InfoNarzędzia dla geokeszera

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Dzięki za cynk, postaram się wyjaśnić i naprawić; choć na pierwszy rzut oka nie przychodzi mi nic do głowy. Ale zobaczymy...
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Witam,
problem naprawiony. Choć wcale nie jest powiedziane, że przy tej okazji nie pojawiły się jakieś nowe ;-)

http://oc.achjoj.info/oc/oc/0879.html
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Witam,

Kilka nowości w rzeczach, które można ściągnąć przez rsynca:
+ plik GPX ze wszystkimi keszami z OC
+ rsync (możesz rsyncem rsyncować swojego rsynca i pliki bat :-) )

oraz standardowo:
+ htmlowa baza danych z obrazkami
+ punkty POI

Tutaj dokładne instrukcje: http://oc.achjoj.info/index-n.php. Ci co już mają rsynca i znają się na rzeczy mogą uzupełnić jedynie BATy z katalogu http://oc.achjoj.info/rsync/rsync/ (stare baty się nie zmieniły)

Dodatkowo informacja:
"Najbliższe waypointy" kalkulowane będą co piątek rano, takoż uaktualniana będzie cała baza html'owa. Tak akurat przed weekendem.

Miłego weekendu!
Awatar użytkownika
Ciutnik
Stały bywalec
Posty: 98
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Ciutnik »

Witam. Serdeczne dzięki za oc-public.gpx jak i za całą resztę :-)
Na potrzeby PoiLoadera pozwoliłem sobie zmienić ikonki z proponowanych przez Ciebie "strzałeczek" na chyba lepiej kojarzące się małe "skrzyneczki". Jeśli ktoś chce skorzystać, proszę bardzo:

ObrazekObrazek

U mnie zielona symbolizuje skrzynkę OC a różowa GC.
[size=75][color=olive]Maciej 'Ciutnik' Wozniak [XVS650A + 276c + Vista HCx][/color][/size]
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Witam,
wczoraj w ramach przygotowań do migracji OC zauważyłem bug, który naprawiłem -- chodzi o nieodświeżanie "najnowszych logów". Teraz już jest ok.

Zachęcam do oglądania: http://oc.achjoj.info/oc/
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Z racji nudów - OC nieczynne, napiszę coś sobie ;-)

Tak się zastanawiam, że może się to komuś przyda.
Napisze jak korzystam z dobrodziejstw Filipa i bazy OCPL.
Może komuś się to przyda, a może ktoś inny napisze jak on to robi, to i ja się nauczę czegoś pożytecznego.

Mam gps 60csx i tel SEk800i.
W celu posiadania aktualnych informacji robię tak:

Telefon po podpięciu do kompa updatuje plikiem bat przetworzonym tak, że ścieżka utworzona jest dla karty pamięci telefonu, czyli u mnie J:
Chwilę to trwa, ale przynajmniej nikt mi głowy telefonami nie zawraca:)

W gpsie mam poi updatowane analogicznie, dzięki rsync i poiloaderowi, więc każda skrzynkę mogę znaleźć, a mapy mi nie zaśmiecają, mam szczegóły od skali 50m bodajże.

Na mapie widoczne mam tylko skrzynki tylko nieznalezione - ściągam przez filtrowanie bazy i odrzucenie własnych, znalezionych, ignorowanych (bardzo przydatna funkcja) i nieaktywnych. Promień dobieram tak aby mieć skrzynek poniżej 1000 - tak koło 950-960 (zostaje miejsce na własne waypointy) Mankamentem jest to, że muszę pobrać dwa gpx, po 500 pkt. i potem z mapsource wysyłam je do odbiornika. Robie tak raz na tydzień mniej więcej, wraz z aktualizacją UMPa. W tygodniu wysyłam waypointy nowych skrzynek w moich okolicach, bezpośrednio ze strony.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

ZYR pisze:Napisze jak korzystam z dobrodziejstw Filipa i bazy OCPL.
Baze Filipa mam w palmtopie - bardzo sie przydaje. Karty nie widac w PC (gdy jest w palmtopie), wiec aktualizuje dane przez czytnik kart...
Skrzynki filtruje i korzystam z mapy Nicrama (przezroczysta) - na mapie sa wtedy wszystkie skrzynki z OC wg kryteriow.
Dane "na biezaco" trzymam w jednym pliku gdb i korzytajac z MapSource zarzadzam danymi i wysylam do odbiornika.

