TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 22 września 2011, 19:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: szanto »

Dawaj, masz chlopie talent do tego.
Napisalem Ci to juz kiedys.
W zasadzie, jak ktos ma minimalne pojecie, to wstawienie wiosennego/letniego/jesiennego/zimowego motywu jest pestka.
Tylko format nie moze byc zamkniety lecz taki, aby mozna bylo go edytowac.
Obrazek ObrazekObrazek
daab
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lipca 2011, 22:03
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: daab »

ja tez wybieram trzecią opcję :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
natasza&misiek
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: piątek 23 grudnia 2011, 14:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: natasza&misiek »

Tam sobie siedząc przez święta i planując moją drugą skrzynkę postanowiłem zrobić dla niej specjalną naklejkę, logbook i certyfikaty.
Oto moje dzieło, koordynaty zostały zamazane, gdyż skrzynka jest już ukryta i czeka na akceptację i jeśli wszystko dobrze pójdzie to już 14.01.2012 r. będzie można ją poszukiwać.
LOGBOOK:
Obrazek
FTF
Obrazek
Naklejka na skrzynkę
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

Całkiem niczego sobie wyszedł Ci projekt....
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: Karls »

Ja bym się nie skłonił do żadnej z gotowych opcji ;)
odp.1 nieprawda, cieniarstwo to nie jest, bo fajne ale jak się uprzeć do zbliżony efekt można osiągnąć w wordzie nie mniej to by była katorga ;p
odp.2 nie muszę spędzać reszty życia na uczeniu takich rzeczy bo już w gimnazjum się nauczyłem. Polecam darmowy gimp, może nie jest czasami taki intuicyjny jak płatne programy ale czasem ma o dziwno nawet większą funkcjonalność. A co jest za darmo to jest za darmo....
odp.3 uczyć się nie muszę bo jak napisałem już umiem ale nie słyszałem o gotowym sofcie co ma wszystko w sobie, grafiki trzeba zrobić lub skądś pobrać, qrcode gdzieś wygenerować. Na cuda nie liczmy że odstaniemy wszystko w jednym i to za darmo ^^ chyba że nie wiem czegoś o gimpie......

Co do samego projektu - efekt naprawdę bardzo dobry, jedyne do czego można się przyczepić to te rozmazane śnieżynki. Pewnie chodziło o wywołanie poczucia głębi padającego śniegu a niestety wyszło trochę bardziej w stronę pikeslozy. Może należało poeksperymentować z cieniami? W skali od 1 do 10 dał bym mocne 7 ;) fajnie by było gdyby w użyciu pojawiało się więcej pomysłowych logbooków czy nawet certyfikatów FTF zawsze to podnosi wartość skrzynki.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

Karls pisze:Polecam darmowy gimp, może nie jest czasami taki intuicyjny jak płatne programy ale czasem ma o dziwno nawet większą funkcjonalność. A co jest za darmo to jest za darmo....
... Na cuda nie liczmy że dostaniemy wszystko w jednym i to za darmo ^^ chyba że nie wiem czegoś o gimpie......
Właśnie siadam do tutoriala, bo już najwyższy czas nadszedł....
Nie ujmując niczego gimpowi ( bo też czasem używam ), do tego typu projektów ( nazwijmy je ogólnie grafiką użytkową ) polecam jednak narzędzia wektorowe.
Nawet w domowych zastosowaniach dość szybko możemy napotkać sytuację, kiedy np bitmapowy projekt przygotowany pod małego ftf'a postanowimy powiększyć do formatu A4 i się wtedy okaże, że wszystko trzeba robić od nowa, bo jakość po skalowaniu bitmapy będzie zbyt słaba.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby w ramach poszerzenia wiedzy, znawcy gimpa zaprezentowali jak podobne efekty osiągnąć bez grafiki wektorowej :D .
Ostatnio zmieniony środa 11 stycznia 2012, 10:13 przez miklobit, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: Karls »

No tak gimp to rastor ;) trzeba by ogarnąć coś w stylu Inkscape, chyba jest dosyć podobny w obsłudze i też darmowy
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

Pierwsza część tutoriala wrzucona na bloga.
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: JohnDoe »

Jeszcze nie obejrzałem w całości, zapowiada się ciekawe, ale mam kilka uwag technicznych.
1. Może warto w "tekstowej" części toturiala na blogu podać linki do stron, które są wymienione w filmiku, zawsze to łatwiej dociągnąć co potrzeba.
2. Czy jest szansa na wersję offline , by można sobie to w kompie obejrzeć i nie ciągnąć te kilka razy jak chcemy sobie później obejrzeć ( coś jak tu: http://opengeocoin.org/pl/download/tutoriale/)? - jeśli dobrze widzę, to chyba można ściągnąć z vimeo ale wymaga to rejestracji.
A generalnie świetna robota. Dzięki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: Pawel brasia »

JohnDoe pisze: 2. Czy jest szansa na wersję offline , by można sobie to w kompie obejrzeć i nie ciągnąć te kilka razy ...
DownloadHelper i z poziomu przeglądarki możesz sobie ściągnąć (ewentualnie przekonwertować) z Youtuba, vimeo i wielu, wielu innych.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

JohnDoe pisze: 1. Może warto w "tekstowej" części toturiala na blogu podać linki do stron, które są wymienione w filmiku, zawsze to łatwiej dociągnąć co potrzeba.
Linki dodane .
brasia pisze:
JohnDoe pisze: 2. Czy jest szansa na wersję offline , by można sobie to w kompie obejrzeć i nie ciągnąć te kilka razy ...
DownloadHelper i z poziomu przeglądarki możesz sobie ściągnąć (ewentualnie przekonwertować) z Youtuba, vimeo i wielu, wielu innych.
To najlepsze rozwiązanie.
Wersja filmu , która jest na Vimeo do pobrania bezpośrednio , to jest wersja oryginalna, dużo większa od tej którą odtwarza player na stronie.
Poza tym wersja ta dostępna jest tylko przez jakiś czas. Potem ją kasują.
ODPOWIEDZ