Ankieta dotyczaca sprzetu

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

Jakiego sprzetu używasz

Pocket PC
36
8%
Palm
7
2%
Telefon kom.
168
38%
Garmin
173
39%
Magellan
1
0%
Inny specjalizowany
6
1%
szukam bez GPSa
43
10%
inny (prosze w mailu napisac - jaki)
7
2%
 
Liczba głosów: 441

Awatar użytkownika
shkopek
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 08 sierpnia 2011, 11:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: shkopek »

Karls pisze:
shkopek pisze: Ja także korzystam z telefonu,jednak wraz z zewnętrznym modułem GPS (Navibe GB 735)
Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś modułu do telefonu. Możesz mi powiedzieć jaka jest tego dokładność? Masz porównanie z wbudowanym w telefon GPS-em?
Dokładność zależy od pogody i terenu,ale orientacyjnie 3-10 m. Nie krozystałęm z wbudowanym GPS-ie w telefonie,porównam jak będę zmieniać telefon,ale myślę,że nie widać różnicy.

łowca pisze:Ja na B2710 mam TB 1.0.19, komentarze widzę a limit skrzynek? Zapuściłem pakę 'wszystko z PL'czyli koło 10k i nie wessało. Ale 1500 okołowarszawskich połyka bez problemu
Wielkie dzięki,nie wiedziałem,ze wyszła nowa wersja :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: Karls »

shkopek pisze:myślę,że nie widać różnicy
Właśnie mam ten wbudowany w telefon odbiornik ale dokładność jest tak do 10m, czasem lepiej (o dziwo pogoda nie ma dużego wpływu jak już złapie). Zastanawiam się czy odczuje w ogóle różnicę jak dokupię zewnętrzny pod bluetooth.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: łowca »

Ostatnio keszuję 'porównawczo' BT 2710 i Garminem nuvi (samochodowym). Przy skrzynce w otwartym terenie oba pokazywały praktycznie tę samą odległość, przy czym Garmin miał jakby większą tendencję do 'pływania'. Ale jest bardziej poręczny.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Odp: Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: nonamed »

Karls pisze: Zastanawiam się czy odczuje w ogóle różnicę jak dokupię zewnętrzny pod bluetooth.
Ja się zastanawiam czy wydłuży to znacząco czas działania telefonu.

Wysłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony środa 15 lutego 2012, 15:19 przez nonamed, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Odp: Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: Hern »

nonamed pisze:Ja się zastanawiam czy wydłuży to znacząco czas działania telefonu.
Bardzo wątpię. Efekt może być odwrotny. To co zyskamy na wyłączeniu GPS może stracić się z nawiązką na obsługę BT.
Oczywiście to nic pewnego, ciężko to policzyć, bo nikt nie udostępnia dokładnych danych zużycia energii.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: Karls »

Akurat w moim telefonie to by oszczędziło baterii bo nic w nim tak nie żre prądu jak GPS ;D w pełni naładowana bateria może paść w 2h. Wątpię żeby bluetooth ciągnął więcej niż nawet wi-fi a na nim można długo siedzieć i nie wpływa to aż tak bardzo na zużycie energii.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: cichy »

Jeszcze jedną zabawkę ma oregon. Jest nią aparat. Może nie jest najlepszej klasy ale fajnie jest zrobić sobie zdjęcie przy ciekawym keszu do którego właśnie nas doprowadził. Gdy jadę drogą i widzę fajne widoki to także cykam zdjęcie. Później wszystko ładnie wrzucam na traseo a zdjęcia pojawiają mi się na trasie dokładnie tam gdzie zostały zrobione.
Wiem że telefony też mają aparaty ale jednak wolę mojego ojejgona All-in-One :)
Obrazek
Obrazek
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: nonamed »

shkopek pisze:Ja także korzystam z telefonu,jednak wraz z zewnętrznym modułem GPS (Navibe GB 735).
Trochę offtopu. Czy to urządzonko działa tylko jako odbiornik gps koniecznie podłączony z telefonem, czy może też samo rejestrować trasę? Szukam czegoś takiego jak rejestrator gps (na rower, zamiast telefonu z gps) który by zapisywał trasę (najlepiej w gpx) w cenie tak do 150-200 zł - nie potrzebuję żadnego ekranu i innych bajerów tylko samą rejestrację trasy. Widzę, ze znacie tutaj różne odbiorniki to może ktoś pomoże mi znaleźć taki rejestrator/logger :)
Awatar użytkownika
shkopek
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek 08 sierpnia 2011, 11:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: shkopek »

