Vista HCX zarządzanie punktami

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Vista HCX zarządzanie punktami

Post autor: lukas_jaceq »

Przymierzam się do zakupu Garmina Visty HCX i mam pytanko w związku z tym do użytkowników tego cacka.
(forum garniaka przejrzałem i na nurtujące mnie pytanie odpowiedzi nie znalazłem)

Czy w tym cacku da sie zarządzać planem trasy? tzn jak zrobie sobie na kompie trasę z pkt przelotowymi ( w odpowiednim programie), wgram i wyjdę w teren i jeśli mi się zmieni plan to czy można: usuwać pkt przelotowe, zmieniać pkt docelowy, zaprojektowac całkiem nową trase. Pytanie nasunęło mi się z tad ze jakoś mało przycisków na Viscie HCX widze i nie wiem jak się będzie w niej zarządzało trasami.

Drugie pytanko:

Czy po wgraniu skrzynek geokesz, vista ma możliwość syganlizowania w jakiś sposób ze w poblizu jest skrzynka? np: sygnał, informacja na wyswietlaczu itp?
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Vista HCX zarządzanie punktami

Post autor: tboniasty »

lukas_jaceq pisze: Czy w tym cacku da sie zarządzać planem trasy? tzn jak zrobie sobie na kompie trasę z pkt przelotowymi ( w odpowiednim programie), wgram i wyjdę w teren i jeśli mi się zmieni plan to czy można: usuwać pkt przelotowe, zmieniać pkt docelowy, zaprojektowac całkiem nową trase.
Jak najbardziej. Wstawiasz, przesuwasz, usuwasz, edytujesz punkty na trasie. Definiujesz tez trasy.
lukas_jaceq pisze: Czy po wgraniu skrzynek geokesz, vista ma możliwość syganlizowania w jakiś sposób ze w poblizu jest skrzynka? np: sygnał, informacja na wyswietlaczu itp?
Nie korzystalem z tej opcji ale sie wlasnie przyjrzalem. W menu glownym jest menu Punkty ostrzegawcze. Wrzuca sie tam na liste dowolny wybrany punkt (moze byc geocache) i ustawia promien przy jakim wlacza sie alarm. Z grubsza ciezko bedzie dodac wszystkie cache'e recznie. Ja jadac autem obserwuje na mapie czy nie ma tam jakiejs ikonki skrzyneczki :)
ilneptuno
Stały bywalec
Posty: 144
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Vista HCX zarządzanie punktami

Post autor: ilneptuno »

lukas_jaceq pisze:
Ja jadac autem obserwuje na mapie czy nie ma tam jakiejs ikonki skrzyneczki :)
To dokładnie jak ja. Ustawiam powiedzmy 500 metrów lub 1,2 km widok i od czsu do czasu zerkam czy na mapie nie pojawiła się jakaś nowa skrzyneczka.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3.jpg[/img][/url]
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Vista HCX zarządzanie punktami

Post autor: lukas_jaceq »

To jeszcze jedno pytanko.

A jak przedstawia sie funkcjonalność visty pod względem właśnie edycji tras i w ogóle zarządzaniem. Bo niepokoi mnie sposób zarządzania, Vista rozumiem nie ma ekranu dotykowego( a może się myle) a na screnach widac tylko jakieś 2 , 3 przyciski boczne... co mi sie wydaje dość skape i chyba utrudniające komunikacje z urządzeniem..
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

U mnie w 76CS jest mozliwosc ustawienia max. 10 punktow ostrzegawczych - bardzo smieszne. Mam nadzieje, ze u was takich limitow nie ma.

Geocache sa w oddzielnej kategorii - specjalnie dla nich (inna niz reszta kategorii), wiec latwo odszukac skrzynke. Jesli jestes blisko, to otrzymujesz komunikat, ze dotarles do skrzynki - nie wiem czy ten promien mozna zmieniac. Mozna za to dodac notatke ;)

Co do tras:
u mnie garmin nie omija zadnego punktu na trasie, wiec jesli cos omine, to uparcie kieruje mnie do punktu. To troche denerwujace, gdy cos zmieni sie w planach, bo trzeba edytowac trase.
Np. AutoMapa nawiguje wtedy do kolejnego punktu na trasie - bardzo wygodne.
Zwykle wiec robie tak, ze spisuje sobie na kartce kolejnosc skrzynek do odwiedzenia (drukuje) i w terenie uzywam opcji znajdz, a ze jest posortowane wg odleglosci, to zwykle w pierwszej piatce jest nastepny cache -> nawiguj do.
Inne waypointy tu nie przeszkadzaja, bo wchodze przez kategorie geocache.
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Vista HCX zarządzanie punktami

Post autor: tboniasty »

lukas_jaceq pisze:To jeszcze jedno pytanko.

A jak przedstawia sie funkcjonalność visty pod względem właśnie edycji tras i w ogóle zarządzaniem. Bo niepokoi mnie sposób zarządzania, Vista rozumiem nie ma ekranu dotykowego( a może się myle) a na screnach widac tylko jakieś 2 , 3 przyciski boczne... co mi sie wydaje dość skape i chyba utrudniające komunikacje z urządzeniem..
Za pomoca joy'a nawigujesz po liscie (gora dol), naciskajac enter (czy bodajze lewy dolny przycisk) wybierasz operacje jaka chcesz wykonac (co pociaga otwarcie kolejnego menu na ekranie gdzie znow wybor zatwierdzasz enterem)... (Enter to wcisniecie joy'a)
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Vista HCX zarządzanie punktami

Post autor: lukas_jaceq »

Dziki za odpowiedzi :). teraz to rozwiało moja wątpliwości :)
ODPOWIEDZ