Mam tu jeszcze pod reka plik ze skrzynkami warszawskimi (+Kampinos) i z 3miasta. Jak czasami mam wolna chwilke, to zagladam do skrzynek i kwalifikuje skrzynki do odwiedzenia... lub nie, oznaczenia ze cache wirtualny korzystajac z dodatkowych ikonek. Pozniej taki wyjazd do Wawy nie rozpoczyna sie od bolu glowy, ktore skrzynki odwiedzic w pierwszej kolejnosci (zeby nie wybierac na szybko z 617 pozycji).
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Nie wiem czy to juz bylo ale dla tych co maja telefon z Symbian OS moze przyda sie to co jest na stronie:

http://www.smartcaching.de/

a tu http://www.smartcaching.de/smartgpx.html

opis co moze i zrzuty z ekranu

obecna wersja ma wsparcie dla OC bo imprt danych to GPX

Dimi auto SmartGPXszuka pomocy aby zrobic lokalizacje w roznych jezykach wiec jesli ktos zrobilby wersje PL , zwlaszcza ze do tlumaczenia z ang na pl jest bardzo malo (info pisac na info(at)smartcaching.de ) to bylbySmartGPX w jezyku polskim.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Wlasnie dzis mialem okazje skorzystac z SmartGPX na swoim telefonie i bardzo fajne narzedzie kiedy wybiera sie w teren i ma sie pod reka opis skrzynki i jego logi. Mozna tez dograc obrazki zwiazane z skrzynka wiec komplet informacjie ma sie pod reka.
Program ma calkiem uzytyczne opcje miedzy innymi zaznaczyc znaleziona skrzynka, ustawienia filtorw wg ktorych mozna przeszukac lokalna baze na telefonie, sortowac na kilka sposobow liste otrzymana tak wiec wg mnie bardzo fajne narzedzie dla kazdego kto ma Symbian OS na swoim telefonie.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

sp2ong pisze:Wlasnie dzis mialem okazje skorzystac z SmartGPX na swoim telefonie
Skusilem sie i ja. Ciekawy i przydatny program :-)
Uwagi:
MapSource - pliki gpx utworzone przez ten program sa okrojone i nie sa przyjmowane przez SmartGPX. Jesli nawet importujemy pliki gpx z OC (te dzialaja) i ponownie zapiszemy przez MS, to SmartGPX ich nie importuje.

Opencaching PL - skrzynki w pelni opisane, import bez problemow, zdjec nie pobieralem jeszcze...

Serwis GE - wyszukane skrzynki zapisywane w gpx nie sa importowane do SmartGPX. Oj, szkoda.

Serwis GC - wyszukane skrzynki zapisywane sa w *.loc i mozna zapisac tylko te skrzynki, ktore aktualnie wyswietlane sa na stronie (ok. 20 skrzynek). Oj, szkoda 2.
__________________________

Przyda mi sie ten program na pewno, choc mam baze Filipsa w pockecie. W telefonie bedzie alternatywa, choc bardzo zubozona. Zaleta jest to, ze baza jest w jednym pliku (najwyzej w kilku) - Nokia N80 ma przykry niestety zwyczaj zaczytywania wszystkich mozliwych plikow z karty? (indeksuje je, czy co??). Trzymanie bardzo duzej ilosci malych plikow na karcie zauwazalnie zwalnia prace z "telefonem". Inna sprawa (a moze ta sama), ze juz sam system plikow na karcie nie sprzyja magazynowaniu kilku tysiecy plikow w jednym folderze.

