Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Ad. ściągania spoilerów: No niby da się, ale często są też takie kesze, do których wymagania potrzebny jest obrazek, który nie jest spoilerem. W szczególności quizy.

Ad. quizy jako multicache: to mój błąd jakiś, poprawię.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

Ok, te quizy na szybko poprawiłem. Teraz się wyświetlają ok?
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

Mam nadzję, że nie obrazicie się na kolejne wykryte błędy. Przedewszystkim melduję, że udało mi się nakłonić garmina do łyknięcia 1071 keszy, ale przy kolejnej władowanej porcji, razem 1608 już się wykrzaczył.

ściągnąłem 22 paczki dla woj. śląskiego.

niektóre obrazki są uszkodzone:
niektóre ok, niektóre wykrzaczone
niektóre ok, niektóre wykrzaczone
885.jpg (55.21 KiB) Przejrzano 2334 razy
911.jpg
911.jpg (16.19 KiB) Przejrzano 2334 razy
935.jpg
935.jpg (16.03 KiB) Przejrzano 2334 razy
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

Lza pisze:Mam nadzję, że nie obrazicie się na kolejne wykryte błędy. Przedewszystkim melduję, że udało mi się nakłonić garmina do łyknięcia 1071 keszy, ale przy kolejnej władowanej porcji, razem 1608 już się wykrzaczył.

ściągnąłem 22 paczki dla woj. śląskiego.

niektóre obrazki są uszkodzone:
(...)
Przeciwnie! Jak są uwagi czy znalezione błędy to proszę wszystkich o zgłaszanie. Możesz podać OP tego kesza co obrazki masz na screenie? Choć zapewne, wiele nie będziemy mogli zrobić, to nie nasza wina przecież, że garmin nie potrafi obrazków porządnie wyświetlić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
wrygiel
Wyjadacz
Posty: 303
Rejestracja: czwartek 18 sierpnia 2011, 08:54
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 42 razy
Kontakt:

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: wrygiel »

No, potrzebujemy kodu kesza :) Może tym razem się okaże, że obrazki są np. za duże, albo coś.
Obrazek Obrazek
Proszę nie piszcie "prywatnych wiadomości" przez forum. Kontakt na email - rygielski@gmail.com.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Lza »

rzeczony kesz to op1451. ciekawe, czy to powtarzalny błąd, czy jednorazowy.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2070
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: krystiant »

Limak pisze:Mogę to dopisać, tylko mi wymyśl, jak linka nazwać i gdzie go umieścić, bo obok "GARMIN" już nie wejdzie... Musiałbym to w 2 liniach zrobić, a to już brzydko będzie wyglądać.
Można po kliknięciu "GARMIN" wyświetlić stronę z możliwością wyboru czy wszystkie fotki, cz tylko spoilery...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

Lza pisze:rzeczony kesz to op1451. ciekawe, czy to powtarzalny błąd, czy jednorazowy.
Zaraz zbadam sytuację. Dzięki za zauważenie problemu.
krystiant pisze:
Limak pisze:Mogę to dopisać, tylko mi wymyśl, jak linka nazwać i gdzie go umieścić, bo obok "GARMIN" już nie wejdzie... Musiałbym to w 2 liniach zrobić, a to już brzydko będzie wyglądać.
Można po kliknięciu "GARMIN" wyświetlić stronę z możliwością wyboru czy wszystkie fotki, cz tylko spoilery...
No właśnie myślę, że pora na zmianę tego ciągu linków na jakieś menu rozwijane, albo dodatkowe okienko, lub coś podobnego. Nie jestem mistrzem od projektowania interfejsu/layoutu, ale może coś wymyślę. Tym bardziej, że to nie kwestia tylko jednego dodatkowego linka, a kilku, bo z OKAPI bardzo łatwo generować różne GPXy (np. z ograniczoną liczba komentarzy (10 ostatnich), albo bez komentarzy w ogole) itp itd, więc można zrobić jakieś menu z którego się będzie wybierać jakiego gpxa chce się sciągnąć i czy ze zdjęciami czy bez, czy ze spoilerami czy bez.
Za ten post autor Limak otrzymał podziękowanie:
r00t7
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2107
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: r00t7 »

trzymam kciuki żeby się udało :)
Obrazek Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Sebastian »

r00t7 pisze:a takie pytanko na szybko, da się zrobić tak by pobierać tylko spoilery, w sensie żeby był wybór, wszystko albo tylko spoilery ? znacząco zmniejszy to rozmiar paczki, bo czasem ktoś wrzuca po 10 zdjęć :)
Napisałem na fejsbuku to i tu pomogę:

"Jeżeli chcesz zostawić jedynie fotografie spojlerów, to będąc w folderze GeocachePhotos, wydaj polecenie:

find . -name "*.jpg" -maxdepth 4 -exec rm "{}" \;

to wywali wszystkie zdjęcia poza spojlerami."

