GPS - jakie urządzenie kupić

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Lza »

warto pamiętać, że obie nie mają nic wspólnego ani z mapą, ani z topograficzną.
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: LeniwiecMucha »

emersoft pisze:
Witam, mieszkam w miarę blisko ciebie i wybieram się po twoje skrytki. Mogę dać do pomacania Vistę HCx, a w przyszłym tygodniu również Magellana Explorist GC. Może jakiś minievent zorganizujemy na szybko?

pozdr.
Marek [QVIXOTE]
hej
chętnie się spotkam i obejrzę. Po skrzynki chodzę z 2 i 3,5 letnimi córkami więc nie wiem czy takie towarzystwo będzie ci odpowiadać :)
W ten weekend mam zamiar schować kilka skrzynek a nie mam GPS :) .
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: miklobit »

Whatever pisze:Nie kupuj wersji topo. Szkoda kasy a darmowa ump topo i tak jest lepsza ;-)
Żeby powyższe było zgodne z prawdą to należałoby dodać, że to twierdzenie dotyczy tylko obszaru Polski. Wersje T mają mapę całej Europy.
Jak ktoś się bywa za granicą, to wbudowana mapa chociaż nie powala dokładnością ,to jednak pozwala się orientować do poziomu nazw ulic.
A poza Polską mało gdzie są opracowane darmowe mapy do garmina.
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: cichy »

Posiadałem Legenda - znalazłem na nim około 200 keszy. Nie było problemu z zasięgiem czy dokładnością. Jak już złapał Fixa to go trzymał z całych sił. Przerywał dopiero w zamkniętych pomieszczeniach. Fixa łapał różnie od 30 s do 3 minut. Za pomocą wgranej mapy wiedziałem gdzie jestem i mogłem jechać po drogach autem. Na początek był bardzo dobry. Kupiłem go używanego więc nie zapłaciłem dużo - 400zł. Po roku jak już wiedziałem, że Geocaching mnie wciągnął Legend zaczął mi nie wystarczać. Chciałem mieć lepsze mapy, kompas, przesyłanie bezprzewodowe i auto-logowanie. Zakupiłem więc Dakotę. Na niej zrobiłem kolejne 300 keszy. Do cachingu nadaje się idealnie. Ma wszystko co potrzebowałem (może przydałaby się możliwość wgrania większej ilości keszy). Dakota bardzo szybko łapie Fixa praktycznie od razu po włączeniu urządzenia i nie gubi go nawet w bardzo gęstym lesie (zrobiłem na nim ProjektPL i nie zgubił się ani razu). Ekran jest wystarczający i czytelny. Mapy dograłem do niego i wszystko hulało cacy. Teraz jednak zapragnąłem czegoś większego więc Dakotę sprzedałem i czekam na Oregona 550. Tak to już jest w miarę jedzenia apetyt rośnie.
Uważam jednak każdy mój zakup za dobry. Aktualnemu posiadaczowiw mojego byłego Legenda złożyłem propozycję, że jak przestanie go już cieszyć to odkupię od niego sprzęt (będzie dla syna).
Obrazek
Obrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: u810 »

miklobit pisze:
Whatever pisze:Nie kupuj wersji topo. Szkoda kasy a darmowa ump topo i tak jest lepsza ;-)
Żeby powyższe było zgodne z prawdą to należałoby dodać, że to twierdzenie dotyczy tylko obszaru Polski. Wersje T mają mapę całej Europy.
... i tu wchodzi Open Street Map ( ewentualnie w mutacjach Open Cycle Map/Open MTB Map ), która pokrywa całą Europę i nie tylko.
OSM Polska na garmina.
OSM Europa
Więc nie ma sensu dopłacać za samochodówkę z dorysowanymi kilkoma szlakami, która została nazwana mapą topograficzną.
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: LeniwiecMucha »

Sebastian pisze:Jeśli ma być tanio i dobrze, oraz odbiornik ma spełniać Twoje oczekiwania, to powiem - Garmin Dakota 20. Kupić, moim zdaniem najlepiej w firmie Azymut w Warszawie, gdy powiesz, że jesteś geokeszerem i powołasz się na Sebastiana z Beuthen, to dostaniesz rabat.

