Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Moderator: Moderatorzy
- art_noise
- Forumator
- Posty: 875
- Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
- Podziękował;: 50 razy
- Otrzymał podziękowań: 46 razy
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Ale w poradniku przecież dokładnie o tym pisałem
-
- Bywalec
- Posty: 30
- Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
- Podziękował;: 1 raz
- Otrzymał podziękowań: 1 raz
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Powtórzę się, bo pisałem już o tym w wątku "Akcja : Poprawiamy współrzędne ". Dla telefonów z systemem Android, którego liczba użytkowników rośnie jak na drożdżach (i wierzę, że i tutaj znajdzie się ich dużo) polecam program GPS Averaging. Nie ma sobie dla mnie równych, jeżeli chodzi o uśrednianie koordynatów, szczerze polecam!
-
- Wyjadacz
- Posty: 480
- Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
- Podziękował;: 17 razy
- Otrzymał podziękowań: 9 razy
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Owszem, ładnie to opisałeś. Jako uzupełnienie dodam, że jeśli bierzemy kordy z mapy, to lepiej z Geoportalu niż sat Google. I wcale nie chodzi tu jakość map. Otóż w niektórych regionach mapy satelitarne Google (nawet te wysokiej jakości) mają błędne kalibracje, co powoduje, że obiekty są przesunięte o kilkanaście metrów (sam mieszkam w takim regionie) i jeśli dołożymy do tego błąd odbiornika szukającego skrzynki, to już może wyjść kilkadziesiąt metrów. W takiej sytuacji trudno jest odnaleźć skrzynkę nawet mając odbiornik gps, bez podpierania się podpowiedziami czy spojlerami, które nie zawsze są w opisie skrzynek.art_noise pisze:Ale w poradniku przecież dokładnie o tym pisałem
- Ranwers
- Forumator
- Posty: 807
- Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
- Podziękował;: 28 razy
- Otrzymał podziękowań: 50 razy
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Dlatego warto dodawać źródło współrzędnych - Jeżeli ustalane w/g googlemaps, to najlepszą metodą będzie odtworzenie miejsca będzie użycie googlemaps.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
-
- Nowy na forum
- Posty: 4
- Rejestracja: niedziela 10 listopada 2013, 09:38
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Słuchajcie...
Posiadacze TrekBuddy, nie chce mi odczytywać sygału GPS z tej oto aplkiacji...
Natomiast od kąd mam tą apkę w Locusie zaczęło wszystko działać...
TrekBuddy nie może znaleźć sygału, natomiast Locus aż za dobrze go odbiera.
Problem jest w tym, że chciałabym pracować w TrekBuddy, A nie w wąskomapowym ( ostatni zapis mapy) Locusie.
Malutka Asia
Posiadacze TrekBuddy, nie chce mi odczytywać sygału GPS z tej oto aplkiacji...
Natomiast od kąd mam tą apkę w Locusie zaczęło wszystko działać...
TrekBuddy nie może znaleźć sygału, natomiast Locus aż za dobrze go odbiera.
Problem jest w tym, że chciałabym pracować w TrekBuddy, A nie w wąskomapowym ( ostatni zapis mapy) Locusie.
Malutka Asia
- Rob
- Forumator
- Posty: 889
- Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
- Podziękował;: 21 razy
- Otrzymał podziękowań: 24 razy
Odp: Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Co to znaczy wąskomapowym? Locus obsługuje Twoje mapy z Treka. Dodatkowo ogólnopolskie mapy wektorowe offline UMP i OSM, oraz multum map online z możliwością zapisu plus Geoportal orto i topo.Emilovelike pisze: wąskomapowym
A poza tym to chyba nie ten wątek.
-
- Nowy na forum
- Posty: 4
- Rejestracja: niedziela 10 listopada 2013, 09:38
- Podziękował;: 0
- Otrzymał podziękowań: 0
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Przepraszam, jestem nowa, a nie mogłam znaleź odpowedniego wątku.
Dzięki, nie wiedziałam że tak można.
Dzięki, nie wiedziałam że tak można.
- Krysiul
- Forumator
- Posty: 1055
- Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
- Podziękował;: 12 razy
- Otrzymał podziękowań: 33 razy
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Locus ma chyba najszerszy ze wszystkich aplikacji wybór map online bezpośrednio z poziomu aplikacji, zwłaszcza po doinstalowaniu Locus Addon map tweak czy jakoś tak. Do tego obsługuje większość popularnych formatów map rastrowych i wektorowych.
- Leśne oko
- Stały bywalec
- Posty: 99
- Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
- Podziękował;: 5 razy
- Otrzymał podziękowań: 5 razy
Re: Metody prawidłowego ustalania koordynatów kesza
Jestem nowy ale po ostatnim szkoleniu z GIS wiem jeszcze o takich rzeczach że : najwięcej satelitów jest miedzy 8-10 rano oraz po 17 i to są bardzo dobre godziny pomiaru .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....