geokrety.org nie fungują?
Moderator: Moderatorzy
- rushcore
- Forumator
- Posty: 752
- Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
- Podziękował;: 6 razy
- Otrzymał podziękowań: 19 razy
Taki OT, czy taki geokret jest poprawny -> http://geokrety.org/konkret.php?id=2947 ? Wygląda trochę na kpinę ... nie wiem gdzie takie coś zgłaszać, więc pytam tutaj.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
- trojmiasto
- Administrator
- Posty: 1946
- Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
- rushcore
- Forumator
- Posty: 752
- Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
- Podziękował;: 6 razy
- Otrzymał podziękowań: 19 razy
Na pewno? "GeoKret Szafa (Traditional) by Szafa"trojmiasto pisze:Jest poprawny - to jest geokret-człowiek. A że nazwa akurat taka, a nie inna...
Do tego wpis w skrzynce, mówi "in: Szafa". Jeśli istotnie jest to zwykły geokret to przykre, że nie ma *żadnego* opisu ani *żadnej* fotki.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
- trojmiasto
- Administrator
- Posty: 1946
- Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
-
- Bywalec
- Posty: 62
- Rejestracja: środa 22 kwietnia 2009, 02:09
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
Maly bug
Od jakiegos czasu "nie funguje" mi mapa naszych geokretow. Przez caly czas myslalem, ze przyczyny byly jakies losowe ale przed chwila zauwazylem pewna prawidlowosc. Otoz, ustawiam mapke na ten obszar:
Wyglada, ze wszystko jest ok. Tam faktycznie jest malutko kretow.
Teraz przesuwamy sie o pare km do gory i:
.. w eterze nagle 0. Po chwili okazalo sie, ze "psuja" siedzi w Tartu i niestety jest to jeden z naszych ostatnich krecików, który został zalogowany poprzez wpisanie unikalnej nazwy skrzynki ze strony geopeitus.ee i (poprawnych) wspolrzednych. Po kolejnych probach okazalo sie, ze wszystko by gralo gdyby nie znak & w nazwie skrzynki. Dobra, to skoro bug zlokalizowany, to teraz prosba do Filipsa, fix it
Druga sprawa tyczy sie wlasnie rejestracji skrzynek uzywajac "unique name -- geopeitus.ee -- Estonian database -- updated daily (lat, lon, cache name, link)", które to GeoKrety rzekomo wspieraja. Probowałem na wszystkie sposoby wpisywac nazwe skrzynki, jej numer (widoczny tylko w url'u skrzynki) i nie bardzo rozumiem jak GeoKrety wspieraja ten serwis bo wyglada, ze czegokolwiek bym nie wpisal to w rezultacie Kret wyladuje w ręcznie podanych wspolrzednych i nie bedzie odnosnika do strony skrzynki. A moze ja cos zle zrozumial.. prosze o wyjasnienie.
Wyglada, ze wszystko jest ok. Tam faktycznie jest malutko kretow.
Teraz przesuwamy sie o pare km do gory i:
.. w eterze nagle 0. Po chwili okazalo sie, ze "psuja" siedzi w Tartu i niestety jest to jeden z naszych ostatnich krecików, który został zalogowany poprzez wpisanie unikalnej nazwy skrzynki ze strony geopeitus.ee i (poprawnych) wspolrzednych. Po kolejnych probach okazalo sie, ze wszystko by gralo gdyby nie znak & w nazwie skrzynki. Dobra, to skoro bug zlokalizowany, to teraz prosba do Filipsa, fix it
Druga sprawa tyczy sie wlasnie rejestracji skrzynek uzywajac "unique name -- geopeitus.ee -- Estonian database -- updated daily (lat, lon, cache name, link)", które to GeoKrety rzekomo wspieraja. Probowałem na wszystkie sposoby wpisywac nazwe skrzynki, jej numer (widoczny tylko w url'u skrzynki) i nie bardzo rozumiem jak GeoKrety wspieraja ten serwis bo wyglada, ze czegokolwiek bym nie wpisal to w rezultacie Kret wyladuje w ręcznie podanych wspolrzednych i nie bedzie odnosnika do strony skrzynki. A moze ja cos zle zrozumial.. prosze o wyjasnienie.
