Warszawa nocą.

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Sama temperatura nie musi wpływać na wybór miejscówki, bo w środku miasta temperatura będzie podobna i też trzeba będzie trzeba czekać na nocne. Swoją drogą ja z definicji przeciętnego keszera nie uważam za osobę normalną (na umyśle), która by się przestraszyła takiej temperatury ;P
Ostatnio zmieniony niedziela 13 stycznia 2013, 11:09 przez Krysiul, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: rubeus »

Idźta do Kampinosu. W lesie cieplej :-)
Teokryt
Wyjadacz
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek 06 sierpnia 2012, 12:19
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Teokryt »

To w końcu miejsce już wybrane? prognoza bez zmian jak na razie, ma być te -10 - -15*C nad ranem..
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Hmmm, pogodynka "mięknie" i przewiduje już tylko -8. Zdecydowana większość ma ochotę na leśny spacer, tak więc WN-VII Kampinooos :)

Jutro update'uję opis spotkania, dzisiaj niestety czas nie pozwala.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Wrzuciłem listę keszy z proponowanej przez Krysiula trasy. Jeżeli gdzieś coś namieszałem, przegapiłem albo niepotrzebnie dodałem, to piszcie szybko, trzeba poprawić :) .
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Obawiam się, że jednak musimy zmienić trasę. Czytałem wcześniej regulaminy Kampinosu itd. i nie znalazłem nic o tym, że nie można wchodzić tam po zmroku, jednak dzisiaj przetrząsałem stronę parku kolejny raz i znalazłem taką informację, ale w dziale dotyczącym udostępniania parku a propos różnych zlotów, oficjalnych rajdów itd. :/ Ze względu na dział, w którym to zamieszczono, nie byłem pewien, czy dotyczy to tylko dużych grup powyżej x ludzi, czy wszystkich turystów, więc zadzwoniłem dzisiaj do dyrekcji parku z zapytaniem i dostałem odpowiedź, że bez względu na porę roku nie można wchodzić do parku po zmroku.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: maryush »

Ejże! Ale przecież stoi już w punkcie pierwszym:
"Dopuszcza się możliwość udostępnienia parku po zmierzchu dla celów [...] organizacji imprez cyklicznych [...]. Wymienione przedsięwzięcia mogą się odbywać jedynie w zakresie i na warunkach uzgodnionych
z dyrektorem parku. "
A przecież Warszawa Nocą jest jak najbardziej imprezą cykliczną, nie? :D
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: łowca »

Mam dziwne przeczucie, że ewentualna dyskusja z dyrekcją Parku o wpuszczeniu WN6 do lasu spowodowałaby 'spalenie' wszystkich skrzynek w obrębie Parku, a może nawet awanturę na większą skalę.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

maryush, też zwróciłem uwagę na ten punkt, ale w sytuacji, w której nie mamy osobowości prawnej, od dobrej woli dyrekcji parku zależy, czy potraktują nas poważnie. Na razie oprócz mnie dzwonił też Ranwers i na razie dyrekcja jest na "nie". Oddzielną kwestią jest to, o czym pisze łowca, oraz fakt, że zgłaszamy się późno.

A może jest wśród nas osoba, która jest lub zna keszera będącego jednocześnie przewodnikiem PTTK (w czasie studiów ludzie lubiący łazić czasami wyrabiają sobie coś takiego)? Jak wyjedziemy z argumentem, że będzie z nami obeznany z przepisami itd. przewodnik, to może też inaczej na to spojrzą.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Na tą WN obawiam się, że mamy związane ręce i niewiele wskóramy, może na jedną z następnych...
Patrząc na granice KPN na OSM, to proponuję zmienić trasę tak, że zaczniemy w/g planu, już przy drugim keszu (Przy ul. Prostej OP1DD3) skręcamy na południe aż do KŚ OP3D11, skręcamy na wschód robiąc rundę dookoła Lasku Młocińskiego, a dalej już w/g planu. Wydaje mi się, że trochę skróci to trasę, no ale cóż, na kilka dni przed imprezą nie można radykalnie zmieniać miejsca.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Zanim dojdziemy do KŚ OP3D11, można zrobić Walczące brzozy OP1DD6 (jeszcze przed granicą parku), trzy części w Kapciach po Dąbrowie. A może pójdziemy mimo wszystko do Centrum dowodzenia? To tylko 500m za teoretyczną granicą puszczy wzdłuż ścieżki i nie sądzę, żebyśmy tak blisko granicy lasu przeszkodzili jakimś zwierzakom. Po KŚ lecimy przez Parking przy Cmentarzu Komunalnym OP40CB, Las Nowa Warszawa OP11E6 i Hop do góry ... ;) OP43D3, Bielańskie lotnisko OP32BC, Zanim wjedziesz do Warszawy OP02BB, Bezimienna mogiła OP2A33, Z widokiem na przyszły hipermarket OP0A8E, Polmo Łomianki OP2710, Cross Łomianki OP4873, Zatoka wędkarzy OP4871, i końcówka taka, jak pierwotnie w planie. Dzięki temu przejdziemy sobie przynajmniej przez cały lasek Młociński i kawałek lasku nad Wisłą, żeby sobie odbić puszczę, i też będzie fajnie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Ranwers »

