Mapa Polski do FindStatGen
Moderator: Moderatorzy
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
Mapa Polski do FindStatGen
Zauważyłem, że pojawiła się kilka dni temu mapa Polski do makra Find Statistics Generator pod GSAK. Makro jest dostępne tutaj http://gsak.net/board/index.php?s=3509c ... entry55672
a lista map poszczególnych krajów tutat:
http://gsak.net/board/MapFileIndex.php
Tu jeszcze krótka instrukcja jak to używać ewentualnie wygenerować nową mapę
http://gsak.net/board/index.php?showtop ... entry51447
Problem tylko w tym, że że po zapuszczeniu całego procesu mapa jest pusta, zaznaczona jest tylko liczba skrzynek niezdefiniowwanych. Jak sądzę dane po chamsku są zczytywane z bazy danej GSAKa, a tam przy opcji "state" wszystko jest niezdefiniowane. Nie znam się za bardzo na tym programie, czy ma ktoś jakis pomysł? Czy trzeba po chamsku ręcznie zdefiniować województwo i jeśli tak, to jak?
Ostatnio użyłem generatora ze strony http://www.itsnotaboutthenumbers.com/
który automatycznie przydzielił skrzynki do poszczególnych hrabstw w Irlandii i UK, czyli bardzo dokładnie, cos jak u nas powiaty, więc jednak da się to zrobić z automata.
Ma ktoś jakies sugestie?
EDIT:
Po ręcznym wpisaniu w pole "state" za pomocą funkcji "edit" symbolu województwa wszystko działa poprawnie. Ale to jednak nieco upierdliwe.
a lista map poszczególnych krajów tutat:
http://gsak.net/board/MapFileIndex.php
Tu jeszcze krótka instrukcja jak to używać ewentualnie wygenerować nową mapę
http://gsak.net/board/index.php?showtop ... entry51447
Problem tylko w tym, że że po zapuszczeniu całego procesu mapa jest pusta, zaznaczona jest tylko liczba skrzynek niezdefiniowwanych. Jak sądzę dane po chamsku są zczytywane z bazy danej GSAKa, a tam przy opcji "state" wszystko jest niezdefiniowane. Nie znam się za bardzo na tym programie, czy ma ktoś jakis pomysł? Czy trzeba po chamsku ręcznie zdefiniować województwo i jeśli tak, to jak?
Ostatnio użyłem generatora ze strony http://www.itsnotaboutthenumbers.com/
który automatycznie przydzielił skrzynki do poszczególnych hrabstw w Irlandii i UK, czyli bardzo dokładnie, cos jak u nas powiaty, więc jednak da się to zrobić z automata.
Ma ktoś jakies sugestie?
EDIT:
Po ręcznym wpisaniu w pole "state" za pomocą funkcji "edit" symbolu województwa wszystko działa poprawnie. Ale to jednak nieco upierdliwe.
Ostatnio zmieniony środa 09 lipca 2008, 02:05 przez toczygroszek, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Po pierwsze - znalazlem jedne blad w skrypcie.
W sekcji Varname=$Europe
Linijka 6488 0 jest PO=Poland a powino byc oczywiscie PL=Poland.
Ale jak chce wyswietlic znaleziska na mapie europy to tez to ta mnapka jest jakas skopana.
Co do wojewodztw- jakies dane musza byc wczytane, makro czyta te dane z bazy (bo niby skad ma czytac). Chyba zeby napisac jakis sprytny skrypt ktory po wspolrzednych wyznaczalby wojewodztwa ale to raczej syzyfowa robota
EDIT
Na danych z OC PL sekcja Finds by Owner tez bedzie zawierala glupoty - bo u nas nie ma USERID - a tym sie skrypt posluguje
W sekcji Varname=$Europe
Linijka 6488 0 jest PO=Poland a powino byc oczywiscie PL=Poland.
Ale jak chce wyswietlic znaleziska na mapie europy to tez to ta mnapka jest jakas skopana.
