Jak wrzucić GPX z OC PL do Colorado - instrukcja
Moderator: Moderatorzy
-
- Stały bywalec
- Posty: 100
- Rejestracja: piątek 21 marca 2008, 11:05
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
w jaki sposób ustawić priorytet wyświetlania skrzynek?? wgrałem bazę opisanym przez kwieto sposobem wszystko niby działa ale...skrzynki pojawiają mi sie na mapie niezależnie od wybranego powiększenia. efekt taki ze przy małym zoomie zamiast ogólnej mapy widze skrzynki jedna na drugiej. Da sie to jakoś zmienić?
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Wchodzisz w: Ustawienia > Mapa > Options (lewy softkey) > Zaawansowane i następnie Powiększenie (czy jakoś tak, używam póki co angielskiego menu - w polskim brakuje literki "V" :"P - i po ang. jest "zoom level")
Dla "punktów użytkownika" ustawiasz minimalne powiększenie przy jakim się pokazują (np. ustawienie na 500 m oznacza, że pojawią się na zoomie 500, 300, 200 itd, a na zoomie 800 będziesz miał już "czystą mapę" bez w/w punktów)
Minus jest taki, że to samo ustawienie będzie obejmować również inne wprowadzone przez Ciebie punkty (czyli waypointy). Można natomiast osobno ustawić sobie minimalne powiększenie dla POI, Punktów Mapy czy innych tego typu parametrów.
Można natomiast przypisać różne poziomy powiększenia dla różnych profili - do korzystania z których zresztą zachęcam.
Ja mam np. dla profilu samochodowego ustawione 800m, ale dla rowerowego, pieszego i geocache'owego bez ograniczeń.
Mam też dla tych profili różne ustawienia szczegółów mapy (np. pieszy ma najwyższą wartość szczegółów, a samochodowy tylko średnią) i tak dalej.
Dla "punktów użytkownika" ustawiasz minimalne powiększenie przy jakim się pokazują (np. ustawienie na 500 m oznacza, że pojawią się na zoomie 500, 300, 200 itd, a na zoomie 800 będziesz miał już "czystą mapę" bez w/w punktów)
Minus jest taki, że to samo ustawienie będzie obejmować również inne wprowadzone przez Ciebie punkty (czyli waypointy). Można natomiast osobno ustawić sobie minimalne powiększenie dla POI, Punktów Mapy czy innych tego typu parametrów.
Można natomiast przypisać różne poziomy powiększenia dla różnych profili - do korzystania z których zresztą zachęcam.
Ja mam np. dla profilu samochodowego ustawione 800m, ale dla rowerowego, pieszego i geocache'owego bez ograniczeń.
Mam też dla tych profili różne ustawienia szczegółów mapy (np. pieszy ma najwyższą wartość szczegółów, a samochodowy tylko średnią) i tak dalej.
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
-
- Stały bywalec
- Posty: 100
- Rejestracja: piątek 21 marca 2008, 11:05
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
jeżeli idzie o wgranie to wszystko ok. Teraz pytanie jak to usunąć?? gdzie właściwie w urządzeniu zapisują się dane o skrzynkach? bo po usunieciu wgranego pliku nadal mam skrzynki w odbiorniku? w dodatku chyba coś mi sie pomieszało i nie wyświetlaja sie opisy. jak chcę je podejrzec wyskakuje pusta ramka, jak wybieram wróć odbiornik się wyłącza.. przydałby się dokładny opis operacji na waypointach w Col 300. Z wgraniem nie ma problemu gorzej póżniej z zarządzaniem punktami.
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Usunięcie pliku z cache'ami usuwa je wszystkie, co powinno być widać przy następnym włączeniu.
Inaczej z waypointami (ale przy prawidłowym wgraniu pliku tam się cache nie pokazują, chyba że tzw. "child waypoints", używane czasem w serwisie GC). Waypointy ładują się do pliku z bieżącą trasą (current.gpx) i tam siedzą. trzeba albo skasować ten plik, albo skasować waypointy ręcznie, albo kazać skasować wszystkie waypointy, albo na komputerze ręcznie przeedytować plik Current.gpx.
Podkreślam - nie dotyczy to pliku z geocache'ami, które w ogóle nie powinny się ładować jako waypointy.
Inaczej z waypointami (ale przy prawidłowym wgraniu pliku tam się cache nie pokazują, chyba że tzw. "child waypoints", używane czasem w serwisie GC). Waypointy ładują się do pliku z bieżącą trasą (current.gpx) i tam siedzą. trzeba albo skasować ten plik, albo skasować waypointy ręcznie, albo kazać skasować wszystkie waypointy, albo na komputerze ręcznie przeedytować plik Current.gpx.
Podkreślam - nie dotyczy to pliku z geocache'ami, które w ogóle nie powinny się ładować jako waypointy.