- filips
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 13 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
- Kontakt:
Re: Maly bug
Nikt się nie spodziewał, że nazwy waypointa mogą mieć & w nazwie Już część rzeczy w kodzie poprawiłem, zobaczcie proszę, czy teraz działa. To tak na szybko.BeautyAndBeast pisze:...ze wszystko by gralo gdyby nie znak & w nazwie skrzynki. Dobra, to skoro bug zlokalizowany, to teraz prosba do Filipsa, fix it
Estońskie waypointy dostaję w pliku gpx, i tak np pierwsza z brzegu skrzynka o nazwie Vaatleja / Sven [geokrahv] Tavaline aare (3.0/3.0) ma waypoint vaatleja. Po wpisaniu właśnie tego waypointa w polę waypoint ( ) pojawia się to, co trzeba.BeautyAndBeast pisze:Druga sprawa tyczy sie wlasnie rejestracji skrzynek uzywajac "unique name -- geopeitus.ee -- Estonian database -- updated daily (lat, lon, cache name, link)", które to GeoKrety rzekomo wspieraja. Probowałem na wszystkie sposoby wpisywac nazwe skrzynki, jej numer (widoczny tylko w url'u skrzynki) i nie bardzo rozumiem jak GeoKrety wspieraja ten serwis bo wyglada, ze czegokolwiek bym nie wpisal to w rezultacie Kret wyladuje w ręcznie podanych wspolrzednych i nie bedzie odnosnika do strony skrzynki. A moze ja cos zle zrozumial.. prosze o wyjasnienie.
Po wpisaniu w pole "nazwa kesza" nazwy Vaatleja / Sven pojawia się ten sam waypoint i jego współrzędne.
Tak robicie?
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
-
- Bywalec
- Posty: 62
- Rejestracja: środa 22 kwietnia 2009, 02:09
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
& - wyglada, ze juz dziala. Dzieki
No coz, troche to bez sensu ale co my mozemy zrobic? Lepiej by bylo gdyby to prawdziwe nazwy skrzynek byly waypointami ale na pewno masz wazniejsze rzeczy do robienia teraz
Co do pola nazwa skrzynki to musze przyznac, ze po raz pierwszy zobaczylem jak z niego korzystac Caly czas sugerowalem sie napisem "Check", ze wykonywane jest sprawdzenie czy w bazie jest podana nazwa i odpowiedz pojawia sie natychmiast (brak) lub wspolrzedne wskakuja na miejsce - czego nigdy nie bylem oczywiscie swiadkeim. Mysle, ze button powinien nazywac sie Search i fajnie by bylo gdyby czekajac na odpowiedz pokazywala sie jakas AJAXowa informacja "Please wait...". Do tego moze jakis opis pola sugerujacy, ze mozna tam podac tylko czesc nazwy skrzynki... cos wykombinujesz, jak bedzie mial troche wolnego czasu
Dzieki za wyjasnienie!
Dodano po 10 minutach:
No dobra, jeszcze cosik nie funguje
Dziwne, bo wspolrzedne, ktore pokazuja sie sa zgodne z formatem "52 12.3123 21 11.45345".
To jeszcze jedno pytanie, dlaczego search nie dziala jak wpisze B&B1?
juz mnie nie ma!
No tak, wiedzialem, ze musze robic cos nie tak i wyszlo szydlo z worka a raczej te ich genialne nazwy waypointow. Nie dosc, ze nie uzywaja waypointow zapisanych w postaci AAXXXX, to autor GP.EE sam "generuje", krotsze unikatowe nazwy (bo te prawdziwe nazwy widoczne na stronie tez sa przeciez unikatowe). Wszystko jasne, faktycznie teraz dziala tylko, ze te waypointy, ktorych uzywasz to sa dostepne tylko w tym pliku GPX (on jest do sciagniecia ze strony gp.ee) bo na stronach skrzynek nie sa wymienione.filips pisze:Estońskie waypointy dostaję w pliku gpx, i tak np pierwsza z brzegu skrzynka o nazwie Vaatleja / Sven [geokrahv] Tavaline aare (3.0/3.0) ma waypoint vaatleja. Po wpisaniu właśnie tego waypointa w polę waypoint ( Wink ) pojawia się to, co trzeba.
