TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

Śniegu jeszcze nie widać, ale za to sypnęło tutorialami w dziedzinie tworzenia logbooków.
Autorzy ( Maryush i Brasia ) skupili się bardziej na fazie materializacji dzieła ( drukarki, wiertarki , obdzieranie ze skóry i takie tam... ) nie wchodząc za bardzo w szczegóły twórczych męczarni, w których powstaje wsad - czyli wirtualny ( póki co ) projekt naszego dzieła.

O ile posługiwanie się wiertarką , nożem, igłą z nitką itp. prawie każdy ogrania i w teorii i w praktyce, to na hasło "projekt graficzny"
niejeden wpada w kompleksy.
Ci z większą wiara we własne zdolności spoglądają zaś z tęsknotą na kolorowe pudełka programów ze stajni Adobe, Corel i innych podobnych, których instalki dawno przestały się mieścić na płycie CD, grubość podręczników odbiera nadzieję, że cokolwiek można stworzyć bez dwuletniego stażu w zawodzie grafika, a cena programu podważa sens używania go w celach niezarobkowych.

Żeby przekonać się do której grupy TY należysz obejrzyj poniższy projekt i wybierz jedną z trzech odpowiedzi, która najlepiej wg ciebie pasuje:

Obrazek

Odp 1. Cieniarstwo jakich mało. Już w podstawówce robiłem lepsze. Do zrobienia w Wordzie lub OpenOffice za 15 min.

Odp 2. Projekt w porzo. Ale nie zamierzam spędzać reszty życia na uczeniu się Photoshopa, Corela czy innego kombajnu który jest do tego potrzebny .
Na razie mi wystarczą gotowe projekty ściągnięte z OC.

Odp. 3 Fajnie by było nauczyć się robić coś takiego. Najlepiej przy użyciu jakiegoś darmowego softu, który nie zajmuje dużo miejsca, szybko się da opanować i ma wszystkie potrzebne opcje w środku ( np generator QRkodów ).

Jeśli Ilość udzielonych odpowiedzi nr 3 będzie znacząco większa od zera, to wątek będzie miał za jakiś czas kontynuację w wersji filmowej...
Ostatnio zmieniony środa 11 stycznia 2012, 02:35 przez miklobit, łącznie zmieniany 1 raz.
howard7
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: piątek 14 października 2011, 13:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: howard7 »

jak dla mnie zdecydowanie 3
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Odp: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: JohnDoe »

Panie wybierz trójke .

Tapnięte z SGS+
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: chinczyk »

Chylę się do opcji nr 3 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: MasterGraba »

Jak poprzednicy 3 :) Może dodaj ankietę :)
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

MasterGraba pisze:Jak poprzednicy 3 :) Może dodaj ankietę :)
Na to nie wpadłem.
Ale teraz to ja się muszę podszkolic jak dodać ankietę :?
Edit: szkolenie już zaliczone. Ale to trzeba by nowy wątek otworzyć, więc nie ma sensu.
Poza tym ankieta jest anonimowa, a tutaj trzeba się wykazać odwagą cywilną ( zwłaszcza podając odpowiedź nr 1. 8) ).
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2051
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: ronja »

Pomysł interesujący, ale moim zdaniem jakby lekko rozjechał się z intencjami. Dlaczego ? Ano "pytania są tendencyjne". Brakuje tu kilku innych możliwych odpowiedzi, które wychodzą poza standard, czyli "pocałujcie mnie w nos, bo są szablony", a nie mieszczą się w podanej trójce :) Wybieram więc 4 i proponuję ciągnięcie tego tematu w postaci np. wspomnianego "tutorialu", podsuniętego ludziom do wykorzystania lub nie, bez zbędnego sondowania. Na końcową ocenę (zakładam, że bardzo dobrą) składa się wiele czynników - także sposób dochodzenia do niej :wink:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: marvet »

w 100% wybieram odp. nr 3 :) i czekam....
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 05 grudnia 2010, 14:25
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: Bombadil »

Co nas nie zabije to nas wzmocni :) 3 :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

ronja pisze:Pomysł interesujący, ale moim zdaniem jakby lekko rozjechał się z intencjami [...]
Węszę tu zbyt analityczne podejście do tematu :) (wielbiciele szablonów zostali wspomniani w p.2 ).
A Intencje są jasne ( patrz ostatnie zdanie ) - zanim usiądę na pół dnia przed mikrofonem i screncamem chcę wiedzieć czy efekty takiej pracy potencjalnie kogoś interesują.
Bo jeśli nie , to mam co robić - tyle projektów czeka w kolejce, żeby się zmaterializować...

@reszta czytelników : Wasz odzew sprawił, że ostatnie zdanie wstępu przyjęło wartość logiczną jeden.
Mogę zatem zabrać się do roboty żeby zdążyć jeszcze przed końcem (tej) zimy :wink: .
Bo na wiosnę zimowy logbook nie będzie już przecież potrzeby :D
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: Pawel brasia »

miklobit pisze:[...]zanim usiądę na pół dnia przed mikrofonem i screncamem
[...]
Bo na wiosnę zimowy logbook nie będzie już przecież potrzeby :D
Czy warto siadać na pół dnia przed mikrofonem, a logbook będzie potrzebny tylko na 2 miesiące? (bo przecież jeszcze jest przedwiośnie)
I kto będzie biegał parę razy do roku wymieniać logbooki w skrzynkach :twisted:

PS. Czekam na tutka ;-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

Nie traktujmy wszystkiego dosłownie :D

PS. Co mnie podkusiło na jakieś sezonowe motywy :roll:
:idea: AKQ 7.XII
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: maryush »

Odwagę cywilną to być może i miałbym, ale musiałbym nakłamać żeby wybrać bramkę numer 1, bo w podstawówce takich projektów nie robiłem ;)

Odp. nr 3. Szczególnie zainteresował mnie ten QRgenerator wbudowany. I ta doarmowość softu. Jakby jeszcze była to jakaś wersja nie wymagająca instalacji (portable) to już kompletnie rewelacja ;)

PS. wygląda na to, że jakąś lawinę tutków uruchomiłem ;) I bardzo dobrze, im więcej tym lepiej, jakaś konkurencja będzie, a to zawsze polepsza jakość produktów.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: miklobit »

maryush pisze: Odp. nr 3. Szczególnie zainteresował mnie ten QRgenerator wbudowany. I ta doarmowość softu. Jakby jeszcze była to jakaś wersja nie wymagająca instalacji (portable) to już kompletnie rewelacja ;)
Zwykle odpowiedź na takie wymagania brzmi "Panie ... takie rzeczy to tylko w Erze".
Ale soft, który będziemy męczyć niebawem spełnia wszystkie wymienione trzy postulaty 8)
gczarnocki
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: TUTORIAL (?) - Zimowy logbook A7

Post autor: gczarnocki »

Miklobit, być może okrutnie przysłodzę, ale bardzo podziwiam Cię za zamiłowanie do geocachingu. To, co robisz dla całej społeczności OC jest wręcz nieocenione! Osobiście obiema rękoma podpisuję pod trzecim postulatem, sam próbuję (na razie dość nieudolnie) tworzyć logbooki do skrzynek, które mam zamiar postawić wiosną. Z niecierpliwością czekam!
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