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Proponuję master reset. (dwa softkey'ye wciśnięte i wtedy włączamy urządzenie) - po chwili zapyta nas czy usunąć dane użytkownika.koooza pisze:wygląda na to że w jakiś sposób skrzynki przypisały mi sie do mapy bo znikają dopiero jak wyłączę mapę.. da się coś z tym zrobić?
Skasuje ustawienia dla profilu "recreational", reszty nie rusza, tyle dobrego.
Przypuszczam, że przy którymś ładowaniu plików zrobiłeś coś nie do końca jak trzeba i załadowały się nie tam gdzie trzeba.
BTW, ja miałem z kolei raz przypadek, że plik z geocache'ami nie zaktualizował się po podmianie - nadal pokazywał "stare" punkty.
Trzeba go było skasować, uruchomić urządzenie (Colo pokazał brak punktów) i dopiero potem wgrać nowy plik.
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Jak ktoś mi podpowie jak to dorzucić do skrzynek, to mogę potestować.Bas pisze:Chyba trzeba sie za to w wolnej chwili zabrac:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=2357
Obecnie radzę sobie w ten sposób, że mam w palmtopie (którego i tak zwykle noszę ze sobą) wgraną bazę Filipsa.
Ewentualnie, jeśli mam zamiar zaliczyć konkretne skrzynki, to wgrywam spoilery do Colorado. Tyle że zwykle zaliczam "co podleci" podczas rowerowej wycieczki, więc takie wgranie zdarzyło mi się raptem raz...
Ogólnie wolałbym, żeby skrzynka nie wymagała spoilera, niż kombinowanie jak wgrać spoilery do Colorado, ale to chyba "marzenia ściętej głowy".
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]
- Bas
- Forumator
- Posty: 3849
- Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
- Podziękował;: 9 razy
- Otrzymał podziękowań: 35 razy
Ciagle mam sprawy o wyzszym priorytecie, ale trzeba bedzie i to wziac na tapetekwieto pisze:Jak ktoś mi podpowie jak to dorzucić do skrzynek, to mogę potestować
Mam nadzieje, ze SmartGPX obsluzy obrazki, bo czasami zglasza taki komunikat, ale najpierw trzeba znalezc jak to w ogole wkleic do gpx.
To samo dotyczy oczywiscie Colorado.
- Qamko
- Nowy na forum
- Posty: 3
- Rejestracja: sobota 09 sierpnia 2008, 17:28
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Witam
Zrobiłem wszystko wg instrukcji
i skrzynki ładnie sie w grały do Garmin Oregon 300
Skorzystałem tylko z makra do nadania ID.
Ale jest jednak pewien problem, oglądając poszczególne skrzyneczki w odbiorniku nigdzie nie widać info o dodatkowej informacji kodowanej (hints). W GSAK widać te informacje, a po eksporcie nie ma już ich w odbiorniku.
Może ktoś wie gdzie zaginęły?
Zrobiłem wszystko wg instrukcji
i skrzynki ładnie sie w grały do Garmin Oregon 300
Skorzystałem tylko z makra do nadania ID.
Ale jest jednak pewien problem, oglądając poszczególne skrzyneczki w odbiorniku nigdzie nie widać info o dodatkowej informacji kodowanej (hints). W GSAK widać te informacje, a po eksporcie nie ma już ich w odbiorniku.
Może ktoś wie gdzie zaginęły?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1946][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1946.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=490][img]http://geokrety.org/statpics/490.png[/img][/url]
-
- Stały bywalec
- Posty: 100
- Rejestracja: piątek 21 marca 2008, 11:05
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 2 razy
nigdzie nie zginęły... przynajmniej u mnie żeby je wyświetlić trzeba najpierw wyświetlić opis skrzynki (czyli opcje->pokaż opis) i dopiero po tym jeszcze raz opcje i pokaż wskazówkę...Qamko pisze: Może ktoś wie gdzie zaginęły?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1809][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1809.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=448][img]http://geokrety.org/statpics/448.png[/img][/url]
- Qamko
- Nowy na forum
- Posty: 3
- Rejestracja: sobota 09 sierpnia 2008, 17:28
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
OK. Znalazłem dopiero w trakcie szukana cache'y. Żeby wyświetlić muszę kliknąć JEDŹ do tej skrzynki i cofnąć się w menu i jeszcze raz kliknąć Geocache, wtedy pokazują się dodatkowe opcje, miedzy innymi Show Hint.
Dzięki
Dzięki
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1946][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1946.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=490][img]http://geokrety.org/statpics/490.png[/img][/url]
-
- Forumator
- Posty: 1639
- Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
- Podziękował;: 11 razy
- Otrzymał podziękowań: 15 razy
Niekoniecznie. Wskazówki i logi są dostępne jako "podmenu" opisu skrzynek, więc niezależnie jak dotrzesz do wyświetlenia tegoż opisu, w opcjach znajdziesz wskazówkiQamko pisze:Żeby wyświetlić muszę kliknąć JEDŹ do tej skrzynki i cofnąć się w menu i jeszcze raz kliknąć Geocache
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
[color=gray]Geokärcher[/color]