GPS - jakie urządzenie kupić

Zaczynasz zabawę, tu znajdziesz pożyteczne informacje. Tu również możesz się przywitać...

Moderator: Moderatorzy

wodzirej
Bywalec
Posty: 51
Rejestracja: sobota 13 listopada 2010, 21:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: wodzirej »

Jeśli Gocanna kupiła używaną Vistę, to link się przyda. Jakkolwiek temat się rozwinął do postaci:
http://www.garniak.pl/viewtopic.php?p=111221#p111221
W moim przypadku też zadziałało, tzn. telefon do serwisu Garmina, dostałem nr sprawy, wysłałem uszkodzony odbiornik do Warszawy i dosłownie 3 (trzy) dni później był u mnie kurier z nowiuteńkim odbiornikiem :) I póki co temat gumy nie istnieje; guma się nie odkleja.
Ergo: jeśli Gocanna kupiła nową Vistę, to może mieć o wiele lepszy klej i tematu może nie być.
Garmin 62sc, Fēnix
chris.fm
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 23 sierpnia 2011, 19:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: chris.fm »

Witajcie. Mam możliwość kupienia Garmina Vista HC i Garmina Legend HCx. Co polecacie? Viste ze starszym modułem GPS ale z kompasem czy Legenda podobno superdokładny GpS ale brak kompasu. Pazdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: cichy »

Szukałem kiedyś keszy na Legend C i rzeczywiście był mega dokładny. Jednak mój legend miał kompas (jakotaki).
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: LeniwiecMucha »

Też się ustawię w kolejce po dobrą radę. Wciągnąłem się w szukanie skrzynek i najwyższy czas kupić jakiś GPS. Od tygodnia przeglądam net, czytam sprawdzam ale to temat rzeka i nadal wiem niewiele.
Postaram się zapytać możliwie dokładnie i proszę o czytelną dla laika odpowiedź :)
Zdecydowałem się na GPS turystyczny. Jakie modele są najtańsze ale spełniają wszystkie poniższe warunki?
- dość dokładny
- nie gubi się w lesie, przy blokach
- nie traci sygnału przy złej pogodzie
- można do niego wgrać mapę ze skrzynkami OC tak by nie trzeba ręcznie wprowadzać pozycji skrzynki
ObrazekObrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Sebastian »

Jeśli ma być tanio i dobrze, oraz odbiornik ma spełniać Twoje oczekiwania, to powiem - Garmin Dakota 20. Kupić, moim zdaniem najlepiej w firmie Azymut w Warszawie, gdy powiesz, że jesteś geokeszerem i powołasz się na Sebastiana z Beuthen, to dostaniesz rabat.

* Nie mam nic wspólnego z firmą Azymut, oraz nie otrzymuję od niej jakichkolwiek korzyści finansowych. Po prostu kupiłem u nich sporo sprzętu i zawsze udało mi się wynegocjować dobrą cenę.

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Za ten post autor Sebastian otrzymał podziękowanie:
LeniwiecMucha
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Żywcu »

LeniwiecMucha pisze: - nie gubi się w lesie, przy blokach
- nie traci sygnału przy złej pogodzie
O to i w "drogich", ciężko.
Propozycja Sebka jest rozsądna, cena podobna do visty hcx - a jednak nowocześniejszy i daje dodatkowe możliwości, które z czasem docenisz.
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Sebastian »

Dakota i Vista hcx, to urządzenia oparte na całkiem innej filozofii. Cena podobna, a w Dakocie masz trzyosiowy kompas i obsługę Garmin Chirp. Jeżeli bym poszukiwał urządzenia do wycieczek turystycznych, to bym się zastanawiał, natomiast ukierunkowany na geocaching, wybrał bym Dakotę. Poza tym mnie jakoś wygodniej obsługiwać urządzenie wyposażone w ekran dotykowy, niż męczyć się z klawiszami, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Żywcu »

Ale ja właśnie w tym duchu odpowiedziałem :wink: , inaczej - do geocachingu Dakota 20
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: zyr »

A ja bym poczekał jeszcze chwilę na Etrexa 30 https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=145&pID=87774
Glonass jako dodatek położy obecne urządzenia. O ile będą na tyle sprawnie go wykorzystywać co producenci GPS z nieco wyższej półki. We wskazanym przez Sebastiana Azymucie polecam zapytać o to kiedy będą dostępne. I też ten sklep polecam, parę :) GPSów w nim kupiłem.
Awatar użytkownika
LeniwiecMucha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: piątek 02 września 2011, 15:02
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: LeniwiecMucha »

pod nazwą Garmin Dakota 20 są GPS od 900 do 1400zl. Niektóre mają dopisek TOPO (i mają wgraną dodatkową mapę topograficzną). Wszystkie się nadają czy tylko niektóre?
ObrazekObrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Sebastian »

Etrex 30 nie ma dotykowego ekranu, więc z moimi przyzwyczajeniami trochę lipa. Ale się offtop robi :wink:

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Sebastian »

LeniwiecMucha pisze:pod nazwą Garmin Dakota 20 są GPS od 900 do 1400zl. Niektóre mają dopisek TOPO (i mają wgraną dodatkową mapę topograficzną). Wszystkie się nadają czy tylko niektóre?
W Azymucie kupisz Dakotę 20 w cenie 700-800 złotych. Nie kupuj droższej wersji z mapą topo :!: W necie znajdziesz o wiele lepsze darmowe mapy, jak choćby UMP_PL.

EDIT: wszystkie Dakoty 20 nadają się do geokeszingu, wersaja topo jest Tobie nie potrzebna, bo możesz pobrać z netu darmową mapę UMP_PL i wgrać ją do garmina.

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: zyr »

Tu porównanie 3 wymienionych. https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... oduct=8701
Jeśli chciałbyś coś dołożyć i kupić "nibylepszego" to jeszcze można rozważyć Oregona lub 62.
Jeśli chodzi o dotykowe czy niedotykowe, to jest to kwestia przyzwyczajenia. Miałem kiedyś 60 i był to bardzo dobry GPS, Oregon ma pare mankamentów - głównie widoczność w słońcu i powoli się skłaniam do powrotu do guzikowego, a Glonass strasznie korci więc pewnikiem opchnę Oregona a kupię eTrexa.
emersoft
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: piątek 21 listopada 2008, 09:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: emersoft »

LeniwiecMucha pisze:Też się ustawię w kolejce po dobrą radę. Wciągnąłem się w szukanie skrzynek i najwyższy czas kupić jakiś GPS. Od tygodnia przeglądam net, czytam sprawdzam ale to temat rzeka i nadal wiem niewiele.
Postaram się zapytać możliwie dokładnie i proszę o czytelną dla laika odpowiedź :)
Zdecydowałem się na GPS turystyczny. Jakie modele są najtańsze ale spełniają wszystkie poniższe warunki?
- dość dokładny
- nie gubi się w lesie, przy blokach
- nie traci sygnału przy złej pogodzie
- można do niego wgrać mapę ze skrzynkami OC tak by nie trzeba ręcznie wprowadzać pozycji skrzynki
Witam, mieszkam w miarę blisko ciebie i wybieram się po twoje skrytki. Mogę dać do pomacania Vistę HCx, a w przyszłym tygodniu również Magellana Explorist GC. Może jakiś minievent zorganizujemy na szybko?

pozdr.
Marek [QVIXOTE]
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: GPS - jakie urządzenie kupić

Post autor: Whatever »

Nie kupuj wersji topo. Szkoda kasy a darmowa ump topo i tak jest lepsza ;-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
ODPOWIEDZ