Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Wszystko o GPS, saperkach, zestawie serwisowym, wyposażeniu plecaka itp.

Moderator: Moderatorzy

wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: wodzirej »

Oregon x50, firmware wersja 5.10
głównie zmiany dla Geokeszerów

Changes made from version 5.00 to 5.10:
Improvements to the geocaching experience. See TrailTech (http://garmin.blogs.com/softwareupdates ... ching.html) for more information.
Fixed a potential hang on startup when importing large numbers of waypoints, tracks, routes, or geocaches
Fixed issue with very long geocache descriptions
Fixed shutdown when reviewing certain geocache descriptions
Fixed issue where the photo orientation would be incorrect in the photo viewer
Fixed potential shutdown while scrolling through Garmin Connect photos
Fixed issue where some auto-archived tracks would be named in English regardless of user language
Fixed bug that could cause some geocaches to not import
Garmin 62sc, Fēnix
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Sebastian »

Fajny ten firmware, szczególnie podoba mi się, że na liście keszy od razu jest wyświetlany typ skrzynki, wielkość, oraz poziom trudności zadania/terenu. Świetnie został również dopracowany szybki filtr. Przeglądarka zdjęć z opcją - "w pobliżu pozycji", gdy zdjęcia pobrane z serwisu będą geotagowane, to zniknie ostatni mankament Oregona w postaci braku dostępu do fotospojlerów. Jednym słowem ogromny + .

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: wodzirej »

Oregon 550, firmware 5.10:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Garmin 62sc, Fēnix
wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: wodzirej »

Oregon 550, firmware 5.10:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Garmin 62sc, Fēnix
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: r00t7 »

ciekawe, wgrało mi się 5.00 a 5.10 już nie chce :)
Obrazek Obrazek
wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: wodzirej »

W wątku http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... pic=283490
też zgłaszają problemy, a inni radzą, jak ich uniknąć. Mądrzejszy o lekturę tamtego wątku przed update'm wrzuciłem do oregona świeżo naładowane aku i poszło jak z płatka.
Poza tym na początku update'a webupdater dał komunikat, że jeśli aktualizujesz z wersji starszej niż 4.80 (chyba), to musisz coś-tam zrobić. Aktualizowałem z 5.0, więc zignorowałem komunikat. Może to Twój przypadek?
Garmin 62sc, Fēnix
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Lza »

wodzirej pisze: Fixed a potential hang on startup when importing large numbers of waypoints, tracks, routes, or geocaches
wreszcie. Bardzo często z tym miałem problemy, mam nadzieję że wreszcie to rozwiązali.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: r00t7 »

nie miałem takiego komunikatu. zobaczę z pełnymi ba 100% aku
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Stryker »

r00t7 pisze:ciekawe, wgrało mi się 5.00 a 5.10 już nie chce :)
Same here. Szczerzę wątpię w to z koniecznością aktualizacji z naładowanymi bateriami. Z 4.8 do 5.0 poszło zupełnie bez baterii (jakoś tak wolę zasilać gpsa z usb przy tym pierwszym bootowaniu). Po przeczytaniu wpisów na podlinkowanym wyżej forum to mi się nawet tej wersji 5.1 odechciało ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: krystiant »

Ja nie miałem wyboru i sam wgrał 5.1 (a wcześniej chyba było 4.2) teraz w zakładce "O systemie" jest "Software Version 5.1" "Wersja oprogramowania GPS: 5.0"
Stryker pisze:Po przeczytaniu wpisów na podlinkowanym wyżej forum to mi się nawet tej wersji 5.1 odechciało
Cóż takiego cię zniechęciło? Mógłbyś opisać bo za słabo znam tamten język żeby się w to wgryzać...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Stryker »

- długi czas uruchamiania - przy każdym włączeniu ładuje wszystkie pliki gpx (i pewnie mapy też) od nowa
- znikają znalezione kesze po wyłączeniu giepsa (chociaż w geocache_visits.txt) są
- zawiechy przy przesyłaniu bezprzewodowym (zawiesza zarówno siebie jak i przesyłającego/odbierającego)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: krystiant »

Stryker pisze:- długi czas uruchamiania - przy każdym włączeniu ładuje wszystkie pliki gpx (i pewnie mapy też) od nowa
u mnie 35 sekund, ale nie mam aktualnie żadnych śladów tylko gpx z keszami
Stryker pisze:- znikają znalezione kesze po wyłączeniu giepsa (chociaż w geocache_visits.txt) są
jak w gpx jest to i w znalezionych się pokaże - nie pamiętam, wcześniej był na liście znalezionych nawet jak nie ma jego opisu?
jeszcze się nie zwiesił, a wcześniej i owszem - najczęściej przy podłączaniu kabelka... I tak mam już wgrany i póki co jest OK.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: r00t7 »

krystiant pisze:Ja nie miałem wyboru i sam wgrał 5.1 (a wcześniej chyba było 4.2) teraz w zakładce "O systemie" jest "Software Version 5.1" "Wersja oprogramowania GPS: 5.0"
Stryker pisze:Po przeczytaniu wpisów na podlinkowanym wyżej forum to mi się nawet tej wersji 5.1 odechciało
Cóż takiego cię zniechęciło? Mógłbyś opisać bo za słabo znam tamten język żeby się w to wgryzać...
też tak mam, ale ciągle w myGarmin na pulpicie pojawia się że dostępna aktualizacja ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Lza »

Stryker pisze:- długi czas uruchamiania - przy każdym włączeniu ładuje wszystkie pliki gpx (i pewnie mapy też) od nowa
- znikają znalezione kesze po wyłączeniu giepsa (chociaż w geocache_visits.txt) są
mam, wgrałem - znalezione kesze nie znikają. Ale rzeczywiście strasznie długo teraz stratuje.

Przesyłania po aktualizacji nie próbowałem, ale to nigdy dobrze nie działało w orzygonie. od kiedy mam ten shit, zawsze przy przesyłaniu albo się wieszał, albo tracił wszystkie dane z gpx. Warto dodać, że wigo nie działa poprawnie, przy ustawionym trybie "emulator protection/simulation mode" - na 450-tkach od chyba wersji 4.8.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Garmin Oregon - Aktualizacja oprogramowania

Post autor: Lza »

r00t7 pisze: też tak mam, ale ciągle w myGarmin na pulpicie pojawia się że dostępna aktualizacja ;)
Ja używam programu Base Camp (to jest taki następca mapsource'a i w odróżnieniu od mapsource - jest rozwijany, są aktualizacje co jakiś czas) po podłączeniu orzygona ten program wyświetla monit czy aktualizować urządzenie. Może spróbujcie tego narzędzia.

Pamiętam, że przed instalacją poprzedniej wersji (aktualizowałem wtedy z 4.2 na 5.0) usunąłem z orzygona wszystkie pliki z katalogu i podkatalogów garmin/gpx. Była prośba o ręczne usunięcie tych plików napisana podczas instalacji - ale łatwo jest to przeoczyć, bo to wyglądało to jak licencja, którą zazwyczaj klikamy bez czytania.
ODPOWIEDZ