[Android] OpenCaching

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Rey
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 12 kwietnia 2011, 22:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: Rey »

Właśnie z myślą o podobnym programiku wybierałem telefon podczas przedłużania umowy:)

Program ściągnięty, pierwsze testy w domu wyglądają pozytywnie. Mimo wszystko nasunęło mi się parę uwag, które wg mnie przyczyniły by się do polepszenia aplikacji:
- przy znalezionych skrzynkach mogłaby być data
- przy logach przydałyby się nazwy skrzynek
- po wejściu w "Zapisane" aplikacja się sypie
- za każdym razem przy wejściu w najbliższe, aplikacja używa gpsa i na nowo pobiera listę keszów. Czy nie można tej listy by trzymać w pamięci. Trochę jest to upierdliwe, zwłaszcza, gdy telefon łapie zasięg na dworze i za każdym razem trzeba dygać na balkon;)

Niedługo po kilkumiesięcznej przerwie planuję pierwsze testy w terenie:)
Obrazek
wolfrl
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 31 października 2011, 11:07
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: wolfrl »

Działa Wam autoryzacja? Przywróciłem sobie rom od początku i poinstalowałem od nowa programy i OpenCaching padł. Cały czas wyskakuje mi komunikat "Autoryzacja nie powiodła się!", do tego strona www.b64.pl nie działa. Może to ma jakiś związek?
ObrazekObrazek
atlantic
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 02 lutego 2012, 13:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: atlantic »

Ja również nie mogę się zalogować a program świeżo kupiony z marketu.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: wrygiel »

Po stronie OKAPI wszystko wydaje się działać OK. Ostatnio dodawałem tam możliwość autoryzacji w wielu językach, ale po stronie samej obsługi OAuth nic się nie zmieniło.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: miklobit »

wolfrl pisze:Działa Wam autoryzacja?
Zachęcony informacją w akapicie "Co nowego: poprawiono autoryzację" zainstalowałem aktualizację i d... .
wolfrl pisze: do tego strona http://www.b64.pl nie działa. Może to ma jakiś związek?
Zbankrutowali :?: :(
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Re: [Android] OpenCaching

Post autor: Limak »

wrygiel pisze:Po stronie OKAPI wszystko wydaje się działać OK. Ostatnio dodawałem tam możliwość autoryzacji w wielu językach, ale po stronie samej obsługi OAuth nic się nie zmieniło.
Poteierdzam, autoryzacja po stronie OKAPI jest na 100% ok. Wlasnie sprawdzilem z innym programem (OpenCachingFun) na androida i tam autoryzacja przebiega normalnie.

Na 99% autoryzacja w programie b64 przechodzi przez ich strone tzn. b64.pl posredniczy w procesie autoryzacji (nie wiem po co, bo nie jest to konieczne, ale widocznie tak chcieli - pewnie w celach statystycznych), jednak gdy konto mamy juz powiazane z aplikacja, to sama aplikacja dziala (mi np dziala, bo juz mialem sparowane konto z programem wczesniej). Lub tez, po prostu autoryzacja przechodzi przez b64.pl wylacznie w nowej wersji (i na tym wlasnie polegała ta aktualizacja o ktorej wspomniano wyzej), bo ja akurat uzywam starej wersji programu.

@miklobit: to potwierdzone info, o tym ze zbankrutowali, czy spekulacja?

Bo widze, ze domena zarejestrowana na osobe fizyczna.

Send from Samsung Galaxy S (using TapaTalk)
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Re: [Android] OpenCaching

Post autor: miklobit »

Limak pisze: @miklobit: to potwierdzone info, o tym ze zbankrutowali, czy spekulacja?
Nie... no przecież wstawiłem wielki pytajnik na końcu.
Nikomu nie życzę żeby zbankrutował.
Chociaż od dawna uważam, że sprzedaż softu w cenie kilku zł którego potencjalna grupa userów jest mniejsza niż 10k nie ma racji bytu.
Może tutaj to tylko problem z francuskim (?) hostingiem na który wskazuje adres ...
Awatar użytkownika
koRnac
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: środa 12 maja 2010, 13:58
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: koRnac »

b64team pisze:
koRnac pisze: - w opisie skrzynki pod napisem "Dodatkowe atrybuty skrzynki" wyswietlja mi sie tylko zielone kwadraciki.
- Można poprosić o waypoint skrzynki?


Waypoint: OP4601
b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

Ile ludzi tyle wersji i plotek ;)

1. Nikt nie zbankrutował. Zmieniamy hosting na inny (ciągłe problemy z OVH...) dlatego tymczasowo nie ma strony b64.pl.
2. b64.pl nie pośredniczyło w żaden sposób w autoryzacji.
3. OKAPI działa poprawnie ALE nie ma 100% pewności, że wina nie leży po stronie OKAPI.
4. Z nadsyłanych zgłoszeń największy procent urządzeń, na których nie działa autoryzacja to Samsungi. Dzisiaj właśnie otrzymaliśmy Samsunga Galaxy S+ więc mamy na czym testować możliwe rozwiązania problemu.
5. Rynek odbiorców nie wynosi 10 tys. użytkowników, bo tyle to ma tylko opencaching.pl, a aplikacja jest "international".

