku swojego istnienia mieszka ze mną (i wiecznie jest konflikt zazdrosny pies-zazdrosny szczur hehe) ale niestety nie został (jeszcze) obfotografowany :D aczkolwiek wszystko przed nim
scbs_wampir
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 04 maja 2008, 08:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: scbs_wampir »

z niewiadomych mi przyczyn raz wczytuje zdjęcia a raz nie :( w razie czego dla zainrteresowanych oto linki:
pierwsze zdjęcie:
http://www.agasa-informatyka.ugu.pl/luna1.jpg
drugie zdjęcie:
http://www.agasa-informatyka.ugu.pl/luna2.jpg
Ostatnio zmieniony niedziela 01 lutego 2009, 10:26 przez scbs_wampir, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
coza
Forumator
Posty: 556
Rejestracja: środa 28 maja 2008, 08:27
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: coza »

Coś mi te linki nie chcą zagadać :(
[i]Sponsorem mojej nieobecności był Żubr[/i]
ODPOWIEDZ