[Android] OpenCaching

Wszystkie narzędzia, wtyczki, programy itp. pomocne przy znajdowaniu skrzynek i dbaniu o lasy...

Moderator: Moderatorzy

arkadi
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 16 października 2011, 23:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: arkadi »

Na samym początku chciałbym podziękować autorowi za super aplikację - nareszcie nie trzeba przełączać się pomiędzy kilkoma aplikacjami, ściągać aktualne gpx, itd.
Program już zakupiony - testowanie "na sucho" wypadło całkiem nieźle. Teraz tylko wyruszyć w teren ;)
Ibin
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 18 października 2011, 18:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: Ibin »

Program bardzo fajny, warto było kupić.
Tylko często mi się wywala i trzeba na nowo włączać. A co za tym idzie, pobieranie tych samych danych, trochę strata pakietu internetowego. Przydało by się aby dane skrzynek się zapisywały. A program pobierał nowe, jeśli odległość będzie się znacznie różniła, lub co jakiś czas i na żądanie użytkownika.
Druga ważna rzecz, to w trybie kompasu fajnie jakby program podtrzymywał podświetlenie.
Kiedy można się spodziewać wersji która będzie odsługiwała listę obserwowanych skrzynek?

Mój tel to: Samsung i5700 + Samdroid 1.3.1.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 października 2011, 18:52 przez Ibin, łącznie zmieniany 2 razy.
b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

Ibin pisze:Program bardzo fajny, warto było kupić.
Tylko często mi się wywala i trzeba na nowo włączać. A co za tym idzie, pobieranie tych samych danych, trochę strata pakietu internetowego. Przydało by się aby dane skrzynek się zapisywały. A program pobierał nowe, jeśli odległość będzie się znacznie różniła, lub co jakiś czas i na żądanie użytkownika.
Druga ważna rzecz, to w trybie kompasu fajnie jakby program podtrzymywał podświetlenie.
Kiedy można się spodziewać wersji która będzie odsługiwała listę obserwowanych skrzynek?

Mój tel to: Samsung i5700 + Samdroid 1.3.1.
W którym momencie się sypie? Jeżeli masz logcat to podeślij go na b64team[at]gmail.com.
mikmac
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 18 października 2011, 17:59
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: mikmac »

Witam na forum.

Przejrzalem watek z duzym zaciekawieniem, bo mocno czekam na _porzadna_ aplikacje na Andka dla OC.PL. Zreszta na pewno nie tylko ja.
Najbardziej zaciekawila mnie dyskusja na temat bazy OC off/online. Chcialbym poddac pod rozwage wlasne pomysly:

Po pierwsze primo jest to apka na Androida: najbardziej zaawansowany i najszybciej rozwijany system mobilny. Urzadzenia dla Andka to nie stare PocketPC z 32mb ram.
Po drugie primo, jak na Androidzie nie masz duuzo (DUZO) pakietu GSM to nie masz tak naprawde Androida. To jest od poczatku do konca system "online".

Ale do rzeczy.

Kilka razy przewinelo sie pobieranie calej bazy (i kompletnie abstrachuje od tego ile faktycznie taka baza zajmuje) - tak naprawde po co?
Potrzebne nam sa kesze, ktore szukamy, a nie wszystkie. Niech kazde wyszukiwanie wpada do cache programu - na stale*. Kolejne wyszukiwanie najpierw sprawdza zgromadzone kesze i pobiera tylko niezapisane. Dodatkowo powinno sprawdzac sygnatury zmian i pobierac kesze zmienione. W ten sposob, mozliwie naturalny, sami sobie bedziemy tworzyc wlasna baze keszy - offline z mozliwosci aktualizacji online. Czyli wilk syty i owca cala. Nie ma neta: mamy mozliwosci Locusa bez uciazliwego zgrywania GPX GC, jest net: dodatkowo mozemy dociagnac aktualizacje niewielkimi paczkami danych.

Powinien byc osobny guzik do aktualizacji zgromadzonych keszy bez sciagania nowych.

Wyszukiwanie/sciaganie: Wyszukanie najpierw pobiera naglowki i wyswietla liste mozliwie najszybciej. W dalszej kolejnosci, w tle, pobiera reszte danych jak opis, hinty, logi z priorytetem aktualnie przegladanego kesza, jesli da sie priorytezowac w trakcie sciagania. IMO obrazki powinny byc zaciagane dopiero w czasie przegladania kesza. Wszystko trafia do stalego* cache'a.

Jak zapanowac nad iloscia keszy w mobilku? Ograniczajac liczbe wyszukanych. Po pierwsze mozliwie duzo kreteriow dot. wyszukiwania, dosc dobre sa na OC.PL - da sie naprawde ladnie zawezic wyniki. Po drugie ogranicznie do ok. 50 pozycji ogolnych przeszukiwac regionu (np z priorytetem odleglosci od punktu/pozycji). Czemu tylko 50 jak mozna 500? A po co 500? Ktos to bedzie przegladal? A moze planuje jednego dnia tyle machnac? W googlu mowi sie, ze jak nie istniejesz w pierwszej dziesiatce, to w ogole nie istniejesz. Tu tez tak troche jest i IMO 50 to i tak za duzo, ale niech bedzie.
Tak naprawde jak nie znalazles skrzynki Cie interesujacej w 50 odpowiedziach to sa tylko dwie mozliwosci: taka skrzynka nie istnieje albo zadales zle pytanie. Przy 5kB na kesza, to bedzie raptem 250KB cala odpowiedz... czyli tyle ile jedna nie za wielka strona www. W miescie pobierze sie w 2-3sek, w lesie w...12-20sek.