Krysiul pisze:Zanim dojdziemy do KŚ OP3D11, można zrobić Walczące brzozy OP1DD6 (jeszcze przed granicą parku), trzy części w Kapciach po Dąbrowie[...]
To miałem na myśli, wcześniej tylko ramowy plan wrzuciłem.
Krysiul pisze:A może pójdziemy mimo wszystko do Centrum dowodzenia? To tylko 500m za teoretyczną granicą puszczy wzdłuż ścieżki i nie sądzę, żebyśmy tak blisko granicy lasu przeszkodzili jakimś zwierzakom.
Ja tam w ogóle nie sądzę, żebyśmy przeszkadzali zwierzakom, ale skoro sam zwróciłeś uwagę na zakaz... :twisted: Może na którąś z następnych WN uda się wynegocjować zgodę na nocne łażenie :lol:

Jutro zaktualizuję listę keszy w evencie, bo teraz padam z nóg po ponad 18h na nogach...
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

Wiesz, ja tak naprawdę też nie sądzę, tylko leśnicy mogliby mieć inne zdanie ;) No i nie chcę szkodzić keszerom, narażając nas na konflikt z nimi. A biorąc pod uwagę, że chodzimy głównymi szlakami, na trasie są domki leśników i może nas być kilkanaście osób, to w środku nocy, będąc tam kilka godzin, raczej będziemy się rzucać w oczy i uszy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Warszawa nocą.

Post autor: Krysiul »

My tu gadu-gadu, a do WN VIII mniej niż dwa tygodnie :) Stąd przedstawiam dwie propozycje:

1. Praga Południe (a jakże :D ):
----------------------------------------------------------------------
OP1DAE - Remiza Strażacka, OP20C3 - Akcja na Targowej, OP250D - Dworzec Terespolski, OP3BF0 - Najdłuższy budynek w Warszawie, OP0B9D - Zajezdnia Kawęczyńska, OP0B9C - Bazylika Kawęczyńska, OP0AB6 - Młyn Parowy, OP0966 - ZYR 97 - Rogatki grochowskie, OP20E8 - Roman Dmowski, OP0E19 - Bazarek "Rogatka", OP09CA - PZO, OP0890 - Multikapliczka, OP5160 - Obelisk Drogi Brzeskiej , OP0B92 - Dom z jajem, OP2E88 - msnr7 CZAPELSKA PLACE Fajna okolica., OP2A0B - Osiedle Igańska, OP1B5A - Żołnierzom 21 Warszawskiego Pułku Piechoty "Dzieci Warszawy", OP0E8E - Kamilowi Baczyńskiemu, OP1192 - Kinowa 19 - była siedziba Młodzieży Wszechpolskiej, OP5917 - msnr16 Park Skaryszewski lata młodości, OP2B86 - msnr1 LIBERATOR EV 961, OP20EC - PAMIĘCI OFIAR ATAKU TERRORYSTYCZNEGO

Liczba keszy: ok. 25, jeszcze można parę do powyższej listy dodać.
Długość trasy: ok. 12km


2. Śródmieście (głównie)
----------------------------------------------------------------------
Start: filips41: Kopiec Powstania Warszawskiego OP0152

Trasa: Idziemy wzdłuż ulicy Czerniakowskiej i Solec, aż dojdziemy do bacza 8: Cypel Czerniakowski OP3635, odbijamy na zachód do Zamach na Kutschere OP2252, na południe, wzdłuż Alej Ujazdowskich (zbaczając po drodze do Snuffer- "Zamki polskie - Zamek Ujazdowski" OP00DE) do kesza Dom z Klonowej OP44E5, przez wieżowiec OP3310 do Baza kosmiczna RWE OP4730, z powrotem przez bacza 13: Moonstone OP38E1 do Szare Akcje OP5CB0, skręcamy w Marszałkowską i idziemy do Dolinka Szwajcarska OP1DCE, "Starszy Pan, obywatel Warszawy" OP0F7F, Willa Struvego OP436C, skąd kierujemy się na WTC OP47C7, które byłoby naszym ostatnim keszem.

Liczba keszy: ok. 30
Długość trasy: ok. 12km

Myślę, że trasa fajna zarówno ze względu na skrzynki, jak i na widoczki - kopiec, spacer nad Wisłą, przejście przez park Rydza-Śmigłego, wizyta na zamku ujazdowskim i zahaczenie o wschodnią część Pola Mokotowskiego, na koniec kamienice Śródmieścia z finałem w Centrum, które jest idealnym punktem na zakończenie spotkania. Skrzynki w sąsiedztwie PKiN pominąłem, bo z tego co obserwuję, to różne ekipy koszą je przed i po WN tak czy inaczej.


Kolejność tras przypadkowa.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