Po wpisaniu w pole "nazwa kesza" nazwy Vaatleja / Sven pojawia się ten sam waypoint i jego współrzędne.
Tak robicie?
No coz, troche to bez sensu ale co my mozemy zrobic? Lepiej by bylo gdyby to prawdziwe nazwy skrzynek byly waypointami ale na pewno masz wazniejsze rzeczy do robienia teraz
Co do pola nazwa skrzynki to musze przyznac, ze po raz pierwszy zobaczylem jak z niego korzystac Caly czas sugerowalem sie napisem "Check", ze wykonywane jest sprawdzenie czy w bazie jest podana nazwa i odpowiedz pojawia sie natychmiast (brak) lub wspolrzedne wskakuja na miejsce - czego nigdy nie bylem oczywiscie swiadkeim. Mysle, ze button powinien nazywac sie Search i fajnie by bylo gdyby czekajac na odpowiedz pokazywala sie jakas AJAXowa informacja "Please wait...". Do tego moze jakis opis pola sugerujacy, ze mozna tam podac tylko czesc nazwy skrzynki... cos wykombinujesz, jak bedzie mial troche wolnego czasu
Dzieki za wyjasnienie!
Dodano po 10 minutach:
Wrong lat/lon! Not a numbers? Lat>90 or Lon > 180?
No dobra, jeszcze cosik nie funguje
Dziwne, bo wspolrzedne, ktore pokazuja sie sa zgodne z formatem "52 12.3123 21 11.45345".
To jeszcze jedno pytanie, dlaczego search nie dziala jak wpisze B&B1?
juz mnie nie ma!
- filips
- Forumator
- Posty: 2199
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 13 razy
- Otrzymał podziękowań: 81 razy
- Kontakt:
Co do estońskich waypointów - pisz do admina serwisu .ee, żeby umieścił je gdzieś widoczne na stronie.
Co do reszty - zajmę się dopiero w przyszłym tygodniu.
Co do reszty - zajmę się dopiero w przyszłym tygodniu.
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
Mapa (prawie) wszystkich keszy na świecie ;) - dla garmina
Status WWW geokretów, opencaching, geocaching
- picek
- Wyjadacz
- Posty: 474
- Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
- Kontakt:
Próbując zmieniać home location po wpisaniu nowych kordów w miejsca lat/lon i klikając "go!" przekierowany zostaję na stronę edit.php, która w FF jest cała czysta (nie wyświetla ani tytułu na belce a adres strony, bez menu itd) i nic się nie dzieje na niej a pod IE dostaję Error 500:
Na obu przeglądarkach próbowałem z różnym formatem współrzędnych - nie bangla.
Z poziomu przeglądarki na Symbianie (wbudowanej) i pod Operą Mini to samo - przekierowanie na pustą stronę.
Poza tym, mimo, że współrzędne już miałem wpisane, mapa nadal ustawia się w Zgorzelcu. (wpisane mam 50° 4.7298, 22° 14.8638)
Kod: Zaznacz cały
The website cannot display the page
HTTP 500
Most likely causes:
•The website is under maintenance.
•The website has a programming error.
Z poziomu przeglądarki na Symbianie (wbudowanej) i pod Operą Mini to samo - przekierowanie na pustą stronę.
Poza tym, mimo, że współrzędne już miałem wpisane, mapa nadal ustawia się w Zgorzelcu. (wpisane mam 50° 4.7298, 22° 14.8638)
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
-
- Bywalec
- Posty: 62
- Rejestracja: środa 22 kwietnia 2009, 02:09
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
- picek
- Wyjadacz
- Posty: 474
- Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 7 razy
- Kontakt:
Nie, z różnych urządzeń i systemów tylko. Dobra. W takim razie gdzieś u mnie problem, spróbuję przez proxy.
przez proxy - nic
przez era omnix - nic
przez blueconnect - to samo...