Dzieki za ten program :-)
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

No ja też się skusiłem.
Co prawda mój telefon nie ma symbiana (całe szczęście) to wgrałem małżonce ;-)
Faktycznie gpx generowany np przez Filipa, już po samej wielkości wydaje się okrojony.
Ze strony wszystko pasuje.
Bardzo sympatyczne narzędzie, niestety nie udało mi się bezpośrednio ze strony pobrać zdjęć.
Wydaje mi się tylko, że nieco trudniej jest bazę synchronizować. Tzn, nie tyle trudniej, ile więcej czasu to zajmuje. No bo niby wystarczy dogrywać nowe kesze, ale co z wpisami do istniejących? I ciekawe w jakiej rozdzielczości są pobierane zdjęcia, bo jeśli w takiej jak są zapisane w bazie, to obciążą kartę gorzej niż baza Filipa. Chyba, że udałoby się pożenić obrazki z bazy Filipa i bazę GPX.
I mimo, że użytkownikiem programu nie będę, to wydaje mi się że użytkownikom zawieszających się telefonów z symbianem może się przydać.
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Bas pisze: Uwagi:
MapSource - pliki gpx utworzone przez ten program sa okrojone i nie sa przyjmowane przez SmartGPX. Jesli nawet importujemy pliki gpx z OC (te dzialaja) i ponownie zapiszemy przez MS, to SmartGPX ich nie importuje.

Serwis GE - wyszukane skrzynki zapisywane w gpx nie sa importowane do SmartGPX. Oj, szkoda.
Hm, moze dam raport do Dimi autora SmartGPX
Serwis GC - wyszukane skrzynki zapisywane sa w *.loc i mozna zapisac tylko te skrzynki, ktore aktualnie wyswietlane sa na stronie (ok. 20 skrzynek). Oj, szkoda 2.
No ale chyba format LOC jest inny troche od GPX a GPX na GC.com tylko jest dla Premium Members. Zreszta autor SmartGPX wspomina o tym:
SmartGPX is a viewer for GPX Pocket Queries. Pocket Queries are available for geocaching.comPremium Members.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

ZYR pisze:... I ciekawe w jakiej rozdzielczości są pobierane zdjęcia, bo jeśli w takiej jak są zapisane w bazie, to obciążą kartę gorzej niż baza Filipa. Chyba, że udałoby się pożenić obrazki z bazy Filipa i bazę GPX.
...
Autor pisze ze mozna na 2 sposoby obejrzec zdjecia z skrzynki. Jesli ma w opisie link sieciowy to w opcjach jest dostepna opcja pobierz image z sieci (pewnie via GPSR/WiFI ale chyba GPX x OC nie wypuszcza linkow do sekcji obrazki ) lub druga forma mozna wgrac je na karte telefonu wg opisu umieszczonego TUTAJ
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

sp2ong pisze:No ale chyba format LOC jest inny troche od GPX a GPX na GC.com tylko jest dla Premium Members. Zreszta autor SmartGPX wspomina o tym:
Oczywiscie, ze to inny format (choc obydwa do obejrzenia w notatniku).
Na dodatek SmartGPX czyta pliki... gpx, co tez jest oczywiste8)

Napisalem o tym, zeby spiac informacje o 3 serwisach w jednym miejscu.
Przydaloby sie miec dostep do bazy skrzynek z GE i GC offline - stad taki ksztalt tej informacji.
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Bas pisze: Napisalem o tym, zeby spiac informacje o 3 serwisach w jednym miejscu.
Przydaloby sie miec dostep do bazy skrzynek z GE i GC offline - stad taki ksztalt tej informacji.
A ok to sorry zle zrozumialem, choc faktycznie moze SmartPGX moglby importowac LOC file ale to trzeba by zglosic autorowi
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
ODPOWIEDZ