* Nie mam nic wspólnego z firmą Azymut, oraz nie otrzymuję od niej jakichkolwiek korzyści finansowych. Po prostu kupiłem u nich sporo sprzętu i zawsze udało mi się wynegocjować dobrą cenę.

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
jeszcze raz dzięki. Kupiłem w tym Azymucie (po targach i powołaniu się na ciebie za 900zł z wysyłką). Co ciekawe dziś na allegro poszedł taki sam tylko używany i z mapą topo też za 900zł.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: MasterGraba »

Ja od niedawna też jestem posiadaczem Dakoty 20 i jestem z niej zadowolony :) Na razie znalazłem na niej dopiero kilkanaście keszy ale jest bardzo przydatna i sprawdza się dobrze.
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: LeniwiecMucha »

chcę wgrać skrzynki do tej Dakoty. Wyczytałem, że muszę pobrać plik GPX GC.
Wiem, że jestem prawdopodobnie ślepy ale nie widzę takiego pliku na oc.pl ani w dziale download ani w innych. Gdzie to znaleźć?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: miklobit »

Na stronie z wynikami wyszukiwania ( na dole ) jak również na stronie każdej skrzynki masz linki do pobrania danych wróznych formatach. GPX GC jest również wymieniony
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
LeniwiecMucha
daab
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lipca 2011, 22:03
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: daab »

witam. mam telefon nokie E52 czy można do tego telefonu wgrac jakąś mapke żeby poszukać po wspólrzednych skrzynek. Może ktos juz działa na tym tele i pomoże co i jak nalezy sciagnać i tak dalej. jestem zielony w tym temacie :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Ranwers »

Na Symbiana to tylko (w/g mnie) SmartGPX, ale koniecznie z pluginem. Instrukcje co i jak masz tutaj: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=6&t=5354
Ale w sprawie samego dodatku SmartGPXAddOn będziesz musiał napisać maile do twórcy (pisałem o tym pod koniec podanego wątku).
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
chris.fm
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 sierpnia 2011, 19:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: chris.fm »

Teraz nie wiem czy sie porwać na nowy model Garmina ETREX 10.
Troche drogi i ubogi.
http://www.garmin24.pl/pl/p/Garmin-eTre ... WIEDZ-/362
Na Azymucie 530 kosztuje a w tej cenie będę miał legenda z allegro.
Obrazek
wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: wodzirej »

chris.fm pisze:Nowy model Garmina ETREX 10. Troche drogi i ubogi.
Najniższy z serii (nie obsługuje map, kart pamięci, nie ma kolorowego wyświetlacza), więc ubogi z definicji.
Etrex 20: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=87771
obsługuje mapy, karty pamięci i ma kolorowy wyświetlacz.
Etrex 30: https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=87774
dodatkowo ma trzyosiowy kompas elektroniczny, wysokościomierz barometryczny i bezprzewodową wymianę danych (kesze, ślady, trasy, waypointy) z innymi Garminami (wyposażonymi w tę funkcję).
BTW, etrexy 20 i 30 są pierwszymi na świecie popularnymi odbiornikami z możliwością równoczesnego śledzenia satelitów GPS i GLONASS.
chris.fm pisze:Na Azymucie 530 kosztuje a w tej cenie będę miał legenda z allegro.
To pierwsze godziny sprzedaży Etrexów 10/20/30 :D Jeśli Ci się nie śpieszy, to za jakiś czas cena nowych Etrexów spadnie.
A Vistę HCx we wrześniu 2011 kupisz już za 500 zł http://www.garniak.pl/viewtopic.php?f=13&t=10591
Garmin 62sc, Fēnix
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: LeniwiecMucha »

znów muszę poprosić o pomoc. W dakocie 20 mam wgraną mapę oraz plik ze skrzynkami. Wszystko działa idealnie tylko nie wyświetlają mi się ani fotki z opisów ani fotki ze spoilerów. Coś źle robię czy one się nie wyświetlają bo ten typ tak ma?
ObrazekObrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: zyr »

ten typ tak ma.
Za ten post autor zyr otrzymał podziękowanie:
LeniwiecMucha
ODPOWIEDZ