[[edit]] dałem login/pass BeautyAndBeast i u niego działa dobrze nawet na tych współrzędnych, które były wpisane. U mnie cały czas mapa w Zgorzelcu i niemożność zmiany lokacji np na wpisanie w innym formacie
BeautyAndBeast zmienił (zmienili jak są razem?) mi lat/lon na Rumunię i mapa nadal nie ustawia się w "home loc" ani nie mogę zmienić położenia "domu"...
Próbowałem również na środowisku wirtualnym na XP (FF/IE) oraz na Win7 (IE) i wszędzie to samo. Zaraz spróbuję na lapku z Vistą PL pod FF i IE.
Po wyczyszczeniu cache na chwilę działało zmienianie swoich współrzędnych pod FF ale znów nic... A w źródle strony(z mapą) mimo, iż jestem zalogowany, nie ma mojego user_id a współrzędne są:
Dodano po 1 godzinach 33 minutach:
na lapku to samo, IE i FFox z tymi samymi objawami. Mógłbym obwiniać ustawienia routera, ale w takim razie czemu z komórki przez gprs też się nie da?
Dodano po 1 godzinach 43 minutach:
Żeby wykluczyć działanie routera, wyłączyłem go (odpiąłem od prądu) i wszedłem przez operę na komórce żeby ustawić home coordinates od nowa. Połączenie najpierw blueconnect, później Era web TT a jeszcze później Era omnix. Wszędzie po wpisaniu współrzędnych i kliknięciu "go!" przekierowuje mnie na pustą stronę edit.php...
Dodano po 2 godzinach 3 minutach:
dałem login/pass kumplowi od tego samego dostawcy neta ale z innym IP (ja mam IP zewnętrzny) i u niego tak jak u mnie - współrzędne są ale mapka się centruje na Zgorzelcu...
przez proxy - nic
przez era omnix - nic
przez blueconnect - to samo...
[[edit]] dałem login/pass BeautyAndBeast i u niego działa dobrze nawet na tych współrzędnych, które były wpisane. U mnie cały czas mapa w Zgorzelcu i niemożność zmiany lokacji np na wpisanie w innym formacie
BeautyAndBeast zmienił (zmienili jak są razem?) mi lat/lon na Rumunię i mapa nadal nie ustawia się w "home loc" ani nie mogę zmienić położenia "domu"...
Próbowałem również na środowisku wirtualnym na XP (FF/IE) oraz na Win7 (IE) i wszędzie to samo. Zaraz spróbuję na lapku z Vistą PL pod FF i IE.
Po wyczyszczeniu cache na chwilę działało zmienianie swoich współrzędnych pod FF ale znów nic... A w źródle strony(z mapą) mimo, iż jestem zalogowany, nie ma mojego user_id a współrzędne są:
Kod: Zaznacz cały
<script>var center_lat=51.157479; var center_lon=14.993913;</script>
Dodano po 1 godzinach 33 minutach:
na lapku to samo, IE i FFox z tymi samymi objawami. Mógłbym obwiniać ustawienia routera, ale w takim razie czemu z komórki przez gprs też się nie da?
Dodano po 1 godzinach 43 minutach:
Żeby wykluczyć działanie routera, wyłączyłem go (odpiąłem od prądu) i wszedłem przez operę na komórce żeby ustawić home coordinates od nowa. Połączenie najpierw blueconnect, później Era web TT a jeszcze później Era omnix. Wszędzie po wpisaniu współrzędnych i kliknięciu "go!" przekierowuje mnie na pustą stronę edit.php...
Dodano po 2 godzinach 3 minutach:
dałem login/pass kumplowi od tego samego dostawcy neta ale z innym IP (ja mam IP zewnętrzny) i u niego tak jak u mnie - współrzędne są ale mapka się centruje na Zgorzelcu...