Magnesy do skrzynek

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

aila
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 25 sierpnia 2011, 15:06
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Magnesy do skrzynek

Post autor: aila »

Witam :) Zastanawiam się, skąd wziąć magnesy do skrzynki mikro? Czytałam na forum, że można zamówić na Allegro, ale nie wiem jak dokładnie się one nazywają. Z góry dziękuję za pomoc :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: Doc_with_the_dog »

Najłatwiej w wyszukiwarkę allegro wpisać "magnesy neodymowe". Wyskakuje mnóstwo :)

Zobacz też tutaj: http://magnesy.eu/

Udanych zakupów, życzę i fury nowych keszy :)
Za ten post autor Doc_with_the_dog otrzymał podziękowanie:
aila
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: krystiant »

A dokładniej, to coś z tych powinno ci się nadać: http://magnesy.eu/magnesy_neodymowe_ply ... 1-234.html
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
aila
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: etnamars »

Akcja moderatora: Dubel wylądował w koszu.
Doc_with_the_dog pisze:Najłatwiej w wyszukiwarkę allegro wpisać "magnesy neodymowe". Wyskakuje mnóstwo :)
Można również popytać wśród pracowników serwisów komputerowych, chodzi o zepsute twarde dyski.
Zwykle takie magnesy są przez nich wyrzucane, a są naprawdę silne (tylko rozmiarem nie pasują do eppendorfki, ale do takiego większego mikro, co się ołówek zmieści - pasują świetnie)
Za ten post autor etnamars otrzymał podziękowanie:
aila
aila
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 25 sierpnia 2011, 15:06
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: aila »

Bardzo dziękuję za te strony, przydadzą się na pewno :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: Krysiul »

Jeszcze taka mała rada: traktuj poważnie ostrzeżenia o tym, żeby nie trzymać ich w pobliżu sprzętu elektronicznego. Prawdziwe neodymówki mają bardzo silne pole magnetyczne.
Za ten post autor Krysiul otrzymał podziękowanie:
aila
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
supaplex
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: środa 26 sierpnia 2009, 09:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: supaplex »

etnamars pisze: Można również popytać wśród pracowników serwisów komputerowych, chodzi o zepsute twarde dyski.
Zwykle takie magnesy są przez nich wyrzucane, a są naprawdę silne (tylko rozmiarem nie pasują do eppendorfki, ale do takiego większego mikro, co się ołówek zmieści - pasują świetnie)
Zaprzeczę. Jeżeli chodzi o siłę to te z dysków są słabsze (przy tej samej objętości) niż neodymowe. Mocowałem wiszącego cache na magnesach od dysków i okazały się lipne. Neodymówki o mniejszej objętości utrzymują tego samego cache lepiej, dużo lepiej.
Obrazek Obrazek
Geocaching to zabawa, a nie wyścig szczurów.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: Ranwers »

Raczej kesz był za duży (za ciężki)... W dyskach wykorzystuje się magnesy o konkretnych właściwościach - do małej skrzyneczki będą fajne, do większej już kiepskie.
Nie mogę powiedzieć, żebym miał duże doświadczenie w zakładaniu magnetyków, ale wydaje mi się że lepiej jest dać za mocny magnes, niż za słaby - oderwać zawsze da radę :D
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2107
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: r00t7 »

Ranwers pisze:Raczej kesz był za duży (za ciężki)... W dyskach wykorzystuje się magnesy o konkretnych właściwościach - do małej skrzyneczki będą fajne, do większej już kiepskie.
Nie mogę powiedzieć, żebym miał duże doświadczenie w zakładaniu magnetyków, ale wydaje mi się że lepiej jest dać za mocny magnes, niż za słaby - oderwać zawsze da radę :D
znam takie że oderwałem kesza a magnes został ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: niedziela 16 sierpnia 2009, 22:25
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: Limak »

Ja polecam magnesy.eu - ceny bardzo niskie, z tym, że minusem jest fakt, iż zamówienia są realizowane od 20zł w zwyż, więc trochę tych magnesów nakupić trzeba ;) Ja kupiłem sobie po kilka/kilkanaście sztuk z różnych wielkości i kształtów.
Obrazek
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: czajorek »

Limak pisze:Ja polecam magnesy.eu - ceny bardzo niskie, z tym, że minusem jest fakt, iż zamówienia są realizowane od 20zł w zwyż, więc trochę tych magnesów nakupić trzeba ;) Ja kupiłem sobie po kilka/kilkanaście sztuk z różnych wielkości i kształtów.
ze strony magnesy.eu

Minimalna kwota zamówienia to tylko 36,90 zł. brutto.
Ceny zawierają 23% VAT.


co nie zmienia faktu, że tak czy tak się super opłaca - czas realizacji zamówienia, dostarczenie i zabezpieczenie przesyłki itp. - perfekt!

Pozdrawiam...

czajorek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: Ranwers »

Można spokojnie do nich podjechać, nie trzeba wcześniej nawet zamawiać... Tylko nie wiem, czy można wtedy kupić za mniejszą kwotę, bo brałem większą ilość.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Magnesy do skrzynek

Post autor: lavinka »

Ranwers pisze:Można spokojnie do nich podjechać, nie trzeba wcześniej nawet zamawiać... Tylko nie wiem, czy można wtedy kupić za mniejszą kwotę, bo brałem większą ilość.
Nawet dziś byłam w przelocie i zrobiłam zapasy(kradną mi magnesy ze skrzynek, szlag). Ta pani co siedziała tuż przy zielonej gablocie już nie pracuje, ale jest jeszcze trzech innych panów do pomocy. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