Co do wojewodztw- jakies dane musza byc wczytane, makro czyta te dane z bazy (bo niby skad ma czytac). Chyba zeby napisac jakis sprytny skrypt ktory po wspolrzednych wyznaczalby wojewodztwa ale to raczej syzyfowa robota
EDIT
Na danych z OC PL sekcja Finds by Owner tez bedzie zawierala glupoty - bo u nas nie ma USERID - a tym sie skrypt posluguje
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
Ted, a co Ci źle wychodzi na mapie Europy?
No a z tymi województwami to niestety trzeba ręcznie wpisywać jeśli chce się używac tego skryptu i trzeba chyba zablokować nadpisywanie, bo całą robotę czarci wezmą.
Angelo - a umiłbyś zrobić taki automat? Na końcu posta podałem link do strony, która generuje coś takie włąśnie automatycznie, podejrzewam, że moga być jakies błędy blisko granic regionów, ale z grubsza fajna sprawa.
No a z tymi województwami to niestety trzeba ręcznie wpisywać jeśli chce się używac tego skryptu i trzeba chyba zablokować nadpisywanie, bo całą robotę czarci wezmą.
Angelo - a umiłbyś zrobić taki automat? Na końcu posta podałem link do strony, która generuje coś takie włąśnie automatycznie, podejrzewam, że moga być jakies błędy blisko granic regionów, ale z grubsza fajna sprawa.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Strona wygenerowana wyglada tak
http://stc.org.pl/PDA/stats1.html
Kilka skrzynek recznie wpisalem woj - dlatego sa pokazywane odpowiednio na mapie PL.
Mapka Europy powinna byc pod mapa PL - ale nachodzi jedno na drugie
EDIT
Ciekawa sprawa - zle wyglada w FF 3, w Operze juz lepiej - mapki nie zachodza na siebie
W FireFoxie wyglada tak:
a w Operze i w IE tak
http://stc.org.pl/PDA/stats1.html
Kilka skrzynek recznie wpisalem woj - dlatego sa pokazywane odpowiednio na mapie PL.
Mapka Europy powinna byc pod mapa PL - ale nachodzi jedno na drugie
EDIT
Ciekawa sprawa - zle wyglada w FF 3, w Operze juz lepiej - mapki nie zachodza na siebie
W FireFoxie wyglada tak:
a w Operze i w IE tak
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
Cuda jakieś! U mnie jest wszystko OK, mapa Polski (po uprzednim wklepaniu nazwy województwa) bez zarzutu, mapę europy generowałem już wcześniej i nie było problemów, to samo jak widziałem u innych. Używam Mozlilli Firefoxa.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
w rubryce "state" w GSAKu. Wpisujesz symbol województwa albo jego nazwę zgodnie z tym zapisem:
DS =Dolnoslaskie
KP =Kujawsko-pomorskie
LU =Lubelskie
LB =Lubuskie
LD =Lódzkie
MP =Malopolskie
MA =Mazowieckie
OP =Opolskie
PK =Podkarpackie
PD =Podlaskie
PM =Pomorskie
SL =Slaskie
SW =Swietokrzyskie
WM =Warminsko-mazurskie
WP =Wielkopolskie
ZP =Zachodniopomorskie
DS =Dolnoslaskie
KP =Kujawsko-pomorskie
LU =Lubelskie
LB =Lubuskie
LD =Lódzkie
MP =Malopolskie
MA =Mazowieckie
OP =Opolskie
PK =Podkarpackie
PD =Podlaskie
PM =Pomorskie
SL =Slaskie
SW =Swietokrzyskie
WM =Warminsko-mazurskie
WP =Wielkopolskie
ZP =Zachodniopomorskie
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
No niestety, chyba że jest na to jakaś metoda której nie znam. Wpisac na bieżaco to nie problem, gorzej, jak masz uzupełniać kilkaset. Mi to zajęło z pół godziny. No i nie zapomnij sobie zablokować nadpisywanie...
