Witam
Otóż używam aktualnie narzędzia 'GPS Status & Toolbox' stworzony przez Eclipsim. Generalnie sprawuje się dobrze ale ma jedną wadę: zaczyna wariować gdy znajdę się w promieniu ok. 20 metrów od koordynatów kesza. Wtedy bardziej przydają się Mapy Google. Czy moglibyście polecić mi jakiegoś darmowego GPS-a na Androida, który byłby dokładniejszy? Pozdrawiam
GPS na Androida
Moderator: Moderatorzy
- Rob
- Forumator
- Posty: 889
- Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
- Podziękował;: 21 razy
- Otrzymał podziękowań: 24 razy
Re: GPS na Androida
Jeżeli chodzi Ci o program to polecam Locus. Wersja free wyświetla reklamy.
Generalnie wariowanie gps'a nie powinno zależeć od softu. Bardziej jest to problem sprzętowy.
Jakiego telefonu używasz?
Generalnie wariowanie gps'a nie powinno zależeć od softu. Bardziej jest to problem sprzętowy.
Jakiego telefonu używasz?
- Whatever
- Wyjadacz
- Posty: 418
- Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
- Podziękował;: 10 razy
- Otrzymał podziękowań: 13 razy
Re: GPS na Androida
Nie zgodzę się. W zasadzie to inne programy i to czy na kilkanaście metrów jeden jest lepszy,.czy drugi nie ma znaczenia.marcin212 pisze:Najlepszy locus. Jak jesteś kilkanaście metrów od kesza to najlepszy: Geobeagle.
Oba będą prowadzić tak samo oba mają kompasy, mapy etc. Z tą różnicą że locus może, mieć mapy offline. Poza tym locus dysponuje większymi możliwościami, takimi jak np. wyszukiwanie kesza po nazwie.
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
-
- Wyjadacz
- Posty: 465
- Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
- Podziękował;: 8 razy
- Otrzymał podziękowań: 11 razy
Re: GPS na Androida
Każdy GPS ma taką wadę. Zwyczajnie błąd staje się większą częścią pomiaru.Thaergal pisze:Witam
(...) ale ma jedną wadę: zaczyna wariować gdy znajdę się w promieniu ok. 20 metrów od koordynatów kesza.
Przyjmijmy że Twój GPS podaje pozycję z dokładnością do 6 metrów.
Jeśli jesteś 500 m od kesza to 6 metrów nie ma wielkiego znaczenia ale już będąc 20 metrów od kesza to pomiar z dokładnością 6 metrów powoduje że masz wrażenie wariowania GPS.
Rozwiązaniem jest uśrednianie. Ani locus ani geobeagle nie mają uśredniania "w locie" ( Locus ma uśrednianie dla waypointu). Uśrednianie ma Trekbuddy - na ekranie kompasu można włączyć uśrednianie, z tym że do kesza musisz wtedy podchodzić powoli bo pozycja będzie odświeżana z pewnym opóźnieniem ( bo wyliczana z kilku odczytów).
- lavinka
- Forumator
- Posty: 984
- Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
- Podziękował;: 51 razy
- Otrzymał podziękowań: 20 razy
- Kontakt:
Re: GPS na Androida
Czy ja wiem, nie ma wielkiej różnicy w czasie na TB. Tzn opóźnienie jest i na niebieskim, nieuśrednionym kompasie. Chyba obliczenia uśredniające lecą w locie. Z tym że mój gieps telefoniczny ma dokładność +-10m, więc mam taką właśnie odległość ustawioną w szukaniu. I jak mi pingnie, znak ze trzeba zacząć macaću810 pisze:Każdy GPS ma taką wadę. Zwyczajnie błąd staje się większą częścią pomiaru.Thaergal pisze:Witam
(...) ale ma jedną wadę: zaczyna wariować gdy znajdę się w promieniu ok. 20 metrów od koordynatów kesza.
Przyjmijmy że Twój GPS podaje pozycję z dokładnością do 6 metrów.
Jeśli jesteś 500 m od kesza to 6 metrów nie ma wielkiego znaczenia ale już będąc 20 metrów od kesza to pomiar z dokładnością 6 metrów powoduje że masz wrażenie wariowania GPS.
Rozwiązaniem jest uśrednianie. Ani locus ani geobeagle nie mają uśredniania "w locie" ( Locus ma uśrednianie dla waypointu). Uśrednianie ma Trekbuddy - na ekranie kompasu można włączyć uśrednianie, z tym że do kesza musisz wtedy podchodzić powoli bo pozycja będzie odświeżana z pewnym opóźnieniem ( bo wyliczana z kilku odczytów).