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Ranwers »

Słowem wstępu: Oregona450 zanabyłem dzisiaj, więc jest to dobry czyścioch do testów (bez map, inne GPXy skasowałem przed testem). 2688 foto-keszy (150km wokół Warszawy) wgrało się chwilę temu. Gieps po raz pierwszy wstawał bardzo długo (najdłużej trwa ładowanie fotek). Wczytywanie zdjęć trwa kilka sekund ("Pokaż zdjęcia") - znacząco dłużej, niż wczytywanie opisu, ale szybciej, niż by się załadowały z telefonu "w terenie". Poza tym po wyświetleniu miniatur trzeba drugie tyle czekać na wyświetlenie pełnych obrazów. Niestety trzeba czekać za każdym razem, kiedy wchodzi się w "Pokaż zdjęcia", a nie tylko pierwszy raz. Opisy keszy wczytują się porównywalnie, jak zwykle.
Test po pierwszym restarcie: Garmin wstaje krócej, niż za pierwszym razem (znowu fotki zajmują sporo czasu, ale krócej, niż poprzednio). Zdjęcia ciągle ładują się długo (porównywalna prędkość, jak poprzednio), opisy jak zwykle.
Prędkość porównywałem do Oregona450 Buraka, którego używałem podczas Industrialnego Zagłębia.

W/g mnie zmniejszenie ilości fotek (do samych spoilerów) ma potencjał znacząco przyspieszyć Garmina przy obszarowym wgrywaniu foto-keszy. W testach "tradycyjne" elementy zachowywały podobną prędkość, jak przy tradycyjnym podgrywaniu keszy, podczas gdy największym opóźnieniem były fotki. Obawiam się też, że jeżeli Garmin w przyszłości udostępni wgrywanie fotek na kartę, to nieduża prędkość popularnych kart jeszcze bardziej spowolni uruchamianie odbiornika.

Myślę, że ten test jest mocnym argumentem, za ustawieniem pobierania tylko spoilerów, jako domyślnego trybu. Być może Garmin poprawi keszowanie (w informatycznym tego słowa znaczeniu) i indeksowanie fotek w przyszłości, ale do tego czasu zmienił bym jednak ustawienia na takie, gdzie opcją będzie pobieranie wszystkich fotek.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2107
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: r00t7 »

@Sebek: ja ty i kilka osób sobie poradzi z odrzuceniem zdjęć, ale nie ogół, stąd postuluję o wprowadzenie tego do menu :) skoro okapi jest takie elastyczne, to czas zmienić okienko pod wyszukiwaniem o czym pisał Limak
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

Lza pisze:rzeczony kesz to op1451. ciekawe, czy to powtarzalny błąd, czy jednorazowy.
Już chyba wiem - problemem jest głębia (BPP) - te obrazki które się zle wyświetlają mają głębię 8 bitową (są czarno białe), a te które są ok mają głębię 24 bitową.
To nie nasza wina, tylko garmina, że nie potrafi takich obrazków wyświetlać. Pewnie to poprawią w kolejnym firmware. My raczej nic nie możemy zrobić w tej kwestii, no bo przecież nie będę ładować w kodzie każdego obrazka do pamięci i sprawdzać jaką ma głębię, bo wtedy taki ZIP będzie się 10 minut robić zamiast 3 sekund...

P.S: tak swoją drogą, innych obrazków niż .jpg też nie potrafi wyświetlać (np png, gif, bmp (!) - tak tak, bmp też są na oc.pl wrzucone), ale obrazków innych niż .jpg jest 1,4% wszystkich na opencaching (nie licząc tych w logach, bo ich i tak nie wrzucamy oczywiscie).
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Sebastian »

Oczywiście, że fajnie gdyby była możliwość wybrania GARMIN-SPOJLERY lub GARMIN-WSZYSTKIE ZDJĘCIA, jak najbardziej jestem za. Fajnie by było, się zapytać supportu garmina, jaka długość znaków w podpisie jest dozwolona, ale w sumie to możemy sami zrobić mały rewerse enginiering :D bo fajniej mieć na ekranie podpis fotografii, a nie tylko numerek.

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Wgrywanie keszy ze zdjęciami do Garmina

Post autor: Limak »

r00t7 pisze:@Sebek: ja ty i kilka osób sobie poradzi z odrzuceniem zdjęć, ale nie ogół, stąd postuluję o wprowadzenie tego do menu :) skoro okapi jest takie elastyczne, to czas zmienić okienko pod wyszukiwaniem o czym pisał Limak
No dokładnie - co prawda w okapi akurat nie ma opcji pobierania samych spoilerów (jest za to opcja nie pobierania zadnych zdjęc oraz pobieranie tylko obrazków które nie są spoilerami), ale to 5 minut i taka funkcjonalność jak same spoilery może byc;)
Obrazek
ODPOWIEDZ