Wystarczyłoby, żeby GC wprowadziło w opisie skrzynki również województwo, to rozwiązałoby problem. Gadałem z gościem od tego makra, mówił, że może GC wprowadzi taką opcję w opsie skrzynek (na razie tylko USA ma podział administracyjny). Nie wiem czy w OC jest taka informacja zapisywana.
Wystarczyłoby, żeby GC wprowadziło w opisie skrzynki również województwo, to rozwiązałoby problem. Gadałem z gościem od tego makra, mówił, że może GC wprowadzi taką opcję w opsie skrzynek (na razie tylko USA ma podział administracyjny). Nie wiem czy w OC jest taka informacja zapisywana.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Makro jakotakie nie jest trudne - problem jest w wyznaczeniu wojewodztw. Opisanie dokladne raczej nie wchodzi w rachube (ja go sobie nie wyobrazam)
Mozna to zrobic prosto (ale niedokladnie). Podzielic Polske na kilkanascie kwadratow - zaznaczyc wpolrzedne srodka kazdego takiego kwadracika i pozniej po prostu porownywac wspolrzedne skrzynki z tymi kwadracikami.
Im drobniejszy podzial na takie kwadraciki by sie zrobilo - tym wynik bylby dokladniejszy.
Mozna to zrobic prosto (ale niedokladnie). Podzielic Polske na kilkanascie kwadratow - zaznaczyc wpolrzedne srodka kazdego takiego kwadracika i pozniej po prostu porownywac wspolrzedne skrzynki z tymi kwadracikami.
Im drobniejszy podzial na takie kwadraciki by sie zrobilo - tym wynik bylby dokladniejszy.
- toczygroszek
- Forumator
- Posty: 1815
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
sądzę, że kalkulacje na stronie http://www.itsnotaboutthenumbers.com/ właśnie opierają sie o metodę kwadratów opisaną przez Teda. A efekt jest nawet ciekawszy:
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
- Saracen
- Forumator
- Posty: 1443
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 23 razy
- Otrzymał podziękowań: 12 razy
Mam pytanie jako całkowity "lajkonik" (laik)
Nie dało by się podzielić na obszary zaznaczone jakby zamkniętym trackiem? Coś takiego robi się chyba przy szacowaniu powierzchni. A potem : jeśli współrzędne odpowiadają zawartym w danym obszarze np. SL wtedy state = Slaskie... tak zamiast tych kwadratów;-)
ps. jeśli piszę głupoty to przepraszam wszystkie uczone głowy;-)
Nie dało by się podzielić na obszary zaznaczone jakby zamkniętym trackiem? Coś takiego robi się chyba przy szacowaniu powierzchni. A potem : jeśli współrzędne odpowiadają zawartym w danym obszarze np. SL wtedy state = Slaskie... tak zamiast tych kwadratów;-)
ps. jeśli piszę głupoty to przepraszam wszystkie uczone głowy;-)
- ted69
- Forumator
- Posty: 6197
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 30 razy
- Otrzymał podziękowań: 44 razy
- Kontakt:
Tak sie zastanawiam - ile znalezionych skrzynek jest z naszego wojewodztwa (tego w ktorym sie mieszka) a ile z innych.
Mozna dosc prosto napisac makro ktore we wszystkich znalezionych skrzynkach ustawi jedno wojewodztwo - i pozniej recznie trzebaby popoprawiac te z innych. A tak w ogole, to zastanawiam sie - czy na pewno wiemy w ktorym woj ktora skrzynka jest ulokowana ? Mam na mysli te w terenie, gdzies na pograniczu wojewodztw ?
Mozna dosc prosto napisac makro ktore we wszystkich znalezionych skrzynkach ustawi jedno wojewodztwo - i pozniej recznie trzebaby popoprawiac te z innych. A tak w ogole, to zastanawiam sie - czy na pewno wiemy w ktorym woj ktora skrzynka jest ulokowana ? Mam na mysli te w terenie, gdzies na pograniczu wojewodztw ?