Prawodpodobnie wina leży po stronie producentów, którzy modyfikują oprogramowanie. Przykładowo na HTC Desire HD z Androidem 2.3 autoryzacja działa bez problemu, natomiast na Samsungu Galaxy S+ z Androidem 2.3 już nie..
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: miklobit »

b64team pisze: 4. Z nadsyłanych zgłoszeń największy procent urządzeń, na których nie działa autoryzacja to Samsungi.
Autoryzacja przestała działać po aktualizacji aplikacji ( samsung galaxy tab / android 2.2 ) więc trudno mi się doszukać w problemie winy telefonu/systemu skoro wczesniej było dobrze.
b64team pisze: 5. Rynek odbiorców nie wynosi 10 tys. użytkowników, bo tyle to ma tylko opencaching.pl, a aplikacja jest "international".
Niby tak, ale :
- ile z tych polskich ~10k userów aktywnie keszuje oraz ile z nich ma urządzernia z androidem ?
- za granica opencaching ( może jeszcze poza Niemcami ) jest zupełnie niszowy - ostatnio trochę się szwędałem po zagranicznych stronach/forach OC i patrząc na staty to sądzę, ze ilość ludzi którzy bawią sie TYLKO w OC , może być w Polsce większa niż reszta świata wzięta do kupy razem.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: wrygiel »

miklobit pisze:patrząc na staty to sądzę, ze ilość ludzi którzy bawią sie TYLKO w OC , może być w Polsce większa niż reszta świata wzięta do kupy razem.
Niemcy mają trochę więcej userów niż my, ale faktycznie - praktycznie jedynie Polacy i Niemcy korzystają z OpenCaching. Reszta serwerów OC ma bardzo mało userów i skrzynek.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
wolfrl
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 31 października 2011, 11:07
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: wolfrl »

b64team pisze:Przykładowo na HTC Desire HD z Androidem 2.3 autoryzacja działa bez problemu, natomiast na Samsungu Galaxy S+ z Androidem 2.3 już nie..
Ale jak już Wam pisałem w mailu, na zwykłym HTC Desire też nie działa.
ObrazekObrazek
b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

Błąd naprawiony. W Markecie dostępna aktualizacja.
Za ten post autor b64team otrzymał podziękowanie:
wolfrl
wolfrl
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 31 października 2011, 11:07
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: wolfrl »

b64team pisze:Błąd naprawiony. W Markecie dostępna aktualizacja.
Potwierdzam. Na moim HTC Desire działa :D
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: Limak »

b64team pisze:Ile ludzi tyle wersji i plotek ;)

1. Nikt nie zbankrutował. Zmieniamy hosting na inny (ciągłe problemy z OVH...) dlatego tymczasowo nie ma strony b64.pl.
2. b64.pl nie pośredniczyło w żaden sposób w autoryzacji.
3. OKAPI działa poprawnie ALE nie ma 100% pewności, że wina nie leży po stronie OKAPI.
4. Z nadsyłanych zgłoszeń największy procent urządzeń, na których nie działa autoryzacja to Samsungi. Dzisiaj właśnie otrzymaliśmy Samsunga Galaxy S+ więc mamy na czym testować możliwe rozwiązania problemu.
5. Rynek odbiorców nie wynosi 10 tys. użytkowników, bo tyle to ma tylko opencaching.pl, a aplikacja jest "international".

Prawodpodobnie wina leży po stronie producentów, którzy modyfikują oprogramowanie. Przykładowo na HTC Desire HD z Androidem 2.3 autoryzacja działa bez problemu, natomiast na Samsungu Galaxy S+ z Androidem 2.3 już nie..
1. uff:) Nasze przypuszczenia wynikały z faktu, iż można zmienić hosting na inny, bez przerwy w dostępności witryny - cała zmiana mogłaby być całkowicie przeźroczysta dla odwiedzających witrynę;) To bardzo łatwa sprawa, stąd też założyliśmy, że musiało się stać coś bardziej niepokojącego, niż tylko zmiana hostingu.
2. Ok, to skoro tak, to był błąd w waszym oprogramowaniu, bo stara wersja programu działa, a nowa nie, stąd też moje przypuszczenie (ale fakt, nie sniffowałem apki by sprawdzić z czym się łączy).
3. No 100% nigdy nie ma, ale wszystkie pozostałe aplikacje (łącznie z moimi dwiema testowymi) działały.

5. oc.de zwleka z wprowadzeniem OKAPI, ale jak będą już mieć to sprzedaż z pewnością wam skoczy, bo na oc.de jest więcej keszerów niż na oc.pl.
Obrazek
ODPOWIEDZ