* stalego: prawie. Aplikacja powinna miec wybor (uklon dla starszych urzadzen) wielkosci cache: powiedzmy od 10mb do 500, ci kilka krokow. Po zapchaniu aplikacja wywala najdawniej pobrane pozycje bez zadnych tagow jak ulubione, zapisane, obserwowane etc.

Ulubione/Obserwowane: nie wiem czy to juz dziala (OKAPA) i na ile zaawansowana jest synchronizacja obserwowanych, ale mozna byc wziac pod rozwage ujednolicenie tych list. Posiadanie dwoch rozdzielnych jest watpliwie uzyteczne a jak nawet to dla waskiego grona. Ale miec jedna wspolna na obu urzadzeniach (PC, mobile) i auto-synchronizowana to juz fajna rzecz. Np dodaje cos do ulubionych na mobile i automatycznie wskakuje do obserwowanych na OC.PL, i odwrotnie.

P.S. Kupilem aplikacje, aby zabrac glos w dyskusji, jeszcze jej nie odpalilem ... ;) Jak gdzies podalem rozwiazanie juz istniejace to prosze mnie wyprowadzic z bledu...
Ibin
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 18 października 2011, 18:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: Ibin »

b64team pisze:W którym momencie się sypie? Jeżeli masz logcat to podeślij go na b64team[at]gmail.com.
Przesłałem log, mam nadzieje, że dobry.

Znalazłem jeszcze jedną rzecz do poprawienia. Jak dana skrzynka ma wersję również po angielsku, to program pobiera ją, zamiast polskiej.
Awatar użytkownika
mariw
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: środa 26 października 2011, 08:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: mariw »

Ściągnąłem program z wielką nadzieją na wygodną aplikację do szybkich poszukiwań. Niestety nie mogę autoryzować mojego konta OC. Po kliknięciu "Otwórz stronę" pojawia się komunikat "Autoryzacja nie powiodła się!" i przycisk "Autoryzuj" zmienia się z szarego na zielony. Dalej nic.

Samsung Galaxy Spica + Android 2.1-upadate1
b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

mariw pisze:Ściągnąłem program z wielką nadzieją na wygodną aplikację do szybkich poszukiwań. Niestety nie mogę autoryzować mojego konta OC. Po kliknięciu "Otwórz stronę" pojawia się komunikat "Autoryzacja nie powiodła się!" i przycisk "Autoryzuj" zmienia się z szarego na zielony. Dalej nic.

Samsung Galaxy Spica + Android 2.1-upadate1
Android 2.1 oficjalny czy jakis zmodyfikowany rom?
Awatar użytkownika
mariw
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: środa 26 października 2011, 08:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: mariw »

soft oficjalny, nic nie mieszane od nowości
b64team
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 29 września 2011, 21:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: b64team »

mariw pisze:soft oficjalny, nic nie mieszane od nowości
Testowaliśmy na 2.1 i wszystko działało. Prawdopodobnie błąd w bibliotece oauth-signpost. Komuś podobnie nie działało na 3.2. Postaramy się jak najszybciej znaleźć rozwiązanie.
Awatar użytkownika
mariw
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: środa 26 października 2011, 08:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: mariw »

Ok, czekam zatem na informację o poprawionej wersji.
Awatar użytkownika
pilowbox
Nowy na forum
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 17 sierpnia 2008, 09:55
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: pilowbox »

Ja mam pytanie z innej beczki. Czy jest możliwość zapłacenia za aplikację w jakiś inny sposób niż kartą kredytową?? nie posiadam takowej i nie zamierzam jej mieć.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: Rob »

pilowbox pisze:Ja mam pytanie z innej beczki. Czy jest możliwość zapłacenia za aplikację w jakiś inny sposób niż kartą kredytową?? nie posiadam takowej i nie zamierzam jej mieć.
http://www.altcontroldelete.pl/artykuly ... id-market/
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: miklobit »

Karta wirtualna rozwiązuje niestety tylko część problemu tzn kwestie bezpieczeństwa danych.
Ja chociaż używam karty kredytowej do płacenia w internecie, to nie zamierzam podawać jej danych komukolwiek poza centrum autoryzacji.
A google sobie życzy, że dane karty były zapisane w ich bazie :( . Wtedy używam karty wirtualnej, która poza momentem płacenia jest opróżniona.
Tyle, że karta wirtualna tez kosztuje i jeśli ktoś zamierza kupić nawet kilka razy w roku jakieś drobne aplikacje z android market, to więcej zapłaci za kartę niż
za zakupy.
lazyjones
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 24 października 2011, 19:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: lazyjones »

W życiu nie miałem karty kredytowej. Wszystkie płatności online robię kartą bankomatową. Jeśli obsługuje płatności elektroniczne, działa jak kredytówka.

~ wymęczone tapatokiem z galaksego ~
sdsi
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: sobota 08 października 2011, 12:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Android] OpenCaching

Post autor: sdsi »

b64team - napisz proszę kiedy planujesz wydać nową wersję? zależy mi na podtrzymywaniu podświetlenia ekranu.

dzięki :)
ODPOWIEDZ