nonamed pisze:
shkopek pisze:Ja także korzystam z telefonu,jednak wraz z zewnętrznym modułem GPS (Navibe GB 735).
Trochę offtopu. Czy to urządzonko działa tylko jako odbiornik gps koniecznie podłączony z telefonem, czy może też samo rejestrować trasę? Szukam czegoś takiego jak rejestrator gps (na rower, zamiast telefonu z gps) który by zapisywał trasę (najlepiej w gpx) w cenie tak do 150-200 zł - nie potrzebuję żadnego ekranu i innych bajerów tylko samą rejestrację trasy. Widzę, ze znacie tutaj różne odbiorniki to może ktoś pomoże mi znaleźć taki rejestrator/logger :)
Tu może ktoś się ode mnie bardziej w obeznany w GPS-ach. Sam nie słyszałem o czymś takim. Edit. Wcześnie nie wiedziałem,ale jest coś takiego:
http://www.zdrada-malzenska.pl/index.ph ... prod_id=53 Uwzględniając adres strony raczej nie służy do geocachingu :D

Karls pisze:Akurat w moim telefonie to by oszczędziło baterii bo nic w nim tak nie żre prądu jak GPS ;D w pełni naładowana bateria może paść w 2h. Wątpię żeby bluetooth ciągnął więcej niż nawet wi-fi a na nim można długo siedzieć i nie wpływa to aż tak bardzo na zużycie energii.
No to już jest jakaś logika :D Jeśli chodzi o non stop pracy bateria(w module) wyczerpuje się tak po ok. 7-8 h (Choć jest standardowa taka sama jak w nokiach,dlatego można wymienić baterie w module z np. baterią od innej osoby z telefony). Jeśli chodzi o telefon te 7-8 h pracy zużywa mniej inż 50 % baterii
Obrazek
hub3
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: czwartek 01 września 2011, 12:43
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: hub3 »

nonamed pisze:
shkopek pisze:Ja także korzystam z telefonu,jednak wraz z zewnętrznym modułem GPS (Navibe GB 735).
Trochę offtopu. Czy to urządzonko działa tylko jako odbiornik gps koniecznie podłączony z telefonem, czy może też samo rejestrować trasę? Szukam czegoś takiego jak rejestrator gps (na rower, zamiast telefonu z gps) który by zapisywał trasę (najlepiej w gpx) w cenie tak do 150-200 zł - nie potrzebuję żadnego ekranu i innych bajerów tylko samą rejestrację trasy. Widzę, ze znacie tutaj różne odbiorniki to może ktoś pomoże mi znaleźć taki rejestrator/logger :)
Musisz szukać modułu z loggerem.
Kiedyś były dostępne Pentagramy: http://www.pcworld.pl/news/159564/GPS.P ... .3106.html (używam takiego tylko bez loggera i telefon SGS+ wytrzymuje o wiele dłużej niż na wewnętrznym gps
dzisiaj na allegro znalazłem tylko takie coś: http://allegro.pl/gps-mt5013-logger-zap ... 38476.html

pzdr
H
ObrazekObrazek
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: nonamed »

shkopek pisze:Uwzględniając adres strony raczej nie służy do geocachingu :D
za drogie i raczej nie :p
hub3 pisze: Kiedyś były dostępne Pentagramy

no właśnie szukając samemu też znalazłem ten model, w porównaniu wypada trochę lepiej z czasem działania na baterii i pamięcią wewnętrzną, ale nigdzie nie mogę znaleźć ofert sprzedaży (poza 1 licytacją na allegro ale nie wiem jak tam będzie z ceną)...
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: Stryker »

takie o albo takie.

ps. pentagram i linkowany wcześniej media tech niczego nie produkuje, normalne chińczyki w ładniejszym blisterku/papierku ;-)
Obrazek
nonamed
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: środa 18 stycznia 2012, 19:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: nonamed »

ogólnie wielkie dzięki za info
Stryker pisze:takie o albo takie
a coś z Polski by się znalazło? :)
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Re: Odp: Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: Rob »

nonamed pisze: Ja się zastanawiam czy wydłuży to znacząco czas działania telefonu.
Wydłuży.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Re: Odp: Re: Ankieta dotyczaca sprzetu

Post autor: lavinka »

Rob pisze:
nonamed pisze: Ja się zastanawiam czy wydłuży to znacząco czas działania telefonu.
Wydłuży.
Chyba nie w każdym modelu. Mój telefon (monte) na włączonym blutufie wywala się 2x szybciej niż na giepsie. Nie mam pojęcia łąj. Odkryłam przypadkiem, gdy mi się włączył i rozładował radośnie w niecałe 2 godziny.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